Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hornbach

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Já tam kupoval B.uropthalmoides, na které ses ptal. Mám je už dva roky a pořád se jim daří. Jak říkal Jiri_99, je potřeba dát je do karantény, ale to dělám vždy, ať kupuji od sebelepšího chovatele. Člověk nikdy neví, co se i u zcela zdravé rybky spustí změnou parametrů vody.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2013 11:51 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mispulin, Aforte
Mispulin napsal: ...ale pokud si dobře pamatuju, tak disky tam maj pouze v jednom "výstavním" akvárku odhadem tak 400 l hned na začátku (zřejmě slouží jako reklamní a těžko říci jestli lze disky tyto i koupit). Nicméně v prodejních nádržích žádné disky nevedou a v životě jsem je tam neviděl.
Byl jsem tam minulý týden ve středu a mají je tam pořád. Jednou jsem to akvárko okukoval trochu blíž a myslím, že prodejní bylo. Dokonce tam měli na boku rozepsané co kolik stojí, ale to jsem viděl minulý rok, jestli to tam mají pořád, to nevím. Jinak v nádržích jsem je taky neviděl, jenom v tomto.

Aforte: Nechceš ještě pár týdnů počkat a zajet si spíše na burzu do Olmouce? Nakoupil bys rozhodně levněji a burza se koná "pár metrů" od Hornbachu. Navíc pokud budeš sledovat diskuzi, tak by se tam určitě s nějakýma prodejcema dalo domluvit aby ti požadované ryby dovezli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2013 06:57 Muž WARENKOREN [51] Re: Aforte
Já kupoval v Hradci víc jak před rokem endlerky 4 kousky (v okolí nebyly k sehnání), rybky byly v perfektním stavu, pan prodavač super, jen cena byla hrozná myslím že to bylo asi 75 Kč za kus:), .... no dneska jich mám tolik že zase nevím co snima tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:19 Muž Mispulin [67] Re: Johan
Pravdu díž, i Denerle (stejně jako jejich sortiment aquachemie). Ale mám pocit, že naposledy jsem tam kupoval Lysimachia nummularia a ta měla na sobě označení Aqua-Daho. Ale můžu se mýlit - je těch informací kolem hodně a plete se to.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:18 Muž Jiri_99 [425] Re: Aforte
Krevetky nevím, ale rybky bych si troufnul říct, že zdravé mají.
I když já nové rybky vždy na pár dní dám do "karantény", kde jim pravidelně a často měním část vody a kapu jim tam eshu 2000. Takže těžko říct..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Razbory jsem kupoval asi pětkrát a v pohodě. Naprostá spokojenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:14 Muž Aforte [533] - Rostliny
Kupoval tam už někdo rybky? Jsou zdravé? Jinak mají tam krevetky? Jaké a za jakou cenu? Otíci mě taky zajímají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:12 Muž Jiri_99 [425] Re: Mispulin
Souhlas s Johanem. Rostliny mají vždy Dennerle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Mispulin
Spíš bych řekl, že rostliny mají od firmy Dennerle (Aqua-daho ani Tropicu jsem tam neviděl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 19:00 Muž Aforte [533] - Rostliny
Tak to je super. Díky moc. Zajedu se tam podívat a uvidím. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.09.2013 18:53 Muž Mispulin [67] Re: Aforte
V Olomouckém Hornbachu jsem sice již několik týdnů nebyl, ale pokud si dobře pamatuju, tak disky tam maj pouze v jednom "výstavním" akvárku odhadem tak 400 l hned na začátku (zřejmě slouží jako reklamní a těžko říci jestli lze disky tyto i koupit). Nicméně v prodejních nádržích žádné disky nevedou a v životě jsem je tam neviděl.
Jinak Olomoucký Hornbach je celkově dlouhodobě hodnocen poměrně kladně a to i tady na rybicky.net. Rostliny vedou od Tropica a Aqua-Daho pokud můžu posoudit tak v největším sortimentu z Olomouce a okolí (samozřejmě dost drahé, ale s tím se musí počítat). Ryby bývají v poměrně dobré kondici a řekl bych že sortimentem a počtem prodejních nádrží také převyšují veškerou konkurenci v Olomouci. Dokonce jsem zaslechl, že lze u nich i objednat některé druhy, který zrovna nemají v nabídce. Ale to mám jen z doslechu.
Podle chování obsluhy (především obou mladších mužů co jsem tam vídal) je znát, že mají s akvaristikou i něco společného a nejsou to jen pouzí prodavači.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:07 Muž Aforte [533] - Rostliny
To jsem viděl. v Olomouci to mají stejné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:07 Muž Tomiino [43] Re: acik
jo asi tak :-) kdyz otevreli hornbach v Plzni meli placky v akva kolem 300 l tak to pochopim,docela udrzovane pak je hodily do tech mensich a konci jejich rust :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 17:04 Muž acik [416] Re: Tomiino
v Brněnskem hornbachu mají taky terčovce a viděl jsem tam cenu něco přes 800 a myslim,ze velikost kolem 8-10cm,ale palcky bych tam rozhodne nekupoval... at ty terčovce klidne mají,ale v podmínkách které potrebuji!!!

Tomiino napsal: Nakupuje rybky nekdo v Plzenskym Hornbachu?Drobne rybky docela v pohode bez znamek nemoci ale kdyz se podivam na Tercovce,je mi jich lito.Uz jsem jednou rikal mlady prodavacce,ze se trapi a ona ze je vyhodit nemuze.Ryby tam prezivaji,chodim tam casto..nerostou,vyhuble,bile vykaly i na dne akvaria,nektere zbarvene do cerna i potrhane ploutve..Discus do takoveho obchodu nepatri!!!a ta cena?ma 5 cm a chteji za nej 1200 kc :-) blazni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:58 Muž Tomiino [43]
Nakupuje rybky nekdo v Plzenskym Hornbachu?Drobne rybky docela v pohode bez znamek nemoci ale kdyz se podivam na Tercovce,je mi jich lito.Uz jsem jednou rikal mlady prodavacce,ze se trapi a ona ze je vyhodit nemuze.Ryby tam prezivaji,chodim tam casto..nerostou,vyhuble,bile vykaly i na dne akvaria,nektere zbarvene do cerna i potrhane ploutve..Discus do takoveho obchodu nepatri!!!a ta cena?ma 5 cm a chteji za nej 1200 kc :-) blazni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:57 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mají i razborky skvrnoocasé a za kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2013 16:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
Sekce pro akvaristiku tam je. Ale jak to bývá v těchto velkých obchodácích, věci se dají sehnat levněji a výběr může být vždy větší.
Jinak občas tam mají zajímavé ryby a některé mají i velmi dobrou cenu. Rostliny jsou sice na košíček hodně drahé, ale pokud chce člověk víc rostlin od jednoho druhu, tak jsou po rozebrání košíčku mnohem levnější než v běžné akvaristice (i kvalitnější). Mají mražené a velké množství sušeného krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2013 16:38 Muž Aforte [533] - Rostliny
Mám dotaz. Je v Olomouci v Hornbachu sekce na akvaristiku? Popř.: mají tam velký výběr a levné rybky? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 19:02 basic Re: Ičin
Také vím, co tam mám, ale líbí se mi to..na styl expozic v ZOO. :) Díky za reakce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 18:02 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: basic
No já osobně si teda "cedulky" u svých ryb pamatuju a případným návštěvám rád udělám prohlídku s výkladem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 17:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: basic
Na nějakém atlasu se vezme fotka, k přičmrkne nějaký popisek a je... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 17:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jiri_99
No je to protizákonné klamání...jenže v těchto obchodech je to spíš podle hesla Nevědomost hříchu nečiní... :-P hop ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 14:12 basic Re: Ičin
Nevíte, když jsme u toho, kde by se daly podobné cedulky se základním info a obrázkem ryby najít? Na vytisknutí. Chtěl bych si udělat takový přehled u akvária, ale na individuální grafickou výrobu jsem levej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 12:57 Muž Jiri_99 [425] Re: Ganjamir
Osobně bych to bral jako vědomé klamání spotřebitele, či zákazníka.. Ale protizákonné to asi není. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 12:37 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Ičin
Není to protizákonné takhle klamat zákazníky??? Sumeček žraločí, max velikost 20cm, min akvárium 160l??? Pak to dopadá takto img16.allegroimg.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 12:26 Muž Jiri_99 [425] Re: Designer
Možná.. Vždy nechávám tři dny, kapku esha2000 a nikdy jsem si žádný "mor" nepřitáhl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 12:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jiri_99
3 dny nejsou vubec zadna jistota...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 11:48 Muž Jiri_99 [425]
Já musím Olomoucký Hornbach docela pochválit. Stavil jsem se tam po dlouhé době. Rybky krásné a hned jsem si odnesl Razbory skvrnoocasé. Sice je prodávají pod názvem bornejská, ale nevadí. Za 7,- kaček, no nekup to.. :-D
Třídenní karanténa s přídavkem kapky esha2000 je ovšem nutnost.
Na druhou stranu, každá nová fauna si u mě projde karanténou, ať je z jakéhokoli obchodu.. Jistota je jistota.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 09:36 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
tak na karanténu sem tam ještě nenarazil. a že by to bylo potřeba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 09:01 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Štefan
Koupit si ryby v Hornbachu, po te co uz jsem tam videl, to je proste riziko. Nekdy to tam vypada dobre a nekdy clovek prijde a vidi ruzne nemocne ryby (alespon na Cernaku). Ale chapu, ze je to tezke udrzet a jsem rad, ze stale akvaristiku maji, jinde ji s klidem zrusili, pac prodvat se daji i veci, se kterymi takove problemy nejsou. A obcas maji v Hornbachu i neco hezkeho, treba jsem tam videl Neonky cerne... Kdyz uz tam neco koupit, karantena je nutna vice nez jindy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2013 21:56 Muž ŠtefanT [206] - Živorodky – Krupička
V Hornbachu Pod Svinovskými mosty v Ostravě mají ryby v karanténě. Na první pohled Krupička. Už vím, odkud jsem si jí přitáhl posledně domů rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2013 10:12 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Tak v brněnským Hornbachu mají nové cedulky u ryb. Změnil se jen design :( tone
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 23:15 Žena Snowy [24] – !!! HORNBACH PLZEŇ DNES !!!
Ahoj,
dnes jsme byli v Hornbachu, pozor na to, v akváriu s bettami krupice, betty našťouchané jedna přes druhou pod malou převrhnutou kytičkou (cca na prostoru 4x5 cm 5-6 bett), evidentně se necítily dobře. Společnost jim dělali čichavci, někteří teda "in memoriam".
V dalších cca 3-4 akváriích hodně mrtvolek (paví oka). Paní dělala, že o ničem neví a hrozně nám (dost podezřele) děkovala, že jsme ji upozornili, že má kupu mrtvých ryb v prodejních nádržích (asi je slepá, nebo jinak nevím). Nedivila bych se, kdyby je jen vylovili a zbytek prodávali dál bez karantény, takže opatrně, ať si něco domů nepřitáhnete.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 09:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: afro09
Já bych nepanikařil. Mně se při zakládání třístovky rozpadly listy všech kryptokoryn, i těch emerzních... a dnes krásně rostou.... ony se rozpadnou, ale vyraší nové, skoro u všech rostlinek. Chce to jen trpělivost. A 4 týdny založené akva je čerstváček, až tak po roce se v akvárku ustaví ta opravdová rovnováha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 08:48 Muž afro09 [0] Re: Pepan
Doporučuju na to založit zvláštní vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 08:43 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: afro09
Mě už ty kecy s Hornbachem se.ou. Uvažuju že si pořídím Aponogeton madagascariensis. V Hornbachu stojí 89,-Kč, v Aqua-Dahu 200,-Kč. Mám snad tady cancat že je Aqua-Daho drahé? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 08:24 Muž afro09 [0] Re: Pepan
To je pravda s tím Hornbachem. Potřeboval jsem dvě kytky a nechtělo se mi to moc řešit, tak jsem zašel do blízkého Hornbachu a z cen jsem byl teda dost vykulenej. Ovšem třeba ta tebou zmíněná Kryptokoryna byla hodně nabušená. Jinou věcí je, že se mi nechce chytit v akva cca 4 týdny starém. Po prvním razantním zástřihu (po rozpadu listů) už to vypadalo nadějně, ale teď jsem defacto na začátku. No, asi ještě ta biolog. rovnováha není v cajku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   21.02.2013 06:45 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: onkysonic
onkysonic napsal: HELLBOY napsal: hornbach je dobry na naradie do dielne alebo do zahrady ale urcite ne ako predajna rybiciek alebo rastlin....to je moj nazor....ja by som nikdy neriskoval zdravie celeho akvaria koli tomu,ze v baumaxe alebo v hornbachu maju rybicky o 2 koruny lacnejsie ako v akvaristike... palec Ale mne sa zda, ze v Hornbachu maju drahsie ryby a rastliny ako v malych predajniach. hmm
Ta cena rostlin je relativní. Košíček jako celek je dražší, ale obvykle je v něm více kytek, takže když to rozpočítám na jednotlivé rostliny, dostanu se na hodně zajímavá čísla. Pro příklad - do paludárka jsem si teď v Hornbachu koupil Cryptocoryne wendtii Green. Košíček stál 129 korun, ale bylo v něm patnáct vzrostlých kytek. To mi vychází na 8,50Kč na kytku a za ty prachy tu kryptošku nekoupím ani na burze. I když tyto kytky podražily (před asi dvěma roky jsem je kupoval za 89,-Kč), pořád to vyjde levněji než kdekoliv jinde. A tak je to třeba i s Echinodory, Aponogetony a stonkovkami. Takže při tom tvrzení o cenách by měl být člověk konkrétnější, protože jinak káže bludy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:51 Muž lojzalojzovic [327] Re: onkysonic
jak sem rekl, drazsi sou ale vyber je nejvetsi (kdyz nepocitam burzu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2013 22:46 Žena Verimmi [173] Re: onkysonic
tož to já vždy dojdu tu k nám a říkám... v globusu mají tuto rybu za 45 a vy ji máte dražší... apán na to tak že jste to vy máte ji mít za 40... to se pak nakupuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 22:43 Muž onkysonic [0] Re: HELLBOY
HELLBOY napsal: hornbach je dobry na naradie do dielne alebo do zahrady ale urcite ne ako predajna rybiciek alebo rastlin....to je moj nazor....ja by som nikdy neriskoval zdravie celeho akvaria koli tomu,ze v baumaxe alebo v hornbachu maju rybicky o 2 koruny lacnejsie ako v akvaristike... palec Ale mne sa zda, ze v Hornbachu maju drahsie ryby a rastliny ako v malych predajniach. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.02.2013 21:45 Muž lojzalojzovic [327] – hornbach a jine
tak dneska sem obrazel akvaristiky v osr a hornbach na rudne si udrzuje dle meho nazoru porad vysokou uroven (nejenom v cenach rostlin)nenasel sem jedinou mrtvolu, voda cista rasy zadne vyber ryb velky, mrknul sem i do spalicku v hrabuvce - maly vyber ryb, obsluha nereagovala (byl sem tam sam) a naposled sem byl u osmancika v polomi - uzasna prodavacka, velky vyber ryb (nechal sem tam pet kilo) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 11:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Sagittaria pusilla
Máte někdo zkušenosti se Sagittaria pusilla, kterou prodává Hornbach? Zajímalo by mě, do jaké výšku komu vyrostla apod. Či jestli si jen nepřejmnovali S. subulata. :-O Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 18:11 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Rozdíl v přístupu lidí na burze už tady popsal Pepan. Není prodejce jako prodejce
Jinak rybu bych v Hornbachu prostě nekoupil. Nebral bych je ani zadarmo.
Pozitivního na něm, že se tam dá relativně levně sehnat "levnější" technika a mají relativně velký výběr kořenů, kamenů a spol za rozumné peníze. Krmení tam nakupuju docela běžně. Zaprvé je to relativně blízko a taky nehrozí, že si od tam dovezu něco jiného než jen to krmení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 15:59 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dreamdiver
Mě říkal pán v akvaristice, že mrtvolky nechává záměrně, pokud neplave u hladiny, jako potravu přeživším :). V Kromclu jsem klukovi (možná) zachránil akvárko cihlidek, kde neměl vzduchovátko a lapaly už z posledního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 15:08 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Lidi, jsou svátky míru, klidu a pohody.
Co kdybychom přestali na sebe vzájemně dštít oheň a síru. Každý způsob prodeje má svá pozitiva i negativa. Zkusme na obou způsobech prodeje (kamenné obchody x burzy) spíše hledat ty klady. Když budu chtít, spoustu nedostatků najdu na všem. Co takhle tu hádanici ukončit a bavit se třeba o tom, co pozitivního na tom či onom způsobu prodeje vidím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2012 15:02 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Já jsem záměrně psal o těch, kteří se prodejem na burzách živí. Pokud totiž člověk ty ryby doma odchová, ví, co je s nimi za piplačka a je mu pak líto výsledek několikměsíční práce zlikvidovat během měsíce rajzováním po burzách. Jiná situace je u profesionálních prodejců. Ti mají jisté procento úhynu započteno v marži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:47 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Pagi
Mrtvolky jsem viděl i v jedné zde propagované akvaristice. A nebyla to jedna mrtvolka... Chápu, že ryby jsou ve stresu, cesta, změny vody, teploty...může dojít k úhynu i u dobrého akvaristy. Ale neměly by se mrtvolky odstraňovat? Mně bohužel přijde, že v obchodech na to nemaj chuť nebo čas, nebo oboje. A není to jen Hornbach, abysme tu na ně neplivali jenom špínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 14:39 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetky – na každým šprochu...
Když je to tady tak prudce pozitivní smich , tak v Hornbachu v Brně jsem viděl na rybkách v prodejní nádrži bílé chomáče(na skalárách) a z burzy v Ostravě jsem si od prodejce dovezl z nádrže označené chovné páry, ramirézku s pahýlkem místo prsních ploutví tone

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 24

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 43121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3620-hornbach-?od=551