Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 12:16 Žena bucliik [99] Re: dzuny
V těch bublinkách budou jikřičky, jsou malé a průsvitné. Chce to pořádně pozorovat, ale určitě bys je uviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2008 11:37 dzuny – k poznám, že už se vytřely??
Ahojky všichni! Mám páreček bett ve vytíračce, samec má od včerejška krásně velké hnízdo potlesk , ale nevím jestli už se vytřely. Dá se to nějak poznat?? Samice pořád pruhuje a je pěkně tlusťounká, ale nechci aby jí samec něco udělal. :-O Za všechny rady a postřehy předem děkuji X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:30 Sandpiper Re: iblik
Je to zavrené akvarko, kytek je tam hodne a vzduch je dost teply a vlhky.., ale myslim stejne ze se mrnata nedozijou té doby kdy se jim zacne vyvijet ten "labyrint", tak na tom tak moc nezalezi.
Ta fotka co jsem sem dala je z karantény kdyz jsem ho koupila, to neni to akvarko ve kterym ted zije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:27 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Sandpiper
A máš kryci sklo a plavoucí rostliny? Ja když dávám množit bojovnice, tak je dám do jinyho akva a vypnu bublivuk dokát se nerozplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:27 Sandpiper Re: Joecz
Ten muj samec ani nebyl schopny hnizdo postavit...proto jsem taky ani nevidela ze tam nekde ma jikry. Byly asi po celym akvarku. No jo, on si asi neprecetl jak se to ma poradne delat. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:24 Joecz Re: bucliik
Samice odplave a hlídá "teritorium" (ne že by betty měli teritoria, ale nenapadá mě lepší slovo) a samec se stará o hnízdo. Potěr se rozplave a uplave pryč. V akváriu ryby nemají kam odplavat. Nechávat to v tomto případě na přírodě je nesmysl. Určitě bych nesrovnával akvárko s přírodou, kdyby to bylo stejné, tak nemusíte krmit ani dospělé, měnit vodu atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:23 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: bucliik
Potěr zdrhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:22 Žena bucliik [99] Re: Joecz
A jak je to v přírodě? samice odplave a samec už se nestará? Nebo odplavou oba a nechají mimina samotná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:20 Sandpiper Re: Joecz
Ja jsem zkusila ho odlovit a dat ho zvlast, a kdyz jsem ho dala do jiné, cisté nadoby, tak koukam ze on potvora si vzal v hube aspon deset malych s nim!!! :-D Tak jsem je vsechny zase vratila do akvarka a at uz si to tam zaridi s tou rodinou jak chce...co mu do toho budu mluvit!!! hmm
Edit: Navíc oni uz sami plavou.. A on je chyta a porad je plive do kouta. Asi ma strach ze se mu ztrati!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:18 Joecz Re: Sandpiper
Ale já nedělám aféru, jen mi prostě přijde hloupé ptát se na něco, co se dá zjistit v jakémkoliv popisu téhle ryby i tady v atlase. Na tom jak plánuješ krmit je herky vidět, jak si v lese.
A nevědět, že se má po tření samice odlovit mi nepřijde jako dobrá péče, když se všude píše. Po tření je nutné samici odlovit protože by ji mohl samec ublížit nebo i zabít...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:14 Sandpiper Re: iblik
Nebudu je krmit nicim zvlastnim. V prirode je taky nikdo krmit nechodi. Bud to prezijou sami a nebo chcipnou, a nebo je otec sezere. Jak rikam, nevim co bych s nima delala. Nebudu kupovat dvacet nadob jen pro to abych si mohla nechat vsechny mladata. Uz tak jsem dost otravena s malyma od ancistrusu..ale ty aspon muzu nekomu dat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:11 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Sandpiper
A už víš čím je budeš krmit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:07 Sandpiper Re: Joecz
Ja jsem toho o nich "zjistila" uz dost, ale kdyz je nechci pestovat, tak jediné co me zajima je aby byly zdravé a aby jim bylo dobre. Nepotrebuju aby me nejaky "znalec" ucil jak je rozmnozovat, na to kaslu. Jenom se mi zdalo divné co ten betak provadi s tema prckama. Ale jestli z toho bude nekdo delat takovou aféru tak uz se radeji na nic ptat nebudu. spim
Krome toho, hodne akvaristu na tomhle forum by si melo zjistit jak se ryby pestuji na zapade...z takovych rybich polivek jak zde vidim by se lidi tade v cizine uplne zblaznili!!! coze A tady to nikomu nepripada blby!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 21:31 Joecz Re: Sandpiper
Jo plivají zpět potěr dokud neplave sám. Ale ten zbytek dotazu...
To je tak když někdo rozmnožuje něco o čem ví prd no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2008 20:07 Mato00 Re: Sandpiper
1.Samica so po treni odlovuje!
2.Je nermalne, ze samec mlade zbiera a vracia do hniezda!
3.Mlade nosia v "hube" večšinov tlamovce!
4.Betty mlade vracaju do hniezda, a hniezdo chrania cele! hmm
5.Ked je uz poter rozplavany samca odlov!
na podklad hniezda by si si mala zvolit nejaku plavajucu rastlinu alebo kusok polystirenu! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 20:05 Sandpiper Re: iblik
Fotka k příspěvku Ano, mam uplne "obycejnou" potvurku...je moc legracni kdyz plave s plnou hubou..oci mu lezou z hlavy!!! smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 19:33 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Sandpiper
smich Tohle bojovnice dělaj jestli už se rozplavaly tak ohlov toho samce. hop
Edit: Samozřejmě že existujou tlamovcové bojovnice ale ty budeš mít asi bettu splendens.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 18:29 Sandpiper – Otec betak
Dneska mi zacaly v akvarku plavat miminka of betty. potlesk Ale jejich otec se chova nak divne..napred odehnal samicku - musela sem ji dat pryc - a ted sbira ty prcky do hubicky a vzdycky je zase vyplivne do rohu pod listy. coze Vim ze nektere ryby chrani mladé v hube, ale ze by to i betty delaly to jsem nevedela!! Doufam ze se nezapomene a nepolkne je!!! smich Mela bych ho radsi taky vyndat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 20:29 marsz Re: sandpiper
Jestli je to mladý pár a tření nacvičují, tak by byla smůla tu samici v nejlepším odlovit. :-) Může to napoprvé i sníst, ne? Naši rájovci zničili plůdek třikrát za sebou, a pak se starali společně, jako nejlepší rodiče. X-) Anebo sou fakt hloupí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:59 Žena bucliik [99] Re: sandpiper
Jsou to světlý kuličky, hodně podobný těm bublinkám :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 19:49 Sandpiper Re: RAP
Tak jà jsem ji zatim odstranila a počkam co s tim hnizdem bude dělat..spim Nevim jak by ty jikry měly vypadat, radči mu do toho nepolezu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 17:34 RAP Re: Sandpiper
Stává se, že samice je připravena na výtěr dřív než hnízdo. Pak samec dostavuje hnízdo po výtěru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 16:44 Sandpiper Re: Joecz
No vidis, a ja jsem myslela ze to pro ne je uplne samozrejme a ze hned musi vedet jak na to... hmm Tak se jim musim omluvit. sad
Samecek ale zatim dostavil zase ty bubliny, tak nevim... byl by to delal kdyby uz bylo po vsem? Mozna ze to budou znovu zkouset...dnes v poledne ji uz zase honil. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 15:57 Joecz Re: Sandpiper
proč hloupí?! nezkušení pokud je to první výtěr tak většinou něco selže, ale pokud to samec hlídá tak tam něco bude, - samici pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 07:21 Sandpiper – Hloupí beťáci!!!
Hello!
No tak to se zase povedlo...celý týden muj beťák honil samičku a stavěl hnízdo a nemohl ji chytnout. Včera se mu to konečně podařilo ji dotahnout pod to hnízdo, a tak se tam začali vrtět a převalovat..až to uplně roznesli.Nezbylo z toho nic potlesk
Ted by mě zajímalo co dál..je to možné že by se vytřeli někam jinam než do těch bublin? Dnes už je zase samička zalezlá pod filtrem a starej tam něco hlídá pod plovoucým listím ale nený nic vidět ne . Nechci tam do toho vrtat ale potřebovala bych trochu vyčistit. :-|

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 18:30 Joecz Re: Šámes
Budete se divit, ale mě už se podruhé platinka vytřela sama v komíně. Normálně vypustila jikry a udělala hnízdo..... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2008 15:19 Šámes Re: Turec
Tak to se nediv že jí začal honit..
1) to je naprosto normální
2)samice by měla zůstat v komíně delší dobu. Ne chvíli jak ty píšeš. Jestli si jí tam šoupnul na hodinu tak se nediv..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2008 20:54 Turec Re: Šámes
No právě byla v něm! Samec stavěl, nejprve byl agresivní ale po chvíly mu otrnulo! Tak po chvíli jsem ji vypustil a v tu chvíli samec přestal stavět a začal ji honit! Ale už jsem ji vytáhl a dal mu jinou a ta se mu asi líbí páč jsem ani žádněj komín nepotřeboval! A už to vypadá dobře hnízdo hotové samička připravená a ted už jenom aby na to vletěli a je to!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 20:05 Šámes Re: Turec
Nevím jestli si správně pochopil výraz komín.. Komín je nějaká nádoba do které vložíš samici tak aby na ni samec nemohl a do doby než si na sebe nezvyknou a samice nebude mít ty "třecí" pruhy nedáváš je dohromady. Podle toho co tu píšeš jí samec trhal pak nechápu jak se mohl dostat k samici když byla v komíně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 16:37 Turec Re: Mefisto
Už se tak stalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 15:50 Mefisto Re: Turec
Okamzite oddel samicku a pockaj, kym sa samcek ukludni a samicka sa vrati do povodnej formy... Inac ju moze samcek ustvat k smrti!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2008 10:30 Turec
Sameček mi postavil hnízdo. Tak jsem mu tam dal samičku(do komína) ale hned přestal stavět a pustil se do samičky! V komíně jsem ji nechal asi tak hodinu a potom ji sameček dává pěknou sadu! Ale pořád na ni utočí! A hnízdo už nestaví! Samička je už pekně dobytá! Tak nevím co s tím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:42 Muž Yirka [9135] Re: Eivlis
Zde můžeš nastudovat: rybicky.net/rady/krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 14:47 Eivlis – žábronožka solná
co je to žábronožka solná a kde ji mám koupit pro ty moje prcky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 21:26 Joecz Re: kukulin
a víš co je docela legrace? když ty jikry pochytá, ale neplive rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 16:53 Žena Alena.sv [89] Re: kukulin
Ano,přesně tak. ;-) Ať se daří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 16:43 kukulin Re: Joecz
Teď jsem koukala, že tam plavou nějaký malinký. Je to docela legrace, jak je chudák sameček pochytá, vyplive a oni mu zase uplavou. Teď je mám tedy nechat a za tři dny začít opřikrmovat a odlovit samce? Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 14:23 Joecz Re: kukulin
Jestli nejsou plesnivé, tak je to v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 12:15 kukulin Re: vojtak
Tak už jsou to dva dny a jikry jsou pořád stejné - bílé, neplesnivé, jako když se vytřeli. Sameček se o ně pořád stará. Mám mu je vyndat, aby se nesnažil zbytečně? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 10:16 Muž vojtak [312] - CichlidyRe: kukulin
Podle mych zkusenosti je lepsi, kdyz samec pred vyterem postavi jen male hnizdo, okolo tech 3-4cm. Tenhle typ samce po vytreni jikry shromazdi do vyssiho hnizda teto velikosti, zatimco samec, ktery pred vyterem postavi vetsi hnizdo, jikry rozptyli a kolikrat mu i z hnizda nejake vypadnou a on je nenajde, protoze musi hlidat velkou plochu. Ale na druhou stranu se mladata samce s velkym hnizdem lihnou rychleji, a rozplavou se min. o den drive nez u druheho samce. Ale cas mezi nasazenim do vytiracky a rozplavanim mladych je priblizne stejny, protoze samci trva stavba hnizda o jedno odpoledne dele, a netre se pred tim, kdy si mysli, ze ma hnizdo optimalni velikost.

Jo a ta samice bere jikry jako vitane zpestreni potravy a verte, ze je kolikrat rychlejsi nez samec. A argumentovat tim, ze samec samici predtim ubije je docela nezodpovedne. V tomto pripade prijdete o cast jiker i o samici a to zodpovedny akvarista nedopusti. Radsi odlovujte. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 09:58 Joecz Re: kukulin
všichni samci nestaví 10cm velké hnízdo, někteří staví menší a je i pár vyjímek, kteří nestaví vůbec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 23:31 Žena bucliik [99] Re: Vocko88
Samice nemůže být v porodnici sama, není to živorodka, k oplodnění dochází až ve vodě, -samec postaví hnízdo z pěny, naláká samici a spolu si v hnízdě zadělají na potomstvo.pak se samice odloví, aby ji samec neodháněl a neublížil jí a ona jikry nespápla.samec plive jikry do hnízda a vybírá ty neoplodněný-ty by zplesnivěly a mohly plísní nakazit ostatní jikřičky, a dodělává podle potřeby hnízdo.....tak to bylo u rájovců, pokud je v tom rozdíl u bett tak mě odborníci opraví :-) zbytek načti, je hromada zdrojů odkud čerpat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 19:43 kukulin
Tak první jikry tam ráno nebyly, ale dnes se třeli znovu, tak jsem samičku odlovila do společného akvárka a samečka nechala s jikrama samotnýho. Ráno se uvidí.
Ten náš sameček ho postavil pod jeden list kytky - asi tak 3 cm v průměru. Snad se to naučí. Máme ho teprve týden. Lenka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 18:38 Joecz Re: filipsi
má pravdu, během tření ujídají, ale mám i samice, které nosí spolu se samcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:49 Vocko88 Re: Vladi
Takže v porodničce vyměnit samičku za samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 17:39 Vladi Re: Vocko88
Čerstvě vykulený potěr nechat jedině se samcem, který se o ně do rozplavání stará. Ostatní ryby (včetně samice) je sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 16:56 Vocko88 – Co je nebezpečné pro malé betty?
Ahoj, chci se zeptat, co nebo spíš kdo je nebezpečný pro malé Betty? Jestli samice či ostatní ryby v akvárku? Nemám jiné akvárko, tak si asi udělám porodničku a nevím, koho s kým nechat hmm Díky za rydu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 14:50 Muž filipsi [1295] Re: Šámes
No, nekdy zerou, kdyz pomahaji samci nosit do hnizda. To jim jeste toleruje, protoze ma sam plne "ruce" prace.
Nemam s betkami velke zkusenosti, nicmene u me i pres pomerne male akva (50) je i po treni docela klid, mam stesti na osobnost ryb, samicky samce nedrazdi, klidi se z cesty a on na ne cilene neutoci, krom obcasneho stouchnuti, aby se nereklo, kdyz obhlizi revir. Ale i z toho si dokazu predstavit situaci v necem jeste mensim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 14:42 Šámes Re: datura
po stoprvní opakuju že samice se odlovuje proto,že ji po tření samec považuje za nepřítele..jak by je mohla sežrat dyž by jí samec mezi tim ubil k smrti..!!..takže SAMICE JIKRY NEŽEROU!!!!!..než bejt aktivní a psát sem o něčem co nevim nebo o tom nejsem 100% přesvědčen tak si to psaní nechte od cesty..radíte zbytečně ptákoviny,.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2008 13:44 marsz Re: datura
Zlikvidování potěru samičkou ať se bojí profesionální chovatel. Pro většinu majitelů často jednoho společenského akvária je pokus o chovatelský odchov jen stresující záležitostí pro všechny zúčastněné. Teda soudím. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi?od=1451