Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hnědnutí listů rostliny

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Problémy s rostlinami 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Hnědnutí listů rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.11.2019 16:09 R Muž Anthrax [2643] Re: LilaLola
Je to rozsivka. V nových akváriích poměrně běžná věc.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
rybicky.net/forum/6594
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2019 15:57 Žena LilaLola [-15]
Fotka k příspěvku Mám dotaz, je toto řasa ? je to asi 3 dny co jsem přešla z 8W na 13W , svítím 10h denně někdy 8-9 h. když jsem měla 8W tak rostlinám se nedařilo ,proto jsem koupila těch 13W normálně to jde z rostlin otřít, některé však otřít nejdou např růžkatec. jak tento problém řešit. děkuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2019 13:52 Muž Miracz [4] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak výměna dna hotová, tak uvidíme co na to kytky. Snad nezačnou zase hnědnout. Akce cca 2-3 hodiny.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2019 23:05 Muž Miracz [4] Re: _ucx_
Ano. Nakonec jsem to nekoupil. Pročetl jsem fóra a nechci mít problémy jaké jsou popisovány. Takže zítra přijde výměna písku. Jdu číst na co si dát pozor při výměně kvůli rybkám. Děkuji všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2019 14:23 Muž _ucx_ [126] - Symphysodon + CorydorasRe: Miracz
Tyhle substráty na dno nekupuj, je to akorát drahý. Sežeň si někde trochu jílu a křemičitý písek do bazénové filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.08.2019 13:10 Žena drvi [2557] - RostlinyRe: Miracz
S tim výživným substrátem doporučuji velmi šetřit, opravdu je slaboučkou vrstvicku pod písek. Žulové kameny nevadí, ale neměly by být ostré. Nejlepší valouny z řeky kdyby byly.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2019 22:35 Muž Miracz [4] Re: Jája
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem dnes byl podívat co mají jiného jinde a pročetl ten slovenský časopis. Bohužel závěr z časopisu mi jako začátečníkovi moc neřekl. Milion dat a vlastně nevím co je nejlepší jako podklad. Dnes jsem narazil na křemičitý pisek JK 0.3-1.4mm tak zvazuju jej koupit a pod to možná nějaký substrát viz foto. Ještě ale něco proctu než to koupím a vyměním. Kameny byly takové řešení z nouze, uznávám. Mám už ve vodě-jinde namočený rašelinový kořen ale stále plave už týden. Kameny jsou bohužel u nás jen pískovce které tam prý nesmí a žula. Seženu něco jiné jak radite. Chtěl jsem rybkám dopřát tunel. Děkuji za rady i kritiku.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2019 18:13 Muž DokyMichal [74] Re: Miracz
Tuto chybu jsem ze začátku taky udělal, stejný tip štěrku co máš ty, ale jak píšou předemnou nečekej a zbav se ho. Ušetříš si tím dost starostí. Kord pokud se ti tam nějaká z rostlin chytí a pak se v zarostlém AQ šťourat a měnit dno to je za trest ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.08.2019 15:14 R Žena Jája [1093] - ŽivorodkyRe: Miracz
Přesně jak píše Václav - to dno je vápenec. Nečekej, že ho časem možná vyměníš. Udělej to hned. To AQ není zaběhlé, takže tou výměnou ničemu neuškodíš. Použij klasický křemičitý písek, je to zaručená jistota. A kvůli rybám několikrát do týdne měň vodu. Jak již bylo razeno, pořiď hodně rostlin (to je, kromě dobře zvoleného dna, základ pro správné fungování akvária) a nech AQ v klidu, nerejpej se v tom a nehnoj. Až uvidíš, že rostliny viditelně rostou, pak teprve můžeš nepatrně přihnojovat. Ale při těch pár rostlinách bych zatím nehnojila vůbec. V začátcích se tam lecos mezi sebou "mlátí", takže i řasy bývají toho součástí, ty jsou běžnou součástí akvária - někdy ve velkém množství, někdy nejsou téměř vidět. Ty kamenné kvádry bych zrušila, vypadají nepřirozeně, takže to vzhled akvária dost ubíjí. Hlavně nepřidávej ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   31.07.2019 23:36 R Muž vaclav [10732] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miracz
To je v dnešní době hodně blbá výmluva. Všude to píši odpověď mám dokonce předepsanou ale je to marný, je to marný.

Substrát je jedna z nedůležitějších věcí pro funkci akvária a výborný růst rostlin. Doporučená velikost je 1 – 4 mm. Hlavní vlastnost ale je, aby neobsahoval vápenec. Doporučuji každému ho otestovat v 8% octě. Výběr barvy je podle vkusu akvaristy. Za zmínku stojí článek v internetovém časopise klub.akva.sk číslo 11, který o různých substrátech píše. Pozor na akvarijní písky, často nejsou vhodné a hlavně nekupujte oblíbenou černobílou drť.

Černobílá drť je nevhodná svou velikostí, ostrými hranami a chemickým složením.
Špatně se odkaluje a může způsobit zahnívání dna. Jeho ostré hrany můžou poškodit hlavně ryby dna. Bílé kamínky jsou krystalický vápenec a při velkém množství v akváriu bude způsobovat větší tvrdost a z tím i zvyšující se pH. Při používání CO2 se tento problém ještě zvětšuje.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 22:30 Muž Miracz [4] Re: vaclav
Vedl mě k tomu jediný materiál který v místním obchodě měli. Třeba jednou vyměním. ;-) Děkuji za rady, zítra vyměním vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 22:25 R Muž vaclav [10732] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miracz
Co tě vedlo k tomu dát na dno tuhle černobílou drť. Nejhorší dno jaké znám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 22:09 Muž Smetany [896] Re: Miracz
Tak měn vodu klidně 2-3x do týdne. Vzduchování taky pomůže. Ono si to časem sedne až budeš pozorovat zlepšení na rostlinách tak můžeš zvolnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:58 Muž Miracz [4] Re: Smetany
10 rybek, 2 šneci, 2 krunyrovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.07.2019 21:55 Muž Roger [360] Re: Miracz
Být tebou tak z mého laického hlediska který se mi osvědčil u všech 4 akvárií je nedělat nic krom výměn vody, řasy se ti tam budou všelijak střídat než si vše sedne a nebudeš zbytečně blbnout hnojivem, osobně nové akvárium krom npk tobolek nehnojím, být tebou tak přidám na kytkách a to dost, se světlem si hlavu nelámu, pravidelně svítit, nepřekrmovat, měnit vodu jak už tu psali a být trpělivý, nějakou dobu to trvá a není to v řádu dní ale spíše měsíců, hnojivem přiživuješ potencionální i tu faktickou řasu jelikož kytky ti ještě zdaleka nejedou jak by měli tak to nestačí spotřebovat, živiny tam jsou to se neboj, akvárium neběží ani měsíc tak netřeba chtít zázraky, prostě dělej co tu píšou, jsou tu zkušený, a nech tomu čas, zbytečně se nenervuj ;-) ale jsem taky začátečník ale v tomto se snad nepletu. Základ je hodně rychlerostoucí zeleně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:46 Muž Smetany [896] Re: Miracz
A kolik je tam těch ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:39 Muž Miracz [4] Re: Smetany
Fotka k příspěvku Šneky tam mám ty pruhované zatím 2. A těch 20% můžu jak často?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:33 Muž Smetany [896] Re: Miracz
Když ubereš světlo tak dáš konkurenční výhodu někomu kdo světlo nepotřebuje ale ten problém to nevyřeší. Jen se ti bude dělat "jiný bordel" a možná někde jinde. Teď je třeba ten záběh přetrpět a pomocí jak to jen jde. V tom ti pomůžou časté pravidelné výměny vody (tak 20%) může pomoci i aktivní uhlí a velcí pomocníci jsou šneci kteří skoro všechny tipy organických povlaků požírají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:29 Muž Miracz [4] Re: afc1886
Super, zkusím vyřešit hnědou řasu. Bojím se měnit vodu jak doporučují častěji, než se ustálí bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:27 Muž Miracz [4] Re: Smetany
Fotka k příspěvku To světlo mám nějak řešit? Zatím jsem ho otočil na víko, aby tolik světla neslo do akvária a jde teď jen odrazem. Ale zase asi kytkam to moc nepomůže.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2019 21:25 Muž Smetany [896] Re: Miracz
No ono se tam teď děje spousta věcí. A hodně malých organismů bojuje o zdroje. Ber to tak že teď zrovna vítězí ty kterým vyhovuje víc světla za pár dní až týdnů to může být jinak. Až začnou vyhrávat rostliny tak máš napůl vyhráno i ty. Ale momentálně jim hnojením moc nepomáháš. Chtělo by to rostliny které jsou nenáročné ideálně submerzní nebo plovoucí ať mají šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 21:21 R Muž afc1886 [6411] Re: Miracz
Dívám se na fotky v telefonu, ale řekl bych rozsivky. Koukni tady a porovnej. rybicky.net/forum/6594-rozsivkypokud-ano-jak-proti-nim-bojovat…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:20 Muž Miracz [4] Re: Roger
Nechápu proč to děla jen střed akvária. Kdyby to bylo všude tak souhlasím. Vodu mám pramenitou domácí, bez chloru a již vyměněnou třetinu. Přidané bio nitrivec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2019 21:19 Muž Smetany [896] Re: Roger
Já bych neřekl normální ale běžné. Ale máš pravdu stává se to. Když to dotyčný navíc pohnojí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.07.2019 21:18 Muž zervajs [200] - RostlinyRe: Miracz
málo kytek na tolik hnojiva: přidej aspoň plovoucí ;-)
myslím, že "nefacha" mineralizace ( a /asi/ denitrifikace)
u těch rostlin může jít o "přechod" ( buď nové prostředí nebo emerz- submerz)
v nových akva někdy bývají rozsivky...nastuduj ( odezní samy :)
a teď ta voda ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:16 Muž Roger [360] Re: Miracz
Jsem nováček, ale není po 3 týdnech provozu akvária hnědnutí techniky a štěrku včetně listů normální? Ještě nezajetý filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:13 Muž Miracz [4] Re: Planorbella
Zatím nemám rozbor vody, problém je asi 3 dny. Zkusím vzít vzorek do akvaristiky zda mi rozbor udělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:11 Muž Miracz [4] Re: zervajs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Asi 3x jak hnojivo do vody tak tablety pod kytky

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:10 Muž Planorbella [605] Re: Miracz
Máš možnost sem vystavit rozbor vody, kterou dodáváš do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 21:06 Muž zervajs [200] - RostlinyRe: Miracz
kolikrát už jsi hnojil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2019 20:54 Muž Miracz [4] – Hnědnutí středu akvária.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Mám záložene nové akvárium, ale po 3 týdnech mi začal hnědnout střed akvária. Hnědne na středu jak štěrk, tak květiny. Na krajích akvária jsou krásné zelené a na středu vše hnědne a umírá. Mám světlo Aquael sunny 8w. Může být problém moc světla na středu? Mám 60l akvario, filtr Eheim 250 běží asi na půlku. Také je teď v létě dost teplejší voda asi 28. Mám ještě světlo sinkor 20 lištu která svítí více po celém akváriu ale asi ještě víc. Prosím o radu. Děkuju.
Foto 1 štěrk kraj, 2 štěrk střed, 3 kytka střed, 4 kytka kraj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 19:34 R Muž vaclav [10732] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Profiplants Advance Free - Kompletní silně koncentrované hnojivo pro akvarijní rostliny bez dusičnanů a fosfátů s přírodními fytohormony, které výrazně zlepšují růst akvarijních rostlin. Dno máš inertní tak ti možná bude scházet dusík a fosfor ale možná to má za následek i tvrdá voda. Poznat co rostlině je bývá dost obtížné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 19:13 Muž Tref [16] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, zkusil jsem to lépe vyfotit. Vyrostou nové, krásně čevené lístky, ty zhnědnou a odpadnou a zůstane jen stonek...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 16:14 R Muž vaclav [10732] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tref
Listy ti červenají můžou mít různou barvu od hnědé, hnědočervené až po rudou. Je to obrana proti silnému světlu a celkem normální věc. Nic jiného tam nevidím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 15:31 Muž Tref [16] – Ludwigia
Fotka k příspěvku Ahoj, neví prosím někdo, co by mohlo být přičinou takového hnědnutí nových listů? Většina stonků je ok, ale pár vypadá takto. Díky moc
Edit: Podle toho co jsem načetl to vypadá jako nedostatek bóru, projevuje se to hlavně na rašících listech. Vzhledem k tomu že jsem v krasové oblasti s vodou bohatou na Ca, ten údajně způsobuje špatné vstřebávání bóru. Je to ono? Jak na to?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.05.2019 16:36 Maq Re: karelk
K tomu co píše Smetany (zcela souhlasím) dodávám: Zjisti si, jaká Ti teče z kohoutku voda. To Ti hodně napoví při rozhodování, jaké rybky v akváriu mít. Např. tetry a tlamovci, to jsou dva neslučitelné světy. (Plus samozřejmě limitace prostorem...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2019 11:27 Muž karelk [0] Re: Smetany
diky ,zkusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2019 19:14 Muž Smetany [896] Re: karelk
Jen z toho co jsi vypsal. Máš moc ryb a navic některé se k sobě nehodí.(tlamovci) Výrazně bych omezil krmení zvýšil frekvenci vyměň vody a přemýšlel kam udám část ryb. Taky přestaň hnojit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 19:03 Muž karelk [0] Re: Anthrax
tak jsem to podle svych schopnosti vypsal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 18:00 R Muž Anthrax [2643] Re: karelk
To těžko říct, když nevíme co máš za vodu, co máš za ryby a kolik jich je. A nevíme ani co máš za osvětlení. Neznámé ani objem tvé nádrže a další důležité informace (filtrace, údržba, délka svícení, krmení). Doporučuji založit prezentaci nádrže.
rybicky.net/nadrze/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 17:56 Muž karelk [0] Re: Maq
Dík, a co vidiš jako přičinu?
Moc ryb, nebo špatné světlo, nebo špatna voda?
Prosím o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 16:35 Maq Re: karelk
Řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2019 12:40 Muž karelk [0] – Hnědnuti listů rostlin
Fotka k příspěvku Prosim, poraďte. Rostlinky pěkně zeleně obráží, ale po nějakém čase začnou listy na koncich černat ,nebo i cele hnědnout.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 09:16 Maq Re: Socrates
Tak s mírou. Co je zelené, to ještě rostlina využívá a potřebuje. Co je hnědé, to sviní vodu. Takže bych ušmikl tak zhruba v polovině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 09:12 Muž Socrates [94] Re: Smetany
Uf, tak to jsi mě potěšil ... a listy nechat být nebo je nějak ufiknout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2019 23:47 Muž Smetany [896] Re: Socrates
rostliny se zbavují emerzních listů. Žádná tragédie vyrostou nové které už budou přizpůsobené životu pod vodou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 23:33 Muž Socrates [94] – Echinodorus grandiflorus 'Argentinensis'
Fotka k příspěvku Ahoj. U čerstvě založeného akvária mi během chvíle začaly takto hnědnout okraje listů a zhoršuje se to celkem rapidně. Diskuzi jsem nepročítal moc do hloubky, tušíte někdo problém, máte zkušenost?
Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 22:05 Muž Biglees [4] - AsieRe: Zip
Děkuji, uvidím, jak se to vyvrbí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 21:26 Muž Zip [256] Re: Biglees
Papírkové testy bohužel jsem hodně orientační, ještě více než kapkové. Ano je to možné, že tak NO3 klesne, pokud se začně rostlinám dařit. Pokud se nedělá řasa na nových listech, viděl bych to jako pozitivní směr. To kroucení může být více faktorů, nejspíše nedostatek nějakého prvku. Je na to tabulka projevy nedostatku prvků na rostlinách, ale i ta se musí brát s rezervou. Třeba poradí ještě nekdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2019 20:09 Muž Biglees [4] - AsieRe: Zip
Je to dnes aktualizované. Doufejme že bych měl co nejdřív testy na PO4. Ale papírkový test na NO3 mi ukazoval 40mg dost dlouhou dobu, ale to bylo ,když rostliny nerostly, jakmile začaly růst, je to 20mg/l, tak nevím, jestli je možné, aby to tak rychle kleslo..
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 18934x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15527-hnednuti-listu-rostliny