Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 17:06 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: Xlienka
Děkuji za reakci. Kytky postupně pořád přidávám. Tak snad to dopadne. Zdálo se mi, že by to rozpad být nemusel, když je rybka jinak čilá. Tak snad to pravidelnou výměnou vody udržíme a ocásek brzy doroste. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 17:04 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: romant
Děkuji za odpovědi. Vodu zatím měním minimálně 2x někdy i 3x týdně - podle toho jak se mi zdá, že je potřeba. Rybky jsou živé a pořád při chuti, tak snad jim nový domov, tak hrozný nepřipadá a zvládneme to bez nemocí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2017 16:52 R Muž romant [27987] Re: janickaryba
Tak co není dnes, může býti zítra, protože ta nádržka je časovaná bomba a jestli budeš chtít udržet alespoň obstojnou kvalitu vody, budeš muset měnit vícekrát týdně i polovinu vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 15:11 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: janickaryba
Bakteriální rozpad to nejspíše nebude. Mohl se nějak zranit o dekorace, raději bych zvýšila výměny vody ať do toho něco nechytne. Přeci jenom je tam rybek hodně, kytek málo a od založení teprve měsíc, nejspíš pořád kolísá kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2017 11:07 Žena janickaryba [1] - Miniakvária – Rozpad ploutví?
Fotka k příspěvku Ahoj,
po víkendu jsem zjistila, že jeden ze samečků Pavího očka má "vykousnutý" kousek ocásku. V nádrži jsou jen paví očka a jeden ancistrus, takže nepředpokládám že by mu ploutev skutečně někdo ukousnul. ;-) Je to bakteriální rozpad ploutve nebo si to mohl udělat jinak? Všechny ostatní rybky včetně téhle (viz. foto) se zdají být čilé a všichni se cpali.
Popř. poradíte někdo co s tím? Je to albín a nerada bych o něj přišla. Děkuju :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 22:49 Maq Re: Baruš
Baruš, tohle je špatně od začátku. Ty sis koupila rybky a dala je do prostředí, do kterého já bych se bál strčit nohu, abych nechytil nějaký svrab.
Takhle to nepůjde, a pokud to začneš krok za krokem vylepšovat, ty ryby to stejně nepřežijí.
Pokud to myslíš s akvaristikou vážně, fajn, chybama se člověk učí. Tak si pořiď aspoň padesátku, něco si přečti o zakládání akvárií (třeba na zdejším webu), promysli substrát na dno, rostliny (je tu atlas rostlin), techniku (rozhodně světlo, filtr, zřejmě i topítko), a až v tom budeš mít jasno, založ akvárium. A o měsíc později, pokud akvárium (hlavně rostliny v něm) pojede dobře, můžeš pomalu vpustit pár rybek.
Čili dělá se to přesně naopak, než jak jsi to zkusila napoprvé. OK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.04.2017 21:53 R Muž ctibum [6908] Re: Baruš
Nic ve zlým ;) Jen mi přišlo vtipný, že se zeptáš, dostane se ti odpovědí a za 16 minut se ptáš na to samý u jiný ryby a ještě dotaz doplníš o předchozí rady... :)
Ale samozřejmě je dobře, že se ptáš ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2017 21:19 Muž Driv3r [236] Re: Baruš
Pokud nemáš jinou možnost tak to udělej zásad hodne kytek dej topení zákrytuj akva.
Když budeš mit to akva takhle čerstvý tak denně 1/2vody výměna min tyden pak po 1/3 za stejně teplou!hnojiva můžeš koupit nejaky tekutý ale ted ze začátků ho nebude potřeba.ve vodě pri výměnnach tam bude živin dost.
Za mě osobně bych přemýšlel nad jinym akva 20-30l a filtr.akorát se budeš trápit udržet rovnováhu v malim akva je těžké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 21:07 Baruš Re: romant
Supr. A stačí koupit písek a kytky a zahrabat je do toho a tradááá? Nebo to potřebuje nějaké to hnojivo ( doufám ) nepotřebuje? A osvětlení, když mám v pokoji celý den světlo?
No počkat.. Můžu dát ryby hned po té, co z toho udělám „nové" akvárium, dovnitř? Doufám že ano, nevím, kam bych je dala :-O .
Sklenička by nebyla nejlepší řešení smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:45 Baruš Re: Wanderer
Žádné nám zatím dlouho nevydržely. Buď se rozpadly, nebo uhnily, nebo zežloutly. stydim
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:44 R Muž romant [27987] Re: Baruš
No, tak už se chytáš, vono to půjde. ;-) Jj chce to nějaký jemnější písek, štěrk, ideál je křemičitej, žádný černobílý drtě, prostě písek. Třeba něco podobného. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:41 Baruš Re: romant
Zítra jedem nakoupit a budu se snažit ano
Budou se mít dobře. Jen poslední otázka : Můžu dát ty kytky které koupíme do těch kamenů? Já myslím že nee, co mám k nim přidat,aby „žily"? :) nebo musím koupit nějaký písek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:36 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Pokud je zdravá teď, tak jí to dlouho nevydrží, jestli se nezařídíš podle toho, co ti už bylo porazeno.
Opravdu nechápu namalovat rostlinky, přidat plastové, ale že člověka nenapadne tam dát skutečnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:18 Baruš Re: romant
Za blbce vás rozhodně nemám. Jen jsem napsala 2 otázky. A píšu vám právě proto, že chci zabránit tomu udušení a zmrznutí ryby.A kdyby mi to bylo jedno, tak vám ani nepíšu. Vím, že jste mi už jednou odpověděli, ale teď jsem se chtěla zeptat, jestli je rybička zdravá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:17 R Muž romant [27987] Re: Baruš
Hele děvucho, slunce v duši, začni makat na tom, co jsem ti napsal a bude to v richtiku, rybám je zima, jsou nucený přebývat v koktejlu škodlivin, to je ten problém, měnit vodu, odpovídající teplotu, živý rostliny, přikrytý akvo, je to jednoduchý, žádnou vědu v tom nehledej, je to na tobě, tak se snaž. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 20:13 Baruš Re: ctibum
Žádná rozdvojená osobnost nejsem, jen jsem napsala 2 otázky.
Něco špatně?? Ani nevím co to je. Napsala jsem jen 2 otázky ohledně 2 různých ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.04.2017 18:57 R Muž romant [27987] Re: Baruš
Táák ty máš těch palastovejch hrůz víc, no pěkně to vedeš, za blbce nás máš, no jen pokračuj, ptej se na co ti již bylo odpovězeno a ryba mezi tím zmrzne a udusí se vlastníma výkalama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 18:53 Baruš – Je ryba nemocná?
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat, jestli je rybička úplně v pořádku a jestli nepotřebuje teplejší vodu. Je to betta samec a má 10 litrové akvárium. Nemá živé rostlinky ani topení, není na něj voda studená?? Neuhnijou živé rostlinky, když je tam dáme ?? Mám koupit topítko a rostlinky? Děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2017 18:42 R Muž afc1886 [14682] Re: Baruš
Romant ti už všechno napsal,jenom bych dolil do akvária vodu,v tomto objemu je každé deci ku prospěchu.A pro inspiraci aby jsi viděla,že i v miničku jde mít živé rostlinky. rybicky.net/nadrze/26602-nano-smart-tank rybicky.net/nadrze/24295-jozefove-mini-5l-26l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 18:37 Baruš Re: romant
Díky, zítra valíme koupit kytky a topítko, doufám, že mají i na 10 litrů :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.04.2017 17:58 R Muž romant [27987] Re: Baruš
Pokud chceš, aby ryba neměla olezlý ploutve počínající bakterkou, musíš zajistit vhodné podmínky, tedy teplotu v tomto případě na 28st. nádržku kde je rozhodně přikrýt, není-li tam filtrace obden měnit min. 1/3 objemu vody(v případě filtrace tu výměnu min. 1x týdně), jako podporu prostředí to chce mít živý rostliny, velmi vhodné jsou i plovoucí rostliny. Předpokládám malý objem kde se ryba nachází a proto pokud tam jsou i další spoluobyvatelé, tak odstranit a mít jenom beťáka samotnýho.
Edit: Tak už se nám to vybarvilo. Tedy v tomto prostředí rybu úspěšně spíš zabiješ, než udržíš při životě, o pěkných ploutvích zde nebude řeči vůbec. Pokud chceš aby to bylo pro radost a ne pro starost, zařiď se jak jsem popsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 17:58 Baruš Re: afc1886
Fotka k příspěvku Tady je fotka celého akvária. Když jsme kupovali, říkali nám v akvaristice, že v 10 litrech nejde mít živé rostliny. Že je to moc malé. Tak je tam umělá. Vím, že to není nic extra a tapeta je namalovaná stydim ale je lepší nějaká než nic. A kamínky jsou z akvaristiky ty bílé a barevné z řeky, ale tam nám taky říkali, že to vůbec nevadí. je na nich něco špatně?? Jen je jich málo, to ano. Ale když tam nejsou živé rostlinky, tak to nevadí, ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2017 17:27 Maq Re: Baruš
Vzhledem k okolnostem je dostatečným úspěchem, že "to", ať už je to cokoli, má delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 17:14 R Muž afc1886 [14682] Re: Baruš
Už jenom z té fotky bych řekl,že podmínky v akva nebudou nic moc.Dno nevypadá nějak moc dobře a ani koutkem oka nevidím žádnou rostlinku.Ideální by bylo se zde zaregistrovat a zřídit prezentaci akvária,nebo dát aspoň fotku celého akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2017 17:02 Baruš – Nemoc ploutví
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebuji se zeptat. Mám bettu samce a už delší dobou má toto. Viz foto. Je sám v 10l akvárium. Co s tím :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 14:10 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – chytnuté ploutvičky
Fotka k příspěvku Zdravím. Dostali se ke mně dvě velmi mladé Akary hnědé. Měli trošku horší ploutvičky, myslel jsem, že se to zlepší samo, ale po měsíci je stav prakticky stejný. Vodu přisoluji, měním častěji(12l denně), častěji odsávám dno.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 09:40 Žena Monoza [0] Re: lacewings
Děkuji za rady, vše vyzkouším. Vaši otázku se zbarvením skvrny jsem nepochopila. Skvrna je přesně taková jako na fotografii, s červeno-fialovo-žlutým nádechem.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 09:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petan26
je aktivní a žere
-pokud by byla příčinou tvrdost vody, nebyly by symptomy zcela jiné? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 09:20 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: lacewings
A v tvrdosti vody problém nebude? Předpokládám 25 ° a více...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2017 09:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Monoza
-zkuste lehce odkalit dno, včetně částečné výměny vody vytemperované na 28, cca 3l celkem
-lehce bych zasolil, na podporu vylučování slizu ve vztahu s fyziologickým stavem,
-lze použít i přípravek Sera Ectopur, snižující stres, podporuje vylučování slizu, atd.jedná se o doplněk, v podstatě lze částečně nahradit aplikací soli
-pokud by stav ryby, byl vážný v důsledku silné otravy, nebo jakéhokoliv bakteriálního onemocnění významnějšího rozsahu, tak už se zde nedotazujete na možnosti postupu
-co ta barva zabarvení skvrny, jak se na ni dotazuji, uvádím "zásadní pro diagnostiku určení ", přesto jste tento bod přešla bez odpovědi
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2017 08:49 Žena Monoza [0] Re: lacewings
Krmím stále stejnou stravou obden, dno jsem odkalovala jen párkrát....to bude pravděpodobně chyba. teplota na teploměru ukazuje stále mezi 27-28°C. Pokud myslíte hodnoty. které jsem Vám psala, tak ty aktuální opravdu jsou. V blízkosti akva nepoužívám žádné spreje ani nic podobného? Co tedy prosím s tím?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2017 19:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Monoza
- o založení akva jsem čerpal info jinde než v prezentaci akvária, ale ve vaší, příspěvky ve foru
- 2.12.2016 16:52:12 Téma Zaběhnutí akvária – rybicky.net/profil/36013&akce=forum
- nechme to stranou
- Změny zbarvení ryb souvisejí s fyziologickým stavem ryby,kdy škára obsahuje nervová zakončení a je důležitá pro zbarvení ryb, protože jsou v
ní uloženy pigmentové buňky -chromatofory-,navíc je silně krvena
- ta červená skvrna, jak je na tom dnes, to je zásadní pro diagnostiku určení
- signalizuje to lehkou intoxikaci, případně stresový syndrom,
- dnes by zabarvení skvrny mělo být, dle mých poznatků, tmavší
- odkalujete dno?, nepřešla jste na jinou stravu?, není možné překrmení a pozření již infikované potravy zpětně?, ty hodnoty určitě nejsou aktuální? není možné přehřátí akva?,
-nepoužila jste v blízkosti akva, nebo v mísnosti nějakou těkavou látku ve formě plynu,deodorant, barva na vlasy, nátěr,atd.

- navíc nevím kde jste vzala bílé zbarvení jedince ,to tedy není v uvedem případě, ani náhodou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 18:26 Žena Monoza [0] Re: lacewings
Tak NO3 mezi 10-20 mg/l a NO2 je do 0,1 mg/l, Ph cca 6,8. Datum založení je v říjnu,do prezentace jsem jej napsala špatně.To že je akva malé a nestabilní vím, ale přesto se snažím aby bylo co nejoptimálnější :) Vytápím na 27-28°C.Pokud je třeba více informací, tak mi prosím napište jakých přesně a ráda to upřesním.





-,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.03.2017 15:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Monoza
-co si mám představit pod pojmem " v pořádku" u hodnot pH,NO2 a NO3, pokud nejsou uvedeny
-zřejmě i to datum založení není " v pořádku" viz: -02.12.2016 ..... Dobrý den, mám čerstvě založené akva a voda je zakalená,.........
-to nevypadá na říjen
-navíc 9litrů, tam se hodnoty vody změní z hodiny na hodinu
-teplota? tam už u vás byl taky problem
-,,Vodu měním pravidelně, krmím pravidelně,, je toho potřeba mnohem více
-nic víc vám asi neřeknu, než co jsem předeslal v předchozím příspěvku, nemám nic, z čeho bych mohl dále vycházet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 15:36 Žena Monoza [0] Re: lacewings
Ph vody je v pořádku, stejně tak i NO2 a NO3. Založené bylo v říjnu. Co tedy s tím? Vodu měním pravidelně, krmím pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2017 22:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Monoza
-nevypadá to na bakteriální rozpad
-co ta voda ze studny, jaké jsou hodnoty?
-akvárko mi "přijde" taky čerstvě založené
- přijde mi to spíše jako částečná otrava-podráždění, v důsledku nějaké změny
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 21:08 Žena Monoza [0] – Bakteriální rozpad u Beťáka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, je toto bakteriální rozpad ploutví (1.foto)? Přijdou mi postižené pouze prsní ploutve. Beťák byl bíly, ale část ploutví změnila barvu, stejně tak i hřbetní část (2.foto)...je aktivní a žere. Díky za rady :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2017 09:09 Maq Re: romant
smich Ještě by to chtělo zavést nějakou stupnici, to bychom hned věděli, jak na tom jsme. Třeba od jedné (stačí pravidelně měnit vodu) do desíti (nebezpečný odpad, nesmí přijít do kanalizace).
Tohle by mohlo být třeba 3°rBV. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.03.2017 06:24 R Muž romant [27987] Re: lacewings
Prostě bordel voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   16.03.2017 21:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paw
-odkalit
-vyměnte polovinu vody, za vytemperovanou novou, po dvou dnech vyměnte třetinu vody
-vyčistit filtr
-teplotu na těch 28
-pokud nepozorujete změny na ostatních jedincích akvária nejde o bakteriální rozpad ploutví, tam je to markantnější, hlavně je to třeba u báze ploutví,
-tady to bude pouze reakce na zhoršení podmínek v akváriu v důsledku nějaké změny, nitrifikační látky, důsledek překrmení atd.
- ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 20:47 Paw Re: lacewings
Akva jede od ledna. Bettak tam prisel po 3'tydnech (je z burzy). Akva je velke 38 litru, teplota 26-27. Tydne menim 1/3 vody. V akva je jeste 10 danii perlovych a par krevet. Jak lecit? Jak casto ted menit vodu? Zvednout teplotu? Foto celeho akva prikladam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2017 19:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: paw
-Teplota?
-Jak dlouho ho máte?
-jedná se nejspíše o reakci na nové prostředí ,kde nebudou splněny některé z podmínek vhodnosti, k druhu jedince ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 19:34 paw – Je to rozpad?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, muze to byt rozpad? Predevcerem na 100% zcela v poradku a myslim, ze i vcera. Dnes ploutve roztrepebe, kousek ocasu i chybi. Spatne se foti, je rychlej.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 16:22 R Muž afc1886 [14682] Re: katulik001
A ještě by tam nějaký ten litřík vody i více vlezl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 16:12 R Muž romant [27987] Re: katulik001
Když vyměníš dno za nějaký vhodnější, třeba křemičitý písek, štěrk(když tmavý, tak se podívej na flexiobklady), vyhodíš ty plastový rostliny a místo nich dáš živý, na hladinu plovoucí, zvedneš klidně o stupínek, dva teplotu, mohlo by bejt richtik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.02.2017 15:56 JoKa Re: lacewings
Odkalení určitě provedené není. Tady to nejde, mrkni na to dno... ;-) Tohle kloudně neodkalíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2017 15:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: katulik001
-ne, nejedná se o bakteriální rozpad ploutví
-sice tam je jistá forma necelistvosti, která mohla a může vznikat vlivem ne zrovna optimálních podmínek v akváriu
-doporučuji zřídit a vyplnit prezentaci k akváriu
-uvedte prosím prezentaci, v jak častém intervalu je prováděna výměna vody a v jakém objemu,
-zda je, případně není, prováděno odkalení.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 13:51 katulik001 – rozpad ploutví?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, zajímalo by mě jestli je to rozpad ploutví nebo takhle ploutve třeba rostou? Má to takhle už dýl a přijde mi to horší. Je aktivní, pěkně baští, jen ty ploutve se mi nějak nelíbí. Má 30l akva, teplota 26 stupňů.Děkuji za názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:22 R Muž romant [27987] Re: Markéta
Začni denně měnit 1/3 objemu vody a teplotu udržuj na 28st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 13:19 Markéta – Poraďte :(
Fotka k příspěvku Ahoj, mému beťákovi se za poslední dny nejspíš začaly rozpadat ploutve, nevíte, čím to může být? V nádrži 25l je sám. Nepřekrmuju. Jaký přípravek se vám na rozpad osvědčil? Nechci, ať to zajde tak daleko, že o ně přijde :(.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413?od=251