Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cryptocoryny - problém

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Cryptocoryny - problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 11:42 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proč, černají (hnijí) kořeny u kryptošek? Rostliny moc nerostli a moc se jím nedařilo, a když jsem je vytáhl tak měli některé kořeny černé.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 13:27 Muž ondralomnice [81] Re: Mickey
mám u krevet anubi i cryptokoryny a krevule jsou OK žádnej problem ani s množením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 12:39 Muž Mickey [6] Re: 0
Díky za odkaz, už jsem si ho přečetl. O Cryptokorynách je ta zmínka tato.

"Nevhodnost
anubiasů a kryptokoryn je často skloňovaný mýtus, který ne-
byl věrohodně potvrzen dokonce ani pokusy, kdy akvaristé
rozmixovali
Anubias
a injekční stříkačkou aplikovali vzniklou
drť do nádrže."

Ale co trvalé vystavení v těchto podmínkách? U mě začal tento problém když se začalo právě Cryptokorynám dařit. Dlouho se skoro nehnuli a pak začali růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 03:37 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Mickey
Zmínku jsem o tom viděl, ale je to asi nesmysl, jinak by mi krevety dávno vyhynuly.

Přečti si, pokud jsi tak ještě neučinil, o krevetkách tady - www.e-akvarium.cz

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 02:28 Muž Mickey [6]
Mám dotaz, mynulí týden jsem vyhazel z akva všechny Cryptocoryny. Je to pokusné akva pro odchov krevetek. Je založené cca rok, docela bojuju s řasou a jelikož je to pro krevetky tak to moc neřešim(řasu).

Někde jsem se dočetl že kytky rodu Cryptocoryne jsou jedovaté. Vzhledem k tomu to asi bude příčina mého problému. Před půl rokem jsem pořídíl 6 Cheryn a za chvíly nastala exploze. Po tom co dorostli mladé, byla převážně většina mladých samečci. To co jsem se někde dočetl na netu by mohla být právě příčina Cryptocoryn. Všechny listy jsem neodstraňoval jelikož byly zamotáné v řasách. Je to možné?

Dostalo se to do fáze že začali padat i dospělé samice a je problém vidět už i nějakou cherynu. Cryptocoryny byly tak cca v půlce akva 200l.

Velmi zajímavé je že sem pořídil nedavno cca 2měsíce nazpátek k nim CRS, některé z nich už nosí. Současně s nimi několik velkých okružáků a někteří rovněž popadali. Co jsem vypozoroval je to, že řasa ustupuje pouze u Echynodorů a Valisenerie. Pořád na těchto rostlinkách šmejdí krevetky a šneci. Na Cryptocorynách skoro vůbec.

Dále tedy ještě co by jste mi doporučili jako substrát pro ty vyhozené Cryptocoryny. Mám představu udělat něco jako paludárium a pěstovat je emerzně. Jeden pěstitel akva kytek radí, dolu do květináče dát JBL substrát(1-2cm) a zbytek dosypat pískem na beton. Moje představaje že květináčky budou po vrchní čast ve vodě a zbytek ve vlhku. Samozřejmně že nejdříve si musej projít ze submerzního stavu za postupného snižování hladiny do emerzního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 23:14 Muž TRULY [164]
fotka je pridana, Je to take ako paru čiernych štetin a je to k listu pripevnene. Nešlo to strhnuť špajlou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 23:09 Žena Turbínka [2558] Re: TRULY
Vítej v klubu - štětičková řasa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2014 22:53 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvku viete mi nieikto povedať čo to je za humus. Mám to na nich asi 2 den. Je to len na 3 listoch a len na tých najstarších. + ako sa toho zbaviť vdaka :) tie čierne veci na konci listu. Sry za neupnutu foto :-D veštci hop
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 15:03 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: cezarmilan
tak od 1-2.5 cm jak kde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 13:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jarik
Tak to už je lepšie a v akej vrstve 1,2,3.... cm?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:58 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: cezarmilan
No úplně na dně je tak 2-1mm i menší štěrk(písek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2014 12:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jarik
I tak by som doporučil dodatočné pridanie jemného substrátu-piesku. On časom popadá na spodok toho hrubšieho, stane sa tak lepším " prostredím" pre korienky i živiny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 11:05 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Jarik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 10:59 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: cezarmilan
Ono vypadá že je to hrubozrnný. Ale má to 2-5mm což myslím že je v pohodě ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 22:10 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jarik
V hrubšom, teda v hrubozrnom substráte sa živiny horšie zhromažďujú a naopak sú rýchlo odčerpané
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 18:32 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek – Rozpad kryptošky
Fotka k příspěvku Ahoj, nevíte co by mohlo být s tou kryptoškou? Již to trvá déle asi pul roku, listy začnou většinou od špičky žloutnout a rozpadat se a pak se utrhnou a vyplavou k hladině až tam nezbyde ani jeden. Nikdy dříve jsem s tím problém neměl vždy kryptošky rostly jako blázen a byly jediný rostliny který se tak moc rozrůstaly. Nevíte co s tím? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 09:08 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fanatic
To akvarko je nove, substrat jeste k nicemu, rostliny nezakorenene, a at ty projevy vypadaji sebejasneji... co k tomu napsat. Jestli to chces, prihnoj jemne smesi EI-mix, dodas vsechno a nemusis se starat co chybi, a kdyz jednou za tyden vymenis polovinu vody, ani se nemusis bat nejakeho prehnojeni.

V 1l vlazne vody rozpust:
145g MgSO4*7H2O (pozor, rozpoustet jako posledni, jinak to jde hodne spatne!)
6g KH2PO4
18g Tenso
50g KNO3
48g K2SO4

Davkuje se maximalne 10ml/100l denne, ale to jen u silne zarostlych a hodne osvetlenych akvarii, jinak muzes dat vyrazne mene (coz vetsine doporucuji, maloktere akvarium je hodne silne osvetleny prales). Jinak se zda, ze K2SO4 by se mohlo uplne vypustit, nektere rostliny jeho vypusteni ze smesi nejspis oceni (ovsem to je jeste otazka experimentu). Horcik se muze zdat v moc velkem mnozstvi, jenze MgSO4*7H2O ho zas tak moc procentuelne na hmotnost neobsahuje, necelych 10%, proto je to mnozstvi zdanlive vysoke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2014 22:44 Muž fanatic [10] - Stonkové rostliny – Žloutnutí listů kryptocoryn
Fotka k příspěvku Přidávám detailnější fotky k výše zmíněnému problému s C. lucens a C. albida.
Popis: listy postupně ZEŽLOUTNOU přičemž jsou na nich TMAVĚ ZELENÉ TEČKY! a pak listy UHNIJÍ.

Málo železa? Jak jsem psal, je to nové akvárium..ale všechny zbylé rostliny se zdá se chytly. Kobercovky a stonkovky rostou dobře a i choulostivější Blyxa Japonica se začíná lepšit.

Vím, cryptocoryny jsou nevyzpytatelné. Ale nedělat nic, nepovažuju za řešení. Tohle musí být projev něčeho. Řek bych že chybí nejaké živiny.. železo.

Hnojím týdně tím tekutým easy-life profito..jak jsem psal a rek bych že to dodává málo živin. (Pak aplikuju CO2 a mam zásobní substrát). Den po aplikaci tekutého hnojiva jsem provedl test na železo a ve vodě ho je nepatrně - moc těmhle tekutým testíkům nevěřím..,ale asi ho tam fakt moc nebude. Četl jsem na foru diskuzi k tomu hnojivu a váží se k nemu neprokazatelné ne/účinky.

Můžete mi poradit jak tedy při/hnojit kvalitně kryptokoryny abych o ne nepřišel. Díky.
Případně pokud by někdo opravdu znalý rozklíčoval podle listů o co by mohlo jít, má můj dík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 18:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vaaclav
Cryptocoryne walkeri var. lutea z gelu jsem jen zapichl do dna a desne dlouho se nedelo vubec nic, nez zacaly rust. Nedoslo ani k opadani listu, takze timhle si jisty nejsem, ale to ze jsem si treba nevsiml nejake pozvolne vymeny listu, jiste jeste nic neznamena :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 18:33 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fanatic
Kryptokoryny jsou emerzní takže musí nutně změnit listy na submerzní.
rybicky.net/clanky/1303-jak-predchazet-rozpadu-listu-u-cryptocoryne :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 18:24 Muž acik [416] Re: Designer
přesně a myslím,že shodí listy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.09.2014 18:21 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: fanatic
fanatic napsal: Nádrž je v běhu více než týden ...
V takhle novem akvariu necekej, ze neco buhvi jak poroste, a druhak, jestli mas rostliny tak kratkou dobu, musi zakorenit a spousta projevu nelze vubec prisuzovat tomu, jake maji podminky. Nemyslim si, ze ted ty rostliny reaguji na chybejici ziviny, prvni tyden si jiste vystaci i s tim, co je bezne ve vodovodni vode, a maji jine problemy nez nejake mohutne cerpani zivin, treba resit nahradu poskozeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:47 Muž fanatic [10] - Stonkové rostlinyRe: MonterMonty
MonterMonty napsal: mám odpozorováno , že kryptošky potřebují bohaté dno na živiny , takže jestli je to emerz z Daha , tak je jasné , naláduj jim ke kořenům hnojivo , třeba Osmocote , já z těch Lucensek mám obr rostliny , furt je dělím a rozdávám

Zapomněl jsem dodat, že mám pod štěrkem vrstvu zásobního hnojiva 1,5cm "dennerle deponitmix profesional 9in1".
Takže hnojení ke kořenům jsem snad nepodcenil.

ale dobře, do budoucna by bylo možné je tím přihnojit. počkám ještě nějaký čas (než se třeba více zakoření) a uvidím jak se to bude vyvíjet, pokud je problem v hnojení zkusím ho tam dodatečně takto dodat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:44 Muž fanatic [10] - Stonkové rostlinyRe: acik
dle toho co jsem si přečetl usuzuju že o tzv. cryptocorynovou chorobu nejde. ta je charakteristická proděravjením listů a následným rozpadem. v tomto případě dochází ale k zežloutnutí listů a následně k jejich rozpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: fanatic
mám odpozorováno , že kryptošky potřebují bohaté dno na živiny , takže jestli je to emerz z Daha , tak je jasné , naláduj jim ke kořenům hnojivo , třeba Osmocote , já z těch Lucensek mám obr rostliny , furt je dělím a rozdávám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:37 Muž acik [416] Re: fanatic
je možné,že ti shodí všechny listy a začnou nové zdravé,je to kytka,která je na změny dost náchylná - říka se tomu cryptocorynova nemoc,takže ještě vyčkej a nech je dál v akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2014 17:25 Muž fanatic [10] - Stonkové rostliny – Žloutnutí listů kryptocoryn
Fotka k příspěvku Prosím o radu od pěstitelů, kteří mají delší zkušenosti s pěstováním rodu Cryptocoryne.

Do nově zařízené nádrže jsem si pořídil 4x cryptocoryne lucens a 2x cryptocoryne albida.
Nádrž je v běhu více než týden a některé listy začínají postupně žloutnout a potom se rozpadnou na hnijící hmotu. Některé menší dceřinné rostlinky c. lucnes už takhle odešly celé, větší přišli o některé listy. Poškozené listy průběžně mechanicky odstraňuji.

Nabízí se otázka, co se tedy děje a co napravit? Abych postupně nepřišel o všechny cryptocoryny.

Dívám se do odborné literatury:
a) může jít o škok z přesazení, světelný šok (změna osvětlení).
b) Rostliny jsou od Aqua-Daho.., a tak že by šlo o rozpad emerzních listů?
c) Nebo spíše je problém s hnojením - "Nedostatek sptopových prvků, železa - chloróza"? Nastavil jsem hnojení 1x týdně EASY-LIFE PROFITO. 1ml:10L.
Přidávám CO2 a efektně ho rozbíjím pomocí účinného difuzoru.

Přidávám foto pro identifikaci příčiny. Díky za pomoc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2014 14:37 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kaplan007
Kryptokoryny nejsou druhove jedna jako druha, a dost se lisi i odolnosti vuci zmenam.

rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_pontederiifolia po preneseni do jineho akvaria mi listy neshodila (ani v jednom ze dvou akvariich, dost rozdilnych cim jsou), az na snad dva hodne poskozene listy. Dokonce drive nez zakoreni uz pousti nove listy. Na nekterych puvodnich listech jsem zaznamenal objeveni se der jako v ementalu, ale ty listy i tak dlouhodobe drzi a nove uz jsou O.K. Nektere jine kryptokoryny by takovy list shodily dost rychle.

rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_wendtii byla v tomto smeru u mne opakem, zmeny se ji nikdy nelibi, a nez zakoreni, nedeje se temer nic. Poskozene listy vyhniji temer pred ocima.

rybicky.net/atlasrostlin/cryptocoryne_albida by mela byt narocnejsi na svetlo. U mne roste v miste, kde uz kvuli tme nechce rust temer nic, listy neshodila vubec a rychle je videt, ze roste, a to dokonce v tak spatnych svetelnych podminkach.

Mohl bych pokracovat, ale ono by to plus minus bylo vsechno v rozsahu toho co jsem uz napsal, a take dobre chapu, ze co se s jednotlivymi druhy stalo u mne, muze byt u nekoho jineho odlisne.

Mam zkusenost, ze kdyz se voda dele nemeni, a pak se vymeni treba pulka (delsi sluzebni cesta), Kryptokoryny na to umi dost nepekne zareagovat schozenim listi. Proste pokud jde o akvarium, kde se z jakehokoli duvodu voda dele nemenila, chce to tu vodu den za dnem postupne menit, ne udelat razantni vymenu. Pokud se voda meni pravidelne, Kryptokoryny umi fungovat bez problemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 11:54 Muž Kaplan007 [51]
Ono to všechno souhlasí. Opravdu se mi v poslední době změnili podmínky v akva. Mám nový kryt a změnil jsem dávkování CO2 a trochu i složení hnojiva. Možná právě na to kryptošky zareagovali. Několik kořenů jsem ještě vyndal z kýble a zasadil zpátky a snad se nastartujou. Je mi jich ale vážně líto, protože rostli parádně. Každopádně jsem zase o něco chytřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:48 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
než se to stane, tak zbytek kytek už bude po smrti. Krytpošky vydrží opravdu hodně, hádat se ale opravdu nebudu. Nicméně si neodpustím, ani v jednom akva co jsem dohledoval, jsem rozpad kryptošek nezaznamenal :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:40 R Muž romant [27987] Re: grunda
Nač se hádat, nač se přít, tím i musí každej projít, ono až se Ti spojí více faktorů do klasickýho řetězu událostí budeš mít tu čest. :) Nestraším, taky jsem si to, jak píšeš myslíval, dnes už vím, že je to trošku jinak, tak ať se daří nejen v akvaristice. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:35 Muž acik [416] Re: romant
já si myslím,že právě to pohnojené dno je pro ty kryptošky důležité,tedy asi záleží i čím se prohnojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: romant
nemyslím, já měním 3x týdně 30% vody, když jedu na 14 dní na dovolenou, tak udělám velkou údržbu, pak to je 14 dní na přírodě a po příjezdu výměna 80% vody, žádná rozpad se nekoná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:31 Muž acik [416] Re: romant
no dobře,když tam teď nemám placky,tak výměny nejsou takové a někdy měním 1x týdně,tak abych zas nekecal... a nejelo mi i pár dní co2,stále rostou a rostou,ale přít se nebudu a to ještě stebou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:27 R Muž romant [27987] Re: acik
Neznáš, protože tvoje rostliny jsou na ten rytmus jenž praktikuješ zvyklý a až jim ho jednou změníš, třeba si na ty "nemoci" vzpomeneš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 18:11 Muž acik [416] Re: Kaplan007
prohnoj dno,já žádnou krypto nemoc neznám,tedy zatím... a to měním i 80% vody když na to příjde a to 2x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:47 Muž Kaplan007 [51]
Tak to jsem pěknej vůl. Jednal jsem dřív než jsem se zeptal a kryptošky jsem vytrhal. Myslel jsem že je hotovo. Už jsem je tam zasadil zpátky tak se snad chytnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 16:01 Muž lubaan [61] Re: LiborSprysl
No tak teda oddenky, no.Snad se toho tolik nestalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 15:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: lubaan
Ono teda dost záleží na tom, zda se to dostalo až do "srdíčka" rostliny. Kořeny samotné nemohou obrazit, protože nejsou nositely oddenku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 15:55 Muž lubaan [61] Re: Kaplan007
To bude nejspíš kryptokorynová nemoc. Rostliny, kvůli nějakej změně v akváriu zareagovaly shozením listů. Ale jejich kořeny ve dně zůstanou a měly by po čase znovu obrazit. Říká se, že někdy se to kryptokorynám stává i bez zjevný příčiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 15:54 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaplan007
Je to tak zvaná kryptokorynová nemoc. Rostliny časem znovu obrazí. rybicky.net/clanky/1303-jak-predchazet-rozpadu-listu-u-cryptocoryne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 15:44 Muž Kaplan007 [51] – Rozpad kryptošek
Během cca 1 týdne mi úplně odešli kryptocoriny, které mám na úvodní fotce uprostřed a vlevé části akva. Listy začali mít jakoby stříbrnou barvu, poté úplně vybledly a rozpadly se. Vše mělo velice rychlý průběh. Ostatní kytky i ryby jsou OK. Kytky byly donedávna úplně zdravé. Nemá někdo podobné zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2014 09:07 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Designer
Ahoj takže od 14tého je tu co2 A dnes znovu opadaly listy cryptošek, nezhnědly a netlejí jako naposledy, ale spíš jak kdyby po akva lítal špenát, kousky zelených kytek se válí po akva. Takže zase reakce na změny hodnot v akva? Budou tohle dělat do té doby než najdu tu hranici co2 ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vendy
Dokud mas svetla jen tolik, ze rostliny sotva rostou, a pokud tolik svetla staci k jejich preziti, pokryje Ti spotrebu zivin jen co je ve vodovodni vode a hnojit pak nemusi byt proc, staci i jen rybami a vymenami vody.

Jakmile ale svetla pridas, rostliny z vody budou rychleji odebirat vsechny ziviny, dokud nektera nedojde - chybi jedna, ostatni zacinaji byt rostline k nicemu. A v ten moment nastava problem. Rostliny uz rust nemohou, treba opravdu jen diky jedine chybejici latce, ale snazi se s tim nejak vyrovnat, nejak se udrzet. A tak s cim jeste jak mohou uvnitr sebe samych disponuji ke sve zachrane, a Ty to vidis jako projevy nedostatku neceho.

Rostliny potrebuji mit potrebne mnozstvi zivin, a to o to vetsi, cim vice svitis, protoze ty ziviny odebiraji rychleji.

Pokud odmitnes hnojeni, pak Ti nakonec zbyde jedina moznost, stahnout svetlo az tolik, aby to nevadilo, pricemz je otazka stesti, jak moc Te to omezi podle toho, co obsahuje Tva vodovodni voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 16:23 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vendy
Hnojení se určitě neboj. Na těch rostlinách je skutečně vidět, že sice nechcípají, ale chybí jim živiny. Hnojivo za chemii nepovažuj. Ve vodě nejsou všechny potřebné prvky zastoupeny, proto je potřeba hnojit. Běžná výměna vody nepokryje všechny potřebné prvky nutné k růstu. Ryby sice trochu přispívají v hnojení, ale nezvládnou všechno. V běžné pitné vodě se např. železo a draslík téměř nevyskytuje. A pokud máš v AQ víc rostlin, tak je opravdu potřeba přihnojovat. Když koukám na tvé fotky, tak to hnojení je skutečně víc než nutné. Ty rostliny sice dokáží přežívat dlouhou dobu za nedostatku živin, ale jednak nevypadají dobře a jednak, proč by měly trpět nedostatkem. I rostliny jsou živé a pro svůj život potřebují určitý přísun "krmiva", když ho nemají, tak sice horkotěžko rostou, ze starých listů vyždímají veškeré možné živiny, aby přežily, případně růst zastaví, ale to je asi tak vše. A u toho trpí nedostatkem a je to na nich dost vidět. Stačí koukat do AQ a ty rostliny ti řeknou, co jim chybí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 13:12 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: vendy
hnojení není až taková chemie :) neboj se v akvaristice ti prodají skoro 100% nezávadné hnojiva. Neboj se a nech si poradit. Jinak k druhu, podle mě taky není tropika, možná wendi brown, ale nech si poradit od zkušenějších :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 13:02 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Jája
vím že jim chybí světlo stále jsem neměla možnost udělat nové už v pátek se bude instalovat silnější světlo. Bylo tam pouze 2x 36w. Jinak nic tam lít nebudu žádnou chemii právě proto odešly nejprve to schytaly valisnerky a když se zmátořily zasáhlo to tyhle tropiky... Já nevím proč by to tropika nemohla být? je to ta nízká mají tam jen tyhle druhy a nikdy snimi nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 10:59 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vendy
Toto je tropika (ty zubaté listy):
rybicky.net/fotogalerie.php…

A ještě jednou, sice z dálky, ale celkem pěkně vyniká: rybicky.net/fotogalerie.php…

A ještě mám radu. Dívala jsem se na fotky v prezentaci tvého akvárka. I když nejsou zrovna moc kvalitní, tak je vidět, že rostliny strádají, prostě jim chybí výživa. Měla bys hnojit. Ne vždy to samotné ryby zvládnou. Možná i to k tomu rozpadu částečně přispělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 10:46 Žena vendy [27] - CichlidyRe: Jája
Kryptokoryny mám z akva-daha akorát dojely ze zahraničí když mi je pán dával. Vypadají v podstatě stále stejně co sem je donesla, jen listy šly do červena a vytáhly se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 10:37 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: vendy
Na ancíky to nesváděj. Ještě jsem se nesetkala s tím, že by hoblovali kryptošky. To je kryptokorynová nemoc - je vidět, že se kryptoškám rozpadají listy. Podle mě jsi spíš v AQ provedla razantní změnu. To kryptošky fakt nemusí.
EDIT: Ty kryptošky mi jako tropika vůbec nepřipadají. Po půl roce by listy vypadaly úplně jinak, i kdyby to byl původně emerz.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 10300x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2468-cryptocoryny-problem?od=151