Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

NO2, NO3

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Hodnoty vody 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
NO2, NO3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.08.2016 22:50 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petas33
Pokud to je akvárium v tvé presentaci, tak silně pochybuju, že problémy s růstem rostlin jsou způsobeny nedostatkem NO3. Nemáš prakticky žádné rostoucí rostliny a máš docela dost ryb. Z odpadu z ryb tam máš určitě NO3 až moc.
NO3 je pro ryby ve větším množství toxické. Pokud nezměříš jeho koncentraci a nebudeš dávkovat dle měření, tak jeho přidáváním skoro určitě zabiješ čichavce a možná to odnesou i další ryby.
Pokud hnojit bez měření, tak doporučuju PMDD bez KNO3 v poloviční dávce než je v návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2016 22:19 Petas33 – no3
Dobrý den chci se zeptat v akvarium mi skoro nerostou rostliny kdyz jo tak starší listy žloutnout zhnědnou a upadnou.Pry je to nasledkem nedostatku No3 dusican draselny.Chci se zeptat jestli se da sehnat v zahradkarsky potrebach pod nazvem ledek draselny a rozpustit 50 g ve 600ml vody a postupne pridavat děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 11:51 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Dan
Pro ryby je ideální nula. Pokud máš rostliny, tak kolem 10mg/l.
Nevěř těm nesmyslným metodám hnojení, které doporučují více. Tady se dočteš více:
rybicky.net/clanky/1571-rychlost-rustu-rostlin-v-zavislosti-na-mnozstvi-zivin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.06.2016 11:50 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Dan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 11:45 Dan Re: vaaclav
Jaká je ideální hodnota NO3 v akváriu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 19:32 Muž DaveLister [478] Re: petromas
kapkove testy, treba zrovna od te tetry (nebo sery nebo jbl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 19:02 Muž petromas [10] Re: DaveLister
Co mi doporučuješ.jaký test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.04.2016 17:31 Muž DaveLister [478] Re: petromas
Proužky jsou nepřesné a zejména měření NO2 je s nimi úplně k ničemu, nejnižší hodnota na stupnici krom nuly je už silne toxická. Takže ti to klidně ukáže nulu a ryby přitom budou otrávené dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2016 17:27 Muž petromas [10] – Prosím o radu
www.akvaristik.eu/…

Je tento test dobrý.Máte někdo zkušenost

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2016 16:25 R Muž romant [27987] Re: Vodnar
Podle informací z prezentace ten filtr běží od 26.1.16, tedy 6 týdnů a společně s tím starým(i když parodickým) běžel jenom týden, mezitím přidávány nový ryby, vrtáno se v akváriu, tedy bych si dovolil tvrdit, houpající se voda.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 16:11 Muž Vodnar [10] Re: dudak
Ano papieriky, sú nové od sery a este nikdy tam nebola taka ruzova, nepochybujem o nich...
Kvapkove budu až na výplatu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.03.2016 22:03 Muž dudak [1885] Re: Vodnar
Při NO2 20 by už moly nebyly vůbec, naproti tomu NO3 kolem 100 by jim krátkodobě nemuselo nijak ublížit. Čím jste to měřil? Z toho že píšete strčím test - takže nejspíš papírky? Těm se nedá moc věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 21:41 Muž Vodnar [10] – NO
Ahoj, pred dvoma dnami som testoval vodu, NO2 a NO3 na minime, dnes Molly pri dne, strcim test a hodnoty NO3 100 a NO2 20, okamzita vymena vody, moze filter nefungovat ked bezi tri mesiace a ziadne zasahy donho neboli robene? viac v karte akva tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:36 Jenda85 Re: NHKG
Ok, zkusim, par akvaristu kolem sebe mam, ale ti vetsinou vodu moc neresi, tvrdi ze dokud zijou ryby, je voda v poradku, kteryzto nazor s nimi nesdilim. Dekuji za rady zacatecnikovi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jenda85
Test na NO2 je ti nanic. NO3 má dobré Sera. Ale můžeš si nechat vodu změřit známým akvaristou nebo v akvaristice a ověřit si, jestli ten co máš teď měří dobře. Přijde mi to lepší než vyhazovat peníze za další test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:16 Jenda85 Re: NHKG
Cena za ty filtry se vyrovna cene za kterou jsem poridil dve akvaria :) rozbor vody delali rodice a pry uz nevedi kam dali vysledky, jenom vedi ze je pitna. Koupim lepsi testy na no2/no3
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:11 Jenda85
Nektere rybky pavich ok maji nacervenale zabry, bojim se abych je neotravil, pancernicci jsou v pohode, zemrel mi zatim jeden samec paviho ocka, pritelkyne si pri koupi nevsimla ze ma rozpad ploutvi, vydrzel den a pul a konec :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jenda85
Jestli byla na testu, tak by jsi měl mít rozbor, kde je koncentrace N látek uvedena. Asi bych si být tebou kvůli dětem udělal nový test. Kvalita vody může dost kolísat.

RO vyjde na 1500Kč. Síra filr do 1000Kč, ale chce hodně bastlení a pak ladění. Bez toho bude moct být v akváriu jen minimum ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 11:04 Jenda85 Re: NHKG
Akvarka delam pro zabavu, reversni osmoza asi bude celkem nakladna sranda ne? Vodu piju 30 let a nic mi neni. Kvuli detem mam ted Brita konvici s uhlikovym fitrem na snizeni tvrdosti. Voda byla po zaplavach (bydlim u Labe) na rozboru, napsali ze je pitna. Spis mam podezreni na kvalitu 6v1 testu :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 10:58 Jenda85 Re: Maaara
Dekuji za radu, davam tekute hnojivo profito 5ml tydne do 70l akva po vymene. Dale 1ml tekute co2 denne, podle vyrobce bych mel davat 7ml hnojiva a cca 1,2-1,3ml co2, rostlinky jeste nejsou tak vrostle, tak jsem zacal "opatrne"
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 10:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jenda85
Jsou 2 věci co můžeš udělat. Koupit reverzní osmózu. Ta sníží tvrdost a trochu i to NO3.
Druhou je vyrobit si filtr se sírou. Je tu o něm pěkný článek. Člověk co ho psal, má podobnou vodu jak ty a právě kombinaci RO a sírafiltru používá.
Ta voda ani není pitná. Jak to řešíš s vodou na pití?
Edit: Rostliny sice pomůžou, ale 100mg/l je moc. Sem si až teď všiml, že máš na pitnou vodu filtrační konvici. Vodu z ní bych do akvária nelil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 10:50 Muž Maaara [95] Re: Jenda85
Nasadit rychlerostoucí stonkové / plovoucí rostliny, které NO3 z vody odčerpají - pokud tedy budou mít i další živiny / podmínky pro svůj růst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 10:46 Jenda85
Ahoj vsem, mel bych dotaz: jak z vody vycerpat nadbytek NO3? Ve zdrojove vode mam kolem 100 NO3 mereno testerem 6v1 (vyrobce ted momentalne nevim). Zdrojova voda je ze studny, docela tvrda, po pefiltrovani v brita konvici obe tvrdosti (GH i KH) o cca 75 procent klesnou, NO3 vsak zustane stejne. Poradte prosim co s tim, bohuzel nemam moznost ziskat jinou zdrojovou vodu. Dekuji za reakce, jsem zacatecnik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 08:27 Muž teakmon55 [6]
Akva má 2 mesiace a dal len strk,ale ku korenom som dal gulicky.Ci som mal dat nejaky výzivný substrát?Ale asi pred troma tyzdnamy sa anubiasom darilo dobre.No kazdopadne skusim zvysit NO3.
Zatial vdaka kolegovia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 07:51 - Re: teakmon55
Mne sa to nezdá tak zlé ako píšeš.Na koreni je to podľa mňa normálne, ak pozriem na tú foto.To na anubiase - mnoho svetla pre túto rastlinku.Možno i málo živín.Príde mi tá foto ako celkom čerstvá nádrž.Či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 00:19 Muž dudak [1885] Re: teakmon55
když už dáváš CO2 z lahve tak musíš doplnit taky ostatní živiny. Zřejmě tam budeš mít málo NO3 a fosforu. Do dna jsi něco při zakládání dával? Na algexit a carbon bych se vykašlal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 23:29 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: teakmon55
Já jsem začátečník,ale mám názor,že všechno se vším souvisí,literatury a IT odkazů ,je o akvaristice poměrně dost.Nauč se být pozorovatelem svého akvária,když si vytříbíš informace k danému problému,tak použij nejschůdnější verzi jedné aplikace,nikdy nemíchej víc složek do hromady,vznikne chaos a nebudeš vědět,co Ti pomohlo a co škodí.pokud chceš poradit,tak si udělej prezentaci,každé akva je jiné. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 23:06 Muž saint21 [11] Re: Horác
Aha uz to chapu. Nejak jsem si to nedal do souvislosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 22:53 Muž teakmon55 [6] Re: dudak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V predajni mi zmeraly NO3 o bolo tiez malo.Podla vodarni je to 4-6 NO3.V poslednom case mi ale dosť zacala rast zelene riasa.Ze by to bolo koly tomu malému NO3?Ja už fakt neviem.Denne pridavam carbon,Fe.Týzdenne EASY LIFE ProFito a Algexit a Co2 z flase a riasy stale rastu.
Co s tym?Pridam nejake foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 22:43 Muž Horác [3942] Re: saint21
Ale ne ... myslel jsem to tak, že nedostatek živin se nejrychlejc projeví právě na rychlerostoucích rostlinách ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 22:32 Muž saint21 [11] Re: Horác
Tohle moc nechapu. Kdyz je nedostatek zivin rostliny rostou vice jako kdyz je dostatek zivin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 11:33 Muž dudak [1885] Re: teakmon55
Vyšší NO2 je při záběhu normální, ještě nefunguje filtrace, pokud tam nemáš ryby, rostlinám to nevadí. NO2 spadne brzo na 0. Ale s tím NO3 je to divné. Odkud bereš vodu? Zkus si najít její parametry na stránkách vodárny. Bez dusíku by rostliny měsíc možná vydržely, ale určitě by to na nich bylo znát. Na těch rychlerostoucích stonkovkách především. Dával jsi tam nějaké hnojivo nebo zásobní substrát? Zmiňované testy mají dobrou reputaci, nicméně každý test může být špatně skladovaný nebo prošlý. O testech na železo ani nemluvě, tam jsem testování vzdal a jedu podle oka. Nedostatek železa se velmi rychle projeví chlorózou - odbarví se listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 09:44 Muž teakmon55 [6] Re: dudak
Vodu v akva som meral Serou doma a JBL v predajni.Vsade 0.Dokonca ja FE je 0.Takze som zacal pridavat denne FE.
Asi pred dvoma tyzdnamy som zakladal 3D pozadie a rozhrabal som strk a o 2 dni mi velmi stuplo NO2 odvtedy to je nejak rozhadzane,anubiasi prestaly rast.Ale NO3 som mal aj pred tym 0.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 09:42 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
A čím že to měříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 09:39 Muž Horác [3942] Re: teakmon55
Přesně jak říká dudak ... Než tam začneš něco sypat, zkus jiný test ... Rychle rostoucí rostliny jsou právě nejlepším indikátorem nedostatku živin ... a těm tvým se daří ... je to celé volajaké čudné ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   22.01.2016 09:27 Muž dudak [1885] Re: teakmon55
Jestli uz máš delší dobu O a rostlinám se daří, zkusil bych jiný test, i 0 z vodovodu je podezřelá, kolik udávají vodárny? Jinak se používá KNO3, dá se kouopit v lepších drogeriích jako sanytr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 09:26 Muž teakmon55 [6] Re: Legioix
Este info.Je nejaky rozdiel medzi tim Easy Life Nitro?Ci je to len cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 09:18 Muž Legioix [574] Re: teakmon55
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 09:12 Muž teakmon55 [6]
Zdravim.Ako zvysim NO3 v mojom 180L akva.Stale ho mam na nule.Akva zalozene 2 mesiace a vodu som uz nemanil 2 tyzdne a stale nula.Voda z vodovodu tiez nula NO3.Ma zmysel pridat nejaku chemiu?Rastlinkam sa dary len rychlorastucim.
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 09:04 Muž Strojek [141] Re: Makky
tak se zkus podivat sem mela by tam byt nekde aktualni kvalita vody .. jestli jsem to nasel dobre tak mate NO3 kolem 17,7mg/l
www.pvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 08:58 Žena Makky [101] Re: Strojek
Jsem z Prahy 5 - měla bych mít vodu z Želivky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 08:58 R Muž Silent [5949] Re: Makky
Pořiď si raději kapkový test pak budeš více v obraze. Rozhodně bude přesnější než univerzální proužkové testy a to od jakýchkoli výrobců. Já používám proužkové testy pouze jako orientační a když se někde objeví problém přeměřuji kapkovými testy. Pokud nechceš extra přesné měření stačí testy od sera nebo Tetra. Případně i testy od českého Aquar odvedou lepší práci než proužky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2015 08:55 Muž Strojek [141] Re: Makky
ja bych zkusil zmerit vstupni vodu primo z vodovodu ..jestli test vlastne funguje ..nejlepsi by bylo, kdyby si z vodaren vedela kolik je NO3 ve vasi vodovodni siti ..na starankach vodaren by to melo jit dohledat- jestli nepouzivas vodu ze studny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 08:47 Žena Makky [101] – 100mg/l NO3
Hlava mi to už nebere. NO3 podle eSHa testů 100mg/l i po důkladném vyčištění celého AQ. Dno včera důkladně odkaleno, filtr vyždímán 6 dní předtím. Dřevo vyndáno a probrané kartáčkem. Každý záhyb. Všechny ryby spočítány, nic nechybí. Jediné co jsem poslední dobou měnila je : Nová rozstřikovací rampa a přidán list mandlovníku. Celé měření najdete na mém profilu v nádrži ,,druhá louže´´

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 17:05 R Muž romant [27987] Re: dkoudela
Ano je, kritická doba zlomu nitrifikace, tedy v tom pozitivním slova smyslu, ale pozor na to, je to poplatné tomu stavu který je v akváriu teď a jakmile nasadíš ryby, může to znovu vyletět, tedy ktátkodobě, takže to ani nezaregistruješ měřením, ale pocítí to ryby a proto je při zarybňování výměny vody ještě zintenzivnit, tedy si to takto sichrovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 16:52 Muž dkoudela [13] - Cichlidy – Pokles no2
Zdravím, je možné aby NO2 kleslo z 1,5 na neměřitelnou hodnotu po 3 dnech a asi 20% výměny vody? Mám akvárko asi necelé 3 týdny a dneska jsem přidal tekuté Co2 a věmnil před tím 20% vody asi. Trochu mě znervonuje fakt že asi odešly testy no NO3 protože ukazuje nulu a to i ve vodovodní vodě...... tone tone tone Ale NO2 jsem měřil od 3 dny a vždycky reakce rychlá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:09 M4ChR – Re: zervan
Jak už jsem psal v příspěvku níže, tak CO2 dávkuju ráno 2x stlačení pumpičky, tzn. dle dávkování celkem 2 ml. Každopádně je fakt, že když si čichnu k vodě, tak strašně smrdí čpavkem, žádná rybina, ale čpavek. S tím ale zkušenosti nemám :/ Jsem myslel, že to odvede filtrace a bude vše ok. Jdu si o tom někde něco přečíst :) Každopádně děkuju za názory a rady :) Jste tady dobrá parta lidí potlesk palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:05 R Muž romant [27987] Re: M4ChR
Přečti si, co ti odpověděl kolega zervan, to je klidně taky možný a i by to odpovídalo těm příznakům, jinak voda se mlože houpat až takhle daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 20:02 M4ChR Re: romant
Nene, měření jsem prováděl před výměnou vody a aplikaci Nitrivecu. Problém jsem měl i 2x se samečkem stříbrné Molly. První se doslova udusil asi po 3 týdnech a druhý zakoupený už po týdnu. Příznaky měl nejdřív zrychleného dýchání, potom malátnost, pak se už válel u dna, třeba i na boku a žábry se mu otevíraly nepravidelně a střídavě úplně dokořán, jako když lapá po dechu :( Před týdnem to schytala jedna nově zakoupená samička pavího očka, podobný příznaky, tý už jsem to trápení ukončil. Druhá, kterou jsem zakoupil s tou uhynulou, je zas úplně ok a čilá. Je to fakt zajímavý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 19:57 R Muž romant [27987] Re: M4ChR
Pokud jsi to NO2 měřil po použití Nitrivecu, vysvětlení by zde bylo, protože ten je na stahování NO2 jako dělanej, mletej zeolit udělá svoje. ;-) Jinak samozřejmě ten čas to chce, tak jako tak. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 18203x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2333-no2-no3?od=251