Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 07:40 meleri Re: p7701
Takze tyto rybky jsou asi hodne prizpusobive.. Mam moc rada tetry, ale ty se mi nikdy nepodarilo rozmnozit. Skoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 07:27 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: meleri
Já jsem z Ustí nad Labem a vodu mam taky tvrdou (super na Malawi) a pro betty ji vůbec neupravuji. Takže si myslím že tvrdost vody nemá až takový vliv na odchov a chov bett.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 06:58 meleri Re: p7701
No ja jsem ho videla, jak je z hnizda zobal a mizely mu v brichu... Myslim, ze se prizivila i samicka. Byla bych je odlovila, ale netusila jsem, ze se mi vykuli... Mam tady velmi tvrdou vodu s vysokym pH a prece tyto rybky potrebuji pH neutralni nebo nizsi? O to vic jsem prekvapena, ze se to vubec podarilo. Ja tyto rybky chovat nechci, ale aspon jim zaridim hezke akva, kde budou mit dostatek prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2013 20:56 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: meleri
Nepojídal. Co by jsi čekala? Určitě jsi krmila suchym a dle tvých dotazů o tom moc vědět nebudeš. Ale každej se učíme. Radím ti napřed něco o těchto rybách nastudovat a pak budeš vědět, že odchov tak jednoduchý neni.
Proč myslíš že ti přežili jen tři? A to jsi teprv na začátku. Než dorostou dlouhá doba. Taky nemusí dospět ani jedna betka. Což ti samozřejmně nepřeji ale stát se to může. A myslím že bát se nemusíš, že by se ti přerybnilo akva. To se u bett nestává. Tak hlavně at se ti vede. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 20:41 meleri Re: hannyy
Potes koste, sedesatdevet, co s tim budes ted delat? Ale asi to vykupujou ve zverimexu? Me prezily tri, mam pocit, ze samec ty jikry pojidal.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   17.01.2013 17:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
Na Bettach je oproti osatním rybám kouzlo v tom, že nikdy předem nevíte jak budou vypadat potomkové.
A když už se vám zdá, že je ryba dospělá a barevně doladěná, může vás za půl roku - rok čekat překvapení a ryba změní o5 barvu. Tohle se děje spíš u těch strakatějších, nebo celofánků jako je na fotce p7701 ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 16:58 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: meleri
Fotka k příspěvku Teď už porostou rychle zachvilku se začnou postupně vybarvovat a než se jich nabažíš tak budou vypadat jak dospělé. máme taky první odchov, těm našim je přes dva měsíce a měří asi 4cm. Po prvním počítání jich bylo 69 a 66 se jich dožilo do teď :-) ještě jsou trochu okousaní, v separacích jsou od víkendu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 11:57 meleri Re: malyLibor
No nechtela bych, aby se mi mnozily kazdy mesic! Na to budou stacit endlerky :-) . Jo jak se vybarvi, vyfotim. Dama jsem zvedava, zatim neni poznat ani pohlavi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 00:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: meleri
Neboj, to je štěstí začátečníka, obvykle to tak snadné není... a taky ještě nejsou dospělé... ale nejhorší už by měly mít za sebou, tak se těšme, jaké budou mít barvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:26 meleri Re: Semtex
Ja nevim, jsou uplne malinke. Otec byl tmave modry, postarsi zrejme. ?atka svetla s cervenymi ploutvickami... Ty rybky jsou uplne prusvitne. Barva asi tak jako u samic od zivorodek. Priznam se, ze pro mne jsou k nerozeznani od zivorodek, vypadaji uplne stejne. Plavou klidne, po celem akva, jsou jenom tri. Uvidim, co z nich bude, ale ted kdyz nad tim uvazuju, tak v tom velkem akvariu se mi budou mnozit a co pak s nima.... Netusila jsem ani nahodou, ze tyto rybky se mnozi tak snadno jako treba pavi ocka! Myslela jsem, ze to bude slozitsi. No, kdyby vypadaly jako rybka na vasi fotografii, tak se do nich asi zblaznim! Strasne se mi libi ta tyrkysova barva, to je fakt uzasne! no jsem hrozne zvedava, co z nich bude!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:14 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
V této době už jistě bublinkují.. A začne se objevovat první barva na plotvích. Ryby co budou tmavé barvy jsou teď takové olivové barvy a z nich bude červená, modrá, metalická....
Pokud jsou ryby světlunké, budou mít barvu jako ta ryba co sem dal fotku p7701, nebo taky žluté, mramorované, ale i červené Kambo (červené/modré, žluté/ ploutve, a světlé až růžové tělo)... a nebo různé mixi barev.
A co mám černé, tak ty jsou kupodivu taky v mládí světlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:05 meleri Re: Semtex
Aha, takze spis rostou pomaleji? Ne, ja nechci aby si vytrely, nejradsi bych mela v tom velkem akva jen jednoho samce a nebo samici. Ale nevim, co z nich bude. Jsou jeste male... Nechci je mnozit, i kdyz jsou to krasne rybky, tak toto bylo nechtene, ze se mi vytrely. Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:04 meleri Re: p7701
Nadherna barva! A za dva mesice, teda to jsou obrici! Ja to resim, protoze nechci, aby mi sezraly male krevetky... K bettam me premluvil syn. A pak jsem je dala znamemu ktery je ted ma. Jenze se mi stacily vytrit a ted mam jejich potomstvo. No maji fakt necely centimetr, takze se jim asi dari. A ja se na ne tesim, ze je dam do velkeho akva, jenze ho nemam jeste zalozene....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.01.2013 20:36 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: meleri
1cm za 4 týdny je dobrá velikost, dost dobrá....

Co jsem pozoroval první výtěr u mladých ryb, tak to měli sotva 3 měsíce.... Ale ryby bych tak brzy do tření nedával, spíš tak 5 měsíců, až jsou trošku větši, silnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   16.01.2013 19:43 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: meleri
Fotka k příspěvku Ahoj, v měsíci by už měli mít alespon 1 cm. Takle vypadaj moje dvouměsíční.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:32 meleri
Ahoj, jak rychle rostou male betty? Ty moje maji cca 4 tydny, a maji necely cm, za mesic dva uz budou dospele? Dik...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 00:16 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: p7701
No, vylihne leda v zachode. Vymenila jsem ji uz vodu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2013 22:22 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
Ještě se ti s toho něco vylíhne a mě trefí :-D Ale asi to u ní bude s orientací divný. Kluka odežene, pak toto. Zkus ji hodit samici :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: kaktus1010
To jo, ale to není ten klasický výtěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2013 22:13 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: p7701
Neni hermafrodit :-D Samce mela pred par dny, ale jeste je na ni moc malej, tak ho odehnala. Jsem ji separovala. Chvili se vcera potloukala sama v akvarku a dneska do toho praskla. S bettama je kriz. Furt maji nejaky prekvapka :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:10 kaktus1010 Re: p7701
Mne sa to tiež stalo a viem o 2 dalších, je to vzacnost ale stava sa to...
Ešte doplním že už niekolko krat som našiel vypustene vajička v poharoch... Samice si tým ulavuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: p7701
Že by samice stavěla, to mi nepřijde úlet, to jsem zažil. Pomáhala samci. Ale nikdy, že by se sólo vytřela. Stimul jí dává právě samec...no ale když pán Bůh dopustí tak asi fakt i sekera spustí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2013 22:03 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
Tak to je hermafrodit :-D S tim jsem se fakticky nesetkal. A neni to náhodou kratas samec? Nevytřel se s nějakou samicí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:59 Žena kyo [271] - Labyrintky – samicka a hnizdo
Pred necelym pul rokem (asi) se tu nekdo ptal na svoji samicku, ze mu postavila hnizdo. Vsichni se shodli, ze to neni mozne a je to samec. Tak vam chci rict ze moje samicka si sama momentalne postavila hnizdo a upustila do nej svoje neoplodneny jikry. Hlida je jako samec. :-D chudinka, porad asi doufa.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 20:19 PR0V0CATEUR Re: hannyy
Nic není nemožné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 20:17 Žena hannyy [13] - Labyrintky – slintové
Je možné, že šest týdnů staré bety už slintaj? Děkuji za odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:32 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Semtex
Jojo. Zoo Branik. Jeho puvod tezko rict :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 13:17 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kyo
I to se stává. Příště bude lepší jej odlovit hned po výherní a snížit hladinu vody na 5cm. Po rozplavání potěru doplníte vodu do normálního stavu.

To je co za samce, nějaký Import, akvaristiky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 22:23 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Ten blbec je skoro vsechny pozral. predcasna chvala. ne

No ale aspon jsme se dostali uz k tomu, ze umi postavit a oplodnit... Neco zbylo, ale fakt malo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2012 20:24 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Správně. Já tedy nechávám samce do rozplavání. A pokud se vyskytne nějaký lajdák, zbavuju se ho. Většinou ho někomu daruji na parádu palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 17:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: p7701
To není dobrý samec....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 17:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Klíííííd, je ho třeba...do určité míry... smich dobrý taťulda nosí zpátky nahoru mladé, které by se zbytečně dřely s vyplaváváním, když se vydají "na cesty" za potravou, nebo jen tak". Ovšem je třeba jej odlovit v okamžiku, kdy už to dělá v době, kdy potěr nromálně plave... ( a on to dělá, jako mnoho labyrintek velmi často, když už je zbytečné). Navíc se mu občas nějaká rybka tak nějak zadrhne v hrdle, a to co nesl, někdy nedonese... polkne....smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2012 17:19 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: kyo
Samec se odlovuje pouze když se o jikry nestará. Znám dokonce chovatele který samce odlovuje vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2012 15:26 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: kyo
Pokud se o jikry stará, tak je lepší jej tam nechat do doby než se potěr rozplave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 14:24 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: p7701
Ty samce vylovujes vzdycky? Ja ho tam nechavam. Mam ho radeji vylovit? K cemu je tedy po vytreni v akvariu dobry, kdyz ho vlastne neni treba? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.11.2012 10:45 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: jake98
Až se vytřou, dej pryč oba a zvyš teplotu na 29 stupnů. Jikry se vykulí a díky vysoké teplotě se dříve rozplavají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 10:19 jake98
Co mám dělat, když mi ryby postlavily hnízdo, vytřeli se, nanosily jikry do hnízda, ale pak se sameček nějak přestal starat o hnízdo? Za 2 dny je fuč, jak hnízdo tak jikry? Poraďte prosím, je to můj už několikátý neúspěšný pokus a už nevím čím to může bejt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.11.2012 05:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: kyo
Betaři třeste se, tady se rodí konkurence... palec X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 23:54 Žena kyo [271] - Labyrintky – konecne
Tak hlasim, ze se to konecne povedlo a muj cervenej neschopak se uschopnil. Mame hnizdo pod listy plne vajicek. Nova samicka mu to teda obcas chodila urovnat a sebrat ze zeme, ale ted uz se o to stara sam :) Tak jeste aby byl plodnej a snad z toho neco bude :)))) Asi fakt pomohlo to pridani listu a zbarveni vody, je jako vymenenej.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 13:15 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: tajfun1
Neuhlídá, až když je větší. Ale neodsaje jich tolik. Musí tam dát šneky a měnit část vody. Odsávat hadičkou přes molitan na bublifuku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 13:13 Muž tajfun1 [222] Re: hannyy
Tak zkus odkalovat vzduchovací hadičkou. Ta je dostatečně malá na to, aby si uhlídala nasání potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 08:52 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: hannyy
Nejlepší je dát pár okružáků. Já dávám ampulárie ale to když už je potěr větší a problémy s tím nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 08:37 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: romant
Ok, a co tam dát? To akva se mi nelíbí. Je bez dna a odkalovala bych ho nejradši ob den, jenže při odkalení se mi podaří sebrat i rybky. :-( Řeším co tam pustit aby mi to čistilo dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 08:26 R Muž romant [27987] Re: hannyy
Potěr sežere a akvárko zase.. To bych nedělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 08:21 Žena hannyy [13] - Labyrintky – ancitrus a potěr
Můžu pustit ancitruse k potěru aby mi čistil akva?? děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.11.2012 12:01 Žena kyo [271] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Rosteme, dva dole jsou jeste prtata vcelku, ale dalsi uz rostou jako blazen, hlavne ploutvicky. ahoj
Dulezity je neusnout na vavrinech a furt kolem nich litat. :-|
Bavi me, jak jsou akcni, pubertaci. Mam je tak rada, ze si nedokazu predstavit, ze pulku z nich budu muset dat pryc. Nefotim holky, ale ty jsou prekvapive taky velmi dobre zbarvene, zvlast par kousku ma takovou prechodovou jemne fialovou barvu se zelenymi odlesky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2012 13:02 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Tak od sery jsem neměl. Ale stejně. Pokud tim máš krmit každej den, tak je to finančně docela drahý. Neni to pro chovatele. Ale jako hobby zpestření stravy proč ne palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2012 13:00 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: LiborSprysl
Mohu potvrdit..kolikrát mě ryby překvapily a musel jsem krmit přičemž jsem zjistil že došla plechovka :) Pytlíky jsem koupil narychlo už několikrát, vynikající líhnivost a artemie jsou krásně prťavé. Jen ta cena.) Asi si zajedu kolem vánoc do reichu pro velkou pixlu, jsem s touto artemií spokojen...jen nemohu v ČR sehnat velké balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2012 12:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: p7701
Hele bacha...testoval jsem ty pytlíčky od Sery co jsou komplet připravené jen líhnout...Líhne, líhne a výborně...Nevím jestli za to mohla šarže, ale dost se líhne a rychle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.11.2012 12:22 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: hannyy
Kolik máš potěru. Počítám jeden výtěr, nemusíš to přehánět, já dávám na půlitr vody tři vrchovatý kávový lžičky soli a čtvrtku zarovnaný lžičky vajíček. Mam to na krmení celý den, krmím dvakrát denně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi?od=651