Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:52 Petr Re: Leon
Hmmm. A jak je možné, že mi po akva plavou malé, asi 2,5 cm velké betty? Asi zázrak ... na to, že mám v akva malé betty, jsem přišel až tehdy, když měly cca 6mm. Jediná reakce byla "hm, hezké" a to bylo asi tak vše. Žádné krmení, nic. A přesto vyrostly. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 19:02 Leon Re: Petr
Petr ma fakt rozumnej nazor :-D smich ve volný přírodě a v akva je to úplně něco jinýho samice ve volný přírodě odplave a samec střeží hnízdo ale jakmile prckové opustí hnízdo s rychlostí je pojídá a ve volný přírodě má potěr spoustu příležitostí se schovat v akva bez dna a rostlin a úkrytů nemá před samcem šanci a to nemluvim ani o plísni jiker atd..+ ty prcky taky musíš krmit pochybuju že vydrží měsíc bez žrádla...

Karol XY: samici odlov hned samce až když se prckové rozplavou poznáš to podle toho že zespoda hnízda koukají takový ocásky (to už sou vyvinutý prckové) a pak až budou plavat normálně rovně tak začni krmit...doporučuju artemku vločky rozhodně NESTAČÍ ani prachový krmivo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 16:43 Muž jirka.p [60] Re: Karol xy
Pokud je mas v odchovne nadrzi, tak odlov jen samici. Samec je potrebny, protoze se o jikry stara. Pokud nejaka vypadne z hnizda tak ji tam vrati. Take doplnuje cerstve bublinky do hnizda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:59 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petr
Taky uz to tak delam, akorat teda krmim no, ale sem tam nejakou malou rybku zahlednu :)

Dobry typ je plovoucí rostlina. Me samec dela hnizdo v plovoucí ricci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:18 Petr Re: Karol xy
Nech ho tam. Moc se o to staráš. Vykašli se na akva a za měsíc se podívej, co ti v akva plave. To je asi to nejlepší, co bys mohl udělat. V přírodě samce taky nikdo neodlovuje.
V mém akva si ty bety plavou, jak chtějí, nestarám se o ně, téměř je ani nekrmím (ani dospělé, natož nějaký potěr), a přesto se mi tam objevují nové malé rybky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 15:02 Karol xy Re: jirka.p
Uz sa vytreli a chce sa opytat kedy mam odlovit samca?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2009 11:04 Muž jirka.p [60] Re: Karol xy
Spíš než průhledné, jsou jikry bílé. Sameček samičku obejme a ta je bříškem vzhůru. Mačká ji a pokud z ní vymačká jikry, tak je oplodňuje. Potom zbírá jikry do tlamky a plive do hnízda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 10:47 Karol xy Re: mamina
Samec ju uz obima ale nevidim ziadne ikry...su priehladne alebo ich samica nevypusta? prosim pomozte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:59 mamina Re: Karol xy
No jikry uvidiš. A samec je stale přelepujea upravuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 09:22 Karol xy Re: Mato00
Tak uz si spravil hniezdo ale neviem ci sa uz nahodou nevytreli. Lebo samec je vacsinou pri hniezde a ked samica vijde von zacne ju nahanat.... A neda sa nejako zistit ci su ikry uz v hniezde?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 15:22 Mato00 Re: Karol xy
Filter vypny/daj prec!Hniezdo praska, ked je rozdielna teplota vzduchu a vody!Akva musi byt dokonale zakryte!Je tobre dat samcovi ako podklad na stavbu hniezda kusok polystirenu, vtedy je hniezdo tiez trochu chranene! hop ahoj Nech sa dari!
Tu sa o bettach dozvies viac, ked ta to zaujima: www.splendenspower.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Karol xy
Proste jestli filter dala proud vody, ktery rozbiji hnizdo, tak se ho pokus nejak jinak nasmerovat nebo filter vyndej. Jestli bettakovi bublinky praskaj v klidne vode, tak neboj, on se to nauci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:30 Karol xy filipsi
Nejak moj betak nevie spravit hniezdo. Stale mu bublinky praskaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 14:00 Muž filipsi [1295] Re: Karol xy
Jaky filtr? Pokud samci proud rozbiji hnizdo, nebo hrozi, ze nasaje poter, dela velky proud, vypni ho a dej pryc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:53 Muž jajaapaja [174] Re: Karol xy
Můžeš ho klidně vypnout. Aby ti tam nedělal vír. Pak by to mohlo škodit potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2009 13:23 Karol xy – beta hniezdo
Chcel by som sa vas opytat, ze ked si bojovnica pestra robi hniezdo ci jej nevadi filter? Mam ho vipnut alebo nie? Dakujem mam bety v rozmnozovacke kt. som si kupil v piatok a budem vas informovat ako sa im dari.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:15 RedDevil Re: boruberry
Já bych neřek,dost často se dovezou velikostě pěkný bety tak je na krámech označí jako XL je to atraktivnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 19:10 marek Re: Joecz
No ale v akvaristike vyzerali celkom zivo. No neviem, opytam sa predavacky. Len ci mi povie oravdu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:51 Žena Imii [45] Re: Joecz
Jo, ale nesmíme zapomínat na opravdové Giant betty ... ovšem pochybuji, že by se dali koupit v normální akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:50 Žena datura [104] Re: Biky
S tou agresivitou a třením bych neviděla žádnou souvislost. Třeba můj (shodou okolností marble) byl ustrašený chudáček. A druhý den po převozu domů nejen, že ve společné nádrži nabublal hnízdo, ale také se do něj vytřel s platinovou samičkou. A to většinu dne trávil v rohu nádrže a bál se dojít si skoro i pro jídlo. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 18:04 Joecz Re: boruberry
To je pravda. XL bývají dost často staré ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:36 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: marek
A hlavne aby to nebyl nejaky stary odslouzily jedinec, oznaceni XL mi tak pripada. Jinak k sameckovi radeji vice samicek, nebo poradne akvarium s moznostmi uniku/ukrytu nebo oboji :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 17:19 Mato00 Re: marek
No ist ist by to mohlo, ale ku samcovi sa dava vzdy primerane velka samica, aby prezila doriadenie!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:51 Žena Imii [45] Re: marek
Nevidím důvod proč by to nemohlo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:45 marek – beta xl
Ahojte u nas v akvaristike maju bety XL samce. Chcel by som sa vas spytat ci by sa dokazali vytriet beta Xl same a normalna beta samicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 16:44 Joecz Re: Biky
Agresivita se dá naučit... www.atisonbetta.com/…
Pokud použije 1. část postupu, tak se stane víc agresivní.
tímto nikomu nechci dávat návod na rybí souboje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2009 13:31 Biky
Z vlastní zkušenosti:
Krotký bettáci se špatně vytírají-můj marbl vůbec. A to jsem si ho koupila, protože mi přišlo fajn, že se hezky snáší s platama, se kterejma byl v prodejně.
Při tření na něj udělá samice BAF a on se plave schovat.
Naproti tomu můj agresivní CT samec se vytírá výborně. Betty by ve vlastním zájmu měly být agresivní a vždy byli.
Zářný příklad toho jsou thajští fighteři.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 15:05 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Joecz
Já nechával samce s jikrama 5 dní pak jsem ho přelovil a mladý začal krmit čerstvě vylíhlou žábronožkou, chtěj trochu vyšší teplotu 26-28°C se mi osvědčilo, prckové rostou rychle a neni těžké je odchovat. Ale mladé bývaj často terčem Onidia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 14:10 Joecz Re: Nikola
Ano, samice se většinou po tření snaží něco sežrat, aby si doplnila energii a to nejvýživnější, co najde jsou jikry. Proto ji taky samec odhání.

Ale samce s potěrem nech, vrací do hnízda vypadlé jikry a mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 12:27 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nikola
Nenechavej rodice s poterem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:56 Agis Re: nikola
Doporucuje se nechat samce s hnizdem plnym jiker samotneho,bez samic. Pote jak se ale mini bettky vylihnou,je nutnost dat je samostatne.Samice se odendava kvuli agresivite samce v dobe treni. Doufam ze nechces mit ze samicky kasi smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2009 11:38 nikola – jo nebo ne
Prosimvas, nevi nekdo jestli samice sezere svoje mlade?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.01.2009 20:15 Muž Geri [29] - SkaláryRe: Joecz
Jo bojovnice do akva bez dna max výška vodního sloupce 15cm, hned po výtěru samici odlovit, samec už to zvládne sám... a to co padá mezi kamínky jsou jikry, vajčka maj třeba slepice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 18:56 Joecz Re: Vocko88
Toho bych se nebál, pokud nemá ryba nějakou ránu a není oslabená, tak se plísní nenakazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2009 17:38 Vocko88
Je možnost, že plesnivé jikry udělají neplechu rybám? (plíseň ryb apod.) Mně taky sameček všechny nepochytal a dole mám štěrk...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2009 22:35 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Me se betty trou ve spolecenskem akva porad! Mam je par mesicu a uz se treli 3x minimalne. Sem laik a nedelam pro ne nic specialniho. Mladych mam sice jen 12, protoze se mi podarilo odebrat jikry jen z jednoho treni (ostatni rybky jikry miluji). Ja jikry ihned po vytreni odlovil a dal do male nadrze pro prcky. Vzduchoval abych zabranil zplesniveni a hle za par dni uz to tam plavalo.

Zhruba 2 mesice stary prcek.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 12:00 Joecz Re: Vocko88
Z těchle by se to mělo povést. Část nejspíš budou kambodžy (jako samička na obrázku) a část červené, možná se tam objeví i jiné barvy...
Pokud by se neobjevily červené, tak jak chceš, tak vyber tu nejčervenější samicku a znovu ji vytři s tvým červeným samcem.
A ve druhé generaci budou červené zaručeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2008 09:42 Vocko88 – betta samička
Fotka k příspěvku Ahoj, v Ústeckém kraji nejde sehnat samička betty, mají jen takové(viz. obr.) a já jsem chtěl, aby byly CELÉ červené-jde to vůbec? Nebo co mi vznikne z tohohle a červeného VT samečka? Aby to nebyl nějakej paskvil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 19:45 minonka0800 Re: Joecz
A co CT samec a HMPK samica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 10:19 Joecz Re: Vocko88
Já si nemyslím, že je moc vhodné křížit CT a VT, mně osobně se ti kříženci vůbec nelíbí. Když už křížit, tak spíš PK x CT nebo HM x CT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 19:31 Biky Re: Vocko88
Ahoj.
V křížení bett se většinou moc meze nekladou, pokud vím. Vytření bett VT a CT není žádný problém, já sama nyní odchovávám takové tření: samice VT kambodža, samec červený CT.
Pokud by tě zajímalo, co z toho vypadne za varietu, bude několik málo rybek VT stejně jako CT a zbytek CV. Teoreticky by se mělo jednat o rybky s roztřepenými konečky ploutví. Taková rybka nemá na výstavách v kategorii CT moc šancí, ale, je-li opravdu hezká, může vyniknout pod kategorií Ostatní. Navíc takovéto bettynky jsou často oblíbené u laiků, kteří znají z akvaristik jen červené a modré praporáky.
Pokud sháníš kontakty, doporučila bych ti se porozhlédnout na www.splendenspower.cz.
Spoustu bettích mláďat a hezkých odchovů Biky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2008 19:19 Vocko88
Ahoj, můžu zkřížit bettu CT a VT? A ještě něco-nemáte někdo kontakt na chovatele betty v ústeckém kraji? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 15:39 mirielll Re: martineu
Pruhy maji i mlade betty. Kdyz moje samice poustela jikry, tak mela takove bile pruhy.. Ale ne podelne ale svisle.. Jakoby popraskany telo (asi od tehotenstvi) :))) Ale jestli to maji takhle vsechny ryby...nevim. Nicmene pareni bett je opravdu podivuhodna podivana :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2008 15:14 martineu
Ked ma samica chut na parenie, tak sa jej nahodia vodorovne pruhy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 19:05 Joecz Re: bety
Betta není gupka, nedá se odchovat bez nějakých znalostí, samci se musí vyseparovat - bude potřebovat místo na odělení cca 50 samců, atd... Nastuduj si alespoň základy
Tohle se musí pořádně rozmyslet.

Před zakoupením bojovnic doporučuji prostudovat www.betta.wz.cz .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 12:10 Acinonyx Re: bety
Sudiac podla cichavcov, ktore sa mi pravidelne vytierali, tak by som to videl tak na 2-3 tyzdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2008 10:43 Bety – Bojovnice pestre-kdy se trou?
:-) Dobrý den prosím vás chtěla bych se zeptat mam samečka bojovnce pestré a před 4 dny jsem si ještě koupila samičku bojovnice pestré a hned 1 nebo 2 den se na třeli a vykladli vajíčka,ale z vyjíček nic není tak sem se chtěla zeptat kdy se zase natřou?Dekuji.Bety. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2008 18:28 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Joecz
Proto se většinou bojovnice dávají třít do vytíraček, kde je dno bez substrátu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2008 18:22 Joecz Re: bety
To co spadne do dna zplesniví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2008 18:21 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: bety
Co takhle dát pod hnízdo břidlici nebo něco podobného?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi?od=1351