Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 20:04 Muž Farrael [28] - Živorodky – BRP a EshaExit
Tak lidi chci se zeptat jestli někdo neví jesti zabere EshaExit - tedy ty látky v ní i na bakteriální rozpad ploutví, či nějakou plíseň. Byl jsem totiž teď z domu a moje milá sestra měla za úkol krmit, podle toho jak jsem ji to vysvětlil. Ale nevim jestli je tak blbá, nebo neschopná, protože to samozřejmě překrmila a zhoršila se kvalita vody. V menšim akvárku má sameček oček z jeho krásné azurově modré ploutve velké tak cca tři čtvrtiny původní velikosti. Je to jako když to spálí. A ve velkém akvišku jsem si všiml na jednom dorostu gupek, že má na sobě takové bílé flíčky na ploutvích. Těžko říct, jestli to je plíseň či co a asi dvě tečky - asi krupice. Na tu krupici bude Esha Exit akorát. Ale na ten zbytek právě nevim. Jestli ty látky co to má bodou stačit či ne. Nechce se mi totiž kvuli tomu běžet pro Eshu 200 a dát dalších 130-150,-- Přece jenom do vejplaty daleko.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 20:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hf
Přerybněno nemáš, to jsem psal jako jedna z možných příčin X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 20:53 Muž hf [54] – Re: Bob66
A mám přerybněno nebo ne?

Málo kyslíku snad asi nemám, kytek je tam docela dost. Zaměřím se na to krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 20:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hf
Ano čistota vody a akva je jednou z příčin, dále to může být přerybněním, stresem nebo i jednotvárnou stravou, a třeba málo kyslíku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 20:15 Muž hf [54] – Re: Bob66
Vodu mám pH 7, NO3 <25, NO2 nic, GH 6, KH 4.

Nedalo mi to a vyčistil sem filtr. Vevnitř nebylo v podstatě nic, akorát hodně kalu jakoby usazeného úplně vespod pod poslední komorou. Náplně v podstatě čisté. Vyráchal sem je v předem odpuštěné vodě z akva a vrznul zpět, průtok je opět na původní hodnotě (téměř přiškrceno). Vyluxoval sem, tentokráte sem zajel i dost ke kytkám (tam to nějaký kal tahalo), snad sem moc neporval kořínky.

Chápu správně že hlavním zdrojem těch bakterii je "špinavá" voda, tedy organický (hovínka) bordel ve vodě? Zkusíme méně krmit... Ale už teď když nasypu trochu vloček tak se zavlní hladina jako kdybychom měli piraně a do 10sec je komplet vyluxováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:04 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: hf
V tom že fitr není 5 měsíců čištěný problém určitě nebude. Změř hodnoty NO2 a NO3 a častěji prováděj výměnu vody, cca 30% týdně nebo i více X-) A můžeš zkusit přeléčit akva baktopurem ;-) Nebo při každé výměně vody přidej pár kapek acriflavinu.
edit: koukám že tu výměnu vody už provádíš, to jsem přehlédl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:25 Muž hf [54]
Ahoj,

Potřeboval bych opět poradit. Poslední měsíc nám sem tam uhynula nějaká gupka, zjevně vždy na rozpad ploutví. Jeden den je vždy ok a druhý den má místo předních ploutviček bíle lemované pahýlky, pak i zadní ploutev. Když koupíme nové gupky, tak po pár dnech to opět mají všechny ty nově donesené. Nasazením Esha 2000 jě většinou zachráníme ale za čas opět nějaká tohle chytne.

Nevíte kde může být problém? Akva máme poslední skoro 2 měsíce bez jakýchkoliv zásahů a se stálou osádkou ryb (nic nového nepřibývá). Poslední přírůstek je 20 neonek z konce června. Týdně měníme polovinu vody (luxováním dna až voda dosáhne ke vstupu do filtru)). Odkalujeme všue kde to jde, nicméně mezi hustými kytkami neodkalujeme vůbec. Filtr je externí s filtrační vatou, zeolitem a siporaxem. Jediné co se poslední dobou mění je, že postupně přidáváme na průtoku filtrace (otevíráme škrcení) protože se zmenšuje průtok. (Ze začátku byl filtr zaškrcen zhruba z poloviny rozsahu, teď už jsme téměř v poloze zcela otevřeno). Filtr je v provozu bez čištění od konce února, tzn. řekněme 5 měsíců.

Může problém ležet tady? Myslel jsem, že filtr je potřeba čistit když už má malý průtok, ale tohle by naznačovalo že průtok je sice stále ještě dostatečný ale že filtr už pravděpodobně mechanicky nefiltruje?

Další co mě napadá je, že buď máme přerybněno nebo překrmujeme. Co myslíte?

Jedná se o akvárko rybicky.net/nadrze/6311

osádka:
3x black molly
4x krunýřovec
8x pancéřníček panda
20x neonka
6x paví očka + cca 5 mimin
5x bojovnice (2 samečci)
10x japonica
15x +- red cherry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 08:53 Muž Kali [0]
Skus Esha 2000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 22:08 Muž eso [0] - Tetry – Re: VVV111KKK
diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2009 07:32 Muž metal [96] - Cichlidy
naco zbytocne pchat chemiu.zakladom uspechu aby boli rybky zdrave je vydatna strava a dobre odkalene akvarko,cistota pol zivota.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 19:41 Muž Yirka [9118] – Re: eso
Pokud je v nádrži dobré prostředí a rybky jsou v kondici, je dorůstání mechanicky poškozených ploutví otázkou dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:20 Muž VVV111KKK [61] – Re: eso
Do vody můžeš přidat ALOE gel od Dajanapet. Mě to vždycky zabralo a stojí to pár kaček 30-40.
www.dajanapet.cz/…
Já to do akva přidám i při přelovování, manipulací s rybkama a dobrý. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 17:14 kladivoun
s nad to bude dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 16:41 Muž Miras [111] – Re: eso
já pokud to měl u gupek tak jim dorůstaj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2009 16:22 Muž eso [0] - Tetry – okusane plutvy
Zdravim,chcel by som sa opytat ci sa rybam okusane alebo inak poskodene plutvy inou rybou zahoja a dorastu naspät.Dakujem :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 20:03 kladivoun
nevim ale opravdu to nejde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 17:17 Žena Johanka [57] – Re: kladivoun
A nebude problém v rozměru a ve formátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 16:35 kladivoun
Bohuzel mi nejde prilozit fotka ale skousim to porat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 13:28 Muž Miras [111] – Re: kladivoun
no chtělo by to fotku ano , popř. prezentaci nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 13:24 kladivoun
Ja sem si rikal ze to asi lecit nabudu no ale aby se jim nerosadly cele a oni nebudou mit ploutve.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 12:13 Žena Johanka [57]
Také jsem o tom četla v souvislosti se stresem.Že jsou pak náchylnější k plísnění.Ten můj je samec a nesnese se se samicí(zatím vypadá jako samice)Stále ji (ho) odhání..Ale ta ploutev?Jde o to ,aby Kadivoun neléčil rybičku zbytečně..Dají se vyhledat obrázky jedinců postiženými bakterkou-takhle můj ancík nevypadá,tak jsem v klidu..Jen ho víc hlídám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 11:39 Muž Miras [111] – Re: Johanka
ty ploutvičky nevím, ale ty "mapky" bych neřešil, moji to mají občas také, ale jak se nabaští vždy zmizí, někde jsem četl, že se takto zbarví když se mu něco nelíbí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2009 11:29 Žena Johanka [57]
Fotka k příspěvku Možná roztřepené ploutvičky ještě nutně nemusí znamenat bakteriální rozpad.Já tohle řeším u ancíka.Před měsícem a něco jsem objevila roztřepené konečky a udělaly se mu mapky na hřebě.Přeléčila jsem pro jistotu Esha 2000 a reakce žádná.Má to stále,baští a zdá se být v dobré kondici.Také by mě zajímalo,jak to vlastně je,protože když jsem měla Bety,vzpomínám,že jsem se s tímto jevem také potýkala.Namám možnost vložit foto,našla jsem odkaz-plotve a foto-mapky hodně podobného
"úkazu",můžete prosím na to nědo mrknout?
www.akvaportal.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 20:39 radous
tak to asi vypada na bakterialni rozpad ploutvi doporucuji co nejdriv nasadit baktopur od sera ale lepsi kdybis dal foto muzeto byt take jen okousane

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 12:56 kladivoun – ploutvicky
Dobryden predevcerem sem si vsim ze jedna ryba ma rostrepenou ploutvicku.A vcera sem to nasel i u druhy ryby.Je prenosne?Jak to mam lecit?Co to je?Predem diky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 21:13 Muž Skanky [26] – Re: ustavprochore
Diky, dobry postřeh. Je vidět že ještě nabírám zkušenosti.
NO2 = 0,1. Kýbel vody je už připraven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.07.2009 20:13 Žena ustavprochore [567] – Re: Skanky
No, vzhledem k datu založení nádrže si zkontrolujte NO2 a rovnou dojděte natočit kýbl vody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:55 Muž Skanky [26] – Re: Sid
zrovna koukám že už nejak i ty samice ztracej aktivitu. jedna leží u dna a druhá je v rohu u hladiny. snad je taky neco nechytne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:49 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
Tak to asi budou spíš dvě samice... Některé samice umí být pěkně zlé! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:47 Muž Skanky [26] – Re: Sid
2 měsíce jsem je měl v společenském akva spolu s pandamy a neonkami. žadné divné chování jsem celou dobu nepozoroval. až ted tahle udalost po dokoupení samce. občas sice jedna druhou prohnala ale k ublížení nedochazelo.


Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 19:39 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
Jedna z těch dvou samic se mi nezdá. Víc si netroufám. :-)
Nechte je nějakou dobu samy a uvidí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 19:20 Muž Skanky [26] – Re: ustavprochore
betty jsem tam umistnil ve čtvrtek. Rostlinky dorazi až v úterý. Proto tak málo zarostlé.

Sid: myslíte že jedna je přeci samec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 19:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
Jedna z těch samic se mi nějak nezdá... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 19:01 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Správná připomínka! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 18:50 Žena ustavprochore [567] – Re: Skanky
Vašich cca 30 litrů, takto nezarostlých, nebude úplně to pravé pro trio bojovnic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 18:43 Muž Skanky [26] – Re: Sid
Tak potom jsou ty samice asi lesbičky když zmasakrovali už druhého samce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 14:11 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Skanky
Sid má pravdu palec BRP během pár hodin to asi ne, to by trvalo déle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 14:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
Nic chytřejšího mě nenapadá... (Pancéřníčci mu to neudělali. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 14:00 Muž Skanky [26] – Re: Sid
Obě samice jsou samice. Pokud ho zmasakrovali tak jim to trvalo 3 dni než s tím začali. Celou dobu honil spíš on je než oni jeho. Tohle cele se událo v průběhu noci. Večer když jsem šel na noční všechno bylo OK. Přišel jsem dnes v 10:30 domu a pohroma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2009 13:42 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Skanky
Samice ho zmasakrovaly. :-O
Nebo některá z těch samic není samice. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2009 13:38 Muž Skanky [26]
měl jsem doma asi týden samečka betty. dnes rano jsem spozoroval že má rozpadlé ploutve. ve vodě plava nebo se spíš držel ve zvislé poloze. zkratka ako plovák. byl v nově založeném akvy spolu se samicema ktere nenesou žádnou znamku nemoci. podobná věc se mi stala už před 2 měsíci. prostě v průběhu pár hodin hotovo. tenkrat to samice taky přežili. tak jsme jim opět pořídili samce a on zas takhle skončil. co to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 18:45 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Haimdol
Fotka k příspěvku tak máš tu fotku s fotáku tam tam byla z mobilu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 11:18 R Muž Silent [5949] – Re: iblik
Pokud je to bakteriálního původu tak eSHa Exit nebude nic platný. Ten je skvělý na parazity, ale s BRP si neporadí. To spíše zabere ta eSHa 2000. Ta je širokospektrální. Pokud je to zranění nebo počínající plísňové onemocnění pomůže taky eSHa 2000. Pokud je to bakteriální volil bych třeba Sera Baktopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 21:57 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: Kali
a má nekdo skušenosti s eHSa exit? sice nevím kdy se dostanu do svitav abych to koupol ale koupim si prostože mám doma eHSa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 20:45 Muž Kali [0]
Ahoj:Mne sa osvedčil Furonal od JBL ale je potrebne zlepšit podmienky v akva.Ja osobne som musel preprat cele dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 20:22 Muž Jrk [143] – Re: iblik
Foto je dost rozmazané, chtělo by to ostřejší. Řekl bych, že je to to, co jsem měl já (můj Cichliďák Ramirézův). Ploutvičky měl bíle olemované cca 1 mm. Léčil jsem to ve společenské nádrži Baktopurem Direct (Sera). Jako ostatní tam byly Krunýřovci jednopruzí, Neonky obecné, Okružáci a rostlinky. Za tři dny jsem měl pokoj!!! Poradili mi to ve Sklorexu. Oproti návodu, na základě rady jsem neodstavoval filtr do jiné nádrže, vše proběhlo bez problémů, bez nějakých zákalů, či snad úmrtí nebo pozastavení růstu rostlin! Neumřel ani jeden šneček!
Bylo by vhodné, zjistit důvod propuknutí onemocnění: Přelovování? Špatné podmínky? Stres? NO2? NO3? a tento odstranit, jinak se obávám toho, že léčba nebude účiná.
Můj názor, moje zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:19 Žena Imii [45] – Re: iblik
Pokud se rybka neprojevuje apaticky a zmateně, pak se může jednat pouze o zranění. BRP je docela rychlé ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 17:14 Muž iblik [4] - Labyrintky – je či neni to rozpad ploutví
Fotka k příspěvku hele mám na vás otázečku je to Bakteriální rozpad ploutví nebo co?? proradí mi nekdo ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 15:13 Piky – co s ním?
Ahoj prosím o radu. Mám nemocnýho samečka betty, ze dne na den chytil bak. rozp. ploutví asi (má jakoby nafouklé a oteklé oko s půlkou tlamky) čím mám léčit vím, už to jednou měla jedna samice, jenže to bylo dokud nebylo velké akva. Ale to odbočuju. Baktopur sem mu dávala podle návodu a po 3 dnech nic, i když má být teoreticky zdravej. Mám to zkusit znovu, nebo radši utratit ať se netrápí? Nechce jíst a skoro neplave, jen se tak vznáší a občas pohne ploutvema a jde se nadechnout. Zabíjet ho zbytečně nechci pokud má šanci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 09:36 Kisssi – .
zkus sera baktopur. Já jsem se to dozvěděla pozdě a chcíplo mi 8 neonek kvůli tomu takže hlavně co nejdřív

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413?od=701