Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

NO2, NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
NO2, NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 21:00 frank – Re: ghostik
asi jsem to nepochopil, jako jestli bych tam měl přidat ještě jednu zářivku tak se tam nevejde, je to atyp kryt hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 20:57 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ghostik
...Tim dnem jsem mnel namysly jak zapadany detrit tak uhynule rostliny pod piskem ke kterym se clovek nedostane aby to odkalil...

S tím nemohu než souhlasit! ;-) :-)
Takže jen pro pořádek a jako vysvětlení, proč jsem se ptal na váš výrok ohledně "zavinění výškou dna":
Výška vrstvy substrátu v podobných případech nehraje rozhodující roli - tu sehrává jeho nevhodná struktura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 17:45 Muž ghostik [81] – Re: frank
930mm dylka ?
chlape to chce trochu napadu a snazit se
zarivka T5 21W dylka 849mm a k tomu patice je celkem 875mm coz je presne co potrebujes
das tam 2x830
www.e-light.cz/…
a
2x860
www.e-light.cz/…
k tomu kousek odrazove samolepici folie a mas svetlo hotove a tohle by mnelo stacit i pro nerocnejsi rostlinky dle meho nazoru.
Opomnel jsem predradnik :o( Ale tyto zarivky jsem poridil kompletni v Hornbachu za 370,- Kc vcetne predradniku s malym reflektorem primo pod zarivkou jen v nich jsou trubice 873 coz je studene bile takze dve to chce vymenit za nejakou teplejsi treba 830.
Dava to svetla habakuk :o)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 16:51 frank
no a hlavně takovej rozměr jakej má AQ jsem nikde neviděl a zářivka tam nejde přidat.. Rozměry 93x33 cm což je vyloženě debilní hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 16:36 frank – Re: ghostik
vím že to osvětlení je hrozně slabý ale nejsou money... jinak ve dně bublinky nejsou hlavně to jde celkem špatně udržovat když tam je hromada kamenů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 15:27 Muž ghostik [81]
Mne hodne pomohlo snizit prutok Eheimu a dat prednej jeste jeden filtr. Eheim jsem uz skoro mesic a pul neoteviral a jen jednou tydne vycistim predfiltr od hrubych necistot. Mam tam jen hruby molitan. Jak jsem uz psal mam nyni NO3 pod 10mg a zrovinka malo ryb nemam nektere i ke 20cm a to uz nejsou male kupicky necistot :o) Opravdu to chce pri vetsim poctu ryb vice hlidat a odkalovat. A ted jsem si teprve vsiml toho osvetleni :o(. chce to elespon 3x20w !!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 15:22 Muž ghostik [81] – Re: Sid
Tim dnem jsem mnel namysly jak zapadany detrit tak uhynule rostliny pod piskem ke kterym se clovek nedostane aby to odkalil a pokud se o to clovek nestara tak buch vi co v tom pisku je a co se tam deje. Pak staci strcit prst do pisku a clovek se divy co tam je vzduchu ale kyslik to neni no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:56 frank – Re: Sid
díky moc za rady.. budu se snažit vyhrát.. párkrát mě ta potvora i kousla že tekla i krev.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:54 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: frank
Myslím, že když budete postupovat opatrně, potěru neublížíte. Právě naopak!
Ať se zadaří! palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:52 frank
vstupní voda má 10mg.. takže asi něco bude uvnitř budu vyměňovat vodu pravidelnějc... teď jsem se bál tam šahat protože mám potěr tak aby ho z nervozity nesežrali..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:50 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: frank
Tak jo - sinice.
A jakou vodu k výměně používáte? Zdroj, hodnoty NO3?
O nedostatečném světle už řeč byla a o hromadění nečistot vinou (do takového akviška) nevhodných ryb také...
Ale je vidět, že chápete souvislosti a to je první předpoklad ke zlepšení. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:44 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: ghostik
A kolik mas fosforu v AQ
Nejspíš uvažujete o Redfield Ratio... Pokud by šlo skutečně o sinice, (a vysoký obsah nitrátů spolu se zanedbanou výměnou části vody by tomu nasvědčoval), muselo by podle této teze být ve vodě skutečně obrovské množství fosforečnanů. Přibližně 7mg/l.
Vyloučit to nelze. Pomohl by test PO4.
Přesto - asi bych nebazíroval na testování, ale zrovna bych se pustil do opakované výměny části vody, tak, jak jste ji zmínil.

Rekl bych ze zdrojem muze byt i to tvoje vysoke dno.
To mne zajímá! :-) Má výška dna nějaký význam pro to, co jste napsal? Případně - jaký?
Díky! :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:38 Muž ghostik [81]
Tez jsem zezacatku bojoval s NO3 ale k 100mg jsem se nikdy nedostal. max 60mg a uz jsem behal s kyblem :o). Mam hodne rybycek a tak jsem menil 1/4 vody o vykendu a ve stredu jsem jeste odkaloval cca 10litru vody. No a po mesici ( zrovinka dnes ) jsem zmeril NO3 a jsem pod 10mg a jestli se to nezmeni tak ho budu snad i muset umnele pridavat do AQ - takze jsem zatim dnes ani vodu nemenil jak jsem mnel v planu :o))) Rostlinky se uz rozrostli a vypada to ze papaj ostosest a bakterie ve filtru tez :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:34 frank – Re: Sid
tmavě zelený, slizký povlak, ukrutně smrdí... vodu měním každý týden tak 20 l.... pak si myslím že je tam sakra málo světla :-( ..... a taky jak tam mám ty kančíky tak dělaj hromadu odpadu a hnije to tam.. filtr během týdne je zanešenej... budu bojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:28 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: frank
Jak píše Ghostík - 100mg NO3/l je docela dost a je to důsledek látkové výměny ryb.
Jak tento stav nejjednodušeji napravit - výměnou za vodu nejlépe s co nejnižším obsahem NO3 - vám také poradil.
Měl byste do svého systému údržby zavést pravidelnost - stávající metoda, jak ji charakterizujete v prezentaci, ("dle potřeby"), evidentně nefunguje.
Jinak pokud neuděláte nezbytné změny, nečekejte, že by vám v tomto směru mohly pomoci rostliny.
Je jich málo a potmě nerostou = neodčerpávají odpadní produkty ryb.
A víte jistě, že to, co vám vegetuje v akváriu, je sinice? ((Tímto vaše tvrzení nezpochybňuji! Jen se ptám. ;-) :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:12 Muž ghostik [81]
Skam napsal: ......Narazil jsem na granule od JBL BIONITRATEX shop.miga.cz/… umisťující se do filtru, které mají snížit hodnoty jak NO3 tak NO2 ale stojí cca 680kč, není něco levnějšího. Díky moc Skam ;-) ahoj

a co tu vodu pro AQ brat z vodovodu prez tento filtr - maj ho i v Hornbachu
www.abc.cz/…
ale nejde mi ted jejich stranka www.enviromarket.cz :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 14:05 Muž ghostik [81]
100mg uz neni zanetbatelna hodnota. V tom uz ani rostliny nerostou. Chce to udelat vymenu vody treba i kazdy den ale treba jen 1/5. Rekl bych ze zdrojem muze byt i to tvoje vysoke dno. Jak casto menis vodu a kolik je NO3 v menene vode ? A kolik mas fosforu v AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2008 13:14 frank – pomoc
v mém akvárku jsem naměřil 100mg dusičnanů mám 112 l.... rostlinky vůbec nejdou a mám problém se sinicí sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 21:25 Skam
Možná bude problém v těch trubkách, na jaře jsme měnili za plast a staré trubky byly z 50% zanesené bordelem, bohužel jdeme přes sousedy a pak teprve přípojka tam to bude zanesené taky, testy JBL prošlé nemám jsou do 12/2009. Navíc mám problémy s řasou, zelenou na skle. Co si myslíte o těch granulích od JBL? Mám terčovce tak bych o ně nerad přišel kvůli zvýšeným hodnotám NO3. :-| To Vaclav to bude až poslední inštance :-D Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 19:17 Petr1
Nějak se mi to měření nezdá. Tato hodnota by byla již mimo hygienické maximu. Také bydlím na Praze 9, testoval jsem právě dnes a vyšlo mi 25 mg/l, přičemž PVK uvádí asi 23,8. Takže test i oficiální údaje sedí. Vodu se 150 by ani nesměli distribuovat.

Viz www.pvk.cz/…

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 18:03 Usine
Já ti řeknu jak jsem to vyřešil já. Po několika měření jsem dospěl k podobnému výsledku jako ty koupil jsem si i novej test výsledek byl stejný, rostlin mám v akváriu habaděj, rostou jak steklý ale hodnoty NO3 se nemění. Tak jsem přestal testovat a mám pokoj. Doporučuji ti aby jsi udělal to samé. Jsem z Prahy 3 Ryby se tváří spokojeně a už dva roky se žádná neodebrala do věčných lovišť. :-) Je to pitná voda tak co si dělat zbytečné starosti. Stačí ji jednou za 14 dní 1/4 1/5 vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2007 17:32 Skam
Zdravím všechny a zároveň prosím o radu ohledně NO3. Vím že se tu toho již napsalo spousty, ale nikde jsem nenašel správnou odpověď (pokud jsem hledal dobře) :-) . Mám problém s vyšším obsahem NO3 již ve vodě kterou beru z kohoutku (Praha9 - rodinný byrák asi starší trubky) testy mi ukazují hodnoty mezi 50-150mg/l, existuje nějaký přípravek na snížení hodnot popř. jak jste s ním spokojeni, či jak snížit hodnoty, nechce se mi přilívat při každé výměně vody vodu kojeneckou či destilovanou. Narazil jsem na granule od JBL BIONITRATEX shop.miga.cz/… umisťující se do filtru, které mají snížit hodnoty jak NO3 tak NO2 ale stojí cca 680kč, není něco levnějšího. Díky moc Skam ;-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 12:00 Sidonius
Ať se daří! :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2007 11:32 tomert
Začal jsem používat jiný zdroj vody a no3 už klesá. Díky moc za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2007 07:28 Muž matlala [798] - Rostliny
ano ano já dříve taky používal vodu ze studny byla OK až na no3 to bylo 100mg/l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 22:11 Sidonius
A do té studny tím měřákem "mrkněte"! Ať máte přehled. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 22:09 tomert – to Sidonius
Děkuji moc za rady, chci přidat další 18W zářivku, drobet pozměním akva a pořídím rychle rostoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 21:40 Sidonius – To Tomert
Zdroj dusičnanů bude nejspíš v té studniční vodě. Změřte obsah NO3 v ní a potvrdí-li se toto podezření, měl byste si najít jiný zdroj vody.
Popřemýšlejte také nad rybí osádkou. Světla máte docela málo - jen pro méně náročné rostliny. Ty rostou obvykle pomaleji, jejich spotřeba živin je menší a proto vám s odčerpáváním N-látek z odpadních produktů moc nepomohou. Omezený počet rybek a nejlépe druhů produkujících minimum odpadu bude pro vás nutností.
S nevyhovujícími podmínkami pro vyšší rostliny, (především vysoký obsah živin ve vodním sloupci a málo světla), souvisí také výskyt řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2007 21:04 tomert – NO3
prosím poraďte co mám dělat, jsem začátečník mám akvárko tři měsíce PH 6,5 teď jsem koupil test na NO3 a naměřil jsem více než je 160 na litr. Jinak se v akvárku daří dobře kromě výskytu řasy což mě dost trápí. :-( děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 10:33 Baset
Samozřejmě, že nevěřím všemu co je kde napsané, ale s tímto článkem se ztotožňuji. Není třeba v tom hledat žádnou vědu, ale používat vlastní rozum. Akvaria mám pouze jako koníčka cca 25 let, takže nějakou vlastní zkušenost již mám. Jinak vše již bylo řečeno a další rozpravu vidím jako neúčelnou, přeji hezký den.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 10:20 LuXy
Nemusíš veriť všetkému čo je na nete napísané. Je to chémia. Proste ten fosfor a dusík len tak nezmizne a za mesiac "štartovania" akvária sa ho tam nahromadí až až! A tie doporučené ryby.. no vydržia to, ale ako by si sa cítil keby ťa dali na hnojisko a povedali by ti že tak o mesiac za ti to vyčistí, zaťiaľ sa v tom váľaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2007 10:17 blek – :-)
Kdo dodrží doporučenou dobu k zabíhání nádrže, nenechá se zlákat k zakoupení různých sajrajtů údajně tuhle dobu zkracujících, kdo nelije do vody preventivní zázraky, kdo má v nádrži vhodný substrát dna, kdo zasadí vhodné rostliny do nové nádrže, kdo nekrmí v době zabíhání chudinky hladové bakterie, kdo použije vhodný filtr, ten tyhle problémy řešit nemusí. Je to jen v tom nedělat zbytečnosti, není to žádná speciální práce navíc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 09:48 Baset
wds.cz/… Koukni se např. na tento odkaz. Akva je ustálené až cca po jednom měsíci. Samozřejmě není to dogma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 09:47 LuXy
Akože čomu nerozumiem, najprv radíš nemeniť vodu a potom zase meniť!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 09:43 Baset
A čemu nerozumíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 09:31 LuXy
Si ujasni čo vravíš:

"U nově založeného akva, kde je voda cca 3 týdny doporučuji neměnit vodu"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 09:16 Baset
Neříkám, že voda se nemá měnit, to je nedorozumění. Maky, jak vypadá akva, je nějaký problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 09:01 LuXy
Dovolím si nesúhlasiť! Keby si tú vodu nemenil priebežne, nahromadilo by sa v nej toľko no3 a po3, ktoré by si "odstránil" (alebo rozriedil) len výmenou 4/5 vody. Takže ja som za priebežnú výmenu. Pokiaľ tam nemá z rastliniek džungľu a stíhajú využiť živiny z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2007 08:45 Baset
Václave přečti si otázku. U nově založeného akva, kde je voda cca 3 týdny doporučuji neměnit vodu. Akva není zaběhlé, nejsou vytvořeny nitrifikační bakterie atd atd. Začátečnická chyba je měnit vodu při prvním zakalení (nálevníci) ap. Samozřejmě, že vodu je třeba v akva pravidelně měnit, o tom není pochyb a to vzhledem k různým okolnostem v různých intervalech. Obecně se doporučuje 1/4 měsíčně u běžného společenského akva. Nepřerybnit, nepřekrmovat, přiměřeně velké ryby a tak pořád dokola. Radil jsem neměnit vodu v této fázi, tzn. krátce po založení akva, až se vše zaběhne potom měnit. U některých akva měním vodu týdně u jiných déle. V akvaristice není nic podle šablony, ve dvou stejných akva se stejnou technikou a podmínkami budou různé parametry vody. Já osobně žádné testy ani různé chemické přípravky pro úpravu vody nepoužívám. Samozřejmě kromě léčiv, pokud se vyskytne nějaká nemoc rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 18:14 Usine – Baset
Radit někomu kdo z akváriem začíná a má vysoké NO2 a NO3 aby neměnil vodu je pěkná ptákovina. Tím že vodu částečně mění každý týden určitě nic nezkazí ať jsou testy špatné nebo ne. Pokud se někdo bude řídit vaší radou tak se může dočkat toho že ráno najde svoje rybky břichem vzhůru i když večer ještě vypadaly dobře. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2007 12:45 Baset
Testy jsou orientační, přesnou hodnotu zjistíš v laboratoři. Akva potřebuje čas na zaběhnutí, nic neuspěchej. Zázračné přípravky nejsou všemohoucí. Pokud vše vypadá v pořádku a ryby jsou v pohodě, tak to neřeš. Voda potřebuje tzv. "uzrát", ne aby Tě napadlo v této fázi vodu měnit, tím se vrátíš na začátek a bude to spíše k horšímu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 23:59 Vitekm
wladys : testy prošlé nejsou - to jsem kontrolovala při nákupu, ale taky se mi to nezdá.Ale měřit špatně snad u tohoto testu nejde - jak píšou v návodu, namočit, vyndat a za minutu kontrolovat :-)) Buď koupíme jinej test a nebo se na to měření vykašleme - tedy měřit budeme, ale z NO2 si nic dělat nebudeme. :-)) Všem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 23:34 Muž wladys [291] - Cichlidy
..NO2...opravdu 2..to by tam ti čichavci už dávno neplavali.Buď měříš špatně ty,nebo je prošlý test. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 22:12 Muž tau [14]
mam podobny zkusenosti jako smejd.. mel jsem taky hodne no2, meril jsem porad a porad to bylo horsi a horsi ale ryby v pohode. tak sem se an to vykaslal, obcas menim, odkalim a uz cca po 14 dnech uplne v pohode... takze zadnej hrot:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 21:35 smejd
Ahoj,já mám zkušenost,že čím víc sem všechno měřil a "regulátoroval",tím to bylo horší ;-). Když jsou rybičky spokojený a voda na pohled čistá,nic neřeš. Hlavně nepřekrmovat a cca 1x za 14dní vyměnit vodu ;-). Je to můj názor,musí to chodit hlavně bez těch všech přípravků,podle mě :-). Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 21:22 Vitekm – Pro Johns
Protože se pořád nic nemění :-(
Pořád stejné. Tak jsem čekala, jestli ještě někdo něco neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 20:58 Usine
mněnit vodu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 18:37 Muž Johns [30] - Cichlidy
Maky proč se na to ptáš znovu když už ses na to ptal??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 09:06 LuXy
Kukni sa do fóra preberalo sa to tu už x-krát naposledy rybicky.net/forum/2291 coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2007 08:55 Vitekm – filtr Fluwal 305
Jo! A filtr máme Fluval 305 !

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [13] 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18203x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2333-no2-no3?od=601