Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hornbach

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 19:50 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: vlka
Pokud jsou ty ryby kvalitní a z dobrého chovu tak cca sedum stovek není moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.03.2024 19:37 Muž vlka [3453] Re: Kawasaki
Sklorex má v nabídce skalára vysoká / Pterophyllum altum za 697,- kč ale i skaláry za 39,- kč...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2024 16:37 Muž Kawasaki [2840] - Amerika – Na ceny ryb jsem valil oči
Fotka k příspěvku Dnes jsem byl se ženou v Hornbachu.
Jen tak ze zvědavosti jsem mrknul do oddělení akvaristiky. A nestačil jsem se divit. Přikládám jedno foto. Skaláry označení mix 5 cm v těle cena za kus 190 Kč.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 16:58 Muž strappy [39] Re: zdenok47
Jj,prave koukam. Zrejme filtry znacky eheim uplne vyradili ze sveho sortimentu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 16:57 R Muž afc1886 [14697] Re: strappy
Využij garanci nejnižší ceny viz můj příspěvek z 18.12. 2019.
rybicky.net/forum/3620…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 16:56 Muž zdenok47 [9] Re: strappy
Hornbach ma eshop tak sa da pozriet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 16:48 Muž strappy [39]
Zdravim,jeste se da v hornbachu sehnat filtry eheim za ty super nizke ceny nebo uz je to davno pryc...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 10:04 Žena patka [112] Re: Nela
To ti asi nikdo neřekne,dealeři-dodavalé je nevozí po jednom kuse,kam chodím nakupovat,vždy jim doveze tak 30-40 kusů,jedině chovatel by ti to snad dokázal říct..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 09:16 Nela Re: silviebaris
A učil vam kolik ma ryba let?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 10:22 Silviebaris Re: Nela
Jak kde,dá se koupit už od 60kč ale někde je mivaj i za 160kč..taky záleží,jakej je to druh.Taky se cena liši za samce a samici... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 10:03 R Muž Anthrax [4786] Re: Nela
Když si pod textem v atlase rozklikneš položku „Zobrazit ceny v akvaristických obchodech“, tak snadno zjistíš kde, kdy a za kolik tuto rybu místní uživatelé pořídili. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
A po rybách bych se koukal jinde než Hornbachu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2021 09:46 Nela
Mužů se zeptat jestli si někdo kupoval bojovnici jakou měla cenu(kolik stala)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2021 18:51 Muž riso [129] - Cichlidy – Praha - Řepy
Dneska jsem byl v Hornbachu v Praze-Řepích a musím říct, že dobrý. Nádrže čisté, ryby vypadaly v kondici, výběr a ceny slušný. Za mě palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2020 11:41 Muž hrochy [647] - low-cost, low-tech, old schoolRe: Stolpa
Zdravím, já mám zkušenost dobrou. Kupoval jsem tam několikrát razborky a pygmeje. Nic jiného. Ale co jsem koupil, to bylo dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2020 20:21 Stolpa
Zkušenosti s nakupováním ryb v Hornbachu - Praha Řepy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.02.2020 12:15 Žena drvi [2894] Re: Kawa
Ano, je to o lidech, o péči a o znalostech ano . A plati to jak na prodavače v Hbchu stejně jako na všechny ostatni chovatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   21.02.2020 11:29 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
K tomu řeknu tolik nikdo dnes nečte knihy což je chyba. A prerybněné akva,brzo nasazené ryby? Tak to ani nezminuju kolik ryb mám v chovných akva ja.A myslíš, že mam čás čekat až se zaběhne akva tři týdny, když potřebuju roztřídit treba 200-300 ryb. By jste mne ukamenovali podle vasich měřítek. Pak se to kompenzujeme dobrou filtrací a výměnami vody. Ale to je na dalekosáhlou debatu. Přesahující rámec tohoto vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   21.02.2020 10:35 R Muž rak [963] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kawa
On tu ještě nepadl jeden a možná dosti zásadní problém.To že ryby přicházejí od různých chovatelů(z různých podmínek) a jsou vlastně v prodejnách neustále mixováni a stále ve stresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2020 10:23 Silviebaris Re: _ucx_
Zapomél jsi na aklimatizaci a popřipadě karantenú,spoustu lidi tam ty ryby vysype přimo ze sačku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.02.2020 10:21 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
Jsem toho názoru, že u začátečníků za ta vychcípaná akvária většinou můžou takové důvody, jako je totální přerybnění, příliš brzké osídlení, málo rostlin, nedostatek světla, nedostatečný interval výměn vody, obecně chyby z naprosté neznalosti biologických procesů v nádrži. Pár nemocných ryb z bídných akvaristik tam určitě nějaký malý vliv mít bude, ale nepřeceňoval bych ho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2020 09:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Kawa
Jo máš úplnou pravdu, jsem to zmínil právě proto, že ne vždy je to katastrofa :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.02.2020 08:53 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: predator3313
Nikdo netvrdí, že ryba z Hornbachu rovná se nemocná ryba. Taky je to o personálu v daném obchodě. Jen těch případů když je nějaký problém je docela dost. Navíc si akvaristi za mnohé komplikace mohou sami, protože prostě nemaji karanténní nádrž. Přitom pro většinu ryb na těch 14 dnů až měsíc stačí 50 litrů vzduchování a bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.02.2020 07:45 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Martin
Já kupoval v minulosti několikrát v ostravském hornbachu skvrnoocasky a neměl jsem žádný problém :)
Ale jinak tam jezdím spíš na ty kachličky...:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2020 05:46 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: _ucx_
Tak se zamysli nad tím kolika začátečníkům leží akva ve sklepě právě díky tomu, že jim vychcípala celá osádka akvária. Na druhou stranu je třeba říct, že tam mají osáhlý sortiment a otevírací doba bezkonkurenční. Ja tam třeba koupil dva parádní kořeny za cenu jako v e-shopu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2020 01:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kawa
No, ale když tam ryby nikdo kupovat nebude, tak tam ta akvaristická oddělení zaniknou. Stejně tak když si budeme managementu Hornbachu stěžovat, že to dělají blbě, pošleme téma Černým ovcím apod., tak Hornbach pravděpodobně tu akvaristiku zavře, jako to udělalo před lety OBI, protože tržby z toho mají zanedbatelné (narozdíl od psího žrádla hned vedle) a kdo by stál o negativní publicitu.

Obecně, začnou-li lidi ryby nakupovat jen na burzách a na inzerát, tak akvaristiky přestanou ryby prodávat a to zase až tak úplně nechceme, protože potřebujeme, aby se k tomu někde dostali i začátečníci, kteří ani o tom, že jsou nějaké burzy, zatím nic nevědí. Je to kvadratura kruhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.02.2020 00:38 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Martin
Je to furt dokola. Nechápu nepoučitelnost, některých lidí. A budou tam kupovat a pak to tady řešit znova a znova. tone Dobře, žes to napsal palec
V okruhu 20 km od a včetně Ostravy je 5 dobrých akvaristik. V okruhu 40 km se daji sehnat běžně chované rybky u chovatelů. Tak je to v celé ČR. Je to jen o tom nebýt líný zjistit si to a zajet tam. A ne kupovat ryby když jdu do Hornbachu pro obkladačky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2020 00:17 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Martin
Běžná praxe,nic živého nebrat.Tu síťku,kterou odstraňují mrtvolky a nemocné ryby vymáchájí ve všech nádržích,no nekup to. :-D Platí to i pro akva s rostlinami, v kterých se odlovují paví očka atd.!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.02.2020 00:01 Martin
Dnes jsem měl otřesnou zkušenost z Hornbachem v Plzni. Při prohlídce akvárií skoro v půlce nádrží byla jedna i více mrtvých ryb a v několika ryby brutálně napadené krupičkou. Nevydržel jsem to a když se mě prodavač zeptal jestli něco nepotřebuji tak jsem ho zavedl k nádrži s mřenkami nádhernými, které byly napadeny nejvíce a upozornil jsem jej na napadené ryby a že by to chtělo přeléčit. Na to mi řekl to by určitě chtělo, ukázal jsem mu dvě ležící v rohu u dna, kdy jedna už byla mrtvá a druhá mlela z posledního. Vypadal že to jde řešit, tak jsem jako odešel a díval se z povzdálí co se bude dít. Vzal síťku obě ryby vyhodil do koše zavřel akvária a vyřešeno.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 08:58 Žena SandynkaM [23] Re: drvi
To je jiný dotaz, já mluvím o razborkach a tetrach ohnivych :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 01:26 Žena drvi [2894] Re: SandynkaM
Oranzovoskvrnny za 9.- nebo za 20.-? To je nějakej omyl, ne? Pod 60 Kč jsem je ještě nikde neviděla
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 22:45 Žena SandynkaM [23] Re: drvi
Bohužel je tam za A nemají vůbec, za B jeden druh za 9 a druhý za 20, to jest slusna cena myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 21:37 Žena drvi [2894] Re: SandynkaM
Na burze by asi byli levnější hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2020 21:21 Žena SandynkaM [23] Re: Kawa
Budou tam zatím první a jediný, nemají co nakazit smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 20:03 R Muž afc1886 [14697] Re: drvi
Můžu potvrdit, jsou tam velmi často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 19:57 Žena drvi [2894] Re: Dinecek
Tyhle pancéřníčky prodával někdo na burze v Ostravě, loni je ta mívali pravidelně, ale ted nemam zprávy. Někdo z ostraváků ti jistě poradi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 19:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Dinecek
Karanténní nádrž a můžeš to zkusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 18:35 Žena Dinecek [205] – Hornbach Ostrava
Prosím, má někdo zkušenost s rybkami z Hornbach Ostrava - Svinovské mosty? Uvažuji o pořízení pancéřníčků oranžovoskvrných a viděla jsem je zatím jenom tam. Nikdy jsem tam rybku nekoupila kvůli špatné pověsti. Beru jedině od Osmančíka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 16:56 Muž Jan Jonáš [1298] - Drobné rybkyRe: SandynkaM
Já ano a nemůžu si stěžovat. Chvilku jim trvá, než se vybarví. Ale ryby jsou zdravé a pěkné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 16:45 Žena SandynkaM [23] – Rybky Chuchle
Cus, má tu někdo zkušenosti, s rybkami z HB Chuchle? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 19:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Zit_Congerson
Je to samozřejmě možné, já mluvil o těch nádržích, které jsem viděl. Byť u té stošedesátky mi přišlo, že 6mm sklo je na metr délky skla málo, ta 240l nádrž z osmičky mi ale přišla ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2020 18:57 Muž Zit_Congerson [67] - RostlinyRe: _ucx_
Mám tedy naprosto odlišné zkušenosti. Koupil jsem tam AQ, které v obchodě vypadalo hezky, ale v obchodě jsem mohl vidět pouhý střed, neboť spodek a vršek byl obalen papírem. Na viditelných místech bylo množství silikonu tak akorát, po rozbalení sem se ale zhrozil, protože spodek akvária a také 4 vrcholné spoje byly od silikonu naprosto zadělané. Navíc k tomu nebyly vůbec kvalitním způsobem sraženy hrany, měl sem pocit, že na to nemůžu snad ani sáhnout, jinak bych se pořezal, co teprv když by se k tomu přiblížilo dítě... jednalo se o nějaký no name brand, ale i tak, za stejnou cenu mám AQ na zakázku, které je perfektní.

Zkušenost s nákupem ryb v brněnském Hornbachu jsem sem už možná sepsal, ale pro jistotu... Už nikdy víc, vychcípalo celé AQ osazenstvo. Dvakrát sem jim dal šanci, dvakrát fatální následky tone

Až sem se z toho teď rozčílil, musím se jít uklidnit k akvárkům :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 18:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Zip
I samotná akvária tam mají za zajímavé ceny. 160l za 1390 Kč a 240l za 2990 Kč, řemeslné zpracování vypadá slušně, sice bych udělal výztuhy až ke kraji a vzpěru, ale budiž. Vzpěru tam ostatně lze kdykoli dolepit. Na techniku z mého pohledu asi nejlepší místo (byť filtry od Eheimu nahradilo cosi neznámého), pokud nepočítáme na některé specifické věci Aliexpress, na chemii a žrádlo taky celkem ok. Rostliny ale mají drahé, ryby jednak drahé a kromě toho moje fotka o x příspěvků níže je snad výmluvná dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 17:56 Muž Zip [277] Re: DavFM
Tak tak, koupil jsem tam takhle na cenovou záruku AQ RIO180 od Juwelu i se stolkem, pár tisíc doma za trochu hledání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2020 17:37 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: RJ
Technika a celkově cokoliv neživého se v Hornbachu dá koupit nejlevněji. Ukážete jim eshop s nižší cenou než má Hornbach a Hornbach vám to prodá ještě s 10% slevou oproti tomu eshopu.
Ale jen to potvrzuje slova o tom, že řetězce jsou nenažrané a marži mají obrovskou. Nemluvě o tom, že neprodané zboží klidně vrací dodavatelům, za umístění v letáku se platí, za umístění v lepším regále se platí atd.

Citace ze stránek Hornbachu:
"Jasně že se při sortimentu 120 000 druhů zboží může stát, že s tím či oním výrobkem bude konkurence výhodnější. Proto u nás platí záruka trvale nízkých cen. Objevíte-li u konkurence stejný výrobek za výhodnější cenu, snížíme vám ji a získáte slevu o dalších 10 % jako odměnu za vaše upozornění. To platí i u reklamních akcí a slevových akcí i internetových cen. Nevztahuje se na výprodeje."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.01.2020 17:22 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: RJ
Nevyplatí se nikde nic. Kvůli nenažranosti českých prodejců. Jak by mohlo když chtějí mít větší zisky než výrobci. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2020 16:50 Muž RJ [11] Re: Zip
Ano, myslím, že to tak bude. Hodně změnili sortiment techniky, nějaké pro mně neznámé Scubby apod. Technika už se ani tam nevyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.01.2020 08:45 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: DobrakAG
Jo standardně zvednout o 2 stupně. K Hornbachu řeknu toto. Před časem byla u mně pro ryby paní co tam v akvaristice prodává. (Nikdy bych si tam ryby domů nekoupila) To byla její slova.Každý ať si to přebere podle sebe. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2020 08:25 DobrakAG – Hornbach Plzen
Děti s manželkou na nákupech v Hornbachu - co myslíte... Neodolala a poddala se prosbam dětí za nákup rybiček.... Jen 6 pavích oček. Bohužel je dali hned do velkýho(teda velkýho, máme zatím v novém domově jen 60L nádrž) akva a hned druhej den.....krupička. Ale jak prase! Měl jsem tam zatím jen pár fatomů č., ale už je jeden kaput... Napadený jsou všechny :-( Léčim eSHa EXIT a dnes přidám eSHa 2000.... Snad se z toho vyhrabou. Mám při léčbě EXITem taky zvyšovat teplotu? Na kolik? Díky, T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2020 15:58 Muž Zip [277] Re: michalt
V Hradci Králové zrušili komplet živou akvaristiku.
Alespoň zůstala technika a nějaké to příslušenství, kameny, kořeny, písek atd.
Takže třeba to tak dopadne časem i jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.01.2020 09:09 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Anthrax
Anthrax napsal: Na druhou stranu neakvarijní rostliny se prodávají asi ve všech řetězcích... A obdobně „odborné“ rady si vyslechne nezkušený akvaristé skoro všude. Člověk by měl do jakéhokoliv obchodu jít alespoň trochu informovaný. Ale rozumím, co chceš říct. Je to bída.
Právě v tom Hornbachu si z minulosti ty neakvarijní rostliny nepamatuji, a to ani v dobách, kdy mi je už cpali na burzách (to se pod vodou přizpůsobí, jen to nesmíte nechat vyrůst nad hladinu smich ). Když jsem tam zašel po přivezení nové dávky zboží, tak všude byly krásné rostliny, které sice byly drahé, ale zjevně "životaschopné," žádní chcípáci, často i druhy, které nebyly k mání zcela všude.

S těmi radami je to ošemetné a na nekonečnou debatu. Samozřejmě, rozumím, že kdyby každého poslali domů měsíc zakládat akvárium a vysvětlovat dusíkový cyklus, nic by neprodali. Ale zase takové lhaní, jak někteří prodejci předvádí, se mi už zdá být přes čáru. Jednou do thoho Hornbachu přišel chlápek, že přeléčil 54 litrové akvárium nějakým Multimedikalem, pochcípaly mu po tom neonky a rozmohla se mu tam řasa. Ostatní neonky se mu nějak nezdály. Tak prodejce řekl, že neonky potřebují pořádné hejno a šel mu hned "nalovit." A na tu řasu Ancáka. Ale když je té řasy hodně, tak raději rovnou tři. Když se ptal, jestli to není moc ryb, tak se dozvěděl, že je to v pohodě, protože Ancák zas tak rychle neplave a hodně místa k tomu nepotřebuje.

Čekal bych, že zrovna Hornbach tohle nebude mít zapotřebí až v takovéhle míře. Pokud si správně pamatuji, tak akvaristiku tam zřizovali hlavně kvůli prezentaci a aby přilákali zákazníky i do jiných oddělení (alespoň tak mi to kdysi jeden prodejce říkal), i za cenu že to nebude přímo vydělávat. Možná zjistili, že lidi tam chodí stejně když nabízejí chcípáky a radí nesmysly jako když se trochu snažili.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 24

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 43121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3620-hornbach-