Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hornbach

 

NápovědaFórum » Obchody » Kamenné 

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Hornbach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 18:52 Žena sharon [126] – Re: oldkiwinka
Zase tak kategoricky bych Hornbach neodsuzovala. Já sama některé ryby odtamaď mám, dříve jsem tam kupovala i kytky. Je pravda, že v poslední době jsou ryby v ostravském Hornbachu v nějaké divné kondici, ale i některé malé akvaristiky se aspoň u nás hodně zhoršily a mají ryby docela mizerně vypadající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 18:39 oldkiwinka
Jsou tu stížnosti na Hornbach v Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Praze,a bůhví kde ještě je to takhle. něco asi bude s tou firmou Hornbach... Vůbec bych se být jimi nepokoušela o prodej rybek!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 18:06 Muž kalahare [11] – Re: DonJuanKarlos
No vím, že už před 20let jezdil právě táta do Teplic do akvaristiky. Tyhle letitý obchody aspoň nezklamou. Samozžejmě speciality se musí hledat jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 16:54 Muž poltergeist [3]
tak já naštěstí sem si nikdy nic nepřitáh, asi před 4 měsícema jsem si tam koupil pancéřníčky a jsou ve výborný kondici. Jinak kamenný obchody samozřejmě nejlepší v Benešově taková opravdu malinkatá akvaristika ryby klasika ale s prodavačkama se dá aspoň pokecat. Rozhodně nedoporučuju SuperZoo v Benešově to je děs a běs, když jsem chtěl koupit platy lovila mi paví oka a mečovky. Malej ancistrus 60 kč hmm tak jsem jim zamával a šel rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 16:45 Muž DonJuanKarlos [30]
Já v Teplicích chodím jenom do zverimexu Unido u Červeného kostela. Prodavači(čky) akvaristice většinou rozumí. Mrtvolek minimum, někdy ale moc přecpaná akvaria. Zbytek zverimexů je na ....prodávající ani neví co prodávají. Ve velkých prodejnách jako je Hornbach jsem ještě rybky nekupoval a ani to nehodlám dělat.
do Mělníka se taky chystám potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 15:59 Muž kalahare [11]
V tomhle sázim na ověřené kamenné obchody, kde kupoval už můj táta. Jenže je jich málo. U nás je podobný obchod v Intersparu. Výhoda je jen jedna, že mají otevřeno od nevidím do nevidím, tak v nouzi zajedu tam. Ale personál ví prd. Namátkou jsem se zeptal, která ryba s kterou se snesou, tak to byla bída. Takže si tam chodím jen pro mražené patentky. A kdo byl někdy ve Viváriu v Mělníce, tak ví, jak má obchod vypadat. škoda, že to mám z ruky. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 13:22 Muž Sprachys [48] – Re: koxxxer
co na to rict... neudelas nic hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 12:55 koxxxer
Ahoj včera sem byl v hornbachu si koupit štěrk do aqvy rikal sem si ze kdyš už sem tam zpestřím si to a koupím si i rostlinku prohližam si tak rostlinky a první co mě nasralo když to tak řeknu byla přemrštěná cena rostlin za druhé co mě uplně vytočilo bylo ze se normálně po rostlinách plazily šneci a sem tam plavala ryba břichem na horu. Lidi tam bylo jak opic a mohly se zbláznit už ta baba co obsluhovala u těch polo zdechlých ryb mela nervy ze nemůže vylovit toho ancitruse co ji ten chlap ukazoval no nic říkal sem si seru na to. Bafl sem štěrk a valil k pokladně tam mě malém švihlo řada dlouhá 15m. držel sem se na uzdě abych nevynadal te babě co se mi tlačila s tim vuzkem na paty. rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 11:56 Muž Sprachys [48]
v hk maj filtraci resenou pro 3 akvarka v rade dohromady... je to vlastne takovy dlouhy akva rozdeleny prepazkama se svislejma dirama odshora dolu... takze nekde to maj rozdeleni na vic nekde na min... kdyz sem kupoval krevetky tak prodavac lovil a jedna se protahla prave tou skvirou do vedlejsiho akva kde byly mrenky nadherny... takze se tam moc dlouho neohrala ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 08:37 varinka22
Ryby v Hradci v Hornbachu už nikdy... neNakecají vám tam o rybách takový kraviny a lži,až to není možný. :-| no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2008 02:56 jirkaa – Re: Romy
co vím tak jsou akvára na jednu centrální filtraci.sám bych si tam ryby nekoupil, ale rád se tam když jedu kolem podívám na rarity.prodavači nejsou příliš ochotní ale ani se nedivím.akvára plná nemocných a chcíplých ryb...to se těžko prodává ale asi s tím těžko něco zmůžou.je to škoda protože jestli to tak pujde dál tak to akorád zákonitě zrušej (i když laici tam kupují o stošest) mluvím o černém mostě v praze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2008 23:52 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sid
Side,je to opravdu tak,co sloupec,to jedna filtrace.Kamarád,jinak výborný akvarista,tam vydržel pouhé dva měsíce,a i tak to prý bylo moc.Ani o svých zkušenostech z Hornbachu nechtěl mluvit,chápu ho.V tomto případě se jedná o Hornbach v Praze- Řepích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 23:27 Žena sharon [126]
Dneska jsem byla v Hornbachu v Ově a taky tam měli nějakou nákazu, nádrže z "domácího výkupu" označeny jako neprodejné, ryby s propadlými břichy, odstávajícími šupinami, ohnilými ploutvemi, mrtvolky. Asi nějaký mizerný dodavatel měl ryby nakažené něčím horším, než krupicí, tu taky beru jako povinnou nákupní daň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 22:59 Šámes
to je nechutný...dyby tu byl blinkací smajlík tak ho použiju... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 22:51 Štěpán
Fotka k příspěvku ... kteří posloužili jako zpestření stravy pro ostatní rybičky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 22:50 Štěpán
Fotka k příspěvku V jednom akváriu bylo dno pokryté mrtvolkami pancéřníčků.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 22:49 Štěpán
Fotka k příspěvku Hornbach Praha - Černý most. V některých akváriích kostřičky. Platy nevypadaly nejlépe, některé polehávaly po dně, jedna vypadala velice špatně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 21:28 Muž Sid [6634] - Rostliny
V olomouckém Hornbachu jsem koupil rybky jednou - 5 kousků gavúnků gertrudiných. Když jsem je kupoval, všechny rybky v nádrži byly na pohled O.K. Ty moje se v akvišku zabydlely a taky - O.K.
Po nějakém čase jsem jel zase do Hornbachu a tam jsem viděl v nádrži s těmito rybkami, že víc jak polovina zbylých gavúnků byla deformována "zvlněním" trupu! Šlo o původní "várku", ze které jsem kupoval ty své. Tak jsem byl rád, že se to těm mým vyhnulo. Ale ouha - všeho dočasu! Asi před měsícem se začala "krabatit" i jedna moje samička! Ostatní jsou (zatím?) v pořádku.
K propojení nádrží: ptal jsem se, jak mají řešenou filtraci. Údajně jsou propojené a společně filtrované vždy nádrže v jednom sloupci. Jestli je ale tomu tak skutečně, to nevím... :-O
Určitě je však třeba dobře rybky před případným nákupem prohlédnout a karanténa by měla být samozřejmostí. A nejen v případě nákupu v Hornbachu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 21:22 Muž ghostik [81]
Mas pravdu ale mam pocit ze tam jsou dva okruhy na vodu. Ale i to nemeni to ze to bude asi vsude. Pokud jde o krupicku tak to uz neberu jako nemoc ale soucast prodejen s akvaristikou :o( Myslim ze se ji nevihne nikdo vzdy ji nekdo jednou dotahne ad dodavatel do prodejny a nebo nekdo z nas z prodejny strach mam spis z tech ostatnich nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 20:55 Muž Eff [417] - Rostliny
Pokud se nepletu, v Hornbachu mají všechny nádrže propojeny, takže všude proudí stejná voda. Takže označit dvě nádrže karanténou je směšné. Pokud se pletu, vyveďte mně z omylu, byl bych sám rád.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 20:02 Hony
já sem si tam jednou koupil asi 6 p.žraločích ale nic jim nebylo což se nedá říct o ostatních rybách a ted tam kupuju jenom techniku to zas maj docela levné
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 19:08 lucass – Re: Kahan
V Hornbachu si kupuje ryby jedině magor. Já to udělal jednou, když jsem měl své první akva a krupička jak vyšitá, hnus. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2008 19:07 Kahan – Hornbach Hradec Králové
Dobrý den, pro ty z vás, kdož chodí do Královéhradeckého hornbachu, bych měl upozornění, že tam probíhá v nádržích nějaká nákaza. Karanténou jsou označeny dvě nádrže, ale i v jiných jsem viděl příznaky stejného onemocnění. Některé rybky mají nápadně propadlá bříška. Nechci Hornbach nijak poškodit, ale rozhodně se u prodavače informujte, o co jde a buďte při nákupu opatrní. A rozhodně po případném nákupu dodržujte karanténu (což by měla být vlastně samozřejmost vždy).
Hodně úspěchů a zdravé rybky všem !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2007 16:10 Kopecek – Hornbach Řepy
Tak jsem se byl podívat v Hornbachu v Praze - Řepy a půl hodiny jsem sháněl prodavače. Když jsem se dočkal, tak mi oznámil, že tomu nerozumí a jen mi prodá, co budu chtít. Pak přišel ten, co tomu "rozumí". Kupodivu rozuměl a věděl toho hodně. Pak už jsem ho tam nikdy neviděl. Asi ho za to vyhodili ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2007 13:03 Muž Jurasek [137] Re: Turok
Bohužel je to tak. Rybka je jen další položkou jak si namastit kapsu. A že pojde??? Však si příjdou koupit novou. O to mám větší radost, když se pak vracím do své oblíbené akvaristiky, kde Beťáků nemá moc, ale hned je vidět, jak jsou na tom, protože je má spolu s rybkama, se kterýma se snesou, v normální plnohodnotné nádrži. Radši si vyberu rybku tam, protože hned vidím, jak plave, jestli je aktivní. A ještě nikdy se mi nestalo, že bych si z té akvaristiky donesl něco špatnýho. Každá nádrž má svůj vlastní filtr a o rybky je postaráno dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 11:50 rolandmynar Re: Turok
myslím, že o tom neuvažují jako o rybách, ale o zboží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2007 11:44 Muž Turok [18] Re: rolandmynar
nechápu proč to tam pak dávají ty ryby??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 10:56 Muž georged [44] - Živorodkyto rolandmynar
Mám takový pocit, že Hornnach zaplatí dodavatelům jen to co se dožije prodání sad ... proto je pro ně léčba "zbytečná rozzureny " a "nákladná" - i když by ta léčba zas tak moc nestála hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 10:41 rolandmynar
V Ostravském Hornbachu měli asi 8 akvárek označených "neprodejné" a to proto, že rybky měly krupici jako hrom. Když jsem se bavil s prodavačem, tak jsem se dověděl, že by léčba vyšla draho a že to nechají tak a čekají, co přežije a co ne. Tam bych nekoupil ani prd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2007 10:19 Ori Re: georged
Jo v Hornbachu cerny most sem castokrat videl nemocne aj mrtve ryby, tam ryby kupovat nikdy, ostatne mylsim ze v takovych obchodakach to bude dycky podobne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 19:17 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Vip
Protože nakupuji různé věci(elektro) a při té příležitosti se tam vždy zastavím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 18:52 Vip Re: georged
Tak proč tam chodíš? :-O O Hronbachu je to stále stejná písnička... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 18:48 Muž georged [44] - Živorodky
V Hornachu na Černém Mostě měli nemocného čichavce a prodavač druhému povídal, že ho stále obrací, aby neležel na boku a aby neměl proleženiny :-D... a že prý si ho třeba někdo koupí, pokud nebude vidět, že leží :-O sad :-| . Vždy když zajdu do Horu, tak se jdu podívat na akvaristiku a není snad návštěvy, kdy by mne to nenaštvalo nebo nerozmrzelo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 18:39 Žena Somali [98] Re: Turok
Lidičky, a čemu se pořád divíte? Pokud někdo dělá nějakou práci na kšeft, a někdo proto, že ho to baví, tak rozdíl v příjmech bude každopádně... Řetězce jsou od toho, aby vydělávaly. Bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2007 18:21 Muž Turok [18]
já byl včera v hornbachu v ov.. a chudák tam ty rybky.. a personál stojí za hovno!! znechucený, neochotný děs a hruza.. a moc se neřídí tím že by jste si jako vybrlai co za ryby konkrétní chcete.. hrábne vyloví a to pak máte nějaké skoro zdechliny v sáčku.... bych to tam zavřel a nebo ty lidi vyhodil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2007 18:09 safdasdfdsf Re: A2C
Tých ľudí nepresvedčíš, oni si tie ryby do tej gule vyžadujú a keď už po päťdesiaty krát niekomu vysvetluješ, že to neni najlepšie a on že nevadí, tak nech si tam dá aspoň rybku,čo to najviac vydrží a tou je práve bojovnica.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2007 10:19 Muž SAA [9] Re: Beddy
Bojovnice skutečně mohou žít v kouli, díky přídatnému labyrintnímu dýchání to zvládnou. Nemyslím, že by se ryby zbláznily, ale takové prostředí pro ně není optimální (objem a kvalita vody, umístění techniky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 09:11 Štěpán Re: Beddy
Je pravda, že v prázdné kouli ryba nemá naprosto žádný orientační bod a může do zešílení plavat pořád dokola. V prázdném akváriu tvaru krychle orientační body jsou. Z hlediska orientace ryby nemusí být mezi osázenou koulí a krychlí žádný rozdíl.

O matení smyslů ryby díky způsobu odrazů zvukových vln v kouli spekulovat nemůžu, neboť o tom nic nevím. Ale řekl bych, že se rybám v kouli nedaří hlavně kvůli nepřijatelně malému objemu a většinou nedostatečnému osázení rostlinami a špatnému osvětlení.

Být kolem dokola obklopen otevřeným prostorem je pro ryby určitě taky stresující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2007 09:00 Beddy Re: filipsi
Já jsem teda někde čet, že se ryba zblázní z toho, jak se na kulový ploše rozhraní voda-vzduch láme světlo a zkresluje okolí... Nebo to tak není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.12.2007 08:57 Muž filipsi [1295] Re: A2C
Ryby nelikviduje koule, ale akvarista.
Myslim, ze koule je nevhodna proto, ze je zpravidla mala, ma malou plochu dna, obtizne se v ni uzkym otvorem sazi a manipuluje. Ne proto, ze je kulata. Nemam koule rad, a nedoporucuju je.
Ale jinak nevidim rozdil mezi 10l hranolem a 10l kouli, z hlediska ryby.
(ocekavam bourlivou diskuzi se spoustou odkazu na vyzkumy chovani ryb :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2007 22:35 Muž A2C [25] - Sumci – Hornbach v BA a jeho skvelá marketingová politika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takže v Nedeľu som navštívil Hornbach v dobrej viere že si kúpim buď krevetky alebo aspoň dajakú jemno listú rastlinu.
Ešte že som tam šiel pretože som akurát započul mladý manželský párik ako si kúpil Bojovnice a ešte pítaly predavača o tú "veľkú guľu" nato som sa ich spýtal či tam chcú dať tie bojovnice o oni že áno a tak som sa ich spýtal či vedia o tom že sa tie ryby zbláznia lebo im to poblázdni bočnú čiaru a oni že vážne nato mi skočil do reči predavač že Bojovnice môžu ísť do guľe :-D tak som sa ho spýtal takže tvrdíte že Bojovnice nemajú bočnú čiaru? nato mi len odpovedal že bojovnice môžu ísť do guľe evidentne Manželia mali viac rozumu ako predavač a tak si k nim kúpili normálne akvárium
takže to pekne veľa vraví o odbornosti personálu Hornbachu a o ich marketingu (asi majú prebytok guľových akvárii)
osobne by som toho predavač povesil za tú jeho "guľu" do prievanu
na fotke je dôkaz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 18:38 Muž Nik [191]
Takže první Polský internetový obchod co jsem na něj narazil (ceny přepočítány do Kč při velmi nevýhodném kurzu):
Fluval 105 - 1944,- Kč (MIGA) - 1520,- Kč (Polsko)
Fluval 405 - 3565,- Kč (MIGA) - 3078,- Kč (Polsko)

Pokud chcete zjistit něco dalšího, stačí napsat, ale já právě plánuju rozjet internetový obchod s akvaristickýma potřebama... smich

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2007 18:05 Žena Somali [98]
K tomu odkazu Zooplus - co se kočičích potřeb týče, mají tam tak poloviční ceny oproti nám, a větší výběr. Takže já už jinde neobjednávám. Poštovné je celkem necelých 5 EUR (to není překlep), ať objednám pár konzerv nebo dvě třicetikilová škrabadla. Akorát to déle trvá - na našem území totiž dodání přebírá česká pošta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:38 Usine
Rostliny se nevyplatí pěstovat jinak (pokud to jde) než emerzně (nad vodou). Bohužel polovina prodávaných rostlin do akvária nepatří.Doporučuji si přečíst články o nevhodných rostlinách
www.akvarijni.cz/…. Cena za ech. 350 kč je nehorázná i na německé poměry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 21:26 mreichel – Také v HK
V sobotu jsem ty rostlinky študoval v Hornbachu v Hradci Králové. Také tam už mají novou várku od Dennerleho. Ceny jsou v rozpětí od 29,- až cca 350,-- Kč. Za 29,-- koupíte Egerije a podobné rychle rostoucí rostlinky, nejdražší jsou samozřejmě vzácnější kousky a mateční Echinodory například.
Ale řekl bych, že to jsou emerzní rostliny, stejně jako od Rataje a ostatních. Nejmarkantnější je to u Echinodorů. Klasické menší, oválné listy na dlouhých tuhých stoncích. Ta vyšší cena je dána spíše dovozem z Německa a úrovní tamějších cen.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 22:45 bulmas – To Václav
Děkuji, to je zcela jasné a průzračné jako voda v akvárku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 17:53 Usine – To bulmas
Listy emerzní od submerzních jdou poznat lehce. Emerzní listy se udrží na řapících samy jako normální pokojové rostliny, kdežto submerzní to nedokážou nadnáší je voda a po vyndání se okamžitě svěsí. Pokud vám prodavač vyndá z vody rostlinu, okamžitě poznáte jak jste na tom. S emerzními rostlinami nemám žádný problém jen u echinodorů kupujete rostlinu, která potom bude úplně jiná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 14:10 langosh – to AmorFati
Souhlas - tím samozřejmě nechci obhajovat cenovou politiku Hornbachu a Dennerleho, jen upozorňuji na to, že submerzní pěstování je spojeno s vyššími náklady, které se musí promítnout do ceny....
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 14:06 langosh – to hellboy
Pak určitě navštivte Akvaristický podzim (jeseň :) ) 2007 v Blave.... palec www.akva.sk/…=
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2007 14:05 Muž AmorFati [37] - Amerika
A možná ani ne tak docela nevýhodná. I když myslím, že úspěšnost uchycení emerzní rostliny je lepší, než 1:2,5 (to jest poměr ceny emerzu odjinud a možnásubmerzu Dennerle z Hornbachu).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [23] 24

Zpět na obsah sekce Obchody • Zobrazeno 43121x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3620-hornbach-?od=1101