Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:54 Sari – řasy
Vodu měním 1-2/3 každý týden, přímého světla je tam málo, svítím asi 12 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 12:07 Kvítko – řasy
Píšeš na přímým světle..no, to ti do něj asi moc svítí přímo... Snad by pomohlo míň krmit, udržovat hygienu v nádrži a zkusit vymyslet jiné místo pro akva...prej stačí tak hodka přirozenýho světla denně, jinak umělý... Snad ti nepíšu pitomůstky.. coze :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 11:57 Sari – hnědé řasy
Ahojky, potřebuji poradit. V akvariu se mi začaly dělat řasy, jsou hnědé, usadily se na rostlinách i umělých a v přední části akva. Vzadu kam nejde přímé světlo nejsou, jak se jich mám zbavit a předcházet jim? Existuje nějaká chemie, která je zlikviduje přímo? Rybkám ty řasy nevadí ani je nežerou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 21:05 langosh – -
Tak to potom souhlas :-) .
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 20:24 Sid – To langosh
Ne, ne - "bublifuk" jsem samozřejmě nemyslel! Používám ho také.;-)
Na mysli jsem měl filtry tohoto typu:
http://www.akwarystyka.com/sklep/images/fullsize/produkty/slodkowodna/filtry/wewn_akces/aquael_fan3pl.jpg
(Doufám, že se to načte).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2006 19:53 langosh – to Sid
Já bych tyto filtry úplně nezatracoval ( www.rataj-spk.cz/… ) - pokud myslíme stejný - váš odkaz mi nefungoval. Já ho používám do odchovničky (12l) - molitan mám neustále v Aq za pozadím, takže je vždy připraven v jakémsi použitelném stavu a v tak malém AQ nevím o ničem ideálnějším (po použití T-čka mohu současně motorkem vzduchovat i artemiím :-) ).
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 19:32 Sid – To ja
Něco podobného?
http://www.prozviratka.eobchod.com/product.php?II=2323&cuid=293&UID=2006081818432188.146.8.93
Tyto druhy filtrů osobně považuji za nejméně vhodné k čemukoliv, co má filtrace v akváriu zajistit. Snad jen s výjimkou provzdušnění vody (ne vždy žádoucímu - např. při hnojení CO2). Má-li váš filtr regulaci, jeho výkon utlumte na minimum a vzduch přisávejte jen v odůvodněných případech (vysoké teploty = nízký obsah O2, použití některých léčiv ap.). I pomalé proudění vody bez přisávání vzduchu by za normálních podmínek mělo rybám zajisit dostatek kyslíku.
Podívejte se na problematiku filtrace
http://www.discus.cz/web/index.php?page=technika&clanek=28
a zvažte úpravu stávající filtrace dle těchto zásad.

Opatření proti hnědé řase začněte u světla - nepřehlédněte, co vám radí Langosh! (Reflektor, tapeta, alobal) Používáte-li krycí skla, udržujte je v čistotě. (Prach, vodní kámen). Je-li to možné, tato krycí skla úplně odstraňte. Můžete-li, přidejte další zdroj světla. Hnědou řasu můžete ze skla odstanit škrabkou a odsáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 15:37 ja – filtr
To je takovej fitr, co nasava vodu do molitanu a horem pousti bubliny vzduchu nebo spis proud vody, kterej pak dela bubliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 09:26 pirát – hnědej sajrajt
pro baron,ještě jedna technická ,neexperimentuješ s hnojením,a pokud hnojíš tak čím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2006 08:55 langosh – -
Zkuste (pokud ještě nemáte) dát mezi zářivku a kryt reflektor (dá se koupit), případně stačí zrcadlová tapeta nebo jen pouhý alobal. Určitě to pomůže vylepšit světelné podmínky.
Roman :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 17:38 Sid – Filtr
"Zkusim uplne vypnout vzduchovani. Je to komplet s filtrem."
Co to je za typ filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 17:32 to ja zase – sid a zima
Diky jeste jednou! Fakt moc, pac jsem z toho uz zahnednuta sama! Zkusim uplne vypnout vzduchovani. Je to komplet s filtrem, tak doufam, ze to pujde.
Cistim pravidelne 1x za 14 dni, castecna vymena vody.
S tim svetlem se zkusim podivat, co by se dalo delat.
Diky, diky!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 17:27 Sid – To ja
Jestli jde z toho filtru vyčistit snadno, nebude to ruducha. Takže spíš jde o rozsivky. Zkuste přidat světla - více info v tomto tématu nahoře nebo do vyhledávače zadejte "hnědá řasa", "světlo", "osvěltení" "rozsivky" ap. Rostliny s nároky jako H. difformis vyžadují m.j. více světla, než nyní v akva máte. Dbejte na hygienu v akva - přiměřená rybí osádka, nepřekrmování, pravidelná výměna části vody. "Proud vzduchu je poměrně silný" - vzduchujete? A intenzívně? To rostlinám moc nesvědčí. Pokud nemáte přerybněno, k zásobení ryb kyslíkem stačí "neagresívní" filtrace.
Na chemii zkuste zapomenout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 17:13 ja – zima
Ja zkusim ted pouvazovat o pricinach.
Svetlo - 15 W a svitim skorem 12 hodin denne, zarivka.
Ty dusicnany plus krmeni pro ryby - by eventuelne mohlo byt ono, protoze mam ryby, co porad vrtaji ve dnu a usazeniny stale viri do vody.
Taky je mozny, ze jsem to dotahla s rostlinou a vsechno bylo se vsim plus otazka casu.
Proud vzduchu je pomerne silny.

Chemii bych pouzit nechtela, ale koupi dalsich ryb si uz dovolit nemuzu.
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 17:08 zima – nakonec
to si samozřejmě nechte jako poslední možnost,až když nic nebude zabírat, protože u mě to nebylo tak těžké, moc mi na ně,m nezáleželo aby bylo nějaké extra pěkné, jen jsem odlovila ryby, vyndala těch opravdu pár kytiček, vymyla vyvařila co šlo, a nalila odstátou vodu a dala ryby, to že se to pak neobjevilo připisuji náhodě a tomáu, že jsem krmivo začla používat jiné. Nevím jak máte zarostlé a zadekorované akvárko, ale já vím že mě třeba nepomáhaly ani týdení odkalování s výměnou vody, tak co jiného zbývá? Jo třeba zkusit nějakej ten algol, algovec algicid... na bázi mědi, ale kdo zaručí že je to řasa a že to pojde bez rostlin a ryb ??? A co kdybyste to celé založila znovcu a za týden by to tam bylo opět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 17:01 ja – zima
Tak to mi asi nezbude nic jinyho! Booziinku, vypustit celicky akvarium, aaachjoooo! :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 16:46 zima – sajrajt
Tuto hnědou řasu nebo sajrajt jak tomu říkáte jsem měla také, v chovném akváriu které teď už nemám,bylo to a)moc ryb=moc dusičnanů
b)nízká teplota (18°C)
c)špatné osvětlení

ale nejpravděpodobnější je toto: krmila jsem potěr nějakým krmivem skoro prach to bylo, a několikrát denně a dost toho spadlo na dno a tam se z toho udělal ten sajrajt a rozlezl se všude.

zlikvidovala jsem ji jednoduše tak, že jsem akvárium celé vypustila promyla a zase složila dohromady. Už se to neobjevilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 16:28 ja – sid
Jmenovala se Hygrophila difformis a fotku nemam.
Tedka procitam tu ruduchu.
Coz z filtru sed a vycistit, ale potrebovala bych vedit pricinu, pac se zase vrati, pokud nezakrocim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 16:20 Sid – To ja
V té dolní vrstvě písku by to mohla být hnědá řasa, ale tam by mi nevadila. Na tom filtru mi to spíš připomíná ruduchu.(?)
Co to bylo za rostlinu - název, foto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 16:12 ja – sid
Porovnej pisek v prave casti - to je original bez toho sajrajta a to tmavy je on nebo ta na skle.
K tej rostline, mela jsem ji vratit, protoze kdyz jsem ji prinesla dom, tak si to predstav jako kdyz prineses rezanou kytku do vazy. Byla svazana dole jen dratkem a molitan okolo. Dobry, rekla jsem si, ze se snad vzpamatuje a vysledek byl ten, co jsem popisovala, sajratem byla prolezla a kdyz jsem ji vyndala, stale zadny koreny.
Moc ti diky!
Koukala jsem se na ten odkaz..ja ti nevim, tahle moje mi prijde trochu tmavsi a zelena se nevyskytuje, zatim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 16:08 Sid – To ja
Přiznám se, že na tom písku a skle nevidím nic "podezřelého". Na tom filtru je to něco jako tady?:
http://www.moje-akvarium.net/pic/clanky/rasy/rasa-hneda-rozsivky-01.jpg

"No hlavni pricina byla v korenech, mela jsem ji vratit ihned a ten smejd ji umrtvil uplne."
Této větě moc nerozumím. Příčina čeho byla v kořenech - vzniku řasy? A co jste měla vrátit hned - tu uhnívající rostlinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:55 ja – sid
No hlavni pricina byla v korenech, mela jsem ji vratit ihned a ten smejd ji umrtvil uplne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:54 ja – sajrajt
Fotka k příspěvku A tady na skle...velikost nadrze je 54 l a vodni sloupec je cca 27 cm diky moc side za snahu!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:51 Sid – To ja
Co hnije, obvykle nevoní. Příčinou hnití rostliny nejsou řasy - ty jsou "jen" průvodním jevem nesprávných podmínek v akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:49 ja – svina
Fotka k příspěvku Se omlouvam za zmatky s fotkou.
http://rybicky.net/k/forum/178.jpg
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:49 Sid – To ja
Velikost nádrže, výška sloupce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:37 ja – Sid
Jde to blbe fotit, neni to poradne videt!!
Zkusim to poradne popsat: je to hnedy :) je castecne usazena mezi prednim sklem a dnem. Myslela jsem, ze je pisek tim prolezlej, ale pri cisteni jsem zjistila, ze je nalipnuta na skle.
Dneska jsem vyhodila kytku, ktera se nejspis z toho hajzla zacala rozpadat a udesne smrdela.
Mam strach, ze se to rozleze vic a chcipne vsechno! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 15:22 Sid – Sajrajt
Jen podle subjektivního posouzení barvy nelze odhadnout, o jakou řasu jde. Fotka? Více info!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2006 13:25 ja – sajrajt blbej
No a mam ji taku tu svinu hnedou! Uz mi zalezla aj na filtr! Vic ryb uz si koupit nemuzu, bylo by prerybneno, tak jak se toho hajzla zbavit? Mam vycistit akvarium? Tedy jako vsechno vypustit a znova procistit a zalozit nove?
Mam 15 W rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 11:48 Sid – To Baron
Takže - zkuste vsadit na zvýšení intenzity osvětlení. :-)
Nejlépe - je-li to technicky možné - vyměňte stávající zdroje světla za 2 (nebo i 3 - můžete je časem potřebovat) obyčejné třípásmové zářivky, které většina výrobců označuje trojčíslím 8xx. Zapojíte-li každou zvlášť, můžete snadno regulovat intenzitu světla dle potřeby. Rozhodně neplýtvejte penězi za různé GLOGLOspeciály.
Více zde: rybicky.net/forum/show.php…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2006 01:19 Roman – sinice a rozsivky.
Sinice(Cyanophyta)-už název cyan=modrý či tyrkysový napovídá že se akvárium potáhne tmavě zelenomodrými povlaky,které po vytažení z vody pěkně smrdí(známe každé léto ze zavřených kempu kde se nedá koupat).Takže ty hnědý srágory co zamořujou vaše nádrže jsou pravděpodobně rozsivky(Diatomaceae),lidově řečené hnědá řasa.S řasou to nemá nic společného,krom toho že obojí je vizuální hnus.Zanáší se do akva s rostlinami nebo vznikají samy v nově zařízených nádržích.Hlavní příčinou je nevhodné osvětlení tj.slabé.Za pokus stojí likvidace přírodní cestou přidáním ryb rodu Poecilia(sphenops-Black molly.velifera-velkoplutvá),dále pak krunýřovci rodu Otocinclus či Ancistrus.Ryby nekrmíme dokud nespasou veškerý povlak,nebo jen mírně přikrmujeme.Je třeba větší proudění vody aby nedocházelo k usazování na jiné dekorace.Silné povlaky narušujeme a odsáváme.Toť výtažek ze staré literatury.Jinak Otocinlusové jsou opravdovej vysavač na veškerý řasy a nánosy za předpokladu že nejde o štětičkovou či vláknitou řasu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 18:10 Baron – hnědej sajrajt
Mam 100l akva. Filtr akva fan1. Mám tam jednu 15w zařivku aquaglo a 23w úsporku. Svítím 12h denně a rybičky krmím střídmě. Vodu obměňuji jednou za 14dní, dno taktéž odsávám. Vše bylo očištěno a dobře vyvařeno. Nejdřív sem měl problémy s nálevníkama pak se mě to podařilo vyřešit a teď zas tohle. Je to takový hnědý povlak pokrývá jak rostliny tak i šutry a sklo. Mám 4 mečovky vídeňský, 4 black moly gold, a parmičky asi 6. Akva sem komplet měnil před 2měsíci tak sem myslel že to chvilku vydrží. Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2006 14:58 Tom@sek – svinstvo
No filtr taky nevysaje všechno svinstvo po rybkáck. Nepárej se s tim, rozeber nádrž, proper písek a převař ho, šutry očisti ocelovým kartáčem a převař je a bude to O.K. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2006 20:34 pirát – hnědej sajrajt
někdoi tu píše pod mým jménem,když radíš zkus zvolit jinou přezdívku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2006 17:15 pirát – to Pelda
No neke, to by člověk neřek,že se jedná o řasu.Každop i ten hafo valící filtr nemusí dělat dobrotu!!!Velké proudění to může taky způsobit řasu.Mě pomohlo jen taková drobnost.HJednoho dne jsem vylovil ryby, vyndal aa omyl rostliny, promyl písek a všechno, akvo jsem vymil a znovu napustil, zasaadil, vpustil a všechno a už to jedee :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2006 23:03 Pelda – hnědej sajrajt
Zřejmě se jedná o nějakou řasu. (neznám její název-jsem také jen amatér). Takovouhle hnědou řasu jsem si přitahl do akvárka když jsem kupoval kytky. Začala se šířit po akvárku asi po dvou měsících. Začal jsem tedy shanět nějakou rybu která požírá řasy. Našel jsem parmičku jednopruhou. I když prodavačka mi ji prodala pod názvem parmička siamská. Mam v 60-ti litrovim akvarku dvě a řasu za měsíc vyžraly. Od té doby mam od ,,hnědýho sajrajtu'' klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2006 21:18 Lucie :-) – hnědej sajrajt
to znam budou to nejspíš rozsivky to chce zvýšit intenzitu osvětlení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2006 20:22 Janik – sajrajt
Ahoj, me se zacal delat takovy zrzavy povlak na sutrech a kytkach kdyz sem tam dala sutry z reky a nemela sem je vyvareny ale pouze omyty (umirali mi z toho i rybky)..... tak pokud si v tom akvu neco menil a predtim si ten hnedy povlak nemel, tak to muzes mit i z toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2006 12:00 Muž [] – sinice
Zatím to vypadá na sinice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 19:36 pirát – hnedej sajrajt
to je pravda ,více informací typu jak dlouho je akva na světě,kolik litrů má,jakým osvětlením je osvíceno a jak dlouho,co za filtr ho čistí a jakou používáš vodu jakých parametrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 19:09 Sid – Hnědý sajrajt
To je sice zajímavé sdělení, že "filtr valí na plný pecky a vzduchu mají taky dost", (z textu vyplývá, že kameny a rostliny!), ale o samotném problému, natož příčinách a tím pádem i o možném řešení nevypovídá vůbec nic.
Nějaké další informace, fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2006 17:39 Baron – hnědej sajrajt
Potřeboval bych poradit. Začaly se mi potahovat kameny a rostliny nějakým hnědým sajrajtem filtr valí na plný pecky a vzduchu mají taky dost tak nevím co stím. Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2005 08:59 vojta.razic – řasa
proto se taky ptám čím svítí tzn intenzita osvětlení,potom musíš najít rovnováhu mezi počtem ryb a počtem rostlinek,málo rostlinek moc ryb kromě jiných faktorů=řasa,málo rybek moc rostlinek chybí přirozené hnojivo pro rostlinky ,které tam musíš dodávat uměle,aby rostlinky prosperovaly a to se rovná zase řasa ,není to jednoduché zajistit přirozený biotop ale dá se to časem zvládnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2005 08:07 Věra – řasy - pokračování
Nejčistší je akva bez rybiček jen s rostlinami a šneky - ale proto asi akva nemáme ;-).
Omlouvám se, že to píši jak Rodinná pouta, ale při delším textu mě to vyhodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2005 08:03 Věra – řasy - pokračování
Růst řas ovlivňuje především dostatek dusíkatých látek a fosforu, příp. dalších hnojiv ve vodě. Tzn. čím více rybiček a lépe krmeny tím více řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2005 07:00 Věra – řasy
Nechci se vám do toho moc motat, protože jsem začátečník, ale co si pamatuji ze školy je, že hnědá řasa méně světla, zelená řasa dostatek světla. Já mám oboje, protože mám dlouhé akva s různou intenzitou osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2005 13:14 vojta.razic – osvětlení
čím svítíš ,jak dlouho ,kolik máš rostlinek a kolik rybek jak velké máš akva, co používáš za hnojení

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2005 22:44 petr55 – ..
Podle vzhledu zákalu se dá usoudit, čím je způsoben. Popis je tady: aviaservis.cz/…

PV
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2005 11:57 Aja – ..
Jo a rybky jsou zatím v pohodě, nic jim není, zatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2005 11:55 Aja – Hnědá řasa?
Asi je to blbá otázka, ale zajímalo by mě: ta hnědá řasa tvoří jenom povlak na všem v akváriu nebo i tím, jak se vznáší barví dohněda i vodu? S tím mám problém totiž já a nevím, jestli to vyřeší zrovna nákup rybky nebo šneka požírajícího řasy..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [18] 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33193x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639-hneda-rasa?od=851