Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 18:22 R Muž romant [27987] Re: Maq
No, zcela upřímně, bude záležet na velikosti nádrže a i na rybách který se snažím zachránit, tedy z mého pohledu a zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 13:14 Maq Re: romant
Přečetl jsem si k Sera Fishtamin: Nemocné ryby, které již nepřijímají potravu, dostanou příděl vitamínů přímým dávkováním do vody.
Máš dobré zkušenosti i s takovou aplikací?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 11:34 R Muž romant [27987] Re: Petan26
Ano, velmi vhodný, používaný a účinný přípravek. Ideální je kapat několik kapek do krmení a posléze toto zkrmovat, dojde tak k větší efektivitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 11:31 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Pánové a jak je to při takové léčbě s vitamíny? Doporučovali by jste je jako podpůrný prostředek, např. Sera Fishtamin apodobne. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 09:15 mezzinka Re: romant
Teď vypadám jako tyran,že jsou v malý nádrži a v malým počtu. Abych upřesnila,dostala jsem tehdy 4 jako dárek v igelitovém pytlíku,což byl šok a neměla jsem vybavení a jelikož mám garsonku a chovám hlodavce,místa málo, tak jsem se jim snažila udělat to nejlepší prostředí jaké šlo. V počtu deseti ryb,které jsem dokoupila, byly myslím spokojené a nebylo přerybněno..

Každopádně děkuji moc za rady všem! V léčbě budu pokračovat,plus měnit vodu. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 08:30 R Muž romant [27987] Re: mezzinka
Jen 6 parmiček rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha chtěla jsem dokoupit 4 další. No tak v téhle větě ve vztahu k velikosti nádrže bych hledal onoho pověstného zakopaného psa. Ty parmičky tam prostě nepatří a argument, že to do teď fungovalo, ten se nedá příjmout. Kruh se uzavírá, systém se hroutí, kvalita vody je u parmiček zásadní, takže měnit, měnit, měnit vodu, to bych v tomto momentě viděl jako nejúčinnější opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2017 08:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: mezzinka
-pokračujte v léčbe další dva dny
-aplikovaná dávka v množství třetího dne
-je potřeba brát v úvahu oslabenou imunitu v důsledku onemocnění,které bylo dle Vašeho popisu již plně rozvinuto,
- v uvedených souvislostech, je tedy možné takové chování
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2017 00:22 mezzinka Re: lacewings
Dnes je třetí den,kdy jsem vyměnila 1/3 vody a nakapala eSHu 2000 dle návodu. Jedna ryba se mi pořád nezdá, břišní ploutve má víc roztřepený a když jsem přišla domu včera i dnes byla nalepená u filtru,jakoby opřená,kde nebyl proud. Nevím,zda to o něčem svědčí,každopádně,co mám dělat dál? Dnes léčba končí,ale ryby se mi stále nezdají být fit,voda je teda i na oko lepší. Díky za další rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 16:20 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: mezzinka
Aplikace eSHa 2000 je možná, složka potřebná k léčbě je i součástí tohoto léčiva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 15:57 mezzinka Re: lacewings
Děkuji moc. Před prací jsem byla v akvaristice a pán mi poradil esha 2000, že je jak na plísně tak na bakterie, takže jsem léčivo pořídila a teď nevím, zda dát esha 2000 nebo acriflavin - ale ten mohu koupit až zítra, dnes bude zavřeno po práci, a na zítřejší aplikaci může být už pozdě.. mám tedy vyměnit 1/3 vody, odkalit, vyčistit filtr a dát pak pro jistotu tu eshu 2000?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.01.2017 12:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: mezzinka
Váš problem bude v nerovnováze v akváriu,ke kteremu došlo zminovaným zásahem. Zkontrolovat funkci filtru a vyčistit,odkalit dno,nasadit léčivo acriflavin, denní výměna třetiny vody po dobu léčby. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 08:34 mezzinka Re: lacewings
Fotka se nepovedla. Ale právě jsem zjistila, že asi 3 cm ode dna jsou všude po skle bílé tečky a hladina je zespoda jakoby s olejovou skvrnou a to měním vodu teď pořád. Filtr běží,ale možná tak nefunguje..jsem již zoufalá,chci je zachránit,mám je tolik let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 08:25 mezzinka Re: lacewings
Rybky jí úplně normálně. Oči jsem teď sledovala a v pořádku,jasné jako vždy. Jen na ploutvích se zhoršil ten sliz,je u více ryb. A to jsem včera zasolila,už nevím,co dělat :-( zkusím je vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 00:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: mezzinka
-oko je jasné, nebo zakalené?
-příjem potravy?
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2017 00:00 mezzinka – plíseň,bakterie
Dobrý den,mám již dva týdny problém s parmičkama čtyřpruhýma. Začalo to tím,když na dva dny asi před měsícem a půl nešel filtr - zrovna jsem byla pryč- na skle i rostlinách se udělaly asi řasy,takový nazelenalý povlak. Hned jsem vyměnila asi 1/2 vody,vyčistila filtr,povlak na rostlinách je stále,na skle moc ne. A před dvěma týdny se mi dvě parmičky nezdály, plavou jakoby víc zmateně,trochu hlavou dolu a jedna má jakoby roztřepené postranní ploutve. Na rozpad ploutví to zatím nevypadá. Už dvakrát jsem léčila Multimedicalem - o Vánocích nic jiného nešlo koupit,včera vyměnila 1/2 vody. A dnes jsem objevila u další ploutev hřbetní jakoby trochu slepenou a na další je na ocasní ploutvičce asi povlak,vypadá to jak lehce bělavý sliz. Právě jsem lehce zasolila, prosím,co mám dělat dál? Nádrž je stará i s rybkama 3roky, 36L, jen 6 parmiček - chtěla jsem dokoupit 4 nové, rostliny živé, filtr,pH měřené včera kolem 7. Fotka se mi bohužel nepodařila. Děkuji moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:32 R Muž romant [27987] Re: misi6
Ne, nevadí a ostatně jsem ani nepředpokládal že použiješ jinou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 16:27 misi6 Re: romant
dekuji a vadi sul s jodem ? mam doma kuchynskou ale s jodem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2017 16:16 R Muž romant [27987] Re: misi6
Tak tohle není BRP, ale normálka načatý ploutve ze špatných podmínek, ty konce jsou zaplísněný. Osobně bych doléčil v těch 10 litrech, ještě pokračovat s tou 2000, hodně měnit vodu, klidně zasolit, předpokládám že tam nejsou rostliny, tak vrchovatou čajovou lžičku, rozpustit a nalít společně s výměnou vody, čímž bych začal a podle toho jak bude vypadat event. znovu tu eSHu a po skončení kůry s eShou výluhy a pěkně na husto, ať je voda jak silnej čaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 15:57 misi6 – betak
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 15:27 R Muž romant [27987] Re: misi6
Dej fotku té postižené ryby, ono je rozdíl, když už ploutve opadávají a nebo jsou jenom roztřepený, slepený a takový jakoby oslizlý s bílejma koncema.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2017 14:51 misi6 – bakteriální rozpad ploutví
Ahoj, nedávno jsem dostal beťáka v betakáriu ( asi 3l nádržka). Začal jsem pozorovat pomalý rozpad ploutví a tak jsem ho přelovil do "větší" asi 9-12l nádrže. Nakapal jsem esha 2000 + nejáký preventin.
Ale k jádru věci, chtěl bych rybu přelovit do své 200l nádrže, kde jsou lepší podmínky, ale zase nechci ohrozit původní ryby v nádrži. Je to bezpečné resp. není to přenosné ta nemoc ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 21:56 Nadus Re: romant
Plovoucí rostliny tam mám a začnu tedy s tou vodoléčbou, snad to rybce pomůže a moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 21:47 R Muž romant [27987] Re: Nadus
Odkalovat nemusíš tak často, ale vodu měň vícekrát týdně. Jedna neritina je tak do 50 litrů, tak se podle toho zařiď. To akvo bylo ještě čerstváček, když tam šla ryba, která je citlivější na podmínky, který prostě stále nejsou optimální, pořiď na hladinu plovoucí rostliny. Týden jenom aplikuj tu vodoléčbu a rybu nekrm, nic se jí nestane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 21:31 Nadus Re: romant
Filtr jsem ještě nečistila, je to něco málo přes měsíc, co akva funguje, tak si myslím, že je na to brzy. Jinak krmení zvládáme úspěšně rovnou do tlamičky, takže nic v akva nezůstává, spíš mě ješte napadlo, jestli by nemohl být problém ty neritiny, výkalů mají teda požehnaně.
Prostě dám na tvé rady a odkalovat budu častěji než jednou týdně a snad to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 21:24 R Muž romant [27987] Re: Nadus
Voda, tedy pokud možno s co nejnižším obsahem akceptovatelných N látek, teplota, spíš k té horní hranici tebou uvedené. Píšeš o týdenním odkalování, předpokládám že tedy výměna vody se děje týdně. Vidím tam nějaký filtříček, který nevím jak často čistíš, ale nečinil bych toto současně s odkalováním dna. Nevím jak přijímá potravu, jestli vše co rybě nabídneš do 20 vteřin zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 21:18 Nadus Re: romant
jasan chápu, ale ještě by mě zajímalo, co myslíš nedostatečným prostředím, co bych mohla dělat špatně. Jsem ráda za každou radu od zkušenějších chovatelů. Chci pro rybku to nejlepší prostředí, rozhodně bych ji nestrčila do nějaké malinké koule, kde by se chudák pomalu utrápila, chci pro ni jen to nejlepší, když už jsem se rozhodla, že si ji pořídím a pořád se mi nedaří vytvořit ideální prostředí, aby ji nic nechybělo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 21:13 R Muž romant [27987] Re: Nadus
Vždyť ti to píšu, je to nedostatečným prostředím, udělej jak jsem psal a dej vědět, kam se to posunuje. To je z mojí strany momentálně vše, co mohu poradit, ale třeba se ozve někdo další s ještě jinou radou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 21:05 Nadus Re: romant
Jo jo to se řešilo, ale tohle už je nová ryba, dělám vše podle návodů co tu čtu a už se zase objevil nějaký problém.
Akvárium bylo založené pro novou rybu úplně nově. Po předchozí rybce jsem vše vyhodila, akva vydrhla savem koupila nové rostliny i kameny a zase je něco špatně :-( fakt nevím, čím to může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 20:58 R Muž romant [27987] Re: Nadus
Kvalita prostředí především, už se jednou tvoje ryba řešila v betta vlákně a dokonce tam je dotaz na použití Bactopuru. Obden měnit polovinu vody, lehce zasolit(polévk. lž. na 50 litrů), nalít roztok do vody, aplikace rašelinových výluhů, listů mandlovníku mořského, olšových šišek, to jsou všechno možné prostředky k vylepšení prostředí. Pokud ta ryba ploutve vyložene neztrácí, nemuselo by jít o BRP přímo, ale nějaká obdobná nezdoba se již nacházet může. Když nezabere ta vodoléčba se solí a výluhy je možné aplikovat eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2016 20:41 Nadus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku prosím o radu, mé rybce se takhle rozpadly ploutve, jak mám postupovat v léčbě? Chemie se mi do akvárka lít nechce. Akva je dvacet litru, je tam jen jeden sameček a 2x neritina. Teplota 26-28 stupňů. Odkaluji jednou týdně.
Moc díky za rady, foto přikládám.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 14:51 R Muž romant [27987] Re: Zuz
Teplotu ještě zvýšit na 28. Vodu měnit obden 1/3 objemu, krmit taktéž obden, akvárium přikrýt, pořídit živý rostliny, pravidelně jednou týdně odkalovat dno. Vodu těď při výměně lehce zasolit, čajovou lžičku soli rozpustit a roztok společně s měněnou vodou nalít do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 14:48 Zuz
Takže nekrmit a vodu měnit 1/3 denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 14:36 R Muž afc1886 [14695] Re: Zuz
Je to pořád ten samý problém.Nevhodné podmínky.Viz rybicky.net/forum/1221…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 14:28 Zuz
Fotka k příspěvku Zdravím, včera ráno jsem se probudila, podívala jsem se do akvaria své bojovnice, abych jí dala krmení a úplně jsem se vyděsila. Zadní ploutvičku má jakoby ozobanou. Vůbec nevím, z čeho by to mohlo být, tak se chci zeptat vás. Akvárko má 12,5l hrubého objemu a je v něm sama. Topítko mám nastaveno na 24-25°C, vodu vyměňuji 1x týdně asi polovinu. Mám ho měsíc a jediné, co je v nerovnováze je krmení. Krmila jsem 2x denně, ráno a večer po 3-4 granulkách, potom mi bratranec říkal, že je to moc a ať uberu, tak jsem dala 4 granulky hned ráno. Je to tak 3 dny zpět. Rybička je jinak aktivní, nemá na sobě žádné tečky ani pupínky a normálně mi jí. Přidávám fotku a omlouvám se za kvalitu. Za každou radu budu ráda.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 02:44 Dape – Flek na bříšku ancíka
Fotka k příspěvku Zdravím poradí mi někdo co by mohlo být toto za flek na ancíkovi na bříšku u ploutve mám ho doma 3 týdny a před několika dny jsem si všiml že má na bříšku flek. Přinesl jsem ho s neonkami rajeji jsem přidal na 4 dny EXIT a SHA Optima neonky už jsem ve společném akva ancíka mám zatím bokem. Nevypadá to vyloženě na plíseň... teda si myslím na omak se to zdá v kůži. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2016 18:10 R Muž romant [27987] Re: Raduzzza
Teplotu ještě zvedni někam k 28 st. Ono to jsou teplomilové a když přihlédmene k lokalitám odkud většinou pocházejí, není se čemu divit. Výměnu rozhodně schvaluji, možná ne tak velkej výplach, ale pod 1/3 objemu bych nešel a vodu při jedný z výměn bych lehounce zasolil, klasickou kuch. solí, tedy ve tvém případě na špičku příborovýho nože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 18:04 Raduzzza Re: Raduzzza
Fotka k příspěvku Raduzzza napsal: Prosim prosim, myslite že je to bakterialni rozpad ploutvi? Pokud ano,mam si poridit nejake lecivo??

Ano myslím ty chomacky. Takže to může byt plíseň..co s tím? Asi před 3 týdny jsme ji koupili toto 6l miniakvarko a minuly tyden jsme ji tam dali filtr na vodu a minitopeni,udrzujici 25 stupnu a světlo.
Máme měnit polovinu vody obden a koupit lecivo? Pokud ano,doporucite mi nějaké? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 17:51 R Muž romant [27987] Re: Raduzzza
Jak dlouho a v jak starým akváriu ta betta je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 17:46 Deepinpeat Re: NHKG
to je podle mě jen nalepený nějaký detrit. Ale je pravda, že to nalepení může souviset se zvýšenou tvorbou slizu. Ale to může být třeba jen změnou prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 17:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Deepinpeat
Rozpad ploutví to není, ale pokud nejsem slepý, tak na koncích některých paprsků vidím nějaké hnědé chomáčky. Vypadá to na plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 17:18 Deepinpeat Re: Raduzzza
Ne to je zcela zdravá betta, tzv. crowntail. Prodloužené paprsky ploutví prostě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 17:07 Raduzzza
Fotka k příspěvku Prosim prosim, myslite že je to bakterialni rozpad ploutvi? Pokud ano,mam si poridit nejake lecivo??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 15:34 R Muž romant [27987] Re: hobithobit
Ty testy jsou na dvě věci, kdyby jsi tam měl 14mg/l NO2 tak už tam není nic živý. Jak psala kolegyně, měnit, měnit, měnit, jinak budou následovat(oni asi i budou) úhyny, ty ryby jsou pobytem ve vyšších koncentracích škodilých N látek prostě načatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 10:01 hobithobit Re: Wendy2
vodu vyměním je třeba přidat nějaké léčivo nebo něco dalšího
odělal jsem test vody chlor 0; kh uhličitanová tvrdost 6; ph 7,2; no2 14; no3 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2016 09:53 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: hobithobit
intenzivně měň vodu - obden klidně půlku, ty ryby teď plavou ve stoce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 09:48 hobithobit Re: Wendy2
jo to opravdu založení akvaria mám podezření že jsem si to zanesl s dvěma samičkama bety jedna uhynula za 2 druhá za 3 dny na té první se na ploutvi objevila jakoby bílá pliseň akvarko jsem musel co nejdřív rozchodit kvuli autisticke dceři která ho používá pro uklidnění akutních záchvátů
vodu jsem zatím mněnil jednou s odkalením dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 09:29 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: hobithobit
v prezentaci nejsou důležité údaje, ale i tak bych to svedla na špatnou hygienu, jakpak probíhá např. údržba? a datum založení je opravdu založení akva nebo založení prezentace? pokud akva, tak to je trochu šlápnutí vedle, ty ryby tam měly přijít až tak za měsíc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 09:14 hobithobit Re: hobithobit
tak to vypadá že je nemocná i beta ale tu se mi nedaří vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2016 08:20 hobithobit – asi ropad ploutvi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku můžete mi prosím poradit jsem začátečník a včera jsem si všiml že jedna rybička jen polehává u dna tak jsem ji hned dal do druhé nádrže a všiml jsem si že má jakoby rozpadlé ploutve ve velkém akvárku zatím na jiných rybičkách jsem nic podobného nepozoroval
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 16:39 R Muž romant [27987] Re: Renda
Bakterka to není, spíš to tipuju, že si hoši čechrají ofinu a jsou prostě voškubaný. Dobrý podmínky, častěji měnit vodu, lehce zasolit(pol. lž. na 50 litrů) a mělo by se to zlepšit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34701x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413?od=301