Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

NO2, NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
NO2, NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 20:44 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: romant
Hmmm .... už bych asi měl jít z práce domů, přestává mi to zapalovat :-D Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.02.2011 20:40 R Muž romant [27987] – Re: sollik
Výměnou vody, která ho obshuje dostatek. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 20:35 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: romant
OK. Jdu do toho. Nebo je ještě nějaká jiná možnost jak zvýšit hladinu NO3 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2011 20:07 R Muž romant [27987] – Re: sollik
Díval jsem se v profilu a vidím, že je akva syceno i CO2 a světla je tam tak akorát, tak bych to přidávání PMDD s KNO3 viděl jako správnou cestu. Docela dobrým vodítkem bude to změření parametrů vstupní vody. S tím PMDD bych se rozhodně držel menších a pravidelných dávek než jednorázových skoků. Nezapomínat na pravidelnou výměnu vody je taky záhodno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:48 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: romant
Zdrojovou vodu zkusím změřit. Rostlinám se jakž takž daří, ale ne všem. Bojuju s rozsivkami (??? - hnědý povlak na osvětlených místech, zdá se že jako zdroj bujení slouží jakákoliv nečistota na listu - od tohoto místa se to pak šíří) proto se snažím zajistit rostlinám co nejlepší podmínky pro růst, aby nad tím neřádem vyhrály. Takže nulové NO3 značí, že jej rostliny spotřebovali a k zajištění lepšího růstu je dobré ho přidat např. v PMDD s KNO3 ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:31 R Muž romant [27987] – Re: sollik
To NO2 na nule to je palec . NO3 na nule bude značit, že se kytkám daří a pěkně ty živiny všechny vysrknou. Otázkou je jaký je NO3 ve zdrojový vodě a kdy je měřeno v akva. Pokud kytky prospívají, tak bych se tím netrápil, ale jistě se najde i jiný názor společně s doporučením jak se zachovat, než mám já. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2011 19:26 Muž sollik [257] - Cichlidy
Mám skromný dotaz: Je něčemu na škodu když má voda týden od poslední výměny (50% objemu) neměřitelné NO2 A NO3 ??? Jde o mou nádrž v prezentaci - 150l, hodně kytek, 5x skalára, 6x pancéřníček a 2x SAE, výměna vody 1x týdně 30-50%. To nulové NO3 asi nebude nej pro rostliny.... ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 22:27 Žena Kajka99 [229] – Re: Danila
plus oxidují hemoglobin na hemiglobin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:16 Žena Danila [4489] - Sumci
filipsi napsal: Lukša napsal: .. problém i se vstupní vodou ta má NO2 okolo 0,3 mg/l. ..

Tak to bych urychlene resil, tohle je v pitne vode nepripustne. Resil bych to hlavne kvuli sobe a rodine, ne kvuli akva.


Dusitany se v lidském těle přeměňují dále na nitrosaminy s kancerogenními účinky...
Přesně jak psal Filipsi - řešit zdroj nezávadné vody, hlavně kvůli lidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 19:06 Muž filipsi [1295] – Re: katterinecka
Ja prave o zadnem jinem, levnejsim reseni na doma, pokud to tece z kohoutku (studna), nevim. Jakekoli reseni bude pomerne nakladne. Nejpraktictejsi, pokud to je mozne, je napojit se na obecni vodovod. Tam by to melo byt v poradku. Pripadne najit u te studny, kde je problem a odstranit ho. Ale to muze byt na dlouho.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.02.2011 17:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: seic
jen že pro takové použití jsou snad i jiná, více praktická, zařízení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2011 17:28 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: katterinecka
samozrejme ten pomer zavisi na tlaku a teplote vody :-) nechapu ale tvou poznamku "zbytecne", 0,3mg dusitanu je uz sakra koncentrace ...ale proti gustu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.02.2011 16:49 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: seic
a kolik vody zbytečně vyliješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:37 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
- pohledej po netu, 2patrony pro mech. filtraci vyjdou na 250-300, vydrzi od 3-6tis. litru, membrana 40tis.

tyhle jsem nasel hned na 2strance vysledku google

www.mangala.cz/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 16:15 filipsi – Re: seic
.. a co provoz? Pro celou domacnost. Pit dlouhodobe dusitany 0.3 a varit z toho bych fakt nechtel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:40 Muž RadekCX [219] – Re: filipsi
no to je neco podobneho jako u nas na chalupe - chalupa v Novohradskych horach, studna na kopci - tak jsem si rikal ze si obcas privezu tvrdsi vodu do akvarek - jeste ze jsem ji zmeril - dusitany take kolem 0.3mg/l

nechapu - to je jak voda pod prasecakem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 15:06 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Re: filipsi
RO uz davno neni nic silene draheho.. obyc startuji na 1500,-, lepsi od 2100,- palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 08:39 filipsi
Lukša napsal: .. problém i se vstupní vodou ta má NO2 okolo 0,3 mg/l. ..

Tak to bych urychlene resil, tohle je v pitne vode nepripustne. Resil bych to hlavne kvuli sobe a rodine, ne kvuli akva.
Jakykoli "odstranovac" bude nakladna vec (osmoza, demi ...)
Druha vec je, mereni a skutecnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 07:20 Muž Yirka [9126] – Re: Lukša
Prostředek je jednoduchý, měnit vodu do doby plné funkce a zaběhnutí filtru. Doba od 3 týdnů do 3 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 06:53 Muž Lukša [18] – NO2
Dobrý den. Potřeboval bych pomoci s vysokým NO2 v akvárku i vodě kterou používám. Existuje nějaký přípravek na jeho odstranění? K jiné vodě nemám přístup. Jde o vodu ze studny. Normálně stačí párkrát vyměnit 1/3 vody a je po problému. Jenže já mám problém i se vstupní vodou ta má NO2 okolo 0,3 mg/l. Je nějaké řešení jak tuhle vodu upravit a potom použít? Děkuji ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:31 Muž pepik [6] – Re: romant
Skusim to snad bude lepsi diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:17 R Muž romant [27987] – Re: pepik
Takže pokud se Ti nechce pořizovat nějakou reversní osmozu, tak to chce změřit hodnoty té studniční vody a budiž lepší než to z vodovodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:13 Muž pepik [6] – Re: romant
vym ze to neni normalni,ruzkatec mam, ale moc mi v odchovne neroste
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:06 R Muž romant [27987] – Re: pepik
Tak pokud vám tohle teče z vodovodu, tak to není normální, Jestli si dobře pamatuju, tak norma připouští 50mg/l. Výborným žroutem dusičnanů z vody je růžkatec rybicky.net/atlasrostlin/ceratopteris_pteridoides Je to plovoučka a do tý odchovny by se možná hodila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 21:02 Muž pepik [6] – Re: romant
Tak to nevim, ale ve vodovodni vode jich je myslim kolem 80,potrebuji to do odchovny,takze tam s tim asi nic moc neudelam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:59 R Muž romant [27987] – Re: pepik
Tak asi nejlepší bude ty hodnoty o z obou zdojů porovnat a rozhodnoutse. Ještě otázka na ty dusičnany. Jaká je jejich hodnota v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:56 Muž pepik [6] – Re: romant
pouzivala se, kdyz tu jeste nebyl vodovod(bydlim na samote),ale to uz je hodne dlouho.Ted z ni jen tece voda do jezirka a jeste v lete do bazenu.S vypustenim by, ale nebyl problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:48 R Muž romant [27987] – Re: pepik
No, tak pokud je tomu takhle, tak bych před tím než tu vodu budeš používat tzv. odčerpal část té studny a tu čerstvou vodu tam nechal doplnit, doteče sama. Ta voda z té studny se vůvec nikým na nic nepoužívá? Třeba zalévání, nebo tak něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:40 Muž pepik [6] – Re: romant
protoze je tam uz od te doby co ho vylovyme z jezirka(v rijnu).Takze by tam teda zadny paraziti atd. nemeli zustat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:37 R Muž romant [27987] – Re: pepik
Měl jsem na mysli to, že ta voda ve studni i když se nepoužívá, tak se bude obměňovat s ohledem na sílu pramene, takže za nějaký čas co toho kapra vyndáte, tak ta voda je úplně jiná. Přiznám se, že tomu ale nerozumím, proč toho kapra dáváte do studně, když by se mohl dát do vody, co se z tý studně nabere. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:33 Muž pepik [6] – Re: romant
Promin, ale to nechapu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:23 R Muž romant [27987] – Re: pepik
Ani voda ve studni i když se nepoužívá, není stojatá voda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 20:20 Muž pepik [6]
Dobry den,ve vode, ktera nam tece doma mame hodne dusicnanu, napadlo me ze bych si mohl brat vodu ze studne co mame u baraku, jenomze tam mame kazdy rok kapra na vanoce, tak by me zajima jestli bych mohl tu vodu pouzit(jestli bude lepsi,jeste jsem to nemeril),kdyz to bude od tech vanoc bez ryb.Mozna by se mohla nechat bez ryb cely rok.Ale jde mi o to jestli je velike ryziko ze si zanesu nejakou nemoc,jeste jsem zapomnel ze tu studni budeme na jare cistit.Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 14:09 R Muž romant [27987] – Re: marekiss
To, že je udržovaná, ještě neznamená, že budou paramatry vody stále stejný. Mám zkušenost s lesní studánkou, kde se parametry vody měnily v závislosti na počasí(což je logický). Když bylo sucho tak byla vody relativně tvrdší než když bylo deštivý počasí. Ty změny ale nenastávaly skokově ale velmi pomalu. Čímž od používání přírodní vody nikterak neodrazuji, pouze konstatuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 14:02 Muž marekiss [11]
To je fakt. Ale je opravdu strašně tvrdá. Ještě se o té studánce něco poinformuju. Protože ji májí pod sebou lesácí a celkem ji udržují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 13:36 Muž Yirka [9126] – Re: marekiss
Pokud nechceš chovat-opdchovávat nějaké speciality, dal bych přednost vodovodní vodě. Bude tam největší záruka stability parametrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 20:19 Muž marekiss [11]
Spíš rychlým krokem. No pří příští výměně začnu s dávkováním studánky co na to bude říkat osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 20:07 R Muž romant [27987] – Re: marekiss
Těm místní zpravodajkám bych i věřil, ta naše studniční s 50mg/l NO3 se taky normálně pije, ovšem je potřeba na ní bejt zvyklej. Může to bejt krátký příběh s rychlým koncem. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 20:03 Muž marekiss [11]
NO údajně by měla být i pitná, ale nikde to není psáno jen z povídání místních "zpravodajek". Jen to asi nebude pravda s tak vysokým NO3, nebo ty akvarijní testy nejsou tak přesné. Ona v průbehu let a datumu testu ta hodnota NO3 kolísá mezi 30-50 ze starých testů, ke kterým mám přístup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 20:00 R Muž Silent [5949] – Re: marekiss
Tak to je "slušná" voda. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:51 Muž marekiss [11]
Tu hodnoty co jsem psal dříve je AQ test

hodnoty v mg/l (chemická analýza před rokem)

Fosforečnany 0,0
sírany 138
chloridy 7
Dusitany 0,0
Dusičnany 50
Amoniak 0,21
Hořčík 10,9
Vápník 31,1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:41 R Muž Silent [5949] – Re: marekiss
Já bych si ještě u té studánkové vody zjistil alespoň hodnoty NO2 případně PO4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:39 Muž marekiss [11]
Jako začínající rozhodně nechci chovat nic náročnýho. V akvu mám jen Dania, Tetry a páreček Cichlidek Kakadu (viz nádrž). Z toho co jsem vyčetl tu na fóru a jinde se taky přikláním spíše k té studánce, ale lepší se zeptat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:30 R Muž romant [27987] – Re: marekiss
No přiklonil bych se k té studánce. Já osobně taky do akva leju vodu která má v sobě cca 50mg/l dusičnanů a rostlinám to náramně šmakuje. Celkovou tvrdost mám ovšem vyšší, někde kolem 20, ale pro ty ryby a kytky co mám v akva je to O.K. Samozřejmě, pokud se chystáš chivat nějaký rybky citlivky, tak by to Vyšší NO3 mohlo bejt problém, ale nemyslím si, že by to měl bejt až zase tak zásadní problém. Nikdy se stejně nemění celý objem akva a probíhající procesy v akva taky udělají své. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:19 Muž marekiss [11]
To jsem zkoušel, ale pak jsem se dostal na takové hodnoty, kde nebyla vyhovující ani jedna. NO3 klesalo strašně pomalu protože i ve vodovodní je kolem 30-40 (což je tak tak). A tvrdost je opravdu hodně vysoká, že až po naředění 1:1 s destilovanou vodou se dostávám na nějakých 15 - destilovaná voda není doporučovaná to vím byl to jen test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:12 R Muž romant [27987] – Re: marekiss
Třeba je řešení v namíchání těch zdrojových vod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2011 19:10 Muž marekiss [11]
Zdravím.
Mám takové dilema ohledně vody do akva. Mám možné 3 zdroje z něhož jeden je studna druhý vodovod a třetí studánka v lese. Problémy jsou takovéto.

Studniční a vodovodní voda mají tvrdost nad 25°dGH což je opravdu hodně, ale ostatní parametry jsou OK - takže problém s tvrdostí.

Studánka má tvrdost kolem 12°dGH což je krása, ale zase má NO3 kolem 50-70.

Co myslíte, že je vhodnější? vyšší NO3 a spoléhat na to, že jej odbourají rostliny nebo dát hodně tvrdou vodu?

Případně zlepšení kterého parametru (NO3/tvrdost) by jste doporučily a jak? Před přidáním vody do AQ

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 19:16 pavel.bartek – Re: navik
Jasan ;-) Nerad bych někoho uvedl v omyl.Psané slovo vyzní různě a člověk se tu snadno zamotá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 18:58 Muž navik [908] - Sumci – Re: katterinecka
Já myslím, že si již rozumíme ;-) a netřeba to dále rozpitvávat.
Ta reakce o záběhu/zajetí akvárka byla směřovaná k příspěvku Pavla ze včerejška v 21:35:55, cituji "Prakticky je za použití živých bakterií(z již zajetého akvária,ne z lahviček v obchodě) zajeto po několika hodinách"... tedy nebyla to odpověď na Váš příspěvek v tématu, moje nepřesnost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 16:34 pavel.bartek – aha
Sid napsal: ...šlo oto,že tam někdo netušil jak za použití bordelu z již zaběhlého akva ustálit to NO2 do únosné normy(rychleji zajet)...
Šlo o to, že řeč byla nikoli o "bordelu z již zaběhlého akva", (to jste sem přinesl až vy :)), ale o vodě z akva. A jak to v tomto smyslu vypadá s vodou z akva, to už tu zmínil Navik.

To máte pravdu,tak taková blbina mě nenapadla a blbě jsem si to vysvětlil.Voda z akva rozhodně nestačí.Bral jsem za normální,že je v ní bezprostředně před použitím vymáchán ten filtr. hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18203x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2333-no2-no3?od=451