Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Žádná další stránka   1  
Mřenky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 08:04 Tony – Labeo černoploutvé
Čosi som si o tejto rybke prečítal na fórach, zdá sa, že dorastá až do 12cm. coze Niektorí píšu, že ak je v nádrži len jeden jedinec, tak ostatným rybkám dá pokoj, iní píšu presný opak. Myslíte, že by mohol v rámci svojho teritória likvidovať aj krevetky? Asi by som skúsil niečo iné. Čo by teda ešte prichádzalo v úvahu, či už Ázijské alebo neázijské?
Ďakujem
Tony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 21:19 Žena Mája [40]
Co takhle Labeo černoploutvé(Labeo frenatus), 8 cm, z Asie, ale je agresivní a hájí si svůj revír.Asi čistí, je to "dolní" ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 20:28 Tony – čističi
Pokiaľ sa tu objaví nejaký odborník na Áziu, skúste napísať Vaše zloženie čistiacej čaty. Väčšina ľudí má doma nejakých ancistrusov, pár pancierničkov, čo takto Otocinclus affinis...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 16:16 Muž Eff [417] - Rostliny
Soráč, já úplně přehlíd tu Asii, ale ty Pandičky jsou taky velice aktivní, jen když to dno vymelou, se pak válejí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 15:59 Tony – Corydoras
Dal by som prednosť nejakému "bieličovi dna" z Ázie, neviete o nejakom pokojnom druhu dorastajúcom max. 6-7 cm? hmm

Effec: Ďakujem za radu, pokukujem po rybke Pancéřníček leopardí, Corydoras trilineatus (Julii). Máš s ňou (alebo niekto iný) nejaké skúsenosti? Panda je tiež pekná, ale keď sme ich boli omrknúť v obchode, len tak ležali na dne, zatiaľ čo malí leopardíci veselo plávali po akváriu. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 14:06 Muž Eff [417] - Rostliny
Já jsem měl Anténovce rybicky.net/atlasryb/antenovec_barevny
, je to úžasná a krásná ryba, ve skupince jsou hraví a větší kousky ze dna čistí úspěšně, hlavně zbytky potravy.

Osobně si ale myslím, že pokud jde o úklid, jsou bezkonkurenční Corydoras panda rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda. Vyroste max 4 cm, a každopadně je třeba mít víc kousků, sám by byl asi smutnej, je to hejnová ryba. Máme je ve firemní 350ce (asi 10 kousků) a po krmené vyhoblujou celý dno v řádu minut, ikdyž někomu ujede při krmení ruka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 13:56 Tony – čističe
OK, takže malé Mrenky nie. Aké používate kombinácie rybičiek pre čistenie dna, resp. listov, dreva? Asi budem musieť zo začiatku prikúpiť aj niečo neázijské, potom uvidíme, koľko roboty budú zvládať krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 10:50 Žena Vesnach [56] – mrenky
Mame je v 54 litrech a vrele nedoporucuju. Nenechaji na pokoji zadnou z rybek a tim padem ver, ze ti budou i krevetky stresovat neli zrat, pac si rada smlsne obcas - obcas na snekovi - takze masicko vzdycky dobry.
Dno necisti, spis v nem stouraji a jsou schopny ti vystourat i nejakou rostlinku, kdyz na to prijde.
Uzasny na nich ovsem je to, ze delaji to, co ne vsechny ryby - polehavaji na kamenech nebo se k sobe krasne tuli.
To ostatni ovsem prevazuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2007 09:16 Tony – Mrenka malá
Dobrý deň! Má niekto skúsenosti s Mrenkou malou rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala ako čističom dňa? Zakladám Ázijský biotop a tak sa mi tam panciérničky moc nehodia. Bude táto mrenka spoločne s krevetkami dostatočná "ekologická polícia" pre akvárium? A akej povahy je? Nebude stresovať pokojné Rasbora Hengeli, prípadne nezožernie občas nejakú krevetku? tone
Ďakujem
Tony

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2007 17:12 Žena Vesnach [56] – mrenka
mrenka mala je optimalni - nedorusta moc a zere sneky..musis ji nechat, ale bez zradla, jinak ti na steky hodi bobecek :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 14:57 V.Malawi – Mřenky
Ze dvě jim tam přidej oni sou hodně společenské já jich mám pět už několik let jezdí za sebou jako vláček jedna bez druhé nic......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 13:27 princeznička – potvory
Zkus jednou nenakrmit rybičky a nebo jim dávat méně potravy a mírně hladovějící mřenky začnou požírat ty šneky,ale pokud máš dvě,tak to ani možná nebudou stíhat a proto jim budeš muset ty šneky pomáhat likvidovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2006 12:42 Muž [] – Ano
Vidim je brzo ráno když du do prace tak jsou vždy venku.Ale přes den a velkou část noci jsou tam schovaný.Ašneci neubejvaj rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2006 18:07 Princeznička – tak jak?
Taj jak se mají ty tvoje svěřenkyně?Vyndal jsi jim tu jeskyňku?Radši to ale nedělej,ony mají rády tmavší zákoutí a úkryty,je to pro ně ideální prostředí.A neříkej,že se ti ještě neukázali!!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 20:12 Muž [] – žijou
Jsou živí a vypadaj dobře ale sou pořád schované před chvilkou sem konečně jedu zahlid ale hned se schovala budu číhat až zhasne světlo jestli dneska nevyplavou tak jim tu schovávačku vyndam z akva ven
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 19:57 princeznička – nevděčný Mřenky
Tak to jsou fakt nevděčnice!Ty je takhle pěkně vykrmuješ a ony se ti ani neukáží!A jsou fakt vůbec ještě živé?Když jsem s nimi začínala,také mi ty v podstatě první kousky uhynuly,dodnes nevím čím to bylo, ale dnes je jim fajn,krásně rostou,ale bát se nemusíš,nerozmnoží se ti,neznám vůbec nikoho komu by se to podařilo,leda že bys byl kouzelník. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2006 16:16 Muž [] – Jak dlouho?
Jsou tam pořád těšil sem se na pěkný ryby a koukam pořád na už okoukanou jeskyňku ne už tam musí mít všechno vydláblí a šneci venku neubejvaj.nemůžou se opičit po těch škrabkách?Že by jich nakonec vyplavalo ven víc? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2006 18:03 princeznička – Bobešovi13
Bobeši,ještě se ti ty Mřenky schovávají?Samozřejmě,že se krmí tím potěrem.Až spotřebují tuto pochoutku,možná,že se ti pustí do šneků (pokud nějaké máš),to bys je mohl i zahlédnout,no a při krmení by se měli také ukázat.Jinak jsou opravdu moc "stydlivé" jak píšeš.Moje mřenky se spočátku bály všeho,ostatních rybiček a hlavně mě samotné,když jsem se přiblížila k akváriu.Nyní je mám příležitost pozorovat při každém krmení.Nebo,že by,jak se říká "jaký pán takový pes" platilo i u Mřenek?Myslím tím jestli nejsi taky stydlivý, já tedy ne,no a to by potom platilo!!!!Jinak se ukáží,uvidíš!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 12:25 Roman – mřenky
Jestli tam jsou jikry nebo potěr tak to najdou.Jinak krunýřovci snůšku tvrdě brání.Myslím si,že vyplouvaj až za tmy.Mřenky jsou všeobecně plaché a adaptace může trochu trvat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2006 12:21 bobeš13 – Schované Mřenky nádherné
Mám dvě Mřenky nádherné první den se schovali do jeskyně kde normálně bydlí a množí se moji krunýřovci.Nezahlédl jsem je ani v noci,to jsou tak stydlivý?Už je to šest dní sou tam furt.Asi druhý den sem je vyklepal ven ale jak sem vyndal ruku zajeli tam zpátky.nežerou tam potěr těch krunýřovců?Je to normal?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2006 18:40 Miro.M – naháňačka
Pretože máš malé akvárko, je to skôr boj o teritórium.Malý životný priestor vedie u niektorých rýb k bojom o priestor,hlavne v okolí krmítka.Môže sa stať,že to bude aj boj o život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2006 07:41 ivan – mřenky
Měl jsem 2ks Botia Macracanta(mř.nádherná) a pořád byly u sebe.Ve dne byly schovaný za kamenem spolu-opřený o sebe.Mají rádi společnost vlastního druhu.Asi ti neporadím jestli je to agrese nebo hra.Já chovám cichlidy(Cichlasoma mekki) a ty taky předstírají boj i když to vipadá divně.Jsou to hérečky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2006 23:04 Akvárik – Mrenky
Please poradte.Mam v akvarku dve mrenky pätpruhe.Jedna z nich neustale nahana tu druhu a ta sa skryva pred nou atd.Nie je to hra,ona je schopna sa skryvat pol dna pod korenom.Ocividne jej to je neprijemne.Neviete preco?Su to samci,tak preto?Alebo to samec nahana samicku?Ako rozpoznam pohlavie u tohto druhu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2006 11:14 renegade – mrenka
Ja bych doporucil mrenku pakistanskou. To nejsou hejnove rybky, i kdyz je potreba poridit min 2 jedince. Jsou to skveli poziraci sneku. Mam je v akva, a je vymalovano:). Taky jsou mensi, nez mrenky nadherne, takze nepotrebuji tak velke akva. Sto litru je ale minimum. Jinak u me jsou mirumilovne a moooc hezke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2006 22:44 B.L. – Mřenka
Mřenky jsou hodně teritoriální.Musí se mít na ně hodně velký akvárium.Není to ale u všech.Některým mřenkám rybky nevadí, jiným naopak.Každá má jinou povahu(jako u lidí).Myslí se to všeobecně aby člověk věděl a byl připravenej že to je u těchto ryb možný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2006 12:03 wlk – mřenka
Mřenky nadherné jsou naprosto mírumilovné,snesou se se vším. Hlavně větší akva a víc kusů. Šneky likvidují dokonale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2006 08:08 xkymi – Mrenka
Jak velke mas akvarko?Mrenka potrebuje pro sebe tak 50-70 litru vody a minimalni chovny pocet je 4 kusy.Takze pokud mas akva do 100 litru,tak bych je nekopuval.Zbytecne by jsi je trapila.Dorustaji do 20 cm. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2006 22:07 eliška – mřenka nádherná
prosím o radu!!!!
ráda bych si pořídila mřenku nádhernou,protože prej likviduje šneky.je to pravda??? mám už v akvárku:
neonky,tetry,dania a jednoho pancéřníčka-10cm.
může s nimi být mřenka po hromadě??????????
Děkuji za odpověď. Eliška :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [8]

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1516-mrenky-chov?od=351