Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:51 Rosta15 Re: Anďaska
A na jak dlouho by mi měl vystačit 20g sáček? Co je přesně potřeba pro líhnutí artémie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:45 Anďaska Re: Rosta15
Pokud budeš líhnout v miskách, tak posypat jemně hladinu, aby těch vajíček nebyla moc silná vrstva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:42 Rosta15 Re: Anďaska
Děkuji a jaké množství mám dát té artémie ma vykulení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:35 Anďaska Re: Rosta15
Můžeš zkusit krmit živou artemii. Tak od desátého dne od vykulení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2019 22:33 Rosta15
Ahoj. Chtěl bych se zeptat. Mám pět dní starý potěr bett a potřeboval bych vědět jaké krmení je pro ně nejlepší. Já je zatím krmím micro sera.

Děkuji za jakékoliv rady či názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 22:06 Žena drvi [2894] Re: Tojsouvěci
Nojo, já to měla normálně zarostlý, to jsem si neuvědomila ano, pravdu máš, předsedo :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 15   28.02.2019 21:37 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: drvi
No a o tom to je ,když budou larvy mít možnost odpočívadel ve vegetaci pod hladinou,tak ten kousek k nadechnutí doplavou,ale v holých vytíračkách vysoký sloupec vody ve vertikálním plavání k hladině nezvládnou. ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 22:42 Muž Martin Karviná [19] Re: drvi
Ano než jsem přidal filtr který tam byl původně pak byl vytažen. Opláchl jsem jen houbu pod vodou a dal ho tam. Ted mě napadlo že jsem mohl houbu proprat vodou ze spol. akva které je zajeté. Jinak proud byl na minimum. a voda asi 15-20 cm. Teplota 27 stupnu i pod víkem akva +- stejná teplota. Myslím si že to udělal ten filtr a taky vysoká hladina vody. Asi si umíte představit jak mě to mrzí a se..e. 15dní kolem toho běhám a pak o to příjdu. Druhý pokus bude takový, dno tam nebude vůbec, jen plovoucí rostlinky, teplotu nechám 27 stupnu a nechám jen ten kamínek. Vodu budu měnit co druhý den cca 10l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2019 11:41 Žena drvi [2894] Re: Tojsouvěci
To máš určitě pravdu, ale mě moje čudličky v pohodě těch 15 cm dávaly :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.02.2019 11:11 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Martin Karviná
Před přechodem na labyrintní dýchání je vhodné snížit sloupec vody na cca 5-10cm a zajistit přibližně stejnou teplotu vzduchu nad hladinou,jako má voda v nádrži. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 09:57 Žena drvi [2894] Re: Martin Karviná
A nemůže být nějaká souvislost s tím filtrem? Příliš silný proud apod? Protože časová souvislost tady je, ne? Ten filtr jsi přidal, než ti popadaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 09:18 Muž Martin Karviná [19] Re: drvi
Ahoj krmím Artemii vylíhlou. Taky jsem tam včera přidal filtr. Jinak to jelo na kamínek.
jinak výměna vody co druhý den tak 5-10 litru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2019 08:16 Žena drvi [2894] Re: Martin Karviná
Spíš bych hledala příčinu v kvalitě vody nebo v krmení. Jak probíhá údržba? Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2019 08:15 Muž Martin Karviná [19] – potěr betta
Ahoj všem. Je možné že si mi víc jak polovina potěru utopila po 16 dnech. Včera plavaly a dnes jsem je sbíral ze dna. Výška sloupce byla 16-20cm sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:39 Muž Martin Karviná [19] Re: Anthrax
Ahoj už jsem našel a jeto teda opravdu maličké. Mě se podařilo zatím živorodky a ty jsou tedy větší. Ale dík. S pozdravem Martin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2019 15:34 R Muž Anthrax [4765] Re: Martin Karviná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2019 15:16 Muž Martin Karviná [19] – Velikost potěru.
Ahoj všem chci se zeptat jak velký je asi potěr po 3dnech je vidět okem ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.02.2019 22:23 Žena drvi [2894] Re: Martin Karviná
To bych neriskovala ne , kup krmivo-pro-ryby.heureka.cz/…, a dej líhnout artemku. Proč máš čekat až 14 dní, jakmile se rybky rozplavou, začni dávat Protogen a hned jak se ti nalíhne artemka, můžeš ji začít dávat. Jakmile se potěr rozplave, dej pryč i samce. Krmit bys je měl 3 - 4x denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2019 20:21 Muž Martin Karviná [19] – Krmení potěru
Ahoj. Vytřeli se nám Betty. Samička je oddělena zůstal samec, který pak půjde do spol. akva. Mám krmivo Tetra Min Baby bude tohle stačit pro prvních 11-14dni něž dám vylíhlé artemie??? Nebo koupit ten Sera Micron Děkuji Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.12.2018 23:01 Žena drvi [2894] Re: Baffi
Počkej až samec začne sám stavět hnízdo a pokud bude mít v tu samou dobu samice břicho zaplněné jikrami a vystrčenou papilu, tak je můžeš dát dohromady a mohlo by to klapnout, ale může to trvat klidně pár dní. Pokud nejsou oba takto připraveni, máš akorát tak šanci, že se zabijou - rozhodně nadávat dohromady.
Jestli sis fakt myslela, že když je dáš do společného akva a hned se vytřou ;-) - tak to je opravdu mirně řečeno k pousmání :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 17:28 R Muž ctibum [6909] Re: Baffi
Nevím, kolik ti je let, ale tyhle věci zpravidla ani u lidí nejdou na povel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2018 15:55 Baffi – Pěnové hnízdo
Ahoj dneska sem chtěla připustit betty. Ale samec si nechce stavět hnízdo. Už sou tam asi hodinu. Nevíte co mám dělat? Nebo je to normální? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2018 10:25 Žena drvi [2894] Re: strambm
No jestli máš jen to nanoakvárium a v něm potěr + ještě rodiče, tak ti to moc dlouho nevydrží. Potěr v tom odchováš, na dospělé betty kup dvě malá akvária, stačí po 15 litrech (každé s krycím sklem a topením) a nech je zvlášť (proč sis tedy pořizoval pár, když nejsi vybaven a připraven odchovávat mladé to nechápu).
Velikost mláďat odpovídá nedostatečné výživě. Doporučuji urychleně dát líhnout artemii a začít krmit, nejméně 3 x denně - možná že už to tak děláš, nechci se tě dotknout, ale v tom případě jim asi většinu potravy snědli rodiče. Takže jak říkám, rozdělit, jinak přijdeš o potěr a možná i o jednoho z rodičů (fakt dlouhodobě chovat pár bett v nanoakváriu nelze)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.09.2018 09:32 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: strambm
Mna celkom fascinuje, ze ti tam prezili s rodicmi doteraz (a ze to po pareni prezila so samcom samicka) - normalne sa samicka odlovuje hned po vytierani a samcek sa odlovuje po rozplavani poteru.

Mimochodom ta ich velkost je teda dost divna, v 1 mesiaci uz by mali mat centimeter a nieco, 0,3 cm su velke ked maju zhruba tak tyzden.

No dospela betta ti 23°C nejaky cas vydrzi, aj ked velmi spokojna nebude, co sa tyka 1 mesacnych mladych, tak fakt neviem, ci by to dali v pohode. Kazdopadne si v 1 mesiaci (aj ked podla velkosti teda nie), co je doba, ked sa im zacina tvorit labyrint a mali by mat nizku hladinu vody a na 1000% by mali mat v tomto obdobi kryt aby bola teplota vzduchu a vody rovnaka - neviem ci to mas v krevetariu.

A onedlho (par tyzdnov) ti samozrejme nastane dalsi "problem", budes ich musiet zacat rozdelovat do samostatnych nadob (ted aspon samcekov)- neviem kolko mas mladych, ale zasobil by som sa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2018 20:51 strambm – Co s odchovem
Už měcíc mi plavou v nádrži malí beťáci a nevím jak dlouho je můžu v nádrži nechat s rodiči (zatím mají něco okolo 0.3 cm, bez zbarvení).
A při pohledu na to jak vypadají bettária ve zverimexech mě napadlo, že bych je přesunul do krevetária bez topení. Myslíte, že se malé betty dovedou otužit na 23°?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 20:40 Muž Jifi [675] Re: Jan2000
Z 1. Mendelova zákona vyplývá, že po zkřížení rodičů (generace P) s různými znaky dostaneme potomstvo (generace F1), které je v daném znaku uniformní (tedy všichni potomci vypadají stejně).
Nevím, jak je geneticky tento znak podmíněn a proto nejsem schopný odpovědět, jaký konkrétní tvar ploutví budou potomci mít.
V další generaci (F2) pak budeš pozorovat vyštěpování minimálně dvou různých fenotypů - najdeš tam fenotypy odpovídající původní rodičovské generaci (P).
Záleží na tom, jestli je tvar a velikost ploutví znak kvalitativní nebo kvantitativní a v případě kvalitativních znaků záleží na tom, jestli je to znak podmíněný 1 genem nebo více geny. Na tom pak záleží, kolik různých fenotypů (a v jakých štěpných poměrech) můžeš v generaci F2 očekávat.
Tolik teorie :-)
Edit: Nějak jsem tam zapomněl večer dodat, že ty výsledky křížení platí pro případ, kdy křížíme čisté linie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 19:12 Jan2000 – Betty křížení
Zdravim,
Má takový dotaz. Když mám samce betty veiltail a chtěl bych zkusit odchovat malé.
Když někde seženu samice crowntail a zkřížil bych je dohromady tak bude půlka ryb veiltail a půl crowntail nebo budou veilteil s koncem ploutve roztřepenou. :)
Jen tak mě to napadlo ;-) :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   01.06.2017 10:31 Žena drvi [2894] Re: Dee
Ono to není nic jednoduchého, odchovat betty, to množství 50 ks je minimum, s tím musíš počítat, ale může jich klidně být i ke dvěma stovkám. Záleží na velikosti snůšky a taky na tom, jak se o potěr budeš umět postarat. Je potřeba počítat s tím, že jim musíš topit, první dny svítit, krmit je ideálně 4 x denně, líhnout živé krmivo (artemii), mít pro ně prostory, počítat s tím, že samce v určitém věku musíš oddělit od samiček do samostatného akva a s jejich stoupající agresivitou oddělit i jednotlivé samečky a chovat je pak samostatně. Je s tím opravdu spousta práce a starostí. Na druhou stranu je to hodně zajímavé a člověka to naplňuje radostí, pozorovat ty rostoucí rybky, jak se vybarvují, atd. Pak ale přijde další problém, jak se jich zbavit, případných zájemců moc není a i za velmi kvalitní rybky ti nikdo po třech měsících nenabídne odpovídající cenu, i když tebe to bude stát spoustu peněz i času je vypiplat. Proto doporučuji nejdřív si všechno řádně promyslet a pak teprve se rozhodnout, zda odchov opravdu chceš. Doporučuji si přečíst např. clanky.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 10:02 R Muž ctibum [6909] Re: Dee
Asi by nebylo od věci založit prezentaci akvárka. Aby případný spolurodič věděl, do čeho má jít...

Že to je stářím ti řekl kdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 09:38 Dee – Odchov
Ahoj, přemýšlím, že bych odchovala miminka Betty. Každopádně se chci zeptat, kolik cca rybek vyroste a přežije z toho množství nakladených vajíček. Celkem mě upřímně děsí, že by jich třeba samička nakladla 300 a vylíhlo by se 50 rybiček.
Zkrátka o tom nemám vůbec přehled, tak kdybyste někdo věděl z vlastní zkušenosti jen zhruba, jak to chodí. Díky

Jinak kdyby někdo měl doma samičku a měl by zájem se na tomhle se mnou podílet, tak bych asi byla radši. Jelikož nemám s množením vůbec zkušenosti a celkově myslím, že ve 2 by se dalo i lépe shánět případné zájemce o miminka. Já osobně bych si 1 nebo 2 nechala. Okolí Zlín, ale není problém přijet a domluvit se. Sameček má modrou barvu :) teď se mu začaly nějak třepit ploutve, ale bylo mi řečeno, že je to stářím. Nevím, ale jinak je aktivní až až, a jí za dva. Ale hlavně pořád dělá slinové bublinky na hladině, hodně velké, tak mě právě napadlo, jestli to nejsou hnízda. A protože v budoucnu budu Bettu zase určitě chtít, raději bych měla takhle odchovanou, než zase koupenou už dospělou ve zverimexu.
Kdyby tedy měl někdo zájem, ozvěte se.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.05.2017 15:20 Žena drvi [2894] Re: Pavel
Jestli jsou v hnízdě jikry, tak samičky odlovit, pokud se jikry vykulí a rozplavou (cca 3. den), odlovit i samce, jinak z odchovu nic nebude. Ale vřele doporučuji si něco o odchovu bett (a ryb obecně) nastudovat, jinak to stejně nedopadne. A hlavně si ujasni, proč je chceš odchovávat, jestli potěr (mladé rybky) dokážeš několikrát denně krmit vhodnou potravou, zajistit jim vhodné podmínky - není to zase tak snadné. A jak je vidět, netušíš o tom nic.
Jako zdroj informací doporučuji www.splendenspower , konkrétně třeba clanky.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2017 15:12 Pavel – Odchov
Dobrý den. Máme 1 samečka a 3 samičky a potřebuji pomoct. Máme tam už pěnové hnízdo a myslím si že v nich jsou jikry. Jsou takové bílé. Četl jsem že samička se má vyndat z akvária po třecím rituálu. Třecí rituál je to jak se obejmou a sbírají jikry že? A samec se má vyndat po nějakém potěru. Zase vůbec nevím co to je. V mém akváriu měli pěnové hnízdo a v něm jikry a zbourali si to. Nevím proč. Můžete mi vysvětlit jak odchovat tyto ryby? Děkuji. :) A ještě jestli potřebují nějaký domek neboli úkryt. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.04.2017 14:55 Žena drvi [2894] Re: Fireos
Neboj, budou se drzet ze zacatku vicemene pohromade a krmeni si najdou. Kdyz das vylihnutou artemku, je dobre na jedno misto posvitit, ta artemka se tam bude shromazdi, nejlip, kde je nejvic rybicek.
Take jsem odchovavala ve 20 l akvu. Myslim, ze to pujde dobre ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2017 13:24 Fireos – Odchov Bojovnice
Dobrý den, chci se zeptat..mám již vylíhlý potěr bojovnice. Zatím se drží v hnízdu a mají žloutkový váček..nebyl jsem doma, ale odhaduji, že se mi mohli vylíhnout někdy včera večer nebo v noci...takže do rozplavání ještě nějaká doba bude....již mám nachystanou líheň artémií. Ale chci se zeptat..mám je momentálně v 20l akváriu...asi do 3/4 naplněným...ale bojím se, že jak se rozplavou, tak je v něm nebudu moct najít...přece jen, potěr je malý...tak nevím zda se bát, nebo ne. Filtr je na úplém minimu...a asi i trochu ucpaný (záměrně) takže o to, že by je nasál filtr se nebojím. Spíše toho krmení, abych dokázal nakrmit co nejvíce potěru. Tak se chci zeptat, zda budou plavat po celém akváriu, nebo zda se budou držet třeba u toho hnízda furt... Díky! :) :-O :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2017 22:45 R Muž ctibum [6909] Re: Viktor0003
Za pár dní bude udělaný, to je fajn. A zaběhnutý...?
No nevim. Řešíš tu odchov, ale přijde mi, že bys měl řešit spíš chov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2017 22:40 JoKa Re: Viktor0003
Myslím ,že víc k životu nepotřebuje
Takže ti musím znovu poslat ten odkaz? Nebo co se mi tím snažíš naznačit?!?

Hele bejku, zamysli se, takhle to nebude fungovat... Ani tvé rybě, ani vztahu vůči tvé osobě a lidí, co se ti tady snaží pomoct...

Na rovinu: všechno blbě. Znovu a lépe!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 22:32 Viktor0003 Re: ctibum
Do pár dní bude akva udělaný, pak ukážu fotky jak bude vypadat. Chci nechat udělat dvojtou nádrž s jednou částí se samcem a v druhý samice... A jestli jsem divnej, že na pár dní mu z toho dělat super zaběhlou nádrž tak to se na mě nezlobte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2017 22:11 R Muž ctibum [6909] Re: Viktor0003
A tak já bych tě teda s dovolením klidně trochu odsoudil... Udělat rybě holobyt s kusem plastu jen proto, abych si usnadnil údržbu mi přijde dost zvláštní... A to, že se bude stěhovat do (snad) lepšího na věci nic nemění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2017 21:58 Žena drvi [2894] Re: Viktor0003
Viktor0003 napsal: ...živé rostliny, které si přinesu z akvaristiky mi vždy zajdou nevím proč (zhnednou,opadnou)...
No to bude asi tim, ze je nemas do ceho zasadit, kdyz nemas dno. Dej na dno pisek bez vyzivnyho substratu, do nej zasaď nekolik (radsi vice nez nekolik) rostlin a ke kořenum jim muzes dat kulickove hnojivo. A pak se uvidi jestli ti rostliny jdou nebo ne ;-) . A dno pak jednou za cas normalne odkalis, jako to delaji vsichni, neni duvod mit kvuli udrzbe holou nadrz .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:34 Žena kleopatracz [59] Re: Viktor0003
Pokud ti nejdou kytky, bude něco v nádrži špatně, já mám kytky i v Polokouly, kde není filtr a kytky rostou jako blázen. Možná je tady kámen úrazu, Beťák se necítí dobře a nebublá.. Na druhou stranu, mám také mladého kluka, a taky se mu nechce bublat, a to tam má ty holky dvě. prostě mu dej čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 21:22 Viktor0003 Re: Belisana
Dno nemám i když mám písek,štěrk i kamínky ,ale mám to kvůli udržbě. Kytku šoupnu někam do šuplíku a se živé rostliny, které si přinesu z akvaristiky mi vždy zajdou nevím proč (zhnednou,opadnou)...Samičky mám zvlášť u krevet a menších živorodek(jsou i o hodně mladší než on). Až bude mít svou skleněnou nádrž bude o mnoho hezčí a útulnější to slibuju. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.03.2017 21:01 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Viktor0003
Máš pravdu, 20 litrová nádrž stačí, ale v té tvé se moc dobře cítit nebude. Nesrovnávej, v čem žil předtím, snaž se mu ale poskytnout příjemné "bydlení" a tomu se teda tato nádrž vůbec nepodobá. Vzduchovací kamínek nepotřebuje, zato písek na dno a v něm zasazenou nějakou tu kytku navíc by určitě uvítal. Když dáš k němu samičku, se kterou si třeba hned (nebo vůbec) nesedne, tak se chudák holka nebude ani mít kam ukrýt. A tu plastovou hrůzu, teda kytku, vyhoď rovnou. Takže to nové, zadané, určitě upravíš líp, a v tomto bych ani neočekávala, že by měl chuť stavět hnízdo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:54 Viktor0003 Re: Amatértom
Fotka k příspěvku Máte pravdu je cca půl roku starý (mladý) jak jsem psal minule, a prostředí mi připadá lepší jak v půl-litrové zavařovačce kde byl dosud u chovatele, kde se mohl jen tak otočit a nadechnout se ... Tato ˝nádrž˝ mi zbyla z chovu strašilek má cca 2Ol(není to ideální, ale stačí). Má v ní topítko umělou kytku nějakou živou a vzduchovací kámen. Myslím ,že víc k životu nepotřebuje. Ale budu to používat jako vytíračku a odchovničku, už mám zadané akva na míru a pak ho tam umístím. Prosím neodsuzujte mě za to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:22 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: drvi
Taky trochu zapracovat na prostředí. Podle fotky to vypadá, jakoby byl ve vytíračcce s pár utrženýma kytkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2017 20:18 Žena drvi [2894] Re: Viktor0003
Mne pripada, podle tech fotek, co jsi sem daval, jeste hrozne mladej. Dej mu mesic nebo dva cas a uvidis. A pak zacni krmit zivym, betaka i samicku, a meli by dostat chute, tj. on by mel postavit poradny hnizdo a ona by mela mit plnejsi brisko a vystrcenou papilu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.03.2017 20:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Viktor0003
Viktor0003 napsal: Určitě si to nastuduju abych nevypadal jako blbec, o těch pruzích ...
-musíte studovat i ostatní věci
- forum.splendenspower.cz/…
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 20:15 Viktor0003 Re: Belisana
Mě přijde, že o to nemá zájem (stavět hnízdo), když ho pozoruju jen si plave sem a tam a hnízda si ani nevšimne ... Nemyslím si, že ho dostaví, ale nechám mu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2017 19:49 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Viktor0003
Nech to být. On se to naučí a časem vystaví hnízdo jako lusk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2017 19:18 Viktor0003 – Hnízdo
Fotka k příspěvku Zdravím všechny Bettaře, tak pokus s komínkem a zvýšením teploty se po 2 dnech vyplatil.
Dnes jsem přišel domů a vítal mě Beťák s ˝hnízdem˝ ,ale takovým zdá se mi neobvyklým. Tyto ˝pruhy˝ bublinek se táhnou skoro v každým rohu a skoro po každé plovoucí rostlině. Je to jeho první hnízdo. Nemám ty bubliny nějak nasoukat k sobě / nechat být ?? Nebo si jedno vybere a dostaví ho?? Fakt netuším. Děkuju za rady a tipy :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.03.2017 16:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: LiborSprysl
-Anotace-
-Co je to čistá linie?
-je soubor homozygotních organismů, získávaný na opakované autogamií,nebo opakovanou příbuzenskou plemenitbou, nazývanou též -inbríding-
-tím se dosáhne homozygotního genotypového uspořádání ve většině alelických párů

-termínu ,,čistá linie,, používáme také pro označení homozygotních souborů,pouze k ustanovení a sledovaní příslušného genu
- ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi?od=51