Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědá řasa

 

NápovědaFórum » Řasy » Hnědé řasy 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Hnědá řasa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2019 14:22 Muž Skoro důchodce [21] Re: Vasek_PE
Nechápu, proč někteří hnoji nově založené akva. Rostliny po přesazení mají co dělat s aklimatizaci, takže to hnojení je akorát pro řasy, a výměna vody, hlavně ne z městských vodovodů je dalším katalyzátorem. Toto je můj názor. Jinak te řasy tam je opravdu dost. Odkud bereš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.08.2019 13:04 R Muž Anthrax [4739] Re: Vasek_PE
Já bych vysadil hnojení, ještě tak na dva měsíce. Stáhl osvětlení na 8 hodin, stáhl intenzitu nebo přidal plovoucí rostliny. A měnil bych častěji vodu. :-) Řasa vypadá jako rozsivka. Je to čerstvá nádrž, tak to opravdu nechce živiny, spíš naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2019 12:55 Vasek_PE – Optiwhite 128l
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, v akváriu založeném 24.7. jsem před týden podruhé vyměnil 40% vody, podruhé přidal hnojivo Flourish Seachem dle dávkování a odjel na týden na dovolenou, po návratu byla nádrž hodně zarostlá řasou, (viz. foto). Svítím 11 hodin na 80%, jak byste mi to doporučovali řešit prosím? Nebo dá se takhle z fotky přesně určit, jaká je to řasa, protože zde na foru jsem našel dost protichůdné způsoby řešení v závislosti na druhu řasy. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 23:37 samot Re: vaclav
Dobře, dobře, tak mockrát děkuji :). Hezký večer
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 22:45 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: samot
Odkaluji (Tedy kde to jde) každý týden a celé akvárium a nikdy jsem neslyšel že jen po částech. To spíš že nemáš čistit filtr a odkalovat zároveň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 22:16 samot Re: zervajs
dobře, dobře :) takže udělat jednu změnu a čekat jaká bude změna a pak až další? Odkalovat část dna se snažím každých 14 dní. Nevím zdali to je hodně nebo málo, co jsem se dočetl, že se má po částech tak to tak dělám, ale jeslti je to dostatečné to ví čert:). Děkuji za Tvůj čas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 21:20 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: samot
možná bych přidal, ale počítej pak /asi/ se zelenou řasou... když přidáš na světle budou rostliny potřebovat "více potravy", nebudou-li mít "zelená je na světě" ... takže přidej světlo a zjisti si jak a čím hnojit ( pokud už máš přehnojeno od ryb, a nefunguje ti 'mineralizace', příjdou další řasy)
vše chce svůj čas, buď trpělivý mezi změnami ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 20:20 samot
DH: děkuji za tip

Zervajs: i Tobě děkuji za tipy :). Tak zkusím začít hnojit a měnit vodu 2 x týdně a uvidím. Kdyžtak koupím ty Neritky, to bude taková záloha. Co jsem pochopil tak ještě zesílit osvětlení že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2019 19:09 Muž DH [335]
Hnědou řasu mám pořád, hlavně na anubisech se udělá dost rychle. Laboroval jsem se vším možným, koupal v savu a nakonec jsem toho nechal a koupil pár neritin. 1 neritina mi očistí přes noc list anubisu velký jako dlaň. Mám jich 6 od té doby držím hnědou řasu na uzdě. Žádné vytahování rostlin, výměny vody 1x týdně 30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 16:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: samot
jj.rozumím,děkuji za objasnění ;-)
tak ten anubias, a celkově tuholisté rostliny jdou "koupat" v 20% roztoku sava ..
pomalu rostoucí "kytky" bývají náchylné na zařasení, je zapotřebí podpořit růst rostlin, zkusit výměny vody, hnojení, okysličení...a nebo se spokojit s tím , že ne vše co chceme aby nám rostlo, bude růst.

(orientační test na No3 bych prubnul)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 15:37 samot Re: zervajs
zervajs napsal: koukl jsem do prezentace.
na rozjezd více kytek ( rychle rostoucích), s tím světlem je to " na štíru", ale nehnojíš,tak /snad/ ok, ten štěrk je dost velký...ta 5 už je 'moc' ;-)
nevidím ( na mobilu) hnědou řasu ne
ps: zkus měnit vodu, ( podpoříš tím růst rostlin...)

ze začátku jsme tam měli víc Egerie ta rostla hoodně rychle, pak jsem ale už chtěl taky nějaké jiné rostlinky, hlavně do přední části. Hodně rychle nám roste ta valiserka, pak ta rostlinka uprostřed (nevím jak se jmenuje) - je po velkým prostřihu a pak rostlinky vlevo ty stříhám taky často. To je málo rostlin to co tam je? Vím, že všude píšou hodně a přišlo mi, že jich tam už je dost, ale to mi asi jen přišlo :-D

jinak ta "hnědá řasa" je na těch listech uprostřed fotky, na lístku vpravo od středu mi přijde mix hnědé řasy a roduchy po krajích listu - ale třeba to tak není

a k tomu dnu.... teďka už vím, že to dno není moc dobrý, bohužel to byla rada prodejce :(. I se mi do toho špatně sází rostlinky :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 14:25 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: samot
koukl jsem do prezentace.
na rozjezd více kytek ( rychle rostoucích), s tím světlem je to " na štíru", ale nehnojíš,tak /snad/ ok, ten štěrk je dost velký...ta 5 už je 'moc' ;-)
nevidím ( na mobilu) hnědou řasu ne
ps: zkus měnit vodu, ( podpoříš tím růst rostlin...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2019 13:11 Muž Smetany [1226] Re: samot
Nejjistější je velké množství šneků. Ale neřeší se tím příčina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2019 13:09 samot
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím, prosím o radu. Taky bojuju s hnědou řasou (asi). Jelikož jsem ale začátečník, tak nevím jak pokračovat, jestli zkusit míň svítit nebo víc, nebo mám málo světla opravdu nevím. Před měsícem jsem přestal dávat tekuté CO2 a hnojivo a zkoušel jsem to nechat žít to svým životem, ale ani tak žádná změna. Měl jsem tam ještě Roduchu (myslím) ještě se tu a tam kousek objeví na kořenu (a nevím jeslti není i na listech rostlinky), ale to hnedka manuálně likviduju (kartáčkem, odstřihnu nakažené listy). Prosím byla by nějaká rada? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 15:53 Muž Blackie89 [493] Re: greddycz
No podle informací co udáváš, tak dle mě za to s největší pravděpodobností může kombinace slabého filtru, nedostatečné údržby - 1x za tři týdny je podle mě fakt málo a k tomu světlo s modrým barevným spektrem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 11:33 greddycz Re: Blackie89
Tak jsem něco vyplnil, snad to stačí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 10:56 Muž Blackie89 [493] Re: greddycz
Nejdříve by to chtělo buď založit prezentaci nádrže, nebo podrobný popis toho jak nádrž funguje ( jak dlouho je zajetá, osazenstvo, světlo + délka osvitu, filtr, rozměry nádrže, čím hnojíš, údržba, složení dna...) potom ti už bude schopen někdo poradit, jinak to bude tzv. výstřel do tmy.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2019 10:48 greddycz – Co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co to je za řasy, proč tam jsou a jak se jich zbavit? Jedna je taková hnědá a druhá zelená. A ještě se mi na dně dělají takové tmavé “fleky”, “kousky” nevim jak to napsat :-D viz 2. foto. už jsem je několikrát odsával a stále se tam dělají. Každý den přidávám CO2 od Rataje. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 10:16 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Já si ho dělám sám je to vlastně 1,5% glutaraldehyd, na vláknitou řasu nefunguje ale z rostlinami to nic nedělá. Neliji ho do sloupce vody ale přímo injekční stříkačkou na rostliny většinou jen na kořen a techniku. Jde o to v jaké kondici rostliny jsou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2019 00:14 Maq Re: Irbis191
Irbis191 napsala: tekutý oxid uhličitý, mám to zkusit? Nebo je to blbost
Tekutý CO2 od Rataje jsem v dávce ve výši zlomku doporučené použil dvakrát, vždy volně rozptýlené v akváriu. Podruhé s úmyslem pozorovat vliv na zelenou vláknitou.
Mně jediná dávka výrazně poškodila Helanthium sp., Sagittaria subulata, Egeria densa, Rotala macrandra, Rotala macrandra Butterfly, Cuphea anagalloidea, Myriophyllum tuberculatum, Mayaca sp.. Se zelenou vláknitou neudělala nic.
Výrobci to prezentují jako zdroj uhlíku, ale je to prakticky lež. Přirovnal bych to k výroku, že kyanid draselný je zdrojem dusíku... tedy, on opravdu obsahuje dusík, však ochutnejte!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2019 00:02 Maq Re: Irbis191
Přeanubisováno. Anubisy rostou pomalu, pomalu "pracují" ve prospěch akvária. A jsou s nimi potíže (řasy), když jsou na plném světle. Anubisy jsou dobré jako příměs v tmavších místech džungle tvořené rychleji asimilujícími rostlinami. Stonkovkami, vesměs.
Rostlinná osádka ve Tvém akváriu tedy vyžaduje důkladnou přestavbu a rozšíření. Nepodceňuj to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 23:57 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Irbis191
Tekuté CO2 nebo jak se mu říká není až tak velký hnus, jako prevence proti řasám (některým) je to poměrně dobrá věc a trochu uhlíku z toho také je jen se to nesmí přehnat z dávkováním. Náhrada za klasické CO2 to ale není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 22:01 Muž ValaRa [26] Re: Irbis191
Ahoj, mne sa podarilo zbavit na 99% hnedej riasy za 2 tyzdne, Otici si s nou poradili, pomohli aj kotulky (okruzaky). Kotulky som nechal v akvariu ale iba kratky cas, aby sa velmi nerozmnozili. Kvôli nim som si potom zalozil este druhe nano akvarko, ktore mam v praci, premiestnil som ich tam. A v domacom akvarku sa o mlade kotulky (za 2-3 tyzdne sa ich par desiatok stihlo namnozit) postarala Helenka. Obcas zahliadnem nejaku malu kotulku, bud ju vytiahnem pinzetou, alebo prenecham Helene :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 21:26 Žena Irbis191 [13] Re: DH
Děkuju všem za rady potlesk uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2019 20:46 Muž DH [335] Re: Irbis191
Snížení délky nebo intenzity osvětlení pomůže na vláknitou i na hnědou. Tekuté CO2 ne, to se používá na štětičkovou, ale musí se aplikovat přímo injekční stříkačkou. Ale na štětičkovou jsou mnohem lepší parmičky siamské, ty to očistí dokonale, pokud není řasová kalamita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2019 20:43 Muž Planorbella [643] Re: Irbis191
Tekutý uhlík určitě nedávej ti je hnus. S tím osvětlením ti neporadím. Rostliny dej to uděláš jen dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 20:39 Žena Irbis191 [13] Re: Planorbella
Jo, ještě jsem se někde dočetla, že prý na zelenou vláknitou řasu pomáhá snížit osvětlení a prodávat tekutý oxid uhličitý, mám to zkusit? Nebo je to blbost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 20:34 Žena Irbis191 [13] Re: Planorbella
Dobře, dobře, taky mě to napadlo, zítra tam můžu dát vodní mor a egeriu densu, ještě mám nějaké v malém akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2019 19:32 Muž Planorbella [643] Re: Irbis191
A to se divíš že je tam řasa, když nemáš skoro žádné rychlerostoucí rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 19:30 Žena Irbis191 [13] Re: Planorbella
Fotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 19:16 Muž Planorbella [643] Re: Irbis191
A můžeš vyfotit celé akva? To v prezentaci to asi nebude, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 19:08 Žena Irbis191 [13] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No s těmi třemi dny jsem ti asi trochu přehnala, bylo to asi týden od založení, co ta řasa vypukla... stydim :)
Přikládám foto, hnědou rasu jsem seškrábla ze skla a zatím nová neroste, v akváriu jsou čtyři vypasený levatky, přibudou další. Objevila se i zelená vláknitá řasa, tu jsem trochu otrhala ručně, ale zatím přibývá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 16:05 Maq Re: Irbis191
Irbis191 napsala: hned druhý nebo třetí den se mi tam objevila hnědá řasa
Dost neobvyklé, hodila by se detailní fotka, ev. další údaje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 14:08 Žena Irbis191 [13] Re: DH
Děkuju, šneky tam mám a ještě nějaké přidám z menšího akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:59 Muž DH [335] Re: Irbis191
Měla by odeznět sama, ale třeba já ji mám v akváriu ještě po půl roce. Žerou ji šneci a otíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 13:51 Žena Irbis191 [13] – Problém
Zdravím, před týdnem jsem znovu založila akvárium 180l, ale hned druhý nebo třetí den se mi tam objevila hnědá řasa. Teď je týden staré a řasa už je skoro všude, na rostlinách, skle, písku. Podle toho co jsem četla, to je rozsivka a měla by sama odeznět po nějaké době. Je nějaký způsob, jak této řadě "pomoci" ve zmizení z akvária? Opravdu sama odezní?
Děkuju předem za všechny rady :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 21:25 Muž XerxesXI [4] Re: Maq
Tak ono po pravde ,takýto skok nastal po kryptokorynovej "chorobe" rozmýšľal som dlho čo som urobil inak ako bežné a jediná vec čo som urobil bola výmena filtracnych naplní,ktoré obsahovali aktívne uhlie,niesom za aktívne uhlie v akváriu pokiaľ to nieje naozaj treba(po liečbe napr) .no tieto náplne do fluval U4 sa inak nevyrábajú.menil som ich po 3mesiacoch a tak zmenili chemizmus vody že zo dňa na deň sa mi začali rozpadávať kryptokotyny na blato.Ked sa to ustalilo,začali listy "vapenatiet"a do toho tieto škvrny.hnedo-cervene.Pridavam len CO2 v tekutej forme,a fosfor,keďže rastliny my ho stiahli veľmi rýchlo,no rýb mám dosť.Ocividne filter nestíha ,keďže NO2 je na nule ale NO3 je často vysoké,lenže externý tam nevpracem. U4 bola super filter pokiaľ neurobili "tuning" a upchali 2/3 nasavacej plochy.A mangan som pridávať chcel.kedze by to mala byť zložka čo je rýchlo spotrebovana rastlinami.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 00:08 Maq Re: XerxesXI
Nemáš tam moc železa, ev. manganu?
Zdá se mně, že primární poškození je způsobeno něčím takovým, a teprve na tom pak oportunně bují řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 14:57 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: XerxesXI
Presne to mam taky :/ na te same rostline( Alternanthera reineckii)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 13:53 Muž XerxesXI [4] – Čo s tým?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Žeby to bolo pridávaním fosforu ? Už sme zvládli ktyptokorynovu "chorobu" a teraz toto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2019 13:19 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ValaRa
Nevšímej si toho časem rozsivky zmizí nebo je osazenstvo nádrže sežere. Šneci ji mají rádi ale nasadit na ně hned helenku není moc dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 13:04 Muž ValaRa [26]
Fotka k příspěvku Dobry den. Chcel by som si utvrdit, ci je to naozaj hneda riasa (?). Akvarium zalozene cca pred 3 tyzdnami, maly setak do 60 litrov, svietenie LED 8W. Rastlinky nie velmi narocne, anubisky, egeria, cryptocoryna a pogostemon, zatial v zabehu bez rybiciek. Teplota udrziavana na 22-24 °C, tyzden mierne dodavany CO2. Ale uz cca pred 10 dnami sa na dreve (tropical wood) zacal objavovat hnedo hrdzavy povlak, pomaly uz aj na listoch cryptocoryny. Nehnojim, iba je tam aktivny substrat pod vrchnou vrstvou riecneho piesku. Zatial vymienam cast vody castejsie, kazde 2-3 dni, s odkalovanim. Nezda sa mi zeby riasu (ak je to hneda riasa) sposoboval nedostatok svetla, rastie aj na casti korena, ktory je priamo pod svetlom, cca 12-15 cm. A ozaj, zo zaciatku som svietil cca 8 hodin, teraz je to 10 hodin denne. Pocas svietenia aj spominane CO2. V akvarku spolu s rastlinkami nechcene prinesena Helenka a Levatka... (od vcera Levatka R.I.P.). Dakujem
EDIT- a este chcem doplnit, ze ten povlak (riasa) sa da zotriet a naseldne odsat odkalovackou
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   03.12.2018 15:11 Muž Planorbella [643] Re: Lasse79
Jestli tam nechceš mít řasy tak přidej rostliny nejlépe rychlerostoucí které časem můžeš nahradit náročnějšími.Řasy se ti tam objevují proto, že nahrazují nedostatek rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2018 12:44 R Muž Anthrax [4739] Re: Lasse79
Já toho moc na těch fotkách nevidím. Jde to řasa lehce setřít? Každopádně máš měsíc založené akvárko, tak to se nějaká ta řasa dá očekávat. Přijde mi, že máš celkem málo rostlin (obzvlášť když tam máš výživné dno). Určitě bych nějaké přidal, měnil poctivě vodu (klidně častěji) a počkal bych.
Skimmer ti určitě pomůže. Nevyřeší ti však příčinu ale pouze následek. ;-) Více zde rybicky.net/forum/6671 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 12:29 Muž Lasse79 [38]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po přidání druhého světla se do týdne objevila hnědá řasa :-(
Zhnědli listy kytek a řasa se objevila i na skle akvária. Procházel jsem fórum a vůbec z toho nejsem moudrý. Někdo rádí více svítit, někdo zase nesvítit.
Teď svítim 9h.
Dále mě trápí mastná hladina. Když jí rozvířím prstem, tak z toho padají ke dnu bílé kousky.
Pomůže skimmer?
Info o akva v mé prezentaci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 16:09 Muž fido16 [631] Re: Banung
Toho světla je opravdu málo, chtělo by to tak ještě jednu 24w zářivku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2017 12:06 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Banung
naopak, světla je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2017 07:29 Muž Banung [28] Re: fido16
myslím právě těch 24w.
Svítím 10 h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 21:20 Muž fido16 [631] Re: Banung
Co znamená "svítím spíš méně"? 24w se mi zdá málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2017 21:16 Muž Banung [28]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zase se mi tvoří hnědá řasa na starších listech rostlin a písku. Paradoxně po tom co jsem vyměnil vodu a prakticky nekrmil. Ale spíš to je tím, že jsem si toho nevšiml.

Co s tím?

Svítím spíš méně cca 24w a 15 cm nad akvárkem.
Krmím cca jednou denně, a tak aby něco zbylo ráčkům, ale ty parmičky stejně všechno sežerou a pak vy...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 18 19

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 33132x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1639-hneda-rasa?od=201