Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 15:11 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Glaos
Myslím, že před pokusem o odchov by si měl víc číst, ptaš se za sekundu 12 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 07:48 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
Dekuji ona pulka tech malych plave uz po akva. Ale jeste jich je par v hnizde a ty samec porad vraci zpet do hnizda. Vzduchovani mam uplne na druhe strane akva tak to by mu pak nemelo delat takovou praci. Mam tam skrtitko co se pouziva na infuze takze to je fakt pustene jemne. :) Jinak diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2012 06:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: Glaos
Pokud jsou ve hnízdě se žloutkovým váčkem, nevzduchovat! Zbytečně přiděláváte samci práci, jelikož se mu budou rozlétávát a při vracení vždycky nějaké mládě "omylem" spolkne. V okamžiku když hnízdo opustí, do rohu bublifuk s vývodem na stěnu, (voda lehce stéká do nádrže) a máte vyřešeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2012 21:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Glaos
Krmit ihned po rozplavání. Jakmile ztratí žloutkové váčky. Vzduchovat opravdu velice jemně, aby se plůdek neumlátil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.08.2012 21:43 Muž půlpy [2131] Re: Glaos
Zatím krmením budeš pouze kazit vodu. Rybky zatím žijou z žloutkovýho váčku, ale měl bys už chovat násadu žábronožek solných, jemné!!! Vzduchování ano, protože labyrint se jim tvoří až později. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:22 Muž Glaos [24] - Živorodky
I kdyz se dnes teprve vykulili tak by meli uz neco zrat? Nebo mam pockat az jim zmizi vacek? To jsou otazky co :-D Ale radsi se ptam at neco nezanedbam co vzduchovani pustit uz jemne? Diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 17:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jana
Když je to nutné...podle chování ryb....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 15:48 Jana – oddeleni samcu
v kolika mesicich oddelujete samce? me uz se zacinaji dve rybky docela nahanet a dominantnet a to je jim pet tydnu.
Krome vyraznejsich ploutvi a povahy, je nejaky dalsi rozpoznavaci znak, jak poznat samecky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:52 Cristine Re: romant
Sera Artemia mix krmím okamžitě co se malí vylíhli, jsou vykulení pár dní. Je vidět že to baští protože mají krásně oranžový bříška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:51 R Muž romant [27987] Re: Glaos
Ty potřebuješ něco opravdu mini, proto jsem Ti doporučil ten Micron, ten Sak máš pro větší ryby. Vířník taky dobrý, s mraženým zkušenost nemám, pěstoval jsem si nezmary, ale to chce s tím počítat a bet na mladý připravenej, proto Ti doporučuju tu seru, to už máš všechno hotový, jenom použít a to teď potřebuješ, jde o čas, jinak Ti začnou padat na nedostatek potravy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 10:44 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: romant
A tohle www.exothobby.cz/… ??? je mozno to taky pouzit na rozkrmeni ? nebo to neni az tak vhodne ? :) co ty mrazene vyrniky ? davat nebo pockat az budou vetsi ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 09:31 R Muž romant [27987] Re: Glaos
Z komerčních krmiv bych použil třeba www.akvarista.cz/… , tu žábronožku až tak po 14 dnech.
Edit: Tím vařeným žloutkem v případě nouze lze taky. Kousek vař. žloutku mezi prsty zozmělněnýho a vytvoří se taková mlha, ale musí se s tím opatrně, dost to kazí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 08:52 Muž Glaos [24] - Živorodky
Dobre rano panove, konecne se mi podarilo aby se s jiker vykulil poter. Chci se zeptat, za jak dlouho po vykuleni by se meli zacit krmit? A pripadne cim mam pripravene mrazene vyrniky a jeste nevylihle artemie. Ale na ty se mi zdaji zatim moc mali?! Neco jsem cetl taky o precezenem zloutku. Jak to pripadne udelat? Dekuji moc za jakou kolik radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 19:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jana
Od kdy Bojovnice žerou zeleninu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2012 16:02 Jana Re: Semtex
Jj.. Cetla jsem tam, ze je to z predcasneho vyvinuti plodu, ale pry to neni fatalni a muze se to prave podavanim zeleniny dorovnat. No kdyz se mi ho podari zachranit, urcite to sem napisu a budu pysna. :)
Kazdopadne z nachlazeni to nebude, drzim stalou teplotu a akvarium je na teplem miste v byte. Zatim se drzi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 12:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Jana
To sou rady, jako když za středověku. Uvaříme lektvar z netopýřího ucha, muří nohy, trochu tohodle sajrajtu a něco z tam tý šlichy..... smich

Pokud neplave, pada ke dnu, je to problém plynového měchýře. Ten to problém je buď z nachlazení, nebo u mladych ryb z nedostatečně vyvynutého měchýře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2012 02:10 Jana Re: malyLibor
Hmm... :/ Na netu jsem nasla radu, ze pokud se to u rybicek vyskytne, muze se to srovnat podavanim cerstveho nadrceneho hrasku. Mam ted volnou jednu mensi nadrzku, dala jsem ji tam zvlast, aby mi nezavlekla infekci, a zkusim s ni jeste tedy tuhle posledni moznost a kdyz tak papa :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 19:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jana
Jak říká romant... ale pokud nemůže plavat, je to něco s plovacím měchýřem a já bych ho utratil, aby nechytl ještě nějakou infekci a nenakazil ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 16:56 R Muž romant [27987] Re: Jana
Selekci provede buď sama příroda a podle toho jak to popisuješ tak vše k tomu směřuje, nebo jí trošku pomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2012 16:27 Jana Re: malyLibor
Hm... Tak dneska se tomu podivnymu pindovi tezce dycha a plave trhane. Tedy spis lezi na dne. Co jsem vypozorovala - nedokaze se vznaset jako ostatni rybky, ale okamzite jde ke dnu, kde lezi a tezce dycha. Tu ploutev ma fakt rozdvojenou a u sebe. Nevim, zabijet se mi ho nechce. Nebo mam? Co s nim je? ;(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 19:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jana
Hele, pokud je v pohodě, plave a žere a roste, tak ji neřeš, na to máš čas. Ale kdyby nějak blbě plavala nebo tak něco, pak ... víš co. Krátký proces je pro defektní rybku lepší než dlouhé trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 13:47 Jana – podivnej tvar ocasu
Zdravim zase po chvili, maly rybicky rostou bez vetsiho uhynu zatim. Kazdopadne jsem si u jedne male rybky vsimla podivnyho tvaru ocasu. Oba rodice byli crowntail. Vsechny rybky tedy maji klasicky vejir, ale jedna ma jakoby na konci patere ocasni ploutvicku do spicky takove vidle o dvou hrotech. Je to nejaky defekt?? Mebo se mi narodila nejaka specialni ryba ? :-D Je v pohode, zere a patri mezi ty nejvetsi. Dik za radu :)
Nutno dodat, ze jsem se koukala na par videi a jako double tail to nevypada. Vetsinu casu ma ty ploutvicky u sebe jako kdyz mate zavreny nuzky. Divny...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2012 17:02 R Muž romant [27987] Re: majka93
Dal bych na kolegu, on to má odsledovaný a nějakou tu betu už odchoval. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:59 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: romant
No já právě zase jinde četla, že jim zatvrdnou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:51 R Muž romant [27987] Re: majka93
O pár příspěvku výše o tom píše kolega. LiborSprysl napsal: No a to je to řešení...ona si umí ulevit. Mnohým druhům ryb jikry tz zav.tvrdnou, betty si pomohou...odsypou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:34 Žena majka93 [79] - Živorodky
Jinak bych se chtěla zeptat, po jak dlouhé době mohou samičkám zatvrdnout jikry :-O Samečka mají nového (2-3 měsíce) ale moc se s ním třít nechtějí. S tím starým chtěly snad každý měsíc :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 12:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: majka93
Libor to hezky vysvětlil. Tak jen přidám video, kde uvidíš jikry v tlamce samce a druhé, kde je krásně vidět tření a "tanec s jikrami":
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

A ptal jsem se proto, že se tyhle krásky chci pokusit chovat. Tak sbírám co nejvíce informací, než se do nich pustím. A LiborSprysl je studnice informací palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.07.2012 11:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka93
Ne nemyslí, jsou dvě skupiny bett, jedny staví pěnové hnízdo a u druhých samice kladou jikry, které po oplodnění samec uloží do tlamky - mnohé si je velmi pěkně předávají z huby do huby smich - a takhle odchová mladé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 10:09 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
?? Já to pochopila jako srandu, že tím myslí tlamovce? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 08:23 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Já to znám jen splendensek. Tlamovcové bety jsem nikdy neměl... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 23:51 Žena majka93 [79] - Živorodky
Já je nechávám vytřít. Ale mám teď spíš opačný problém. Dříve jsem měla samce velkého, celého červeného, a po týdnu co byl se samičkama se vytřeli. A třeli se pořád. Po roce mi umřel, tak jsem si pořídila nového, samozřejmě je menší než samičky, a není tak moc červený, a samičky se s ním třít nechtějí (i když jikry mají) a samec se do toho taky něják moc nehrne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 20:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Tak tohle jsem nevěděl.... já měl vždy samců několik a se třením nikdy nebyl problém. Jojo, člověk se stále učí, díky za nové info. Myslíš, že tohle platí i u tlamovcových bet? Že když nechám samičku chvíli bez samce, že jikry "upustí"? Nebo je to jen u těch, co staví hnízdo, případně jen u betty splendens?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:23 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: tercovec5
hehe tak az tak ne to jsem uz vypozoroval jak se treli a padali z te samicky ze jsou bile :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:19 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Glaos
Tak to jo,já jen že betty maji jikry bílé,napadlo mě,jestli neplašíš zbytečně:-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:18 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: tercovec5
Nn, ze maji kolem sebe pak takove ty bily humus, jakoze ty vlakna. Zkusim to vyfotit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:17 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Glaos
Jen tak na okraj-co nazýváš plesnivýma jikrama?Že jsou bílé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 19:13 Muž Glaos [24] - Živorodky
Bry vecer panove, chci se jeste zeptat. Udelal jsem to jak jste tedy radili a dnes druhy den co se vytreli je vic jak polovina jiker zaplisnena. Fakt je to kvalitou vody? Muze byt skazena za 4 dny po na pusteni do akva? Nemuze byt take problem v tom ze mi v akvaristice rekli ze ty samicky jsou s dovozu? Jen se ptam, uz si nevim fakt rady co s tim. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.07.2012 17:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jana
No a to je to řešení...ona si umí ulevit. Mnohým druhům ryb jikry tzv. zatvrdnou, betty si pomohou...odsypou... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 17:05 Jana – mozna hloupej dotaz
Jak resite samicky, co maji narvany brisko jikrama a momentalne nechcete mit dalsi treni? Samecek je po nemoci, tak ho prirozene nechci taky vycerpavat. Ale ty zensky v akvariu z neho sileji, pulka z nich narvane bricho jikrami. Jedna z nich ho ma tak velike, ze ji odstava i nekolik supin a samovolne jikry upousti. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 19:27 Muž Glaos [24] - ŽivorodkyRe: LiborSprysl
bry den tak jsem snizil vyluhem ph na nejakych 6.8 a dnes se tam rybky vytreli tak uvidime co z toho bude :) snad se jim bude tentokrat darit i samec se ted stara a to je minule pozral. jinak dekuji za rady panove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 16:09 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Jana
Také dávám artémku hned po rozplavání a bez problému palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 15:23 Jana Re: tercovev5
He... Tak se zda, ze jsem je podcenila, ze by byly rybky na artemie stale moc male... No dobre, dnes jim pripravim artemie. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 11:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: tercovec5
smich To já jen výjmečně, když jiná není... Většinou mám 220. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 11:32 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: LiborSprysl
Tak já dávám artemku hned po rozplavání bett a bez problému.Používám dost jemnou,260 000 nauplií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 09:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jana
Až bude potěr tak velký, aby ji byl schopen pozřít. Většinou dávám trepku již třetí den, artémii , pokud je drobná po týdnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.07.2012 01:12 Jana Re: malyLibor
ok, dekuji moc. ano a vodu menim jen jednou za ten tyden, plus hadickou nasavam necistoty ze dna, kdyz vidim, ze nejake jsou, mam tam taky hodne malych okruzaku, co tam rejdi a cisti... kdyz doplnuju vodu, mam ji dva dny odstatou a nemenim vic nez ctvrtinu nadrze. tak uvidime uf...

jeste se zeptam, v kolika tydnech mam nasadit zivou potravu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 23:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jana
Tak pak bych na tom nic neměnil. A vodu bych měnil tak max. 3-4litry co dva dny, aby se moc nehýbalo s kvalitou... i když jestli jich máš v 54ce tak 50 a nepřekrmuješ, tak by snad ani nemělo být potřeba odsávat nečistotu ze dna a tím ani měnit vodu častěji než tu trošku jednou za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 21:25 Jana Re: malyLibor
Ahoj, mam je v 54l akvariu, sloupec je tak 20 cm. je tam pomale vzduchovani. ciste dno s jednim velkym kamenem, za ktery je uchyceno nekolik valisnerii. krmim stale jenom micronem od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 20:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jana
No, dost záleží na podmínkách, jaké mají. Jakmáš hluboké akvárko, ve kterém jsou? Já jsem hladinu nikdy nesnižoval. Potěr je teď dost citlivý. Když snížíš hladinu, ubyde ti celkově vody a bude rychleji znečištěna, budeš ji muse měnit a to potěru nebude moc vyhovovat... ale samozřejmě záleží na tom, jak vysoký vodní sloupec máš. Je důležité stále velmi jemně vzduchovat a krmil bych teď velmi jemnou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 19:10 Jana – zdravim
Rybicky se vylihly 24., mam jim uz snizit sloupec hladiny kvuli labyrintu na 10cm nebo je to jeste brzo? nasla jsem dnes tri mrtve - celkem mi jich od narozeni uhynulo tedy pet, nutno rici, ze to byly ty nejdrobnejsi, co se vyvijeji pomalu.

dik za radu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi?od=801