Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

NO2, NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
NO2, NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.01.2014 10:11 Marcel G Re: luckyway
Vždy větší než 0. ;-) A někteří lidé doporučují, aby nepřesáhly 50 mg/L (některým citlivějším druhům ryb mohou vyšší koncentrace vadit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 22:00 Muž luckyway [5]
Jake by mely byt hodnoty NO3 pro dobry rust rostlin?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 22:14 Muž patamatix [408]
Test NO2 my funguje,občas my hodnoty dost vyletí nahoru,tak mám z čím porovnávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 21:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: O.Tom
O.Tom napsal: Kolik prášku znamená... špetka na špičku plastové naběračky...
Ja som si nabral do viac kelímkov rovnakú vodu a do každého dal iné množstvo prášku. Čím viac prášku, tým svetlejší výsledok... Takže ak ho dáte veľa, nameriate veľké makové. Avšak povedať koľko je správne sa nedá a tou ich odmerkou už vôbec nie. Inak ostáva to správne množstvo testovať na dodanej vzorke.

Test NO2 je v pohode ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 21:54 Muž acik [416] Re: O.Tom
kup sera,já jsem max spokojený a schválně jsem zkoušel jeden test s no3, v akvarku jsem naměřil no3 10mg/l ,přidal jsem nitroplus na zvýšení no3 a test byl přesný,takže já můžu na no3 doporučit od sery
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 21:44 Muž O.Tom [439] Re: dudak
No, jsou to moje vůbec první NO2/3 testy. Chtěl jsem ty hodnoty přeměřit, jak mi funguje filtrace a případně proč se mi kde tvoří řasa.

No měřil jsem stím dneska celkem 6x. 1x destilku - čisté, 2x ten testovací vzorek, vyšlo to 2x jinak a stejně max tak na 30mg/l.
No a 3x akvárka, jedno vyšlo čisté a 2 vypadaly tak na 10mg/l.
Mám pocit, že ten test vykazuje akorát stav růžová/nerůžová a hodnotu vám neřeknu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 21:29 Muž dudak [1885] Re: O.Tom
s Azotanem mám úplně stejnou zkušenost, na jakoukoliv vodu kromě destilky dává stejný výsledek a to kolem 10mg/l i ten porovnávací je stejný, Azotinem jsem nikdy nic nenaměřil, respektive při záběhu to bylo lehce do růžova a později už téměř čiré, ale nevím jestli to prostě neměřilo, nebo jsem to tak měl, NO2 by se v zaběhlém akváriu nemělo téměř vyskytovat, takže buď mám vše v pořádku a měří to dobře, ale jestli by to něco změřilo, kdyby NO2 vyskočilo nahoru to nevím. Od Rataje už radši žádné testy nekupuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 20:37 Žena vendy [27] - CichlidyRe: O.Tom
Ahoj já měla stejný problém od rataje zbarvilo se mi to podle toho jak moc prášku jsem přidala. A myslím že to není v pořádku přece od toho to jsou testy. Teď mám nové od tetry NO2 je u toho přímo lopatička a tu naberu zarovnanou a problémy už nijak nemám. Když to objednáváš najdi si příbalové obrázky na google ať víš co všechno je přibaleno a jestli to je platný kupovat. Jinak s tetrou mám dobré zkušenosti. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:45 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: O.Tom
Já mám oba a jsem s nimi spokojený. Špetka je prostě od oka. Ani málo ani moc. Já bych řekl, že mi to měří vcelku spolehlivě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2013 17:16 Muž O.Tom [439] – Testy Rataj Azotan NO3, Azotin NO2
Ahoj, používá tu někdo úspěšně tyto testy ? (Rataj Azotan NO3, Azotin NO2)
Pokud ano, mohli by jste mi říct, jak to děláte ?
Kolik prášku znamená... špetka na špičku plastové naběračky...
Pořídil jsem Azotan, Azotin mám objednaný.. a už mám zase pocit, že jsou to vyhozené peníze jako s Rataj Fe testem.
Nevyšel mi ani ten přibalený porovnávací test 50mg/l.. podle stupnice by odpovídal tak 10-20mg/l.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 22:20 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: michalt
michalt napsal: Ne. Tím překladem myslím text z odkazu...
Potom OK ;-)

A keď už je reč o konkurencii, tak súhlasím, veľa článkov tam je prostých prekladov. Prestal som tam celkom nazerať, pretože si to prečítam radšej v originále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2013 09:28 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – Dusik v akvariu
- doporucuji pocist - Dusik v akvariu - zvlaste pak zminku o zkracenem cyklu dusiku ;-)
maniakva.cz/…
- a nasadit do AQ plovouci kvitka, pripadne dalsi zrouty DUSIKu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 23:20 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: slavko
Ne. Tím překladem myslím text z odkazu www.rostlinna-akvaria.cz/…, který se objevil v jednom příspěvku ze včerejška, na který jste reagoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 21:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: michalt
michalt napsal: Celý ten text, který se tady objevil (překlad z nějakého britského(?) fóra) se mi zdá být hodně zjednodušen.
Tým prekladom myslíte môj príspevok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:27 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
já sem to všechno hledala jen proto že si prostě myslím že hodnota na 0 je blbost :-) tak jsem chtěla vědět nějaké podložené důkazy. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:22 Muž acik [416]
už se v tom moc babouníte,prďte na to,bežme raději měnit vodu :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:17 Žena vendy [27] - CichlidyRe: michalt
našla jsem - Limitní hodnota dusičnanů je kupříkladu stanovena na 50 mg/l vzhledem k prevenci kojenecké methemoglobinémie (porucha funkce hemoglobinu). Může ovšem docházet k případům, kdy voda splňuje zákonem stanovené normy, nicméně vzhledem k vyššímu obsahu některých látek, jako jsou sírany, fluoridy, sodík, hořčík aj., je pro kojence méně vhodná. Aktuální kvalitu pitné vody uvádějí vodárenské společnosti na svých internetových stránkách.Do roku 2004 byl limit pro kojence činil 15 mg/l, zatímco pro zbytek populace byl stanoven nejprve na 35 mg/l a od roku 1964 na současných 50 mg/l. Ve vyhlášce z roku 2004, jež stanovuje hygienické požadavky na pitnou vodu, již tento limit zakotven není. Z hlediska současných znalostí není hranice 15 mg/l odůvodněná. Stávající norma 50 mg/l byla stanovena Světovou zdravotnickou organizací (WHO).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:05 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: slavko
Celý ten text, který se tady objevil (překlad z nějakého britského(?) fóra) se mi zdá být hodně zjednodušen. Myslím, že už jen málokdo dnes vyznává tezi "Čím méně NO3, tím lépe." Už si snad většina akvaristů uvědomuje, že až na výjimky (dobře známé a popsané) je jistá koncentrace NO3 (řekněme 20-40 mg/l) pro živočichy bezpečná a pro rostliny prospěšná. O horní hranici bezpečné koncentrace se, pochopitelně, vedou spory.

Taky autor sám používá berličku "relativně bezpečné NO3."

Problém s NO3 je ten, že na rozdíl od NO2, N2O, CO2, CO nebo NH4 není přesně znám a spolehlivě dokázán biochemický mechanismus účinku (toxický) NO3 na ryby. U těch prvních látek víme, proč a jak zabíjejí. U NO3 to tak jednoznačně jasné není (jestli má někdo k dispozici průkaznou studii, která mě vyvede z omylu, budu za ni moc povděčný).

Takže na jedné straně tady stojí hodně zkušeností akvaristů (když jsem to hledal, dočetl jsem se o mnoha úhynech a problémech při vysokých koncentracích NO3), na druhé straně je tady hodně zpochybnění. Vždycky se dá tvrdit, že všechny ty hlášené problémy musí být kvůli něčemu jinému než jen kvůli vysoké koncentraci NO3. Dokud se nade vší pochybnost nedokáže mechanismus účinku, vždycky bude prostor pro pochybnosti.

Jak píšu tenhle příspěvek, napadá mi, že někde jsem se dočetl, že NO3 ve vodě je nebezpečné pro kojence. Zkusím najít nějaké studie na to téma, možná tyto závěry jsou důsledky nějakého obecnějšího výzkumu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 20:01 Žena vendy [27] - CichlidyRe: slavko
pěkný článek :-) také dobré si udělat svůj názor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 19:24 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vendy
vendy napsala: Pouze NO2 a čpavek jsou v akváriu zabijáky. Nikoliv NO3.
Toto mi pripomenulo prvotnú prezentáciu freónu, kde vraj objaviteľ demonštroval neškodnosť tohoto plynu jeho vdýchnutím. Dnes asi nikto o "neškodnosti" freónu nepochybuje. ;-)

Ale k veci. Je pravda, že NO3 nie je zabiják, ako spomenuté NO2 a NH3. Ale naozaj je to, čo hneď nezabije, neškodné? Ak sa zaujímate o vedecké štúdie, skúste sa poohliadnuť po rybároch - tam sa občas objavia informácie o tolerancii rýb k NO3. Nájdu sa tam aj také zaujímavé čísla, ako 200, či aj viac ako 2000 mg/l (zdroj nepamätám). Žiaľ, nie o, v akvaristike, bežných rybách. Ale hlavne, dočítate sa tam, že mlaď je k NO3 oveľa menej tolerantná, ako dospelé jedince, čiže tam kde dospelé prežijú, mladé nie. Myslíte, že to bude tou neškodnosťou NO3?

V akvaristike ostáva na presné čísla buď urobiť vlastnú štúdiu, alebo sa spoliehať na skúsenejších (to robím ja). Problémom je, že aj v akvaristike bude odolnosť jednotlivých druhov rôzna, a tak kým nebudeme všetci chovať len jeden druh ryby, nikto v žiadnom univerzálnom článku presné číslo neudá a ak áno, tak je vycucané z prsta. Vzhľadom na rôznorodosť druhov sa ustálila hranica 50 mg/l, ktorá je akýmsi kompromisom hornej hranice, ktorá bežným rybám neškodí (resp. nie veľmi). Horšie to už je s citlivejšími rybami a omladinou, kde je tolerancia ešte nižšie. Ako som spomenul, NO3 priamo nezabíja (ako ten freón), ale dlhodobý pobyt vo vysokých koncentráciách má za následok zhoršené zdravie rýb, a tie potom kapú na niečo iné. Prípadne kape vysnívaný poter, či mladé majú rôzne vady (čítal som, tejto súvislost, o krivení chrbtice). S ohľadom na ryby je cieľ NO3 blízko nuly, čo však aj s ohľadom na rastúci obsah dusičnanov v pitnej vode, dnes nie je až také jednoduché.

Na druhej strane sú rastlinkári. Tí potrebujú (pri dnešných intenzitách svetla a pridávaní CO2) relatívne vysoké hodnoty, aby aj v kútoch so zlým prúdením vody bola istá hodnota, aby rastlinky nestrádali, ale i tam sa odporúča hodnota okolo 30 mg/l, práve kvôli rybkám. Sám pridávam asi 1 mg/l denne vo forme hnojiva, pretože to rastlinky zožerú. Zaujímavé je i sledovať, že keď zmením krmivo (typ, nie dávku), mení sa aj hodnota NO3... Rozdiel medzi živým a vločkami je merateľný (samozrejme za týždeň, dva).

Stretol som sa však i s "chovateľom", ktorý veselo množil a predával mečúnky v nádrži, kde mi stupnica testu NO3 od Tetry nestačila... Na jeho obranu len poviem, že šlo o nevedomosť, nie o ignoranciu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 23:02 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vendy
Tak jednoduché to ale není, v akváriu nejsou jen ty dobré bakterie ale i ty zlé a ty se dokáží ve starší vodě namnožit do takové míry, že vám začnou ryby marodit a to můžeš mít, pokud jde o NO2 a 3 všechno v pořádku. Proto se tak doporučuje aspoň jednou týdně vyměnit vodu za čerstvou a zmenšit jejich počet na únosnou míru kdy se ryby dokáží bránit samy. V Praze je NO3 30 a bylo i 50mg/l takže o tom to až tak není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 22:33 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
tady je něco co mě zajímalo www.rostlinna-akvaria.cz/…

píše se tam hlavně : Mnoho lidí mi stále tvrdí, že dusičnany jsou škodlivé pro ryby již při 50 mg/l. Když se jich zeptám proč, nepředloží narozdíl ode mne žádnou studii. Jedinné, co od nich slyším je:
1) Tvrdí, že menší koncentrace je vždy lepší (nikdy však neřekli, jaká)
Produkce dusičnanů (NO3) je naprosto přírodní proces. Příroda se tak snaží detoxikovat a zbavovat se škodlivých látek přeměnou na relativně bezpečné dusičnany. V akváriu nejsou škodlivé dusičnany, nýbrž čpavek, který vzniká rozpadem organického odpadu v akváriu. Ten užitečné bakterie zpracovávají na méně škodlivé dusitany (NO2) a následně na relativně neškodné NO3. Pouze NO2 a čpavek jsou v akváriu zabijáky. Nikoliv NO3. Tento proces přeměny bakteriemi navíc spotřebovává velké množství kyslíku, které ke svému životu potřebují užitečné bakterie, takže jej vlastně krade rybám.
Po výměně vody se samozřejmě sníží i množství NO3, které mezitím bakterie vyprodukovaly detoxikací části odpadních látek. Akvaristé tak nabývají dojmu, že výměnou vody jsme snížili dusičnany, a tím se zlepšila kondice ryb. Ve skutečnosti jsme se však zbavili hlavně čpavku a NO2, proto ryby ožily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2013 20:26 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vendy
Ak ukazuje test <0.3 (najmenšia možná hodnota), tak to je vlastne 0, čo viac si želať? :-) No a hodnota NO3 okolo 10 je tiež výborná. Teda podľa mňa nie je problém. Pekný článok o kolobehu dusíka je v časopise Akvárium č. 4: www.klub.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:13 Muž acik [416] Re: vendy
vem raději značkové se kterýma jsou dobré zkušenosti

JBL CristalProfi e1501
nebo Eheim Professionel 3 2075
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:12 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
ok jen to zkouším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 20:10 Žena vendy [27] - CichlidyRe: vaaclav
ok světlo už je domluvené příští týden bude posíleno o 56w 2x navíc a v neděli se bude zapojovat vnější filtr druid304s uv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 19:57 Muž acik [416] Re: vendy
ohledne no2 a no3 jsme ti uz psali preci v jinem vlakne,dostala jsi stejnou opoved a jinou asi nedostanes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 19:15 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vendy
Pokud platí to co máš v prezentaci tak katastrofické světlo 2x36w na 550litrů je hodně málo a špatný slabý filtr. Proto tak vysoké NO2 a nízké NO3. To první by mělo být na 0 a to druhé asi 20mg/l. Přidat osvětlení, vyměnit filtr za silnější a než tohle uděláš měnit vodu častěji než 1 x týdně dokud se NO2 nedostane k 0. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2013 19:00 Žena vendy [27] - Cichlidy – no2,no3
Ahoj potřebovala bych poradit jaké hodnoty mají být v akva?které jsou nejvhodnější pro terčáky? u No2 mají být neměřitelné? mám testy od tetry a tam mám <0.3 mg/l na žluté: www.orchardfisheries.co.uk/… a má se ta hodnota dostat ještě níže na 0? to nevím jak by se to mělo zabarvit a také i po 15 min je hodnota stále stejná... u No3 je hodnota mezi 0 a 12.5 (světle oranž.) : www.orchardfisheries.co.uk/…
a tato hodnota se má také držet na 0 tedy snižovat, nebo stačí nepřesáhnout hodnotu 12.5? a pokud to nechám stát delší dobu tak cca po 25 min to trochu ztmavne.to je zle?
Nemůžu najít podrobnější článek ve kterém by byly určené vhodné hodnoty a jak se dá zabránit jejím zvyšováním kromě výměny vody...nebo to moc hrotím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 10:14 Muž michalcod [13] Re: Designer
Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2013 10:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Kdyz tam jsou dospele ryby a rostliny, fajn je okolo 30mg/l. Alepson ja to tak provozuji, coz mi dela minimalni problem, vstupni voda mi doda okolo 25mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2013 07:51 Muž michalcod [13]
A kolik by se měla pohybovat hodnota v akva NO3?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2013 23:11 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Toník, Re: vaaclav
Aha, to jsem zapoměl napsat. Testy jsem zkoušel na čisté vodě, t.j. z vodovodu. Zkoušel jsem je taky na čisté vodě, do které jsem přidal Sera Aquatan (který v akváriu používám). V obou případech zůstal roztok zcela průzračný. Nemůžu, samozřejmě, soudit absolutní přesnost určení koncentrace. Všechno však naznačuje, že jestli tam opravdu žádná relevantní koncentrace NO2 není, tak se taky nenaměří. Takže mám důvod domnívat se, že test není zdrojem problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 22:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: michalt
Kup si lepší test třeba od sery. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2013 22:58 Muž Toník [396] Re: michalt
Zkuste udělat srovnávací test s vodovodní vodou, jestli uvidíte rozdíl ve zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 22:54 Muž michalt [737] - Miniakvária – NO2 v novém akváriu
Ahoj, po založení malého akvária mám malou starost o NO2. 25 l bylo založeno asi před měsícem a před 4 dny byl přidán samec Betty (jediná rybička). Nedaří se mi dostat hladinu NO2 na neměřitelnou hodnotu. Denně měním 1/3 vody. Filtr se zdá být v pořádku, rostliny rostou, šneci ani beťák nevykazují známky problémů s NO2. Jen test (Azotin od Rataje) pořád ukazuje koncentraci kolem 0,1 mg/l. V akváriu nic nehnije, rostliny nežloutnou, řasu jsem už několik týdnů nikde neviděl.

Mám pocit, že žádné akutní riziko nehrozí, jen nevím, co by taková malá latentní koncentrace mohla živočichům způsobit dlouhodobě. Dno jsem donedávna odkaloval téměř při každé výměně vody, ale pak jsem zjistil, že tím dělám víc škody, než užitku, tak teď jej nechám alespoň týden (dva?) v klidu. Tak nevím, mám ty výměny vody zvolnit? A nebo mám nastavit menší průtok filtrem? Teď udělá akvárium asi dvakrát za hodinu. Ve filtru vidím něco, co by snad mohly být kolony nitrifikačních bakterií. Jsou na biomolitanech, na keramice, na stěnách filtru. Děkuji za rady a přeji hezký den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:50 R Muž romant [27987] Re: acik
To zní rozumně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 19:49 Muž acik [416]
tak dnes jsem měřil a jsem na no3 10mg ,rikam si zda neomezit pistie a darovat je dal a nechat si tam určitý počet,který mi bude vyhovovat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 13:36 Muž acik [416] Re: Designer
jo jo už jich mam 5 novych za tyden,takze frci jako blazen... :)
Designer napsal: A pak budes muset pokracovat vyhazovanim Pistie :) .
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 13:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
A pak budes muset pokracovat vyhazovanim Pistie :) .
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 21:02 Muž acik [416]
jak píše romant,mám hodnoty kolem 50mg ve vstupní vodě,takže zatím pistie fungují,uvidíme jak se to bude vyvíjet dál... s denní výmněnou vody budu dále pokračovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2013 14:42 R Muž romant [27987] Re: Designer
V tomto případě se právě "toho" přidává, ale řeší se to těma výkonnejma pumpama dusičnanů v podobě těch plovouček, kolega má vstupní vodu okolo 50 mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 13:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
Nic nehnije nekonecne dlouho, takze pokud se toho nepridava a pravidelne se to vyplachuje, vysledek byt ani jiny nemuze ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 12:11 Muž acik [416]
Tak jsem mel zvysene no3 kolem 60-70mg, po tydnu kazdodenní meneni vody je no3 na hodnote 25mg, jak jednoduche :) Díííííky Romanovi (romant) ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 17:52 Muž acik [416]
Zdravím,chtěl jsem se zeptat zdejších lidiček,ztratil jsem k testu NO3 od sery navod s barevnou stupnici na určování hodnot... nebyl by tak někdo hodnej a měl třeba tento návod k dispozici,třeba někdo bude kupovat nový test a ten starý navod by mohl darovat formou dopisu :) jak se začne dařit kytkám,poslal bych naoplátku nějaké... :)

edit: díky,už mám vyřízeno :)


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 21:42 Muž kofejn [963]
Je normální, že poklesne koncentrace NO3 během tří dnů z cca 25mg/ takřka k nule? Už se mi to stalo dle testů 2x, tak jsem změřil koncentraci po výměně vody a bylo to v reálných hodnotách ale potřetí mi to už přijde trochu divné. Testy používám od Sery a čtvrtá lahvička má strhnutý závit a je jen zaklapávací. Třeba chemikálie může oxidovat a zkresovat výsledky, dalších x měření je snad reálných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 20:25 Muž acik [416] Re: romant
ahaaaaaaa a i tak si myslim,ze není k zahozeni menit vodu furt pryc:)
romant napsal: Ale Ty máš o kapánek více NO3 a kolega měl trošku problém s NO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 20:23 R Muž romant [27987] Re: acik
Ale Ty máš o kapánek více NO3 a kolega měl trošku problém s NO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 20:22 Muž acik [416] – Re: michalcod
tak to je super,resim ted obdobny problémy... jak často jsi vodu menil?

ja ted menim týdně 1x 1/2 a 1x 1/3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 13:36 Muž michalcod [13] Re: romant
Ještě jednou díky moc

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18203x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2333-no2-no3?od=351