Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryny - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Cryptocoryny - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 18:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: fanda007
vypadá to na nějakou kryptokorynu, ty mají obecně ratši tvrdší vodu.
A nové dno po nějaké době už není tak nové a je v něm taky plno výživy pro rostliny ;-) Ta Akadama by měla část toho hnojiva absorbovat, ale rostlinky by se k němu měly dostat i kořeny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 18:41 Muž tojehnus [1] – Listy ztratily barvu a potopily se
Ahoj mám problém s rostlinou kterou nedokážu identifikovat. Tuto rostlinku jsem měl v nějakým starým akváriu a rostla mi vcelku dobře (0,5W/l, žádné hnojení a staré a nové dno od rataje voda byla vcelku tvrdá). Teď mám tuto rostlinu v akváriu 6 dní starém a překvapuje mě že takhle umírá.
rybicky.net/nadrz/10810/23.jpg
Fotky a informace o nádrži najdete v mém profilu. Akva se jmenuje minimimi. Mám domněnku že by to mohlo být dnem, jelikož akadama nemá v sobě žádné živiny. Živiny, ale každý den doplňují přípravkem od Sery Flore Daydrops (2 kapky denně). Voda měkká 6,4 - 6,8pH; KH 0; DH 3. Omluvte nepřesnot, jedná se test od Dajany 3v1. Díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 23:18 Usine – Re: Kevi12
Chtělo by to fotku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 15:37 Kevi12 – Re: Filipsky
A nějaká rada pro mě by nebyla? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 15:31 Filipsky
Trvá dost dlho kým sa zakorenia a aklimatizuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 13:23 Kevi12
Mně tyhle "potvory" rostou jak blázen, ale teď se mi na nich začal dělat takový průhledný lesklý povlak, nevíte co to je a jak se toho zbavit? :-( Kdyžtak zítra přidám fotku. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 09:23 Žena geminika [39] - Živorodky
Ja som raz dostala krásnu Kryptošku bublinkovú. Všetko bolo dobré, až raz asi po mesiaci, mi v priebehu 1-2 dní celkom zhnili. Tak som ich samozrejme vyhodila aj s hustými koreňmi, ktoré mali. Potom mi tu na stránke poradili, že som ju nemusela vyhadzovať, že by sa spamätala. Teraz mi podarovali zase nejaké tieto bublinkové a zatiaľ len jedna celkom zhnila. Nechala som ju tak, len som vyhodila tie listy. Teraz čakám, či uvidím nejaký nový lístoček rásť, alebo nie. Je ale potrebné dodať, že tie rastlinky nie sú spolu v jednej nádrži. Táto bola sama v jednom a ostatné sú v druhom akváriu. Tie sú zatiaľ v pohode, dokonca už vyhnali aj nové listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 08:53 Muž karelpavel [18] – Re: Johan
Jedno to sice je :) ale něco se k nim napsat muselo ;-) i pro jiné - aby věděli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 08:12 švíco – Re: karelpavel
Mně bylo právě divný to, že se jim poslední dobou dařilo až moc. Od doby co jsem začal bublat CO2 se krásně rozrostly a měly dost nových listů. A to uplně všechny druhy. Pak najednou jako rána z čistého nebe, všechny šly do háje. Vyhodil jsem je proto, že jsem je měl v akváriu víceméně ze setrvačnosti a hodlám je nahradit něčím jiným. A navíc se mi nechce čekat, kdy se rozrostou a pak zase "pochcípají". Jinak když jsem ty kořeny tahal ven, tak byly krásně rozrostlé, kořenový systém jako víno... takže asi se jim fakt nelíbilo něco ve vodě. Ostatní rostlinky jsou OK, naprosto v kondici. (ťuk, ťuk tone )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 00:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: karelpavel
Teď už to je asi jedno, když je vyhodil, ne? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 00:02 Muž kortezhugo [983] – Re: karelpavel
...tak tak potrebuju "cas" a odkalovat tiez "opatrne" niekedy to trva par mesiacov...zalezi od druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 23:39 Muž karelpavel [18] – Re: švíco
Cryptocoryny jsou dost náchylné na změny a dlouho jim trvá než se rozrostou ( musí mít stálé podmínky )Tak zřejmě jim něco u tebe nesedlo ano
I když se tváří že se nemění, tak se jim vytváří kořenový systém - chce to jim dat čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 22:59 Muž roper [10] - Cichlidy
Je to taky změnou období, protože se voda celoročně mění. Oni se zase dají dohromady, neboj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:24 švíco – Re: ondra08
No to je mi ale pěkně divný, když takhle (8l ze 30l) měním vodu od začátku a žádný šok nikdy nebyl... jedině by dali ve vodárně do vody nějaký sajrajt či co... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:17 ondra08
je to výměnou vody, rostlinky měli přílišný šok. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:08 švíco – Re: Johan
Během posledních dní jsem žádné změny opravdu nedělal.... tak maximálně jsem vyměnil vodu, jako vždycky :-) Jo a zasadil jsem novou rostlinku heteranthera-zosterifolia... nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 18:59 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: švíco
Nedělal, nedělal.. to u spousty věcí slýchám často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 18:40 švíco – kryptokorynová nemoc
Tak mi během jednoho dne odešly všechny kryptokoryny v akváriu. Jednalo se celkem o tři druhy:
Cryptocoryne affinis (kryptokoryna červená)
Cryptocoryne pontederiifolia (kryptokoryna sumatránská)
Cryptocoryne veinbergii (kryptokoryna Veinbergova)
Všem zesklovatěly listy a rozpadly se. Vyházel jsem je všechny i s kořenama. Nehodlám čekat, až zase vyrostou a pak opět ze dne den skapou... je to ale divný, žádný změny jsem nedělal. Dokonce se jim všem poslední dobou dařilo až moc... divný, divný, divný.... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 12:19 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: RA
inak podotykam ze je u nas jedna z nejtvrdsich vod v republice To vadí spíš rybám než kytkám... Zrovna tédle vůbec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:23 radim – Re: Johan
zatim sem to michal jen jednou pri zalozeni nadrze a to bylo jen tak 20 litru destove vody z celkovych 100l..jinak podotykam ze je u nas jedna z nejtvrdsich vod v republice :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.01.2010 11:20 radim – Re: Sid
tu tvrdost a NO3 nevim bohuzel na to veci doma nemam..
spatne sem si to precetl..mlade listy to maji jen trochu ...ale i tak male rostliny co sem rozsazoval jsou v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: RA
Jak už tu bylo psáno. Je to nejspíš kryptokorynová hniloba. Pokud dáte nádrži určitý režim, tak sní nebudou velké problémy. Sice to přímo s tímto problémem nesouvisí, ale jak moc mícháte tu vodovodní s dešťovkou? Mě tadle kryptoška v dešťovce nikdy moc nešla. Má radši "tvrdší" vodu (ideální podmínky jako tato má i C. affinis).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: RA
Nemyslel jsem ani tak mladé a staré rostliny, jako mladé a staré listy jedné rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:13 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: RA
Hnojit nově založené akva do vodního sloupce je chybou. I když za stav kryptokoryny velmi pravděpodobně nemůže, pokud se vám v akva objeví více řas, než je zdrávo, víte, kde hledat příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:12 radim – Re: Sid
jj ted sem tam na to hledel a vypadato ze jsou poskozene hlavne rostliny co sem kupoval pohromade vtakove vetsi misce... mladé rostliny vypadají docela dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:09 radim – Re: Sid
tak je to hnojivo od Tetra : PlantaMin
5ml na 10l vody podle navodu pri zakladani akvaria....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:07 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: RA
Mladé listy by mohly být méně poškozené, tak je nechte a ty starší odstraňte. A dejte té kytce nějakou dobu čas - obvykle se z toho dostane, ale je to záležitostí i několika týdnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:05 Muž Sid [6634] - Rostliny
Aha! Tak to vypadá na nově založené akva... Čím a kolik jste toho pohnojil? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:04 radim – Re: Sid
akava je docela nové to bude asi tím :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 11:00 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: RA
Jak dlouho máte akva založené? Případně - není tato kytka v akva nová? Kryptokoryny (a tahle IMHO zvlášť) "rády" takto reagují na změny podmínek.
Pokud akva funguje delší dobu, (a rostlina v něm už spokojeně vegetovala), a problém se projevil až po čase: jaká je tvrdost vody a kolik obsahuje NO3?
(Píšete, že používáte směs vodovodní a dešťové vody... Přesto se ptám.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 10:51 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: RA
Hledej na fórech: Kryptokorynová nemoc, nebo Rozpad lisů kryptokoryn.
Nedávno to bylo probíráno zde:
www.akvarista.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 10:47 radim – Cryptocoryne usteriana
Fotka k příspěvku zdarvim...mam problem u tehle rostliny s tim ze se nani oběvuji male tmave flíčky(v tehle mistech je list jako bláto) ktere se nakonec spoji a list uhyne..v akva mam i jinou cryptocoryne a ta je v pořádku stejně jako ostatni kytky...vubec nevim co s tim :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 21:21 RAP – Re: Eliška
Lépe jen odstranit napadené listy, to stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:48 Muž Johan [4945] - Rostliny
Bych to nechal. Byl prostě velký zásah do rovnováhy a to cryptocoryne nerady. Za chvíli se vzpamatují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:42 Žena Eliška [38] – Re: vaclav
a nemám jim třeba trochu přihnojit? (používám tablety do dna)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:41 Žena Eliška [38]
Fotka k příspěvku Foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:31 Usine – Re: Eliška
U aponogetifolie se mě to nikdy nedělalo, ale u affinis to je klasika. Nezbude z ní skoro nic, ale za čas zase začne růst. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2008 19:09 Žena Eliška [38] – Kryptokorýnová nemoc?
Ahoj.
Asi před týdnem jsem přestavovala akva a provedla výměnu cca 30% vody. Bohužel jsem asi před 2 dny zjistila, že mi c. aponogetifolia začala velmi rychle uhnívat. Tak jsem jí ostříhala listy až na 2 nejmladší. Dnes jsem zjistila, že jedna c. affinis je taktéž napadená (doslova jsem listy odkalila). Je to kryptokorýnová nemoc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 19:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – pro Romana
Mám naprosto stejnou zkušenost, dneska jsem počítal zbytky několika desítek kryptokoryn z minulého akvárka, je to jen pár ohnilejch kousků :-(
Snad zase časem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:50 Muž []
Vše bylo koukám řečeno.Já měl kdysi 400l nádrž z cca 70% porostlou affiniskama, potom jsem vše přestěhoval a založil znova.Z cca 200ks mě zbylo asi 10ks a ostaní uhnily.Zkrátka jim to nesedlo, jak světlem, tak asi substrátem.ostatní druhy rostlin jsem vyhazoval týdně na kýble.Z těch 10 malinkých nedomrlých kousků se udělalo spousta odnoží, které nemají problémy s aklimatizací v jiném aqa, které jsem založil asi cca 3 roky na to.Jsou k dnešku nad 30cm vysoké a mám z nich radost.Takže když si počkáš, časem Ti ukáží co umí, a to je dobrý růst.Osvětlení je minimální 2y15w/cca 70l vody.Nad nimi mám justě riccii a některé plovoucí druhy.To affiniskám nejspíše vyhovuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 18:43 Usine
Máš poměrně dost silné osvětlení asi bych jednu zářivku vyndal. Proto se ti tvoří tolik zelené řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 16:20 Sidonius
Souhlas s Tonikem666 :-)

Shodou okolností jistý Antonín Koukolík ;-) o této kryptokorýně zasvěceně píše zde:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 14:18 tonik666
Podle mě trvá opravdu dlouho, než se aklimatizují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2007 14:11 Endli – Dotaz
Fotka k příspěvku Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli nevíte,čím to může být,že mi nechce vůbec růst Cryptokoryne Affinis.Měl jsem je v akváriu už dříve a rostly mi až moc rychle.Teď jsou ale takové,jak jsem je donesl z obchodu už asi měsíc.Používám hnojivo Bivoj,osvětlení 2x18W zářivky Osram Lumilux(možné jsou i 3x18W,ale to se mi tvořily zelené řasy na skle),teplota 26-27°C,UT 2,5dKH,pH asi 6,8.Děkuji za tipy. ;-)
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2468-cryptocoryny-problem?od=351