Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 21:50 irča – šnek na řasu
četla jsem, že jí baští pruhovaný šnek - Nerita zebra
..ale nemám to podložené hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 17:34 Muž Miky [14]
Ahoj já měl v tom malým akva FloraGlo a řasa se mi taky dělala než jsem tam měl tlamovce tak jsem používal Philips Aquarelle a měl jsem dost kytek a řasa žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 17:31 Muž isamik [180]
Ja bych zatim menil jen jednu a to aquaglo, ta sunglo neni az zase tak hrozna. Samozrejme nic nebrani v nakupu 2 zarivek a vyzkouset par kombinaci :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2007 17:26 Muž matlala [798] - Rostliny
chemie s tím nic nenadělá!!! A boj se ji použít!
souhlas s výměnou zářivek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 22:30 pansuu
Možná vyměnit Aqua glo a Sun glo za běžně 8xx ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 20:49 redmaus
Na pár dní vynech krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2007 19:45 jpg – hnědá řasa
Zdravím rybí svět mám v akváriu hnědou řasu-svítím 12 hodin denně,pravidelně odkaluji 1krat za 14 dni,2 zářivky 2krat 40w sun glo,agua glo přidal jsem 1 zářivku normální 40w řasa začala ustupovat ale pořad nechce zmizet přípravky proti řasám nezabírají.Ancistrusi ani parmičky černopruhé ji nepožírají.Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2007 19:43 Muž KejPi [1]
Fotka k příspěvku Taky mam pocit, ze se mi tam dela hneda rasa a to rozhodne malo nesvitim - 12 hodin, cca. 0.5W/l, zarivky 830, 840, 865. Vyfotil jsem to. Dobre je to videt na Micranthemumu (zasazeno pred tremi dny a uz to tam je :-( ) nebo na te Limnophilii v pozadi. Kytky jedou jako dive, bezne z nich stoupaji bublinky, ale tohle me trochu depta :-( Jeste bych dodal, ze akvarko je 10 dni po zalozeni. Nevite nekdo, co to je? Jestli je to rasa, tak co s tim? Diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2007 17:20 umax
Máš tam málo světla svítit 12 hodin denně možná silnější zářivku.důležité je i pravidelné odkalování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2007 18:42 Anonym – hnědá řasa
hop hop Prosím o radu proč se mi na listech objevuje hnědá řasa, vyskytuje se po okrajích rostlinky a později napadá celou rostlinu.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 22:50 Sidonius – To Chocenak
Za málo... (Opravdu! Nejsem si tak docela jist, jestli jsem vám vůbec něco poradil... :-O )
Ještě poznámku (trochu to zkomplikuji :)): je taky docela možné, že ta hnědá hmota je nějaký druh sinice... Zkusit v prstech, jestli je ta řasa slizká, to půjde sotva, že?
A to dno určitě otestujte! Ať máte přehled. Pokud bude vápník obsahovat, měl byste si pak ověřit, zda je pro vaše chovance voda s vyšším obsahem Ca vhodná. Já jen tuším, že tomu tak být nemusí; je rozdíl mezi požadavky na vyšší pH, na vyšší alkalitu a na vyšší tvrdost... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2007 21:59 Chocenak – pro Sidonia
Děkuji za rady X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 23:55 Sidonius – To Chocenak
"... myslíte, že je tam vápenec? Vyzkúšam..."

Nemám potuchy. :-) Ale ten test si udělat můžete - je dobré mít přehled. A můžete při tom vzít i kameny...

Co se osvětlení týče - v deníku píšete, že jste odstavil obě Philipsky. Tak to nějakou dobu vydržte a dejte časem vědět, jaký to přineslo efekt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 15:48 Muž matlala [798] - Rostliny
díky za vyvrácení mé nesprávné teorie Pavle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 15:47 Muž Norton [109] – ;-) pro Matlala
Petře, myslel jsi AquaGlo? Ne, není "jednopsmovka". Luminofor u sec. zářivek je "nastaven" tak, aby vyzařoval určité části spektra a další měl třeba potlačené. Vždyť i u "klasiky 8xx" je spektrum patřičně "vyladěno" za účelem dosažení požadované teploty chromatičnosti. Mimochodem ani "jednopásmovka" nevyzařuje jen světlo jedné vlnové délky, nýbrž "poněkud čárovější" spektrum. Čím má být věrnost podání barev (Ra) trubice vyšší, tím je potřeba spektra spojitějšího.
Otázka využití světelné energie určité vlnové délky rostlinami a řasami je problém, který se tady řešíl, řeší a bude řešit... zkrátka velmi vděčné téma, ovšem pro biology a ne elektrotechniky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 15:24 Muž matlala [798] - Rostliny
no ta zářivka je určitě aspoň z části příčinou a mám pocit že akva jsou 1 pásmovka. mám pravdu odborníci?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 10:49 Chocenak
Octem jsem ji nezkoušel... myslíte, že je tam vápenec? Vyzkúšam... S tím osvětlením jsem si byl téměř jistý, protože pod těmi řasovými koulemi a tam, kde je stín, se řasa netvoří. Kameny jsem vydrbal rejžákem a zalil v kbelíku vařící vodou... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 10:24 Sidonius
Vypadá to jako hnědá řasa. :-) Ovšem ta se netvoří následkem silnějšího osvětlení. Spíš naopak.
Zato jí svědčí prostředí s dostatkem křemičitanů. :)
Zkoušel jste tu "křemičitou drť č. 3" otestovat octem?
A kameny z Divoké Orlice jste před vložením do akva desinfikoval jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:51 Chocenak
Fotka k příspěvku A taky vypadá takhle...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2007 09:51 Chocenak
Fotka k příspěvku Vypadá takhle hnědá řasa? Mohl by to být následek silnějšího osvětlení?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2007 00:30 Sidonius – To Světluška
Problém je v té vaší superantikontramultiextraunikátní zářivce. ;-)
Vy ji vnímáte jako pěkně vybarvující rybky, rostliny ji vnímají jako nedostatečný zdroj světla.
Do akva nelijte žádné algicidy, (ani ze zoufalství), ale vyměňte stávající zářivku za obyčejnou třípásmovou jakékoli značky.
A bylo by vhodné, abyste si vyměnila rostliny neschopné trvalého růstu pod vodou ("nová kytka", "vlevo kytička", "kytka veprostřed") za vodní nebo obojživelné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 20:37 petrr – řasy
Možná by vám pomohlo www.rataj-spk.cz Taky bojuji a řasou.Zkusím vyměnit filtr podle rad p. Rataje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 19:46 Muž MacGyver99 [3]
Mtlala, bez chemie to určitě jde. Jenže když se už řasa hodně rozjede tak aspoň ze začátku chemie pomůže a pak už jen hlídáš, aby se řasa znovu nerozjela. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 19:43 smajlik
Podívej se sem planta.aquariana.cz/… .Možná to k něčemu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 19:43 Muž matlala [798] - Rostliny
a hlavně jaké zářivky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 19:40 Muž matlala [798] - Rostliny
ja jsem zastánce toho že to jde bez chemie. kolik litrů máš a kolik watů zářivek???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 19:39 Muž MacGyver99 [3]
Taky bojuji s řasou. Takže udělej tohle. Kameny a dekorace na kterých ti řasa roste vytáhni a namoč je do roztoku se savem. Řasa z nich tak během hodiny úplně sleze. Starší listy rostlin, které máš pokryté řasou ostříhej. Pak by bylo dobré dávat do vody nějaký přípravek proti řasám. Já mám dobrou zkušenost s Anti Hair Algae od firmy Interpet. Je to sice dražší, ale funguje. Přípravek dávám jednou týdně a zatím se mi řasa na kamenech znovu neoběvila. Důležitá věc je i pravidelně odkalovat. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2007 19:23 SVETLUSKA222 – Hnědá řasa
Mám hnědou řasu v akva,ale svítím cca 10hodin denně a ve stejnou dobu a zářivka je hnedle nová.A měním vodu ob týden sad tone tone -co s tím????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2007 22:19 gobi
mám podobnou zkušenost s řasou. Svítil jsem 12 hodin a po čase se mi ukázala zelená řasa. Po konzultacích jsem omezil svícení na 8 hodin a zelená řasa po čase zmizela a le nastoupila hnědá. Tak jsem prodloužil dobu svícení na 10 hodin a pořídím si ještě 2 krunýřovce. Nemám zatím žádného. Po čase uvidím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 20:55 Usine – Hnědý povrch na části podkladu
www.akvarko.cz/… něco ke čtení. Dobrý článek o vašem problemu je také zde klub.akva.sk :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 20:38 Havel-st – řasa
A zarejdit odkalovačkou, až se budou kamínky obracet?
Gupky ať se pasou na řase, co se uchytí na rostlinách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 14:54 nikos – řasy
Jelikož jsem na tom velmi podobně (datum založení i výskyt hnědého), dovolím si vyjádřit názor. Myslím, že je to jakási řasa, která vzniká právě na hodně světlém místě. Já zkusil po 14 dnech, když voda vypadala OK nasadit 4 gupky a ty se o tuto řasu už téměř postaraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2007 14:03 Muž [] – Hnědý povrch na části podkladu
Fotka k příspěvku Ahoj všichni akvaristé. Po velmi dobrých radách s povlakem na povrchu (postupně ustupuje), se opět potřebuji poradit? Už pár dnů pozoruji na dně akvária (set HAGEN 54 l zařízeno po vánocích), že bílé kamínky začínají chytat nahnědlou až rezavou barvu. Mám černo - bílý stěrk a pouze na nejlépe osvětleném místě, v předu na dně se začínají bílé kamínky měnit na rezavou (cca 10cm2). Může to být substrátem (živnou půdou), který jsem dal mezi vrstvy, nebo se jedná o druh řasy???
Předem děkuji za odpověď, Hanzi.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2007 13:57 maliman – jj
Hnědá řasa= málo světla
zelená řasa= hodně světla

Proto akvárko ne k oknu a ne do rohu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 12:30 many – hnědá řasa
ve většině případů je to skutečně z nedostatečného nebo nevhodného osvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 12:28 Sidonius – Zelená řasa
Důležitá je identifikace řasy - to, že ji vidíte jako zeleně zbarvenou, nemusí nutně znamenat, že jde o zelenou řasu. Ta je všeobecně považována za znamení velmi dobrých podmínek v akva. Narozdíl od červených řas, které mohou mít také zelené zbarvení, ale o dobrých podmínkách v akva nesvědčí.... :-)
Ke hnědé řase bych ještě doporučil nějaké "řasožrouty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 08:06 jolaos – hneda riasa
Docital som sa a aj to funguje:viac svetla a dobre odkalovat a este viacej vyssich rastlin mozu byt aj plavajuce.Ja toto vsetko mam a neviem sa zbavit takej istej ale zelenej. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 07:57 kerimir – Hnědá řasa
Prosím radu jak zlikvidovat hnědou řasu v akváriu.
Dík Kerimir :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2006 18:19 Sari – řasy
Slavnostně oznamuji, že na hnědou řasu mi pomohli krunýřovci síťovaní, koupila jsem dva a do dvou dnů bylo po řase. Hurá! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:37 R Muž Mrakoplash [1776] – Sid
nevim moc se v tom zatim neorientuju je to takovej koberecek :) krevetkam to smakuje a chtel sem jich este par prikoupit takze to snad spasou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:36 Sid – Řasy?
Spíš sinice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:19 R Muž Mrakoplash [1776] – Sid
Side ten pisek je za normalnich podminek uplne bilej :-D to cerveny je rasa coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 20:01 R Muž Mrakoplash [1776] – rasy
Fotka k příspěvku Takhle vypada to moje krevetkarium :( sem ski tam vcera pretah rostlinku a zrejme i rasu ze se to ale takhle rychle rozleze sem teda necekal...
(rybicky.net/k/forum/336.jpg)

lepsi je pouzit odkaz je tam vetsi obrazek ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2006 11:21 shArk(cz) – RASY
mam v aquarku porad rasy uz si s tim nevim rady mam 80L svitim od 10 do 8 hodin rasa je vsude!!!! :-( na 80L mam tyto ryby: 2 ancitruse,6 danio,2mecovky,1pancernicek,15neonek,1cichavec modry,a taky sneky a krevetky :-) poradte mi prosim ja uz si fakt nevim rady :-( :-( diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 08:33 R Muž Mrakoplash [1776] – Marfi
Nejen u tebe u me taky Cichavec obira rasy asi ma hlad :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2006 08:11 Žena Marfi [10] – řasy
mě se na řasy krásně osvědčilo - míň svítit (teď zrovna 8 hodin), snížit průtok filtru, a nasadit ryby co řasy požírají - parmička černopruhá (taky se nazývá siamská), a kupodivu v mém případě stříbrná mola a čichavec. (ale ty dva jsou opravdu asi jen v mém případě)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2006 23:56 Falcon-554 – chemii nekupuj
Chemie je až to poslední co tam dávej ... rozhodíš všechno kolem a navíc to je za hodně peněz na krátkou dobu ... na hnědé řasy jsou výborné Parmičky černopruhé, ale kup si je u zkušeného prodejce protože jsou lehce zaměnitelné s jinou Parmičkou, která se řasou neživí ... já mám v akva jednu a ta jede jako fretka-celý den čistí listy a pozadí !!! Můžu jenom doporučit !!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:34 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy – krevetky
no v běžný ne,u nás sou 4 zverimexi a jen ve dvou sou schopný je sehnat,ale hlavně to je na dlouho(((ale seženou je ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:26 Sari – řasy
Jirko, ty krevetky koupím běžně v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2006 13:04 Jirka – řasy
Na hnědou řesu jsou super krevetky,milují ji,krásný doplněk akva a nejsou chemiclé:-) ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [17] 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33198x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639-hneda-rasa?od=801