Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bakteriální rozpad ploutví

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Bakteriální rozpad ploutví
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 21:18 R Muž romant [27982] Re: Malejakvarista
Radost mě udělala ta Pistie, to je skutečná pumpa dusíkatých látek a ty jsou momentálně velkým problémem tototo čerstvýho akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 21:14 Malejakvarista Re: romant
Moc děkuji za radu
Rostlinky v novém akvarku samozřejmě máme jeden kousek Acorus gramineus
Dvakrat lobelia cardinalis Wavy
Jeden Anubias coffeefolia a Piscia Stratiotes
Pověřim manžela ať přípravek koupí abych mohla kdyztak nasadit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 21:08 R Muž romant [27982] Re: Malejakvarista
Jenom měnit, to nekrmení ty 4 dny, krmení schovat, je to výchovné pro všechny zůčastněné, nejsem zastáncem těchto přípravků, výměna vody je zde tzv. všelék, kdy se řadí ona koncentrace nespotřebovaných škodlivin a nahrazuje se nevydejchanou vodou těchto látek prostou. Samozřejmě že čím více rostlin, tím lépe, tedy prosperujících, živých rostlin.
Edit: Teplota v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 21:04 Malejakvarista Re: romant
Nekrmit jak dlouho 4dny nebo déle? Teplotu mam nechat máme nastaveno na 27°c
Vodu pouze odčerpat a neodkalovat? Po jak dlouhé době případně použít pripravek
Snad prckoj vysvětlím ze je nesmí krmit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:53 R Muž romant [27982] Re: Malejakvarista
Denně, měnit 1/3 objemu vody, několik dní nekrmit a nepanikařit, každá ryba má jinou imunitu a co tzv. dokáže skolit jednu, druhou jenom pošimrá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:50 Malejakvarista Re: romant
Takze mam počítat s tim ze to napadne i ostatní osazenstvo ? Mam tam jeste bettu a dva krunyrovce
Dnes jsem je přesunula do tohohle akva protože babicce v akvaristice prodal 10l ze to bohatě stačí
Je tedy zabehle jen kratkou dobu ale naockovala jsem filtr Jbl filter start
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:26 R Muž romant [27982] Re: Malejakvarista
Začíná se o tom tzv. uvažovat. Zlepšit kvalitu prostředí, vody vykazuje známky ne zcela fungující nitrifikace, tedy jestli to takto přes obrazovku mohu hodnotit. Tedy výměnu vody zintenzivnit, to určitě a pokud se do několika dní nedostaví zlepšení, aplikovat přípravek eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:23 Malejakvarista
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj jedná se nebo nejedná o rozpad
Čím případně léčit díky za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:26 Otakar04
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:25 R Muž romant [27982] Re: Otakar04
Sliz na němž se usazuje mikro bordel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:23 Otakar04
Nevím jestli to je sliz nebo plíseň ale odpadává to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:22 vratnikp Re: lacewings
rozumím,

díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:22 R Muž romant [27982] Re: Otakar04
To samý, stárne, dobarvuje se, pigmentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:21 Otakar04
Fotka k příspěvku A s touto?zaměřte se na břišní ploutev.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:18 R Muž romant [27982] Re: Otakar04
Pigmentace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Otakar04
U bakteriálního rozpadu ploutví by zmizely blány mez paprsky ploutve. Na fotce blány vidím.
Má trochu nafouklé břicho, ale to bude asi focené chvíli po krmení, jinak vypadá OK. Ale prezentace akvária neuškodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:11 Otakar04
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:11 R Muž romant [27982] Re: Otakar04
Podle mě ne, ale zkus ještě jinou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 19:09 Otakar04
Fotka k příspěvku Je s touto rybkou něco?Zaměřte se na hřbetní ploutev.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 18:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vratnikp
-doplnte tu prezentaci akvária a řidte se uvedenou radou kolegy Romant v daném týdenním rozmezí bez krmení a aplikace léčby
-nechte je ten týden "dáchnout" a potom se uvidí
-vyhodit ty umělé kytky , kolegové vám tady na foru poradí ,jaké druhy kytek jsou vhodné
-v případě potíží konzultace zde ,okamžitě
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 18:27 vratnikp Re: lacewings
aktuální pH je 7.0, dlouhodobě se pohybuje v rozmezí 7.0-8.0.
Z příbalových letáků léčiv jsem se bohužel nedozvěděl jak postupovat při dlouhodobějším léčení. Pokud by jste mi poradil, jak správně léčit, byl bych Vám velmi vděčný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 18:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vratnikp
vratnikp napsal: .....třídenní cyklus léčby eshou, provedl jsem standardní čištění a začal léčit léčivem s FMC. Dnes, po dalších 3 dnech obět vyčištěno a začínám léčit opět eshou..... Poškození ploutví se nerozrůstá ale ani nelepší......

-léčím správnou nemoc správným přípravkem? Baktropur je na cestě - přes svátky mi nešel sehnat.
-Jak dlouho mám léčebné cykly opakovat?
-Kdy mohu očekávat hojení poškozených ploutviček?

-doplnte si prezentaci o další data ,lépe se pak pohlíží na učení a diagnostiku jako takovou
-PH je?
-léčíte a neléčíte ,takto se léčba neprovádí v sledové části postupu aplikace léčiv jak je uvedeno v dotazu, okamžitou formou opakování už vůbec ne
-hojení při BRP je až 6 týdnů ,dle rozsahu a typu poškození ploutví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 18:14 R Muž romant [27982] Re: vratnikp
Přestaň krmit, týden nikoho ničím. Žádný čištění filtru, žádný čištění kamenů ani neodkaluj, jenom obdenní výměna 1/3 vody. Podívej se na potravní nároky svých chovanců, aby se krmilo správným složením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 18:07 vratnikp Re: romant
Děkuji za rychlou odpověď. K akváriu je Fluval 405. Zhruba jednou měsíčně filtrační náplně a nádobu filtrace properu v kýblu s vodou z akvária. Nicméně filtrační náplně jsou minimálně rok staré, spíš ale déle.

Pokud správně rozumím akvaristickým pojmům tak pouze odkaluji - odkalovačkou odstraňuji výkaly ze dna. Písek sem Dával nový před 3 měsíci, od té doby jen vysávám nečistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 17:58 R Muž romant [27982] Re: vratnikp
Dno nepropírej komplet, ale jenom odkaluj. Jaká je filtrace v tom akváriu, stráš se nějak o toto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2018 17:49 vratnikp – Tlamovci BRP?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, potřeboval bych se poradit. V podstatě přes noc se na Tlamovci štíhlém objevilo poškození ploutví (viz foto 1).

Začal jsem léčit přípravkem esha2000. Druhý den se drobné rozdělení ploutví objevilo na několika dalších rybkách ale v menším měřítku. Dokončil jsem třídenní cyklus léčby eshou, provedl jsem standardní čištění a začal léčit léčivem s FMC. Dnes, po dalších 3 dnech obět vyčištěno a začínám léčit opět eshou. Poškození ploutví se nerozrůstá ale ani nelepší.Našedlé okraje rozstřepených částí nevidím, krupičku a bičíkovce jsem vyloučil (ryby se chovají naprosto běžně, plavou, žerou, samci se dvoří). Před cca 5 týdny jednu samičku Tlamovce Saulosova kousaly do ocasu - tenkrát jsem to přikládal snaze samce se třít s jinou samicí. Tuto napadenou rybku jsem dal na zotavenou na 3 týdny do druhého akvária a následně vrátil. V druhém akváriu nepozoruji žádné výrazné poškození ploutví rybek, nicméně rybky jsou malinké (do 4 cm). I V druhém akváriu jsem preventivně zaléčil eshou.

Podmínky mají si myslím dobré - několik párů se vytírá, pár dní před propuknutím nemoci byl vypuštěn potěr. Udělal jsem chybu tím, že jsem je přes vánoce překrmoval - jednak rybky při naší přítomnosti v domácnosti loudily a nechtěl jsem, aby sežraly potěr. Další chybou asi bylo přidání umělých rostlin a skořápek kokosových ořechů, jako úkryty pro malé. Krmení je nyní omezeno na minimum.

Jedná se o 400l akvárium s cca 40 rybkami (30 z nich menších 5cm). Jednou týdně propíráme kameny a rostliny, vysáváme dno a měníme 1/3 vody. Krmíme 4 druhy krmiva + zpestřujeme mraženou stravou. Teplota nastavena na 25 C.

Akvaristice se věnuji necelé 3 měsíce - od doby kdy jsem velké akvárium podědil, takže mé zkušenosti jsou nulové.
Mým dotazem je,
léčím správnou nemoc správným přípravkem? Baktropur je na cestě - přes svátky mi nešel sehnat.
Jak dlouho mám léčebné cykly opakovat?
Kdy mohu očekávat hojení poškozených ploutviček?

Díky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 17:16 Žena Morticia [118] Re: Misak
Je to velmi rychlé - tedy může být! Mě odešel beťák během pár dní - kvůli boji se sinicí a zatemnění jsem si stavu všimla pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2017 20:21 R Muž romant [27982] Re: Misak
Hmm, bakterie dokáží rybu sežrat i dříve než za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 20:20 Misak Re: romant
Hmm sem si celkem jist ze pred tydnem tu ploutev mela v cajku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 20:17 R Muž romant [27982] Re: Misak
Ta ryba už má "sežranou" ocasní ploutev od bakterií, což nasvědčuje pobytu v nicotných podmínkách. Snaha zachránit rovná se použít Bactopur direct v seperé nádrži(to zdůrazňuji).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 20:13 Misak. Re: Amatértom
Mno s tim sumcem se mlati uz tak dva mesice. Ale nejak sem tomu neprikladal dulezitost. Ale asi ho nenechal moc nazrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 20:07 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Misak
Vypadá jakoby živořila dost dlouho, celá nějaká pohublá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 20:05 Misak Re: romant
No ja tu rybi pred rokem zachranil od splachnuti a byl ji prorokovam tak mesic zivota ale vesele si zila az do ted kdy sem odjel na dovcu a po navratu sem zjistil tohle. V posledni dobe se dost casto mlatila s anzistrusem kterej ponekud dominuje akvarku jelikoz vyrostl jak z vody. Ramka byla zalezla nekde v rohu. Po te co sem sumca oddelal z akvarka ramka jakoby ozila a vesele se vystavuje. Tak jestli muze bejt pricina te infekce treba stres
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2017 19:58 R Muž romant [27982] Re: Misak
Je to důsledek nevhodných podmínek. Buď zlepši prostředí a nebo neměj ramirézy, což se ostatně velmi brzy vyjasní, protože ta ryba poplave ke druhýmu břehu, je sužována bakteriální infekcí a tento stav již nemá cenu léčit. Ukončit trápení, to je podle mě to nejlepší co můžeš momentálně pro tu rybu udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2017 19:52 Misak – Ramirezka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj ramirezka co mam doma cca pres tyden prisla o zadni ploutev. Tak sem se chtel optat jestli to BRP nebo je proste dorvana.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 21:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eillen
-problematika částečně řešena SZ
-nejedná se o BRP
-nasazena eSHa 2000 ,plná dávka léčiva aplikací do sníženého množství objemu s následným doplněním vody ,teplota zvýšena o dva stupně na 30,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 21:01 Žena Eillen [645]
Fotka k příspěvku Bohužel se mi nepodařilo udělat ostrou fotku, proto přikládám alespoň jednu mázlou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 20:22 Žena Eillen [645] Re: lacewings
Jak už jsem psala do SZ. I když mi byl porazen Torben, nakonec jsem na něj zapomněla a nepřidala ho. Teď si říkám, že ta skleróza je někdy i k prospěchu... (doufám).
Jdu se pokusit beťáka dostat do popředí a vyfotit ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 20:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eillen
-bez fota to půjde určit těžko
-jde o to ,zda je zasažena pouze tzv. měkká část kostěných paprsků , nebo je prostup do tzv. tvrdé části zasahující do svalové části
-ano ,přidáním rostlin je možná bakteriální nákaza ,nikoliv však BRP v tak krátké časovém úseku za stálé péče
-celou problematiku vzniku bych přisuzoval spíše zcela jinému faktoru ,který lze odvodit z Deníku ,ten kdo vám to poradil tak .........
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2017 15:08 Žena Eillen [645]
Zdravím,
potřebovala bych poradit. Nedávno jsem do akvárka dosadila nové rostliny a chvíli na to jsem si všimla, že má beťák potrhané ploutve - roztrhnout až k tělu, na dvou místech. Myslela jsem, že to má od kytek, protože se mezi nimi neustále proplétal. Včera začal být polehávající a po většinu dne jen odpočíval - pořád ale jedl normálně. Dneska už si ráno ani nepřiplaval pro jídlo.

Od chvíle, kdy jsem to zpozorovala, tak denně (snad s výjimkou jediného dne) vyměňuji třetinu vody). Vždy po výměně je trošku akčnější, ale vydrží mu to tak hodinu.
Teď jsem si ale všimla, že má ploutve ale i takové jakoby vykousnuté. Bohužel fotku zatím nemám, beťák se schovává v rostlinách a ty dvě, co jsem stihla vyfotit, jsou samozřejmě máznuté...
Pokud je to opravdu rozpad ploutví, jakou léčbu byste mi doporučili? Doma mám jen esha2000, ale zatím jsem léčivo nepoužila - nechci rybce přitížit tím, že bych dala nevhodné léčivo.

Předem děkuji za jakoukoliv radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 16:51 R Muž romant [27982] Re: Thanate
Prezentaci, fotku toho beťáka, to by se hodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 16:46 Thanate
Ahoj, môžete mi niekdo pomôcť, mám 72l akvárium je plne osadené rastlinami, sú tam 4 ryby dve betty (samec a samica) a dvaja prísavníci. Všetky sú v poriadku len beťákovi sa rozstrapkali plutvi (nemá konce biele) už to trvá dlhšie a neobnovuje sa mu to neviem čo s tým. Vodu mením každý týždeň a zároveň odkalujem. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 13:07 Žena Turbínka [2558] Re: janickaryba
Víš ale nehodláš to řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 12:51 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: romant
Děkuju za rady. ;-) Vím, že to není ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   27.06.2017 18:28 R Muž ctibum [6872] Re: janickaryba
Romant je v tomhle případě trochu moc diplomat. Narvat toho krunýřovce (10-15cm v dospělosti) do 25l a napsat, že miláček si zvyká, je jako narvat dítě nadosmrti do špajzu a psát na Facebooku, že si miláček krásně hraje s těstovinkama a k tomu 10 smajlíků...
Omlouvám se za nabručenost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   27.06.2017 17:47 R Muž romant [27982] Re: janickaryba
Já nestraším, jenom informuji, jak tyhle "pokusy" můžou dopadnout a to co píšeš, jsem už četl tolikrát a viděl ještě vícekrát, že mě to nechává zcela chladným, je to na tobě, aby to akvárium bylo ku radosti a né ku starosti, tak se alespoň podívej na kartu toho krunýřovce, kterou jsem ti včera dával odkaz a zjistíš že to bude trošku týráníčko, ale každý svého štěstí strůjcem. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2017 17:40 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: romant
Nestraš. ;-) Na miminka už mám odběr. Brzy půjdou do světa a s těmi 9 dospělými to zatím pri pravidelné péči jde a snad půjde i dál. Netvrdím, že je to ideální, ale.... věnuji se jim každý den. Dno i dvakrát týdně odkaluji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   27.06.2017 17:08 R Muž romant [27982] Re: janickaryba
Nečti články o nemocech, ty nebudeš potřebovat, když budou ty správný podmínky, který u tebe nejsou a znovu ti musím zopakovat, ty opravdový problémy teprve příjdou, začnou úhyny. Chápu, že to nechceš číst, leč je to tak, moje a jistě nejen moje zkušenosti mě právě to co píšu říkají, že opravdu může nastat. Chce to odpovídající osádku odpovídajícímu objemu akvária a bude to v richtiku, to co vidím v prezenatci mě bohužel vede k těmto řádkům. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 16:42 Žena janickaryba [1] - Miniakvária
U mě to na rozpad asi fakt nevypadá. Krunýřovec beze změny, veselej a žravej. ;-) Ostatní bez známek nemoci. Pročetla jsem všechny možné články o nemocech rybek a nějak mám pocit, že léčba asi čehokoli není nijak jednoduchá. coze Tak si s rybkama a budeme držet palce, že se nám vše vyhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2017 16:56 Žena janickaryba [1] - MiniakváriaRe: lacewings
Děkuju za reakci. ;-) Mám radost, že se shodujete na tom, že není nemocný. potlesk Je to můj oblíbenec a konečně se mi zdá, že si zvyknul. Když jsem ho přinesla byl hodně plachý, ale teď už vylézá a žere i přes den. palec Tak z něj mám radost.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 34694x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/413?od=151