Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní plži

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vodní plži
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 19:27 R Muž afc1886 [6258] Re: vlka
Rozpadají se jim ulity.
rybicky.net/forum/20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2019 19:22 Muž vlka [380] – ...dotaz...
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ...spolu s Echinodorem jsem dostal i pár Okružáků z 480ti litrového AQ...ty rozdílné ulity - barvy - jsou výsledkem nebo působením čeho, prosím...???...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 20:18 Žena permonici [53]
Přežije brotia, když při transportu přišla o víčko? Zda je momentálně naživu, nevím, nereaguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 11:26 Muž LiborSprysl [8840] Re: Zoidik
Zoidik napsal: U rybek takto odhalíš možné nemoce a máš možnost je ještě přeléčit než je dáš do plánovaného obydlí, ale u šneků mi to postrádá význam. Neříkám, že si nemůžeš zavléct nějaký moribundus, ale jak ho poznat na neritině, ampulárce, nebo třeba levatce? Popravdě osobně jsem karanténu nikdy nepoužil u ryb, natož u šneků. ;-) No jasně... ale nemělo by zapadnout, že jsou plži nosiči mnohem větší než ryby ze zdravých chovů... Dají se odhalit pokud někdo karanténu má a jsou v ní i rybky... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 09:26 Muž Zoidik [2177] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: LiborSprysl
U rybek takto odhalíš možné nemoce a máš možnost je ještě přeléčit než je dáš do plánovaného obydlí, ale u šneků mi to postrádá význam. Neříkám, že si nemůžeš zavléct nějaký moribundus, ale jak ho poznat na neritině, ampulárce, nebo třeba levatce? Popravdě osobně jsem karanténu nikdy nepoužil u ryb, natož u šneků.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 08:26 Muž LiborSprysl [8840] Re: Zoidik
Zoidik napsal: Šoupni je tam přímo, tohle vůbec neřeš
A proč ne, když rybky máme dávat do karantenních nádrží? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2017 06:48 Muž Zoidik [2177] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: permonici
Šoupni je tam přímo, tohle vůbec neřeš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 06:31 Žena permonici [53]
Ahoj, poradí mi, prosím, někdo, jak "dezinfikovat" plže před vložením do akvária? Nemám karanténní nádrž, leda kbelík nebo pětilitrovku. Raději spíše šetrné opláchnutí (hypermangan?, slaná voda? ) nebo tak něco.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 20:37 Petr Re: afc1886
Děkuji měl sem za to že jim písek moc neprospívá že se na ně bude lepit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:16 R Muž afc1886 [6258] Re: Petr
Ano,ale pro jednu ampulárii se doporučuje aspoň 50 litrů vody. rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 09:10 Petr – šnek
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli můžu chovat sneka měchýrovku v akváriu kde mám jako podloží písek?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:13 R Muž romant [27538] Re: pd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 22:07 pd – Poznate tento druh?
Fotka k příspěvku Ahojte, vcera som objavil v akvariu noveho (stareho) zivocicha.. Predpokladam, ze do akva sa dostal s novymi rastlinami (osadzane pred 2 - 3 mesiacmi).

Viete mi niekto poradit, o aky druh osadnika ide? Pripadne ci je vhodny do spolocenskeho akva?

Dakujem :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 10:04 Jindráš Re: verča
Na té fotce je -Plovatka bahení-.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 08:58 verča – jaký název?
DOBRÝ DEN CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT CO JE TO ZA ŠNEKA VODNÍHO.JE Z RYBNÍKA ALE NEVÍM JAK SE NAZÍVÁ.DĚKUJI ZA KAŽDOU ODPOVĚD. www.shutterstock.com/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 22:01 R Žena Turbínka [2552] Re: Mates
Což je u plžů jako třeba levatky nebo okružáci na běžném pořádku X-)
Jen nechápu trochu tvůj příspěvek dle otazníku by se mělo jednat o otázku, ale dle obsahu jde spíše o sdělení.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 21:54 Mates – Okružáci
V akváriu se mi objevila nějaká vajíčka? smich potlesk hop

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2013 19:00 S Muž invalida [3801] Re: Albert
No to fakt nemůžu...za a ho nevím a za b jsou to tvý šneci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 14:52 Muž amazonia [58] - ŽivorodkyRe: Albert
Pokud je ten šnek pod nimi rodič tak by to měl být tenhle druh rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_okruzakovita a píšou tam že se vajíčka vyvíjeji 2 - 3 týdny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:22 Albert - Živorodky – ŠNECI
A nemůže mi napsat průměrný číslo , nebo ze sebe dělat důležitýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2013 12:58 S Muž invalida [3801] Re: Albert
Inkubace jest různě dlouhá dle teploty a nebo druhu "šneka" například. Snad by bylo vhodné si například na těchto stránkách najít sekci ostatní. Samostatnost je zde bezplatná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 12:25 Albert – ŠNECI
A jak dlouho trvá než se z těch vajíček :-D vyklubou šneci ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 09:55 Žena petulinakk [2013] Re: Albert
"Jikry" od šneků jsou vajíčka ;-)

Jinak to záleží na tom, jestli chceš malé šnečky nebo nechceš.
Pokud chceš - nechat být, pokud nechceš - vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 09:36 Albert – ŠNECI
Fotka k příspěvku

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 09:35 Albert – ŠNECI
DNESKA RÁNO JSEM SE PROBUDIL A V AKVARIU KDE MÁM DENNÍ POTĚR A ŠNEKY JSME NAŠEL VE VODĚ TYHLE JIKRY PORADTE CO SNIMA, URČITĚ BUDOU OD ŠNEKŮ....

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 09:33 Zlatka.S – jaký je to druh šneka??
Prosím,nevíte někdo jaký je to druh vodního šneka ??

Má asi 1,5 cm a hnědou ulitu. :-O :-)

fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2013 11:13 Žena sivon [1650] - PlžiRe: Hanka
Alespoň foto, co je to za plže, by nebylo?
Pokud je to problém tohoto týdne, může to být teplem. Někteří plži (např. ampulárie) špatně snášejí horka. Pokud ti teplota v akváriu vyšplhala ke 30°C, mohou s tím mít problémy.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2013 12:48 Hanka - Plži – pomoc, rada
Prosím dokáže mi někdo poradit? Mám dva šneky, úplně nově a ještě o nich nic moc nevím, jsou žlutí s nádechem do červena, prvních 14 dnů doslova lítali po akvárku, ted se oba dva zavíčkovali vedle sebe a nehli se už 6 dnů. Jen se víčko pohybuje střídavě hodně hluboko do ulity nebo zůstává mírně otevřené. Poradí mi někdo co se děje? díky moc Hanka

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 21:36 Muž malyLibor [5369] - AsieRe: Sid
Tak to je mazec potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   17.08.2012 16:00 Muž Sid [5870] - RostlinyRe: rudolf
...Okružáci (čeleď Planorbidae), levatky (Physidae) a plovatky (Lymnaeidae) jsou všichni hermafroditi, kteří jsou schopni i samooplození. „Schopni i“ znamená, že když se rozhodnou, učiní tak, když se nerozhodnou, neučiní tak a počkají si na výměnu spermií s kolegou/kolegyní...
Jak může takové setkání s kolegou/kolegyní vypadat, si můžete prohlédnout tady:
upload.wikimedia.org/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 08:30 Žena petulinakk [2013]
Děkuji všem, hlavne rudolfovi, za objasnění palec
Souhlasím že by se toto mělo doplnit do atlasu.

Protože já mám, na rozdíl od Sida, akvárko plné okružáků, a levatka zůstává sama, řekla bych že ten můj okružák se už předtím než se ocitl u mně opravdu potkal s kolegou a vyměnili si nějaké informace ;-) protože líhnivost je velmi vysoká... kdežto levatka se ještě nerozhodla. A protože mám hodně měkkou vodu, už asi vím proč se ještě nerozhodla palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 08:21 Muž malyLibor [5369] - AsieRe: romant
Všechno je možné... záměna příčiny za následek je běžná v lékařství, proč by se nemohla vyskytnout v akvaristice? Proto jsem rád, když mne někdo moudřejší poučí. Doufám, že se mi nic podobného už neobjeví, ale kdyby ano, budu vědět, že příčinou nejsou okružáci, ale někdo jiný. Třeba já :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 08:03 R Muž romant [27538] Re: malyLibor
Ty díry v listech rostlin, to by mohla být nějaká, populárně řečeno výživová chyba a okružáci, jako správní údržbáři - čističi už jenom uklízejí co začal někdo jiný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 07:58 Muž malyLibor [5369] - AsieRe: LiborSprysl
Hm... a já takovýma cennýma šnekama krmým heleny... Asi bych to měl přehodnotit. Nikdy mne nenapadlo, že by byl okružák až tak vzácný. A to mne ještě včera Sid přesvědčoval, že okružáci nežerou rostliny... Hm. Nemám důvod mu nevěřit, on je rostlinkář, já ne... vždycky jsem si myslel, že za dírama a sežranýma listama v akváriích stojí právě okružáci. Asi budu muset hledat jiné důvody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 06:28 Muž LiborSprysl [8840] Re: rudolf
Jak píše pan doktor, je okružák vlastně vzácnost....A proto je dokonce i okružák předmětem výkupu akvarijních velkoobchodů. Není jich totiž nikdy dost. Mají totiž proti jiným plžům navíc jednu velmi hodnocenou vlastnost. Dobře snáší i měkkou a kyselou vodu, čehož využívají chovatelé při odchovu potěru třeba tetrovitých ryb. Uklízí to, co ryby nesežerou. Levatky a podobná krmná verbež jsou na tom podstatně hůř, kyselou vodu nemají rády. Ta procenta líhnivosti okružáčích vajec lze snadno potvrdit, protože na stovku levatek bych našel tak těch 5-6 okružáků smich potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 05:55 yenya Re: rudolf
Pěkný příspěvek palec , snad se to doplní i do atlasu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 23:07 Muž malyLibor [5369] - AsieRe: rudolf
Jako vždy dokonalý příspěvek, navíc ještě s citací mého oblíbeného literárního hrdiny. Děkuji a uctivě smekám, pane doktore. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 25   16.08.2012 22:04 Muž rudolf [3913] Re: malyLibor
Tak si to shrneme, mí poručíci, jak říkával kapitán Exner ;-)
Okružáci (čeleď Planorbidae), levatky (Physidae) a plovatky (Lymnaeidae) jsou všichni hermafroditi, kteří jsou schopni i samooplození. „Schopni i“ znamená, že když se rozhodnou, učiní tak, když se nerozhodnou, neučiní tak a počkají si na výměnu spermií s kolegou/kolegyní. Jak je k aktu samooplození donutit, není známo. Co je známo, ale pouze u okružáků, je skutečnost, že oplozená vajíčka vzniklá samooplozením mají velmi nízkou líhnivost, jen asi 5–6 %.
Piskořky (Thiaridae) jsou odděleného pohlaví, ale téměř výlučně se rozmnožují partenogeneticky, tj. z neoplozených vajíček, jinými slovy, samice se vlastně klonují. To je, prosím pěkně, biologicky setsakra jiný způsob rozmnožování než samooplození.
Rody Brotia a Tylomelania (Pachychilidae) jsou odděleného pohlaví.
No a ještě zbývají z běžně chovaných akvarijních plžů ampulárky (Ampullaridae), o kterých snad už je dnes dostatečně známo, že jsou také odděleného pohlaví, byť se o nich dlouhá desetiletí tvrdilo, že jsou to hermafroditi.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 21:03 Muž malyLibor [5369] - AsieRe: petulinakk
Tak jak píše yenya... okružák už potkal klukoholku, takže byl těhotná, kdežto levatka byla panic. Podle toho, co vím, tak z běžně chovaných šneků jen piskořky jsou schopny samooplození... Ale jak stále přibývá nových a nových šneků, tak pomalu ztrácím přehled... já například nejsem schopen nikde zjistit ani to, jak je to s rozmnožováním Brotia pagodula. Jistě vím jen to, že neprochází larválním stádiem a nepotřebují pro vývoj slanou vodu... ale zda jsou jednopohlavní nebo hermafroditi, to tedy naprosto netuším. Kdyby náhodou někdo věděl, případně měl i nějaký odkaz, byl bych moc rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:31 yenya - AsieRe: malyLibor
To jo, ale ta ulita zůstane zelená :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:23 yenya - AsieRe: petulinakk
Levatka je hermafrodit ano , ale potřebuje taky "kámoše" na výměnu :-D , takže okružák se s ním už setkal. Tak si to myslím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:16 Žena petulinakk [2013]
Mám možná hloupou otázku stydim ale ve zdejším atlase ani při zběžném pátrání na netu jsem to nenašla :-)

Dala jsem před nedávnem do miníčka jednu levatku a jednoho okružáka :-D

Zatím je v akvárku spooousta miniokružáků, ale žádná minilevatka...

je to tedy tak, že levatka potřebuje k rozmnožování ještě \"komplice\" a nevystačí si sama jako okružák? :-)

ptám se teda hlavně ze zvědavosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 19:00 Muž malyLibor [5369] - AsieRe: yenya
Jen aby ti ho neočistila Clea helena, ony moc rády čistí okružáky... zevnitř smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 18:34 yenya - AsieRe: malyLibor
Tak já mám velkého okružáka a na něm roste "pár" fousků zelené řasy, ale nikdo ho neočistil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 15:31 Muž malyLibor [5369] - Asie
To na mých pagodulách taky občas rostou řasy, takové štětičky... ale pak se dvě pagoduly potkají, jedna druhou očistí a jsou zas krásné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 05:57 Muž LiborSprysl [8840] Re: yenya
yenya napsal: Jo, to bude řasa. Já to měl na jedné ampulárce taky, taky jsem si myslel, že mám nemoc, ale žila dlouho ano
Jsou-li řas tisíce druhů a je-li to zelené, bude to chlorophyl. Protože mi ampulky také občas projedou jako dorostenky do odpadu, házím je stejně jako ryby do vedlejšího rybníčkum kde jsou celé léto. Již zmíněného žabího vlasu tam mají k žrádlu dost. Letos natolik, že již i kladou vejce. Zářivě žluté jsou za měsíc pobytu skoro zelené a přes zimu jsou zase zesvětlají....Slunce a řasy dělají své...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:10 Muž koikapor [161] - divoké živorodky
na mojich ampuláriách tiež rástli riasy alebo mali poškodenú ulitu, ale nemali s tým problém :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 21:05 Muž lhajek [1755] - RostlinyRe: sivon
To jsem asi přehlédl (pokud to tu je napsané) že to není jen na poškozených ulitách šneků, ale i na kamenech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 18:15 yenya - RostlinyRe: sivon
Jo, to bude řasa. Já to měl na jedné ampulárce taky, taky jsem si myslel, že mám nemoc, ale žila dlouho ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 12:34 Žena katterinecka [2139] - RostlinyRe: sivon
jestli máš prosperující rostliny tak je jasné že na nich řasa jen tak neporoste, ale na kamenech nebo těch poškozných částech ulit je to pravděpodobnější. Dle mého ta řase prostě roste jen tam kde se jí daří a nezpůsobuje ten problém s ulitami. Kdybys měla akvárko v horším stavu tak by se určitě rošířila na víc míst. Trocha řasy níčemu nevadí
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 20552x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi