Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2016 19:08 Žena wdenda [14] Re: Nikoolka
Dát je do samostatného AQ... 1 na 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 18:18 Nikoolka
Ahoj chci se zeptat mam spol. Akva a mam tam i betty 1samec a 4 samicky samicky tam byly spolecne dele nez samecek ten tam je cca 2 měsíce. Stale samecek nestavi hnízdečko a ani co o nic nesnaží. Vodu jsem ted nastavila na 26-27°C jinak mám mekkci vodu.. nemate nejakou radu? Děkuji za radu :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:42 Žena wdenda [14] Re: K.J.
Myslím že to zatím jen 'neumí', nechej je odděleně a za dva týdny je zkus dát dohromady. Třeba se ti začnou znovu třít (1:1, vždy jen jeden a jeden)
Ale když pockáš na někoho zkušenějšího tak nic nezkazíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:30 K.J. – Prosím pomoc
Koupila jsem si samce Betty a postavil si pěnové hnízdo. Po par dnech se rozpustilo. Když jsem konečně sehnala samice taky se nic nedělo, žádný pěnový hnízdo. A dnes přídu domu a vidím maly bily kuličky a samce s jednou samici v obětí. Ostatní samice jsem dala hned pryč. No a po každý když bylo po obětí tak samec všechny kuličky snědl. Po chvilce vypadalo ze je konec ona byla na dně tak jsem ji dala taky pryč.
Samce jsem nechala, nevím co dělat, hlavně mě překvapilo ze nemá žádné hnízdo a že k tomu došlo. Prosím pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 10:00 hurvajz77 Re: motýlek
Dobrý nápad. Uvidím, jak to bude fungovat. Myslím, že rybkám se to líbí a já mám z toho taky dobrý pocit, že nevyrůstají v laboratorním prostředí. ;-)

Jak jsem se tady minule zmiňoval, že se mi tady požírají, tak jsem jim křivdil. Na vině byl malinký filtr. Včera při kompletní čistce jsem uvnitř našel jednu pohřešovanou rybku. Filtr má takové malinké žebra a nečekal bych, že to tu rybu vtáhne, a že projde. Pravděpodobně požrané rybky mohly mít spojitost s filtrem. Ryby už jsou zase větší, ale s filtrem ještě počkám. Zatím lehce bublinkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2016 08:09 Muž motýlek [275] Re: hurvajz77
Dělávám kompromis - dám štěrk, ale předních asi 10 cm nechám jen podlahu. Když to dobře naspáduješ, tak devadesát procent odpadu bude na té podlaze. Ony některé rybky to čisté sklo moc nemají rády, všiml jsem si i u kamaráda profíka, že to tak dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 22:24 Žena Turbínka [2558] Re: hurvajz77
Filtr hodně usnadní, tedy zaběhlý a odpovídající ;-) Smiřme se s tím, že výměna vody (napršení, odpar, odtok, natečení) je prostě nenahraditelná součást ekosystému :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 22:19 hurvajz77 Re: Turbínka
OK. Čekal jsem tuhle odpověď. Jen jsem myslel, že by to mohlo být hezčí a že vše zachrání filtr. :-)
Prázdné dno pořád čistím a asi jsem ho chtěl skrýt. Kamínky nechám na jindy.
Výměnu nepodceňuji, až se bojím, že když půjdou do světa, tak nic nevydrží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 22:07 Žena Turbínka [2558] Re: hurvajz77
Co takhle bez dna, když se jedná o separaci, bude se to líp udržovat a kytky nech plavat nebo v květináči ;-) Bublifuk nebo filtr, hlavně si drž kvalitu vody její výměnou X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 22:04 hurvajz77 – dno
Mám další 40L AQ. Celou malou partičku teď vezmu a přestěhuji do většího. Dvě rybky jsou už sólo, dělaly bordel a nechtěly se kámošit se sourozenci. Můžu do velkého AQ dát na dno štěrkovou drť (vyzkoušená a teď ji převařuji) a místo bublifuku raději použít filtr?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:59 hurvajz77 Re: JoKa
Jj, teplotu si vždycky hlídám i při výměně. Jsem vždy +- 1 stupeň. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:58 JoKa Re: hurvajz77
Jenom bacha na teplotní šok, při výměně vody. Pokud budeš temperovat, tak voda co doléváš při výměně vody a údržbě musí mít stejnou teplotu. 2 stupně skok už je dost nebezpečný v této velikosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:55 hurvajz77 Re: motýlek
;-) Právě jsem si to představoval, jak říkáš. Topítka mám dvě a teď si zajedu ještě pro jedno akvárko. Rozdělím je do nádobek, kolem bude voda s topítkem, plus ten filtr. Super. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:44 Muž motýlek [275] Re: hurvajz77
Dáš kelímky do společné plastové krabice - třeba na prádlo. Tam naleješ vodu a dvakrát za den přihřeješ.. Pokud jsi detailista, můžeš tam dát topítko a filtr, co bude vodu míchat Ale obecně stačí dát v místnosti výše, kde teplota je dostatečná. Což jistě v odkazu nahoře někde najdeš ;-) Abych taky zašpičkoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:32 JoKa Re: hurvajz77
Blbě...
Tak si objevil druhé úskalí odchovu bojovnice... Nejlepší je temperovat celou místnost, jinak toho nedocílíš...

Hele fakt si přečti ten modrý rámeček nahoře. Zatím si se nezeptal na nic, na co by tam autoři před tebou nereagovali. ;-)
Kdyby jsi náhodou modrý rámeček neviděl, tak odkaz zde: splendenspower.cz

Ještě koukni tady, je to článek z toho fóra, lépe sesumarizovaný, bez nutnosti hledat: clanky.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:26 hurvajz77 – teplota
Jak řešíte teplotu v malých nádržkách při separaci?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:16 Muž motýlek [275] Re: violet
Ty malé, které bys odsála - tak to jsou ty, které by stejně nepřežily - alespoň takovou mám já zkušenost - samozřejmě myslím šetrný způsob odsávání. A pokud odsáváš do nádobky, tak tu můžeš zkontrolovat a mladé vrátit zvonem - chce to jen trochu zručnosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:15 Žena Turbínka [2558] Re: violet
Chce to cvik, ale ta hygiena je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 10:12 violet Re: Turbínka
Mam tam piskorky a odsavat se bojim ze priberu i male jsou vsude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 09:52 Žena Turbínka [2558] Re: violet
Dej tam maximálně plže a dbej na kvalitu vody. Ideálně ty zbytky luxuj denně hadičkou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 09:50 violet
Mam problem se zbytky zloutku v akvariu.nase betty maji 6 dni tak bych se chtela zeptat zda muzu do akvaria dat sumecka nebo pancernicka aby zbytky zlikvidovali a nesezrali prcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 14:22 hurvajz77 Re: Turbínka
Moje představa je, že nejlepší samec zůstane ve velkém a ještě dvě samice (jestli tam nějaké jsou). Zatím je nedokážu rozlišit, jsou všechny stejné. Taky je možné, že jsou to všechno samci.
Takže v konečném výsledku, stejně do velkého některé půjdou.
Jsem nezkušený, tak se raději ptám, jaké jsou možnosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 13:59 Žena Turbínka [2558] Re: hurvajz77
Těch 30 by dát mohli. Ta osádka mi v tom větším vadí víc. Proč prostě jednoduše nezačneš separovat samce a neřešit přesuny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 13:56 hurvajz77 Re: Turbínka
OK. Tak já ještě chvíli počkám. Drobota to moc není, vypadají jako dospělé ryby. ;-)
Jak by asi měly být velké, aby zvládli hladinu 30cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2016 23:49 Žena Turbínka [2558] Re: hurvajz77
Prašť jako uhoď, já bych se bála u toho velkého vodního sloupce a ostatních ryb (dospělá betta), je to pořád drobota a chce jistou péči. Raději bych vzala nějakou padesátku, tam si selektovala samice a samce pomalu už dávala do petek mimo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:43 hurvajz77 Re: Turbínka
Souhlasím. Jen jsem si myslel, že se ve větším akváriu až tak moc nepotkají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 23:37 Žena Turbínka [2558] Re: hurvajz77
Když už i teď máš mrtvolky, je tak "trochu" pravděpodobné, že samci spolu nemohou být už teď. Ostatně ti to psal už JoKa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 22:00 hurvajz77 – male rybky
Možná hloupý dotaz, ale zeptám se. Když tak mě hned nekamenujte. ;-)
Mám malé betty měsíc staré, cca 3cm (už jen 11ks – začínají se požírat) ve 25l nádržce.
Dále mám větší akvárium 116L - 1x beta samička, 3xparmička, 1xpřísavka(půjde pryč), 1x krunýřovec (půjde pryč) a 2xostnovec leopardí
Otázka zní: Můžu malé bety vložit do akvária většího?
Kdyby to šlo, můžou se lehce schovávat před sebou samými i před většími rybami. Ve volné přírodě přece nikdo nechodí, aby hlídal, jak je kdo veliký.
Obavu mám z Ostnovců, i když jsou ještě malí (cca 4-5cm) a ze samičky bety (5_6cm).
Dále nevím, jestli rybky uplavou větší vodní sloupec, než jsou zvyklé a jestli se nemůžou zadávit větším soustem při krmení větších ryb.
Co vy na to?
Je mi jasné, že až budou samci větší, tak už být spolu nemůžou. Teď by to ještě mohli chvíli zvládnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2016 15:33 JoKa Re: hurvajz77
3 cm už není žádný potěr. Chovatelé je začínají separovat ve 2 max 2.5 cm a vědí proč. Ty už teď taky... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 14:27 hurvajz77 – malé Betty
Mám 25l akvárium, kde mám umístěné malé bojovnice. Akvárium je prázdné, pouze rybky, bublinkovač a topítko na 28 stupňů. Za dva dny budou mít měsíc a už se začínají vybarvovat.Chtěl bych se zeptat. Začínají se mi ztrácet rybky, někdy najdu na dně požrané torza rybek, nebo ani to. Nejsem žádný detektiv, ale myslím, že na vině jsou sourozenci. Rybky mají asi cca 3cm a všechny jsou stejně veliké. Je možné, že už se samy začínají požírat nebo je na vině tvorba labyrintu a oslabení jedinci jsou sežrání? A nevíte někdo, jak rozeznám samečky od samiček? Zatím vypadají, že mají všichni stejně velké ploutvičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 13:37 Muž motýlek [275] Re: violet
já je měl dokonce ve dvoudecovkách - ale to není moc dobrý nápad ... hlavně si vymysli nějaké přikrytí - třeba dej kelímky do nějaké krabice, kterou seřízneš na výšku kelímků - a přikryješ nějakým sklem nebo průhledným plastem v celku ... fantazii se meze nekladou ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 13:00 violet Re: motýlek
Diky moc za radu. Taky me napadly ty pivni. Ale myslela jsem ze to neni moc dobre bo jsou kulate.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 12:37 Muž motýlek [275] Re: violet
ne ne - to je nízké ... kup si půllitrové průhledné kelímky (jako na pivo - balení je většinou po 12-ti) ... hřbetní a řitní ploutve chceš přece mít co největší? ;-) ... ale odděl samečky až tak ve velikosti 2.5cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 11:34 violet – Odchov samečků
Vidím že je zde hodně lidí, co rozumí hodně věcem.Tak Vás prosím opět o radu. Pro odchov malých Bett bych si chtěla pořídit tuto krabičku. Viz obrázek. Její rozměry jsou 142x118x65mm, obsah 700ml.Tak jsem se chtěla zeptat, zda jsou pro samečky dostačující a vyhovující než vyrostou.
www.catershop.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 12:28 Muž motýlek [275] Re: violet
no - asi jsi mu nedala jasná pravidla kde se smí stavět ;-) ... ale ono je mu to asi jedno - v přírodě také kelímky nemá ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 11:50 violet – Jikry
Zdravíčko! Náš sameček Betty staví hnízdo. Po první zkušenosti, jsme mu dali kelímek na stavění hnízda. Vše bylo ok, malí se vykulili, ale pak se nám pokazilo ohřívadlo, tak to bohužel nedopadlo. Teď jsme mu dali ten samý kelímek ale hnízdo začal stavět mezi něj a sklo akvária, tak nevím jestli, tam jikry uloží. Máte s tímto nějaké zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2016 17:59 Muž motýlek [275] Re: funtcz
Už to za mě napsal JoKa - naprosto podle mých zkušeností. Tak hlavně poctivě - i když podle mě ta teplota by mohla stačit tak 27°C, ale to je věc názoru a možná i ostatních podmínek vody(?). A po třech týdnech (pokud se bude dařit) každý týden o 1°C snížit až na 25°C.
S tím vzduchováním to dělám tak, že používám kamínek do filtrů - a ten dám těsně pod hladinu a pro jistotu jej ještě obalím jávským mechem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2016 17:53 JoKa Re: funtcz
Voda stejná jako v akvu. Teplota ideál tak 28-29, ale zvedat pomalu. Filtr při kulení netřeba, ale až začneš krmit, tak začít (pokud začneš dřív, nic nezkazíš, ale bacha, ne žádné proudy, bublifuk je značka ideál). Vzduchování je potřeba přidat také po rozplavání, než se jim vytvoří labyrint a opět zase bacha, nevzduchuj nijak silně, nebo je umlátíš.
Ano, ten roztok, to je krmivo (za mě vede Nobil fluid), ale moc na to nespoléhej, není to žádný zázrak a počítej se ztrátama a pokud možno co nejdřív najeď na artémku. Tak třetí den po rozplavání už jí vezmou bez problémů...

PS: ten modrý rámeček si přečti, odpoví na vše, co potřebuješ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2016 16:56 Muž funtcz [22] Re: motýlek
Fotka k příspěvku Ten roztok je nějaká potrava? A filtr žádný?teplota? Mají tam vodu z akvária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2016 08:47 Muž motýlek [275] Re: funtcz
Uřízni si spodek z PET-láhve, naber jím co nevíce potěru. A pak si v klidu zařiď nějakou dvou-pětilitrovku a zkus naladit stejnou vodu a pak to tam velmi opatrně (hlavně časově) přelej - spíše tedy ponoř a ať samy vyplavou - to určitě zvládneš.
No a pokud tohle vyjde, zajdi do nejbližší prodejny s rybičkami, kup nějaký fluidní roztok (JBL, ale asi jsou i jiné). A až budou opravdu plavat - vodorovně bez poskakování - tak někam mezi ně toho roztoku dvě, tři kapky nalej. Já to dělal tak, že jsem to napřed dal dotykově na hladinu. A ono se to postupně rozptýlí - beťáci nejdou moc na dno, takže tohle je ekonomičtější postup ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2016 20:29 Muž funtcz [22] – Betta chov
Fotka k příspěvku Zdravim. Kdo mi narychlo poradí co dělat když bojovnice má malé ve společenském akváriumu? Četl jsem že se má odlovit samce ale jsou tu skalary, tercovci.. To asi neprezijou a nebo malé odlovit do nejake malé nádoby? Bych to i neřešil ale dcera začala jásat tak tatínek se musi snažit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 11:22 violet Re: motýlek
No zatím to vypadá, že se drží spíše na hladině takže ho budu sledovat a uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 11:01 Muž motýlek [275] Re: violet
Ono to není nesmysl, ale pokud nemáš zkušenosti a nedokážeš odhadnout, jestli sameček nechá potěr na pokoji, pak je menší zlo ho odlovit.
Vodu zkus odsát někde z místa, kde jasně uvidíš, že tam není potěr. Oni se ještě ti malí neumí moc bránit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 10:42 violet Re: motýlek
OK super to jsem se taky chtěla zeptat zda ho tam nechat bo jsem někde četla že ho dolovit až se potěr rozplave, ale to se mi zdá jako nesmysl děkuji moc.
EDIT-A ještě prosím voda se mi zda špinavá, tak nevím kdy ji mám odkalit ať je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 10:30 Muž motýlek [275] Re: violet
Ihned odlovit samečka a pak uvidíš. Pno je to fakt hodně malé a necvičené oko to nemusí vidět. Jestli máš akvárko zarostené, tak tam nějaká mikro_potrava pro začátek bude (nebo nějaký fluid-roztok - třeba od JBL) a jestli tam bude po dvou dnech něco plavat, tak zkus artemku - tu si ale musíš připravit dva dny dopředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2016 10:00 violet – hnízdo
Dobrý den všem. Prosím o radu. Dnes ráno asi po třech dnech jsme našli skoro rozpadlé hnízdo našeho Beťáka, znamená to že už se malí vykulili nebo je něco spatně? 2x se mi zdálo že jsem viděla malé pulečky co plavali malinko nahoru a pak dolu.tak teď nevím. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.02.2016 17:54 JoKa Re: Dolly
Až tření skončí úplně, akt se bude mnohokrát opakovat. Konec poznáš snadno, samec začne samici vyhánět od hnízda. Tak to je ten moment...
Neboj, vysílením neumře. Jenom bacha, kdyby probíhalo tření, ale ze samice nešli vajíčka. Někdy jde jedna, někdy 20, to je normálka. Občas i žádná, ale nesmí se opakovat dokola a dokola a bez vajec. To by znamenalo, že to má zatvrdlé. V takovém případě odlovit hned...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2016 14:24 Dolly – Tření
Zdravím mám dotaz! Poradí mi někdo prosím kdy odlovit samičku Betty od samce? tření proběhlo už několikrát a stále pokračuje, tak ať neudělám něco špatně. Mám obavy aby samička vysílením neumřela.Moc díky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 18:26 Petronella Re: motýlek
Ano.. Samec u hnízda po celou dobu, samice odebrána... Stále dooňuje bublinky a čeká, že něco vyplave... Vzhledem k páření v pondělí, čeká asi zbytečnně.:-((((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 14:54 Muž motýlek [275] Re: Petronella
A ponechala jsi samečka u hnízda?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi?od=151