Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2009 08:56 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky
Imii. Protože se při léčení FMC musí vypnout filtr a nezkrmené krmivo by ti rychle za těch asi 14 dní co se to léčí zkazilo vodu.

(Jestli to že máš vypnout filtr není napsané na lahvičce, tak to máš tady! - dajanapet.cz/…)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 08:55 Žena Imii [45] – Re: bojovnice
Může se stát, že si ocásky potrhají o dno, dekoraci atp. todle nevypadá nijak závažně. A nebojte se, doroste mu to ;-) do menšího akvária bych ho nedávala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 08:37 bojovnice – Roztřepené ploutve
Fotka k příspěvku Já mám taky samečka bojovnice, v akváriu je sám, jenom s jedním šnekem a ty plutve má o trošku horší než pavliina. :-( Napadlo mě, jestli to nemůže být moc velkým proudem vody z filtru. :-O Filtr jsem vypla. Dřív byl bojovník jenom ve dvou litrech bez filtru a vodu jsem měnila dost často. Teď je v 12ti litrech. Nemám ho vrátit zpátky? Taky jsem mu už dala zrcátko, ale bojoval tak moc, že jsem mu ho raději sebrala. Předem děkuji za každou radu
PS: Na té fotce to moc nejde vidět, ale lepší se mi nepovedla... hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:54 Žena Imii [45]
Chtěla bych vědět proč se ryby během léčení FMC nesmějí krmit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:24 Žena Imii [45] – Re: glumča
Ano dávám do celého akvária ... v prezentaci nádrže to mám napsané i nafocené ... nevím bohužel které ryby to mají a které ne ... vytáhla jsem rostliny a vydesinfikovala a léčím celou osádku. Ryby na kterých to je vidět mám zvlášť v 16l akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:22 Žena Imii [45] – Re: Pepik
Já toho ancíka mám v kastrólu :) ... teď právě řeším že jedu v neděli pryč ... tak ho asi vezmu sebou na výlet ... doma v kastrólu bejt nemůže ... u přítele to 2 týdny v čistém 15l akva vydrží =), ale právě váhám ... brát ho/nechat ho od neděle v akva ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:21 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Pepik
to máš pravdu,ale ty nemocný rybky má v karanténě,ne?nedává léčiva do celého akvárka..
Teda alespon myslím hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 21:11 Pepik – Re: Imii
No tak se rozluc s ancikem..:((
Skoda ze sem s to precetl az ted a ostatni ti nerelki ze L sumci NESNASEJ FMC...
Melas pouzit ten Bactopur Direct jak ti radili...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 18:00 Žena Imii [45] – Re: glumča
Už léčím FMC ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 17:48 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: Imii
ahoj,taky jsem si zažila bakteriální rozpad ploutví,bylo to u samečka betty a i když jsem ho léčila v karanténě baktopurem od sery,tak nevydržel,dost jsem ho obrečela,ale musím říct,že ostatní rybky (mečovky,ancistrusi)se mi nenakazily. Tak ti přeju,at napadené rybky zachráníš a zbytek osazenstva at se nenakazí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 17:17 Žena Imii [45] – Re: Chem
NO2 měřím cca 1x za týden a je na 0mg/l ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 16:56 Muž Chem [837] – Re: datura
Coz by napovidalo tomu, ze jsme s nekolika dalsimi poukazovali na to, ze rybky v nadrzi Imii narazily i na vyssi obsah NO2 a ty stresovanejsi z prevozu to "chytly" v prvni linii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 16:40 Žena Imii [45] – Re: datura
Hmm hmm

Není nakažené celé akva (zatím) ...

13.3. dovezeny 4 mečovky ze Sklorexu -> karanténa jen tak na 1 - 2 hodiny abych se ujistila,že rybám nic není, jelikož se Sklorexem jsem měla dobré zkušenosti

16.3. všimla jsem si, že mečovky se houpavě pohybují, ale žraly normálně

24.3. umřel jeden samec - jakoby okousané ploutve měl

25.3. další samec umřel, měl 2 tmavé fleky a zase okousané ploutve, jenže byly samotné takže jim je neměl kdo okousat.


Jediná další ryba na které pozoruji BRP je samice pancéřníčka ... ostatní ryby v akváriu vypadají v pořádku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 16:33 Žena datura [104] – Re: Imii
co vím, tak bakterku si rozhodně odnikud dotáhnout nemůžeš. způsobují ji totiž bakterie, volně "dostupné" v každé nádrži a napadají výhradně jedince s oslabenou imunitou. tzn. jestli ti to chytla celá nádrž, patrně nebude chyba v akvaristice, ale v obranyschopnosti tvých ryb. u nových jedinců je to celkem snadno vysvětlitelné - stres z převozu, strava asi taky ne moc kvalitní. jenže běžnou bakterkou nenakazí ostatní ryby, pokud jsou ony zdravé. takže buď je to infekce, která se BRP jen podobá nebo by jí tvoje ryby chytly tak či tak stejně a tohle byl jenom spouštěč. by the way, co karanténka? byla?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 16:00 Žena Imii [45]
Fotka k příspěvku Tadle pancéřnice už je taky nemocná :( řekla bych, že todle už BRP je určitě sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 13:49 Žena Imii [45] – Re: NNNTomas
Budu zkoušet tu modř asi ... uvidím ... dyžtak budu muset zítra pro něco ještě zajet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 13:38 NNNTomas – Re: Imii
Přesně to se mi stalo taky, dotáhl jsem si plíseň z OBI.... Baktopur, nebo aspoň acciflavin pomůže... Preventin asi oc ne, jedině zkusit ho dát více..podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 13:31 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Děkuji ... s tou solí to zkouším nyní a jak přijede máma z města doveze mi tu modř a ty další 2 věci ... snad zachráním zbytek akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 13:28 Žena Imii [45] – Re: meleri
Toto je teda rada ... já píšu že jsem nakažené ryby měla ve společenské nádrži cca tejden a může to být nalezlé všude a ty mi radíš nechat to takto ... víš ... já v akváriu nemám jen gupky nebo mečovky, ale 4 roky starého ancistruse a ten kdyby mi chcíp tak si sama hodím mašli !
Kdybych měla jen nejaké živorodky, neřeším to tolik, ale na těchto rybách (hlavně ancíci) mi hodně záleží ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 13:27 R Muž Silent [5949]
Koukni na tyhle stránky je tu poměrně dobrý přehled: www.akvastranky.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 13:21 Žena Imii [45] – Re: Haimdol
Nejhorší je, že sem si to dotáhla z akvaristiky (ryby špatně plavali hned druhý den) a je to už přez týden, tudíž to může bejt všude ... filtr, rostliny ... vážně mi asi nezbyde než přeléčit celé akvárium. Bohužel budu mít pouze tuto chemii protože na akva-exo.cz moc výběr není. Ale četla jsem, že se to tou methylenovou modří dá léčit také coze
Nikdy jsem žádnou nemoc v akváriu neměla a teď budu mít dost práce asi s tímto ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2009 13:16 R Muž Silent [5949] – Re: Imii
Pokud to je bakteriální rozpad tak sůl a zvýšení teploty nepomůže. Bohužel z Tebou uvedených léčiv na to patrně nezabere taky nic ( ale jako první pomoc při parazitech a plísních dobrý). Tady by asi pomohl nějaký antibakteriální lék třeba Sera Baktopur direkt. Mám ho vyzkoušený a na bakteriální nákazy zabírá. Jeho nevýhoda je, že zlikviduje i nitrifikační bakterie proto je lepší ho používat v karanténní nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2009 13:08 Žena Imii [45] – Bakteriální rozpad ploutví
Vím, že asi zakládám další téma, ale musím ... ono je totiž někde napsané, že se má přeléčit celé akvárium, jinde, že to není nakažlivé a mají se přeléčit pouze napadení jedinci ... tak chci vědět jak to tedy je.
Zatím mi chcípli nové mečovky (měla jsem je týden a celou dobru se chovaly divně - stažené ploutve, kolíbavé plavání) a vypadá to, že to nalezlo na jednu samici pancéřníčka. Mečovky co ještě žijí jsem přelovila do 16l a pancéřníčka také, vodu jsem osolila a zvýšila teplotu. Ve velkém akváriu jsem také raději zvýšila teplotu. Chci vědět co dál. Chemie kterou jsem si objednala (Dajana Methylen Blue, Malachitová zeleň dezinfekce, Preventin prevence) budu mít kolem 16:30 - 17:00 ... do té doby mohu maximálně osolit a vyměnit vodu :-( .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 23:32 Pepik – Re: Vyprodej
Hele Peto,takhle asi neprijdes na to co to je....
Pokud je to bakterka,budes hadat jaky antibiotika pouzit a stejne mas solidni sanci se netrefit a jestli to je nejakej previt tak by moje rada mohla pomoct.....
Promin ,ale nemuzu tady vsechno rozebirat,pac nemam cas,takze strucne...
ale ja bych si dal do sudu odstat vodu do druhyho dne...druhej den,vymenil aspon pulku vody,vyndal filtr,radne vycistil(klidne vodou z vodovodu a savem) a dal stranou vyschnout(neni nutny)...
Nadavkoval bych FMC 1 ml na 100 l vody a pokud mas doma Bactopur DIRECT,tak polovicni davku..efektni je taky misto Bactopuru Direct, Terap AB od Aquaru,a tam bych daval 3 ml na litr ... silne vzduchovat a teplotu na 30 - 31 stupnu( to zalezi co tam mas za jiny ryby)...a pokud tam mas sumce a Anciky,zapomen i na to FMC a budes to muset resit jinak...
Ten vypranej filtr(nevim co mas) dej do nejake vetsi nadoby,zapoj ho a vhod trosku granuli....(tim si ten filtr zajedes a po lecbe ho budes mit pripravenej....
Za tri dni vymen pulku vody,a dopln davku FMC i bactopuru...to pak zopakusj v tridennim intervalu jeste dvakrat a verim ze ti to pomuze...nakonec vymen zase pulku vody a vloz ten zabehlej filtr...
a hlavne skoro nekrm,mozna jednou denne co snedi okamzite...
pokud se to zhorsi,bude to kmen bakterky co je odolnej a to pak mas vetsinou smulu,protoze musis mit zasoby kanamicinu,stretomicinu,Chloramfenikolu a spoustu znalosti a trpelivosti..:))
Ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 21:42 Vyprodej – specifika
Supr, nečekal jsem tolik odpovědí a tak rychle. Pokusim se odpovědět na co nejvíc dotazů a popsat můj problém podrobněji.
Sera baktopur opravdu nezabrala, rybičkám se projevy spíš zhoršují, i když jen pomalu. Ploutve se od konce rozpadají, jsou roztřepené a to v celé šířce ploutve, tedy včetně těch žilek. Dělá se jim to jenom na postraních ploutvích (nevím jak se jmenují:)). Navíc se některým rybičkám mléčně zbarvují oči a některým se navíc tvoří na boku bílý povlak, který je ovšem jen slabý a těžko viditelný. Jestli jsou nervózní je pro mě těžko poznatelné, nevím (mám jich v akváriu 15), ale myslím si, že jsou docela v klidu. Fotku dnes poslat nemůžu, nejsem doma možná bych ale mohl zítra, bude-li to nutné.
Děkuji tedy za již napsané odpovědi a zároveň prosím o další.
PS: Výprodej jsem do NIcku napsal jen tak, jsek Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 00:46 Pepik – Re: Romy
Mas pravdu,moje chyba prehlidl jsem to...
Bile okraje ale stejne muze byt Ichtyobodo i Chidonela....
Jaky to jsou vlastne ploutve??Ocasni??Hrbetni??
a co ty zakaly uprostred ploutvi??
a jak Romy spravne rika,je dulezity sledovat dychani a to on cemu rika tvorba slizu,ja rikam loupani "kuze"....
Tak sleduj a pis..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Pepik
Právě proto,že se Vyprodej zmiňuje jen o ploutvích,zvolil jsem bakteriální rozpad ploutví.Nehledě na to,po 14 dnech od koupě a vpuštění ryb do akviška je to více než pravděpodobné.Pokud by to byly Chidonela,Ichtiobodo necatrix,Tetrahymena,nastaly by potíže s dýcháním,otíráním se o předměty,ale hlavně zvýšená tvorba slizu.Myslím,že by to napsal,kdyby tomu tak bylo.
Jinak,Vyprodej píše,že ploutve jsou bíle ohraničené a zkracují a rozpadají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:30 Pepik – Re: Vyprodej
To nemusi byt bakterialni rozpad ploutvi...
Muze to byt Chidonela,Ichtiobodo necatrix,Tetrahymena atd...
Dulezity je podivat se jestli je zakal i uprostred ploutvi,jestli se loupe "kuze",jestli je okraj co se trepi bile ohranicenej atd...
popste co vidite,nebo nejlepsi je fotka....
jak menite vodu?? davate odstatou??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:20 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Vyprodej
To je bakteriální rozpad ploutví,divím se,že baktopur nezabral.Mělo by se léčit v počátku.Použít se dá Acriflavin a metylénová modř(V pokročilejším stadiu dvojnásobné množství),nebo třeba FungiStop od Tetry.Je nemoc doléčena podle přibaleného letáku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:05 Vyprodej – skaláry-rozpad ploutví
Dobrý den,
mám problém se svým akváriem a doufám, že mi pomůžete. Koupil jsem několik skalár a zhruba po 14 dnech majíbíle ohraničené ploutve, které se zkracují a rozpadají. Ryby jsou nervózní, evidentně jim to vadí.Sera baktopur ovšem vůbec nepomohla.
Vím, že se zde již podobý problém řešil, ale léčení daného problému nepomohlo.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 11:18 masielko
určite to není bakteriálny rozpad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:07 Žena Alena.sv [89]
Vocko88 napsal: právě jsem přistihl jednu ze samiček jak vytrhla beťákovi kousek ploutve...Myslíte, že tohle vše je opravdu jen její práce? ...

Jo jo,bude to její práce.Jsou to bojovnice.
Edit:i když,když se na tu fotku dívám podruhé...má nějaké nafouklé bříško.Může být nemocný a proto si holky víc dovolujou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:51 Vocko88
právě jsem přistihl jednu ze samiček jak vytrhla beťákovi kousek ploutve...Myslíte, že tohle vše je opravdu jen její práce? To mi zas příjde moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:40 Vocko88 – BRP?
Fotka k příspěvku Myslím, že mám podobný problém jako bushmanka. Takhle vypadá můj betták. Teď za poslední týden. Už se mu to dřív objevilo, ale ne v takové míře a hned to bylo v pohodě. Ostatní ryby bez příznaku. Další osazenstvo pouze betty a gold ancistrusi...Jde o BRP? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:58 picnic
Pro pleksíka : Podle mě to BRP není. Podle těch fotek bych to tipoval na krupičku. Já na ní docela úspěšně používám EXIT a Eshu 2000. (dohromady asi 250 Kč)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:50 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: Vocko88
Tak mnoho úspěchů X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 18:13 Vocko88
léky na to jsou, no...betty nemají ani náznak. Našel jsem příčinu-odspoda mi hnil koberec z riccie tone asi pozdě...ale chci zachránit bettky, takže jdu léčit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 16:37 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: stanovsky
*vyhynou rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 16:36 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Pokud ti akva napadla BRP a vyhyne tak vše vydesinfikuj a znova. Protože newím jestli se dá BRP nějak léčit. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2009 12:27 Vocko88
Ahoj, měl jsem v akva krupičku a teď se k tomu přidal nejspíš BRP-PH je 6,8(což je pro celé osazenstvo ideál) a nečistoty tam nemam. Končím léčbu malachite greenem-mam pak hned začít léčbu BRP? V akva už ryby ale s těmito příznaky nejsou(neonky jsou už na pravdě boží). Nevím,co si počít a jak poznat, že můžu znova dát nové ryby do akva. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:34 Muž pleksik [2]
Fotka k příspěvku foto 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:33 Muž pleksik [2]
Fotka k příspěvku foto 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2009 16:32 Muž pleksik [2]
Fotka k příspěvku Ahoj, všiml jsem si na svých rybách malých bílých chomáčků na těle po okraji šupin a na hřbetní ploutvi. Pročítal jsem si fórum i rady v léčení, ale protože jsem začátečník, chtěl bych se ujistit, zda jde o bakteriální rozklad ploutví, nebo je to něco jiného? A jestli můžu svoje tlamovce léčit v roztoku síranu měďnatého, jak je to psáno v popisu léčení, nebo mám raději sáhnout po nějakém přípravku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2008 10:12 Muž Yirka [9118] – Re: andrej
Potrhání ploutví je celkem běžná záležitost, je však dobré vědět příčinu natržení. V dobře zavedené nádrži je i větší poškození ploutví zahojeno do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:48 Romiš – Re: andrej
O.K. Ale k léčbě bakterióz jsou určeny léčiva, která jsou v porovnání se SAVEM "neškodná".
Bakteriózy naštěstí řešit nemusím, třeba vám poradí někdo se zkušenostmi s tímto problémem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:45 andrej
stimi fotkami je problem dokim to fotak cvakne tak ryba je dano prec.skusim ini fotak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:43 Romiš – Re: andrej
Zkuste sem dát nějaké fotky, ať vám mohou zkušenější poradit, co s tím.
SAVO je jen pro lidi, kteří vědí, co dělají. Můžete s ním napáchat hodně zla!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2008 12:17 Gi-Gi-Gi-Gigolo
savo?do vody v akva?
radši jím aqa jen vydrhni palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 11:57 andrej – Rozpat plutvy
Zdravim mam na 2 skalaroch na chrbtovich plutvach potrhane konce neni to sposobene bakteriami?? maju to len skalare ostatne rybi maju plutvi v poriadku..cital som ze by som mal nato použit SAVO???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2008 14:59 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: groal
Ono je "pozorovat" a "pozorovat"... :)
Musíte zůstat nějakou dobu v klidu, aby na vás rybky "zapomněly". Když se jim budete šmrdlat před akviškem, budou čekat, "co z toho kápne". Dělejte, že nejste a mějte oči na šťopkách! :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413?od=751