Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:22 JoKa Re: klepáčovi
Ne...!

Můžeš "uklízet" jak chceš, betta je fakt prťavá a bude konzumována prakticky čímkoli, kdo jí potká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 20:21 JoKa Re: DeathTheKid
3mm červík a 4 denní betta? To se mi zdá velké na ní, teda aspoň teď... Za pár dní je vyzobe, ale rozhodně bych nepřestával krmit, ona si je zobne jako příkrm... Betta když je rozkrmená tak sežere skoro všechno co se hýbe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 19:39 Muž klepáčovi [2]
Ahoj po přidání pistie do akva mi betták začal stavět hnízdo. Na jedné samičce se mi objevili svislé světlé pruhy. Po tom co jsem cetl na webu to znamena přípravy na tření. Chci se zeptat zda je možné odchovat malou bettu ve společenském akva s dobrou údržbou (bordeláře co tam mám budu menit za razborky a okruzaka) Jelikoz nemáme vytíračku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 20:42 Žena DeathTheKid [0] - Asie – Budou to jíst?
Dobrý den, mám dotaz.V akvu s mimi bettami jsem objevila na sklech různé malé červíky a tečky (jsou opravdu malé - do 3 mm;ty tečky jsou jako špička jehly).Myslíte, že to budou 4 - denní Betty jíst? Nebo jim mám tedy radši dávat artémku? Díky za radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2015 13:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dzuda
Zmrzlá nožem naškrábat - zhruba od 2 cm ryby...Lepší je mrazená artémie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 08:12 Dzuda Re: LiborSprysl
No tak to zrejme bude tim, davala jsem jim to tak jak to je :( omlouvam se za blby dotaz, ale jsem zacatecnik - jak ne mysleno to "skrabat"? Jako nozem nejak uplne rozmelnit? A od jakeho mesice je vhodne poprve zacit timto krmit? Nebo priladne zacit krmit necim jinym nez pravhovym krmivem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 04:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Dzuda
Já teda proti mrazenému z kvalitních zdrojů narozdíl od kolegy nic nemám. Ale ten popsaný problém je typickým příznakem překrmování velkými sousty. Malým se patentka musí škrabat!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 21:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Dzuda
Všetko, čo si spomenul sa vylúčiť nedá. Mrazené krmivo je vždy riziko, ja som už od mrazeného dávno upustil a pri odchovoch u mňa je No 1. liahnutá artémia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 19:19 Dzuda
Ahoj, chci se zeptat... je teoreticky mozne, ze pokud se male betty (od 2,5 mesice) krmily hojne mrazenyma patentkama, ze mohlo dojit k nejakym vyvojovym vadam? (Diky velkym soustum, potencionalni kontaminaci...)? Dochovalo se mi jich do 3.mesice jen 8, vcera jedna ze zahadnych duvodu umrela. 4 zbyle betty vypadaji zdrave. A zbyle 3 betty plavou brichem nahoru, nemuzu plavat, uz ani nezerou a na hrbete se jim jako by za krkem udelala boule. Jen se nadnasi, ani uz nehybou ploutvemi :( na nemoc to nevypada... snad jsem to zavinila tou stravou? Nebo geneticka chyba? Rodice jsou ze zverimexu (zrejme sourozenci :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 13:37 Marka201 Re: JoKa
Ano vím mám to vše zařízené :-) Mám i vyhlídlí obchod kam je dám :-) Mám to domluvené s prodavačkou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 13:12 JoKa Re: Marka201
Jako vytíračka bych řekl přímo ideální...

A víš co s mladými uděláš, až povyrostou a budeš muset samce separovat, aby byl každý sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 09:16 Marka201 Re: Turbínka
Mladé odchovávat chci :-) A nádrž je velká 20l, nemá substrát na dno kytky tam jsou jen naházené do chuchvalce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.02.2015 08:58 Žena Turbínka [2558] Re: Marka201
Jaký objem má ta nádrž a jak moc je to zarostlé? A ono je to vlastně skoro jedno, zastávám názor, že nad prevenci, tedy když nechceš betty odchovávat je lepší chovat jen jedno pohlaví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 08:54 Marka201 – množení
Dobrý den,chci připustit samičku betty k samečkovi a chci poradit jak to udělat tak aby se neporvali....
dělám to po 1., vše mám zařízené jen ty rybky :-O
předem děkuji za odpovědi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2015 03:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: JosefVavra
To by spíš mělo být na mne... :-P Dvěstěšedesátku. Poznatek "na náhodu", prostě jsem to v létě zkusil. Takže také líhnutá při vyšší teplotě...Je fakt, že výtěry se konají v nádržích s dafniemi, takže mladé ještě přižírají, protože se v nich dafnie množí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 21:57 JosefVavra Re: MythiQ
Kolikátku tu oceánku? Mě to příjde neuvěřitelný. Jedu prvních 4-5 dnů nálevníky z protogenu a pomalu přidávám oceanku 260.000 líhnutou při 28c za 16h aby byla co nejmenší. A až teprve osmí až desátý den ji žerou všichni líhnutou normálně na 24c, vytírám jen pár ryb, 3-5 párů měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 13:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: MythiQ
Upřímně řečeno nevím. Nikdy jsem je nedělal... smich ...ale je to velmi drobná artémie, tak bych to s čerstvou zkusil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2015 12:23 Muž MythiQ [-4] Re: LiborSprysl
Na druhé straně jsem rád, že jste to uvedl na pravou míru, ještě to nějakou rybu mohlo stát život. Ještě bych se zeptal k té oceánce, rozkrmím tím i potěr galaxek, trepku jsem si sehnal hlavně kvůli nim. Sice to budu zkoušet až za delší dobu, zatím potřebuju pořádně zakrmit chovnou skupinku, ale četl jsem, že jejich potěr je velmi drobný. Vím, že by to spíš patřilo do jiného vlákna, ale v rámci soudržnosti. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 15:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: MythiQ
Vadila mi tato věta ... Čím víc jídla, tím líp a tím rychleji rostou. Tou to začalo, protože to byla veliká nepravda. Jinak fandím vašemu nadšení a abych utrousil něco málo navíc, tak pokud budete líhnout artémii "oceánku", můžete trepku vynechat. Ušetříte si práci i čas. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 08:21 Muž MythiQ [-4] Re: LiborSprysl
Nevím, kde jste pochopil, že své postupy považuji za nejlepší v oboru a obecnou pravdu, celé to co tady píšu, je napsané, jak to dělám já a určitě jsem NIKDE nezmínil, že se to tak dělá všude, je to nejlepší a basta, každý nemůže krmit několikrát denně, musí jim stačit ráno a večer, protože se chodí i do školy, práce je jedno kam, ale není tolik času. Trochu mě mrzí, že jakmile se tu pokusím někomu říct, jak to dělám já, jsem tu vámi napaden, jak hluboce se ve všem mýlí. Kolego, kdybych se ve všem tak hluboce mýlil, nemyslím si, že by ty malé betky čekalo něco jiného než záchodová mísa a smrt, ale všechny ty odchovy dorostly do dospělosti, pomaleji či rychleji a většina z nich teď dělá radost novým majitelům. A nikde netvrdím, že v tom není i kus štěstí, jsem začátečník, dělám to, protože mě to baví a mám z toho radost, ale vy jste taky někde začínal a dobrá, pokud vám to udělá takovou radost, raději své hluboké omyly nebudu publikovat nikde tady na foru, jen jsem se chtěl podělit o to málo zkušeností, co mám a i se něco dozvědět o tom, jak to dělají jiní a jinde, protože když se podívám vedle sebe, kouká na mě 50 rybiček, za které mám zodpovědnost, tak bych chtěl, aby se jim dařilo co nejlíp. Přenechám to tedy vám zkušenějším a jdu krmit v mých očích artémií nahusto. Ať se daří :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2015 04:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: MythiQ
No snad jste kolego již pochopil z Pepova psaní, že se hluboce mýlíte ve svém odhadu o nepřežratelnosti bet. Chápu to po přiznání, že máte za sebou sedm výtěrů. Vaše poznámka o 50 v nádrži a artémii nahusto vás usvědčuje o tom, že nevíte co je to "artemie nahusto". Nepodléhejte dojmu, že po sedmi výtěrech víte jak na to. Lepší by bylo psát ve stylu "já to dělám takto", než byste tvrdil, "že se to dělá takto", když o krmení bet zase tolik moc nevíte. Takže jste to neshrnul nijak výstižně, protože bety je třeba krmit úměrně počtu n ě k o l i k r á t denně a hlavně v době růstu díky pravidelnému přísunu potravy často měnit vodu. A právě voda je pro růst labyrintek obecně mnohem důležitější než velký přísun potravy.
Mám za to, že labyrintky všeobecně (ale mé tvrzení se týká jen těch se stovkami a více jiker), totiž zpomalují svůj růst v závislosti na kvalitě vody v důsledku "genetické paměti druhu". Ke zhoršení kvality vody v přírodě dochází především při jejím úbytku, což není nečastý jev. A pak je třeba vyčkat, než se voda doplní. Proto jsou také velice časté rozdíly ve velikosti labyrintek...větší potěry chcípnou na nedostatek místa, malé začnou růst po zvýšení hladiny vody...A totéž se děje v akváriu. Zvýší se hladina dusíků a potěry zpomalují růst...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 23:10 JoKa Re: MythiQ
v poměru růstu potěru řešilo poměrně hodně a právě rychlý růst potěru v poměru s problémy s plaváním tam byl zmiňován
Myslím že mimo jiné právě proto padla ta Liborova poznámka, krmit, krmit vydatně, ale rozhodně nepřecpávat...
Betta není čichavec, který musí doslova plavat ve žrádle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 21:37 Muž MythiQ [-4] Re: JoKa
Nee, určitě nee, labyrint je další průšvih v etapě vývoje bettky, kdy se ti můžou větším soustem zadusit, navíc je vtipné je sledovat, jak si uvědomí, že jim došel kyslík a musí se rychle plavat nadechnout k hladině. Ale na splendenspower.cz se toho s vývojem vzduchového měchýře v poměru růstu potěru řešilo poměrně hodně a právě rychlý růst potěru v poměru s problémy s plaváním tam byl zmiňován. Bohužel zase forum nefunguje, takže nemůžu linkovat přímo dané vlákno.

Mám za sebou jen 7 odchovů bett, takže se nemůžu považovat za odborníka a musím zaklepat, že se mi zatím nepodařilo bettky přecpat tak, že by mi "praskly". Ale samozřejmě beru, že vy toho máte za sebou vícero. ;-) Já budu krmit jak do teď a doufám, že neuvidím umírající bettu na nadbytek jídla dost dlouho. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2015 21:28 JoKa Re: MythiQ
Tolik, aby si urvali střevo jim toho skoro nejsi schopný dodat.
Tak to by si se asi divil. Zrovna jsem chtěl Liborovi odepsat něco ve smyslu: "škoda že nejde dát víc palců než tři, až jsem byl sám překvapený, jak "snadno" se dá potěr betty přežrat..."

Mnohem závažnější problém je nedostatečný vývin vzduchového měchýře, který "neutáhne to množství masa" a rybky ti visí u hladiny a nemůžou plavat
Souhlasím jen s tím, že je to závažný problém. Rozhodně ale není způsoben tím, co zmiňuješ...
A jen pro jistotu, nemyslel jsi náhodou labyrint? ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.02.2015 20:48 Muž MythiQ [-4] Re: LiborSprysl
Tak je jasné, že je nemůžeš přežírat, aby byly širší než delší, ale vzhledem k tomu, co se tu řeší - pomalý růst prcků při relativně vysoké teplotě, je to jak jsme to shrnul poměrně výstižné.Tolik, aby si urvali střevo jim toho skoro nejsi schopný dodat. Když jich je v akva 50 ani artemie na husto nestačí k tomu, aby vypadali všechny najezeně, nedejbože přejezeně. Všeho s mírou, navíc nejde jen o nějaké ne moc pravděpodobní prasknutí, které zminuješ. Mnohem závažnější problém je nedostatečný vývin vzduchového měchýře, který "neutáhne to množství masa" a rybky ti visí u hladiny a nemůžou plavat. Ale jak říkám, řešil se tu hlavně problém s rychlostí růstu, což při vysoké teplotě je problém bud nedostatku stravy nebo nedostatku prostoru, takže by bylo vhodné si přečíst nejdříve celou zápletku, než jednu větu odsoudit k zániku. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.02.2015 18:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: MythiQ
MythiQ napsal: ... Čím víc jídla, tím líp a tím rychleji rostou. ....
Takto napsaná zkratka je totální kravina!!! Bety se musí krmit sice vydatně, ale velmi opatrně nebo také prasknou. Vyleze jim střevo (stejné je to u skalárů) a je po nich... Tak bacha no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.02.2015 17:32 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Klidně jim ty červy dávej i společně s artemkou. Čím víc jídla, tím líp a tím rychleji rostou. Suchým nekrmím mladé vůbec, nerostou a hlavně to fakt nechtějí žrát, když už do toho zobne, tak to vyplivne. Dospělé mraženou patentkou, černýma komáříma larvama a potom nějaký granulky od od Sery a Hikari.

Bloodworm jsou patentky, takže netuším o čem píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 17:14 centrum1234 Re: MythiQ
Podla teba tie microcervy davat len tych 5 dny a potom to futrovat artemkou? A pouzivas aj nejake vlockove alebo suche krmivo po rozplavany ak ano ake? A cim krmis chovne jedince? Ja davam hovadzie srdce,rybie file, mrazene patentky a bloodworm (krvave cervy preto ten anglicky nazov lebo momentalne zijem v sev irsku), to je jedine suche krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 17:04 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Artemku tak 3. - 5. den po rozplavání úplně v pohodě, před tím je rozkrmuju trepkou, ty na to máš toho mikročerva. Neproplachuju nic, valím jim to do vody i se solí. V té injekční stříkačce jí zase tolik není. Ale pokud chceš, jde to v pohodě scedit přes silonku a dáš je potom do vody k prckům bez soli, doporučuje se dávat si pozor at nanasáváš ty prázdné skořápky, ale bez nich to většinou moc nejde, tak se tím nestresuj, rybky to udajně může zabít, ale ještě se mi to nestalo. Ony to moc nechtějí jíst, když seto nehýbe je to nezajímavé.

Cyklop maražený :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:44 centrum1234 Re: MythiQ
Mam ju doma, pojdem to skusit. Od ktoreho dna im davas artemiu a preplachujes ju v cistej vode alebo davas priamo do akva? Cyklop mas mrazeny alebo ho mas zivi ak zivi ako to mnozis?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:28 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Krmím z injekční stříkačky živou artemkou, jak se to mrská, probudí se v nich lovci a jdou po tom jak po uzeným, zkoušel jsem teď už i mraženou spirulinu s cyklopem, ale jak se to nehýbe, tak je to prostě nezajímá, záleží podle množství potěru. Když je jich relativně málo, dá se to krmit na jedno místo, pokud je jich víc, je lepší to rozkapat do více míst, ale i tak mi vznikají velikostní rozdíly, ale říkám si, že takhle mají ti menší větší šanci na to něco chytit dřív, než jim to ti větší sní.

Každopádně být tebou zkusil bych to někdy s živou artemkou. Nevím, jak velký problém je to u tebe sehnat, ale za zkoušku nic nedáš. A nabublat artemii není nijak prostorově ani materiálově náročné, navíc menší množství artemky jde líhnout i bez bublání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 15:56 centrum1234 Re: MythiQ
Je to podobne ako hadatko octove. Ale ku krmeniu. Vzdy im davam artemku aj mikrocervy naraz lebo nikdy som si nevsimol nejaky utok na krmivo. Ked krmim vzdy to prijimaju len zo zeme bez nejakeho prudkeho hltania. Pravda je, ze do tych 10 dny tu artemku moc neberu (dost jej odsavam). Preto to kombinujem z hadatkami. Co sa tika velkosti co mas na foto, tak u mna je to tak v 2 mesiacoch. Ak fotka neskresluje.
Ked krmis poter ako ho krmis? Rozptilujes ho po celom akva alebo iba na jedno miesto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 15:11 Muž MythiQ [-4] Re: centrum1234
Fotka k příspěvku Nevím sice, co jsou to mikrocervy, ale tipnul bych to na háďátko octové, ale to je stejně jedno. Voda je podle mě OK, teplota nadstandart, sám je teď mám ve 26 °C a nemají problém. Já bych se zaměřil na krmení. Když krmíš tou odskořápkovanou artemkou, potom co dokrmíš, mají špunti narvané břicho do kulata? Nebo to nechtějí moc žrát. Oni preferují to co se hýbe a nic jinýho moc ochotně zobat nechtějí a ani hlad nepomůže. Takže je fakt otázka, jestli tebou nabízené jídlo vůbec příjmají, kdyby ne, tak by se tím vysvětlil i problém, proč pomalu rostou, navíc, je otázka, co je pomalu rostou. Ti na fotce jsou měsíc od vykulení. Rostou podle mě slušně a cpou se artemií ještě slušněji.
Další varianta je vyměnit chovný pár (samici/samce), možná je něco špatného s rodiči, co se genetiky týče a umírají na nějakou vrozenou vadu (vidím jako nepravděpodobné, ale možné)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 12:51 centrum1234 – uhyn a rast poteru
Dobry den mam problem odchovat poter.
Stale sa mi opakuje ten isty problem odchov poteru. Vsetko prebieha normalne samec postavi hniezdo(dost casto male alebo len par bubliniek je to normalne?),trenie prebehne odlovim samicku,poter sa vyliahne po rozplavani odlovim samca.po straveni vacku krmim varenim vajcom a po 2 dnoch pridavam aj mikrocervi a artemiu (odskrupinkovanu INSTANT BABY BRINE SHRIMP) no a po cca 7 az 9 dnoch pozorujem velky uhyn neviem cim to je toto sa opakuje uz snad 7-8 krat pritom sa vyliahne 50-60 malich a po tom tyzdni sledujem o polovicu aj viac menej ryb.bol by som rad keby mi niekto poradil co robim zle moje parametre a velkost akva:
porodnica 40*25*25 napustene viac ako polovica cca 15l
teplota skusal som od 27 do 31C (najlepsie mi vyslo pri 31c)
voda;
NO3-medzi 10-25
no2-0
Gh-8
Kh-3
Ph-7
chlor-0 vzdy odstata minimalne 2 dny
udrzba
odsavanie kazdy den,na treti den dolievam vodu
vzduchovanie
svietim skoro stale mam to bez rastlin
krmim 2*denne.
Akvarium nadkrite
a este druhy problem zda sa mi ze mi pomali rastu mam vhodne krmivo alebo pouzivat nieco ine?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 20:45 JosefVavra Re: JoKa
Protogen, výřník atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:24 JoKa Re: LiborSprysl
A budou jí žrát? Jak namítá MythiQ, tak se to nehýbe a nemusí to být pro ně "atraktivní"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 18:22 JoKa Re: MythiQ
pro potěr, co se nehýbe není moc poutavý, takže bych stejně raději krmil mrskající se artemkou
Právě proto jsem chtěl krmit hadama...
I na čerstvě vylíhlou artémku jsou některé právě rozplavané rybky moc velké a neudolají ji. Nemají totiž stejnou velikost a ti menší jedinci pak hynou hlady...

Síto jsem zkoušel i to nejjemnější co jsem sehnal (bylo to to první co mě napadlo) a háďátko projde, zachytí se jen ti největší jedinci, kteří jsou opět pro některé moc velké...

Artémkou krmím od cca pátého dne, to už jí vezmou všichni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 17:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: JoKa
Jemnou oceánku berou od prvního dne, kdy začínají žrát a bez ztrát....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 10:07 Muž MythiQ [-4] Re: JoKa
Zdravím, blbost to není. Pokud jsou artemky zbaveny pouzdra, myslím, že rybka je stráví, aniž by se museli nechat líhnout, navíc pokud používá tu nejjemnější artemku, asi by to šlo hned po rozplavání. Sám jsem to nikdy nezkoušel, asi hlavně z důvodu, že artemku dekapsulovanou nemám a líhnu to normálně ve slané vodě.

Jinak rozkrmuji trepkou, poměrně bez problému, když to nepřeženu s krmení kolonie trepky, ani to moc nesmrdí. Navíc dájí se koupit i jemná sítka na plankton, přes to by šlo přecedit i háďátko a tím pádem by byl odstraněn voňavý efekt octu. - akvariumkobolka.sk/… :-)

Edit: Jo a teď jsem nad tím ještě tak přemýšlel a myslím si, že pro potěr, co se nehýbe není moc poutavý, takže bych stejně raději krmil mrskající se artemkou. :-)

Jinak mám taky jeden dotaz, stalo se vám někomu, že se potěr vůbec nerozplaval? Jenom visí po stěnách akva a potom začnou umírat? Je mi jasné, že problém bude ve vývoji vzduchového měchýře, ale otázka je, jestli je to způsobeno geny od rodičů (jsou to sourozenci, ale je to první generace, takže by to ještě tak moc vadit nemělo) a nebo prostředím (teplotu udržuji cca 25°C, tvrdost a pH neřeším, zrovna u bett to nehraje roli, čistota je v pohodě). Zkusím asi vyměnit samici a uvidíme jak to dopadne, ale pokud se z vás někdo s tímto setkal, uvítám rady...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 18:21 JoKa – Rozkrmení
Zdravím, zeptám se zkušených betařů...
Je možné, bez nějakých větších ztrát, jak na počtu tak na "kvalitě" ryby, rozkrmit potěr dekapsulovanými vajíčky artémie? Viděl jsem na youtube video, kde nějaký týpek (mimochodem tvrdí o sobě, že je number one bettas breeder on the planet) nepoužívá nic jiného...
Je to blbost, nebo to možné je??

Do nedávna jsem používal nobil, prvních pár dní, než byli schopní vzít artémku a nedávno jsem nobil nahradil háďátkem octovým. Z háďátka mám ale zatím smíšené pocity, sice to žerou všichni, ale vždycky se mi trochu čerstvé vody, když hady odebírám, smíchá s tím octem a zakaluje mi to vytíračku a to nemluvím o tom, že ocet v akva není zrovna ideál. Proto se ptám...
Děkuji za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 20:15 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Dzuda
Cca 3-týdenním už lze podat nalíhnutou artemii. Patentky fakt ještě neee. Do té doby vířníka, mikry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 18:14 Dzuda – Patentka
Ahoj, chtěla bych se zeptat, od jaké doby je možné mladým rybičkám (od 1 měsíce) podávat živnou potravu (konkrétně ve formě patentky)? Nebo vůbec jak je to s tím prachovým krmivem, kdy lze přejít na něco "většího", aniž by bylo riziko, že se zadusí? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 19:08 JoKa Re: Kk
betta.wz.cz/…

Doporučuji prostudovat tyto stránky. Nic odborného, ale pěkně hezky lidsky vysvětleno. Pro začátečníka ideální, není tam nic extra vědeckého...

Nicméně pokud nemáš kde mladé v budoucnu separovat, nechal bych tomu volný průběh, akorát krmit (čím a jak se tam také dočteš), ale moc šancí odchovu bez přípravy nedávám... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 18:56 Kk – Pomoc při odchovu
Ahoj, jsem úplný začátečník a potřebovala bych poradit.
Nebyl muj záměr, aby se mi rybky vytrely, ale nejak se to povedlo, v sobotu se vytrely, někde jsem se docetla, ze mam odlovit samici, to jsem udělala, ted je tam od pondělí potěr , ale ja si nevim rady.
O snížení sloupce vody jsem také někde četla, ale bohužel jsem si všimla az pozde a uz jsem je nechtěla rusit, takže by me zajímalo jak je to důležité a jestli to mam nejak napravit.
Také bych chtěla poprosit o radu s tim, kdy presne mam odlovit samečka, čím a kdy začít malé rybky krmit, jaka ma byt teplota vody a jak často a hlavně jak čistit vodu tak, abych jim neublížila?
Jak ma byt vysoka hladina vody a je nutné vzduchování ?
Budu vděčná za kazdou radu, nerada bych jim nejak ublížila :)
Předem děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 13:42 JosefVavra Re: LiborSprysl
Dnes jedu na letiště budu mít betty od Goldenbetta. :-) Koi betty a HMPK gold. :-) Je to rodiná "farma" v Thaisku. A ten pán i jeho dcera jsou fakt borci. Jejich rybky od pohledu jsou best. Jsem zvědav jak se mě ujmou ale teplotu od začátku budu držet na 27-28c a postupně snižovat na 26c v rozmezí několika měsíců :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 04:15 Muž LiborSprysl [9015] Re: JosefVavra
No já jsem pod "nějakým vlivem" smich Také topíval, ale už to nedělám...25-26 na tření...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 16:45 JosefVavra Re: LiborSprysl
28-29 jen ve vytíračce- Jinak 25-26c.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 16:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: JosefVavra
Ty ušaté příšerky jsem teda ještě nepokoušel :-D Tou vodou jsem myslel tu "chemii", která tomu zrovna tomu jednomu samci vyhovuje...Já už teď bety dělám spíš jen z leknutí a po letech, ale byly časy, že jsem jich měl tisíce...Nemám na ně vodu a tak musím míchat a to mne ve velkém nebaví. S betaři už také nepeču, co skončily v Česku soutěže, které mne docela bavily. Ovšem teda takhle brutálně netopím...25?26? Ale to živé je u nich fakt důležité, to jim pomáhá k těm lepším "slinám"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 10:17 JosefVavra Re: LiborSprysl
Tak asi dělám někde chybu a nikdy jsem si toho nevšiml. Teplota vody 28-29c, voda měká 150-200 + výluh Atison, krmení samců granulky Hikari a ocean nutrition + mražené patentky,koretry a černý komár + živé odrostlé artémie a cyklop.
Stejně nejlepší hnízda stavěj DTPKVT,HMPK,PK,GIANT A HALFMOON a nejmenší a nejřidčí mají DUMBO.
Ještě se tě optám Libore kolik jsi odchoval "ušáků" a kolik znáš lidí kteří je odchovávají? Zatím s každým chovatelem který je odchovává jsem se schodl na stejném problému s hnízdy a s oplodněním jiker kdy většinou se povede tak 2/3. Jinak chovám jen betty a tak mám i vše přizpůsobené k jejich chovu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 04:29 Muž LiborSprysl [9015] Re: JosefVavra
To že jikry vypadávají z hnízda je především souběhem několika faktorů. V první řadě má samec problém s tvorbou " slin " na bubliny a pak je to voda a její teplota. Vše dohromady ovlivňuje strava.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 34

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 22957x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1646-vodni-plzi?od=251