Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

NO2, NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 14 Žádná další stránka   1  
NO2, NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 08:53 Vitekm – NO2, NO3
Prosím poraďte, už nevíme, co dělat... Máme skoro 3 neděle založené akvárko (240 l) - 2 dny jen vodu s dekoracemi a zapnutým filtrem. Po 2 dnech jsme zasadili 10 ks rostlinek,přidali bakteríe. Po 10 dnech dalších 20 rostlinek a po dalších 2 dnech (14 dnů od založení - v sobotu 3.3.)jsme zkusili dát 3 modré čichavce. Čichavci vypadají úplně v pohodě a spokojený. Jenže máme problém s NO2 a NO3 - týden se hodnoty nemění - stále NO3 přes 50 a NO2 víc jak 2. Máme testy 5 v 1 easy, kde nejsou hodnoty úplně přesné. Ale ukazují NO3 50 - 100 a NO2 2-5 :-((( Poraďte mi prosím, co s tím. Už jsme dali bakterie - na obalu píšou, že vodu upraví do 2 dnů- u nás po 10-ti dnech nic, dále jsme dali aquaregulátor, rybičky - dle rad od Vás a stále se hodnoty nemění.
Díky !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:32 Sidonius – To Pansuu
Děkuji! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 22:02 pansuu
To Sid. Toto je téměř vyčerpávající odpověď. Záleží na tom, kdo bude vyčerpanej.... :-D .Ale je srozumitelná! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.01.2007 21:57 Sidonius – To Ladis
Zvyšující se koncentrace N-látek v akva je důsledkem toho, že producenti mají převahu nad konzumenty.
(Objevné, že? ;-) )
Upravit tento stav lze třemi základními postupy:
- používáním vody s nízkým obsahem NO3 při výměnách
- upravením poměru producenti : konzumenti a nebo
- kombinací obého... ;-)
Voda s nízkým obsahem NO3 se dá:
- koupit, (destilovaná /správněji demineralizovaná/ nebo tzv. kojenecká) anebo
- vyrobit, (demi kolonou nebo reverzní osmózou).

Upravit poměr producenti : konzumenti lze nejen snížením počtu rybek a zvýšením počtu rostlin, ale i:
- záměnou rybek s vysokou produkcí odpadních látek (nebo nízkou záživností) za rybky s nízkou produkcí odpadních látek (nebo vysokou záživností)
- záměnou pomalu rostoucích rostlin za rychle rostoucí.

Ještě stačíte sledovat? :-) Já ne! smich
Ale teď vážně - do značné míry záleží na vašem akva, (velikost, ryby, rostliny...), jakou formu optimálně zvolit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 21:26 Žena katunka [158]
Norma stanovuje jako mezní hodnotu v pitné vodě obsah NO3 do 50mg/l, pro vodu kojeneckou pak do 15mg/l. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 21:19 Muž [] – NO3
A nemáš špatný test? Starý nebo tak něco? Tyto hodnoty jsou vysoce nad higienickou normou pro pitnou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2007 20:44 Ladis – NO3
Mám problém s vyšší koncentrací NO3 v akváriu. Bohužel výměna vody nějak významně nepomohla. Původně 80 a po výměně tak kolem 70 (vyměněna polovina). Bohužel voda z vodovodu má podle testu cca 50 (městský vodovod). Co stím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 23:21 Pindas
NO2-je nitrit a je prudce jedovatý,NO3-je další forma která není tak škodlivá v malém množství!K těm testum si pro začátek kup jen PH test,doporučuju od Sery.Až budeš mít na NO2 Test tak si ho pořidˇ,ale asi to bude pro začátek zbytečné,musela bys pochopit chemismus vody.
K tvému akvárku ti doporučím koupit ještě nějáké rostliny!!!Rybičky si pořiď asi 4*Panceřníček,1*Ancistrus(přisavkáč)je ošklivej ale důležitej.Zbytek je jedno,dobré jsou živoroky,tetry,parmyčky.Jen jich nesmí být mnoho!!!6*neonka,5*paví očko,6*parmička zlatá.Moc to nekonbynuj. Hlavně dodržuj výměnu vody,každých 14dní vyměň asi 15 litrů vody. Sera testy jsou drahé,ale fungují a vydrží ti dlouho.Některé levné vůbec nefungují nebo jsou za chvíli pryč.
V Akvaristikách mívají zdarma Sera Rádce Jak si zařídím své akvárium,Péče o akvárium.Je to jednoduché na pochopení i pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 15:35 Žena Rypka [12] – testy
samozrejme od Rataja :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 15:34 Žena Rypka [12] – testy
ja mám testy od rtaja, boli najlacnejšie a som s nimi aj spokojná....aj s tým čo som s nimi namerala :-D :-D :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 15:11 TWIXI
Myslím, že je zbytečné objednávat, seženeš v každé akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2007 09:22 nikos
My jsme na tom velmi podobně, testy jsem pořizoval minulý týden z www.aquar.cz (pH, nitrit, nitrat, amoniak). V úterý jsem objednal, ve středu poslali, v pátek už jsem měřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 21:52 Žena katunka [158] – testy
něco o vodě
www.sweb.cz/…
www.akvarijni.cz/…
planta.aquariana.cz/…
testy koupíš v každé akvaristice i s podrobným návodem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 21:40 Muž Horác [3942] – to nejlepší pro začátečníky:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 21:30 R Muž Mrakoplash [1776]
takze NO2,NO3 dusitany,dusicnany (mozna obracene :-D) testy najdes treba tady www.aquar.cz/…

a rozmanity a nenarocny rybky jsou urcite pavi ocka pro predstavu treba tady rybicky.net/atlasryb/zivorodka_d

o tech testech ti sem urcite nekdo napise neco vic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2007 21:16 Jarka Suchá – NO2, NO3, PH, apod.
Ahoj lidičky. Od rodičů jsem dostala k vánocům akvárko kolem 65l obsahu. Od této doby navštěvuji tyto stránky a postupně sleduji různé návody a rady pro začátečníky jako jsem já. Nakoupila jsem pár rostlinek (6 ks) a v současný době mám akvárko stále bez rybiček. Celou dobu filtruju a motůrkem posílám bulbinky vzduchu přes vzduchový kamínek. Tento týden si chci koupit rybičky, ale stále jsem nenapezla jak a hlavně čím (pro mne co nejlevněji) naměřit NO2, NO3 PH a další jiné zkratky co tu vídávám. Pochopila jsem že jde o kvalitu vody, jinak rybičky můžou umírat jedna po druhé což opravdu, ale opravdu nechci. Můžete mi prosím více objasnit co to je to NO2, NO3 apod? Čím to změřím a co mám použít pro zkvalištění této vody? (Opravdu pokud možno levné). A když jsem v těch otázkách jaký rybky by jste tam dali? Chtěla bych všehochuť na barvu, ať to tam není všechno stejný. Vřele a mnohokrát děkuji za rady. potlesk potlesk potlesk ;-) ;-) :-) :-) ahoj ahoj ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 13 ...... [14]

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18203x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2333-no2-no3?od=651