Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 18:48 Žena miguela [21] Re: PaDa
Tak to je ještě dobrý, že Ti to dělají jen na Echinodorech.. Mě ochutnávají všechno!! Když se rejpu ve dně, tak i mě ochutnávaj.. :-D :-D

Zůstal mi poslední barbusák z hejna a s macracanthama se náramně zkamarádil, pořád je jenom s nima.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 16:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: PaDa
Fotka k příspěvku Občas mi vyštipujou díry do nových listů echinodorů
Tohle je klasický "výkus" od sekavky nádherné ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:22 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: hr:-)
Koukal jsem teď na to, pod milimetr tam nic není, takže řekněme 1 - 4 mm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:21 jamajcan Re: miguela
Můžeš být klidná těhotná určitě není.Maximálně zaplněná jíkrami.Březost je většinou doména živorodek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 13:20 Žena miguela [21] Re: PaDa
a jak "práskaj hubama", když žerou.. :-D je s nima sranda.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: miguela
Občas mi vyštipujou díry do nových listů echinodorů, ale ancík nadělá větší paseku. Ostatních kytek si nevšímají.
Odpočinek na boku nebo i břichem nahoru je u nich normální. ano
Mřenky nerozmnožíš: www.akvarista.cz/… (kapitolka odchov)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:12 Žena miguela [21] Re: PaDa
taky Ti všechny kytky musí za každou cenu ochutnat? :-D i když jim házím zelený jako blbá, stejně jim to asi nestačí.. A další zkušenost- jednou jsem přišla ze školy a skoro všechny byly na boku, já už v mdlobách pomalu omdlívala.. :-D Ty mrchy takhle odpočívají.. :-D:-D podařilo se Ti nikdy mít mladý od mřenkek? Mám teď "těhotnou" pákistánku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2014 13:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: miguela
Já tam mám klasiku - písek zrnitost 4 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:05 jamajcan Re: miguela
Tož se podívej na fotku od PaDa,a srovnej s tím,co jsem dával v odkaze,v jiném vlákně.Ty gusto smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 13:00 Žena miguela [21] – PaDa
Ahooj, jaký máš u mřenek substrát? Nechtějí mi růst kytky a přemýšlela jsem o Liaporu nebo JBL, ale jak jsem zjistila, mřenky to nenechají na pokoji.. Ale flexiobklady nejsou zrovna moje gusto..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 19:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: cezarmilan
440 l, takže čistej objem cca 360 litrů asi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 11:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: PaDa
Oni vedia byť krásne, v koľkolitrovej nádrži ich máš? Ja som mal v 300-vke a bolo im tesno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.03.2014 07:54 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 07:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 07:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku ranní čekání na příděl nítěnek z Braníka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
Tam spíš ne. Pohlaví je jen odhadnutelné ze stavby těla dospělých jedinců, samice jsou objemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:30 Javiki
..no, až když jsem to dopsala, tak mi to došlo, že jsem nenapsala u kterých - mřenka nádherná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Javiki
U kterých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 15:20 Javiki
Rozeznáte u mřenek pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 22:20 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: navik
tak to je bezva :-)
Díky za info potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:04 Muž navik [908] - SumciRe: predator3313
predator3313 napsal: ... Ted uvažujem i o mřenkach i o té gaře, myslíš že si budou zavázet?

Nebudou, mám striaty i garry (gotyla) společně v akvárku bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:28 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: predator3313
Počítej s tím že mřenky moc neuvidíš nejsou to neonky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:07 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: PaDa
Tak mojí se sice Botia striata líbí, ale hodně se ji líbí i ta Garra garra. :-D tak nvm no. Původně jsme chtěli do spodní části akva SAE a mřenky/garra/sekavec. Ted uvažujem i o mřenkach i o té gaře, myslíš že si budou zavázet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 00:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: predator3313
klidně, tohle téma sleduju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 00:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí – Re: PaDa
Bezva

No zítra přetlumočím své drahé polivičce dnes večer získané poznatky a uvidíme :-D ale jelikož to akvárko ještě nemáme koupené, dokonce ani našetřené penízky, tak ty mřenky budu shánět tak na podzim :-D

Díky za rady
kdybych něco potřeboval ještě, ozvu se :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 00:07 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: predator3313
ne, ty jsou v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:59 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: PaDa
Přečetl jsem, a líbí se mi čím dál víc.:) Zaujala mě ta pasáž o ničení rostlin, týká se to i těch Botia Striata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: predator3313
ale v atlasu je napsané že krmení umělou potravou pro ně není to nejlepší
Asi myslíš tady. Z "osobních důvodů" preferuji u mřenek tenhle atlas www.akvarista.cz/… :-P
Ale vážně: krmení živým je prostě jiná liga. Zároveň to ale neznamená, že u druhů, které to berou (a to jsou botie asi všechny) nemůžeš bez problémů krmit kvalitním vločkovým či granulovaným krmením. A živým to občas zpestřit. A kompromis je mražené krmení (také ovšem kvalitní ;-)).
Mám mřenek šest druhů, živé je svátek, mražené tak 2x týdně, zbytek vločky, granule... Bez problémů.
Mrkni na www.akvarista.cz/… do kapitolky "Obecně platné poznámky k chovu sekavek (Botiidae) - krmení"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:31 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: PaDa
No s toho co jsi předtím psal se mi právě ty Botia striata zamlouvají, ale v atlasu je napsané že krmení umělou potravou pro ně není to nejlepší. A já moc nechci ryby které je nutno hodně krmit živým/mraženým krmive. Jak moc to mám brát vážně? Jako je nutné je fakt třeba obden krmit patentkama atd?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:19 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: predator3313
Tak ještě poslední rada ;-)
Do 180 l akvárka - hejno Botia striata, to by byla dobrá volba palec
Sidthimunki určitě taky, ty se ale daleko hůře shánějí a i cena je vyšší...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 23:11 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: PaDa
Zajímavé, tak to jsi mi rozšířil obzory potlesk
Přidám je na seznam adeptů, kde zatím máme Garru a sekavce :-D
Dík za zkušenosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: predator3313
Tak zrovna piskořky jsou hodně odolné. S nima úplně bez problémů Yasuhikotakia sidthimunki či Yunnanilus cruciatus. A také menší botie - striata, kubotai, asi i lohachata. V podstatě jediné, které mi je prokazatelně a bez problémů žerou, jsou odrostlejší Chromobotia macracanthus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 22:51 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: PaDa
No máme v plánu si pořídit 180l akva, biotop asie a uvažujem co dát na dno, ale jsme zastánci šneků v akvárku, hlavně piskořek. Takže tím jsme mřenky vlastně zavrhli, tak mě jen zajímalo zda jsou i takové co je nechají napokoji, ale rad bych nějaké ne moc náročné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2014 22:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: predator3313
Záleží jaké mřenky máš na mysli.
Měl jsem kdysi i nemacheilus corica www.akvarista.cz/… , myslím, že šneky nežrala, alespoň ne nijak viditelně, téměř neviditelná byla ale i ona sama ;-)
On je myslím chov mřenek rodu Schistura či Nemacheilos také daleko náročnější na čistotu vody, než u "klasických" mřenek, jsou to ryby z potoků a horských bystřin. A nejsou to hejnové, nýbrž silně teritoriální ryby.
Relativně nedávno jsem mlsně okukoval v ZOO Bráník nádhernou mřenku Schistura balteata www.loaches.com/… , ale neměl jsem akvárko s vhodnými podmínkami, nešel jsem do toho. Ani tahle ryba by myslím šneky výrazně nelikvidovala. Tak jestli máš to správné akva, můžeš to ozkoušet ;-)
Jinak v akvaristikách běžnější různé druhy z rodu Botia, Yasuhikotakia - tam všude okružáci a jim podobné pochoutky šanci nemají :-D Ani s Yunnanilus cruciatus šneci nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 16:22 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlí
Jsou nějáké asijské mřenky co nechají šneky napokoji?
chtěl bych mřenky, ale i šneky :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 00:48 Muž Mislow [304] Re: PaDa
palec Pekne ...., mimochodem, byla tu rec o potravnim teritoriu. Ja osobne ve spolecenske nadrzi nezaznamenal zadne naroky mrenek na potravni teritorium. Sneky vubec nepouzivam, mrenky jsou mala prasatka, sezerou uplne vse. A kdyz uz maji svuj cas aby se nazrali, tak v klidu vsechny pohromade, jedna vedle druhe ... Je pravda, ze kvuli nim a take krunyrovci zamerne prekrmuji, aby neco zustalo na dne prave pro mrenky a krunyrovce .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.01.2014 22:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku žrát se dá v každé poloze ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 22:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Urtman
Já je v jednodruhovce určitě nemám... A o to je to pak náročnější, abys ukrmil všechny. V jednodruhovém naopak žádné potravní teritorium nepotřebují, tam můžeš ryby s podobnými nároky (bez toho, že by třeba znenadání připlaval sumec, kterej sežere všechno) nakrmit všechny mřenky těma šesti šnekama na jednom místě. Tři najednou nedá ani ta největší domina hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:54 JoKa Re: PaDa
Jasně můžeš, nebo dokonce musíš, když je chováš v jednodruhovce... Ale pokud tam máš i něco jiného (jako původní tazatel, na jehož dotaz jsem reagoval, když už jsme se k tomu vrátili), tak musíš myslet, jak nakrmit a nepřekrmit... To potravní teritorium, no, když je akva dostatečně velké, tak hodím těm šesti mřenkám právě těch 6 šneků, ale každého do jiného koutu akva, tak se s trochou štěstí nažerou všichni... :-P smich :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 21:13 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Urtman
Mřenky jsou trošku "kapříci", ty nemůžeš krmit jen tak, aby sem tam něco uzobly, jako třeba neonky. Kdo si pořídí rejnoka, taky ho musí krmit tak, jak je potřeba (tedy hodně). To není argument... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 20:56 JoKa Re: PaDa
Jinými slovy, pokud budeš překrmovat, tak můj názor neplatí... A bez překrmování (pouze střídmé krmení, aby to neodnesli ostatní obyvatelé) nemůžeš popřít to, co jsem psal o potravním teritoriu, protože to nemáš vyzkoušené... :) X-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:57 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: romant
U mě to bylo tak, že mřenka nádherná dlouhodobý nedostatek potravy(resp. klasického krmení) v pohodě přestála. Což se ovšem nedá říct asi o 20 prccích pavích oček, kteří s ní do té doby v klidu sdíleli jednu nádrž... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: romant
No nikdy jsem to nezkoušel, musíš počítat s výkonnou filtrací a častou výměnou vody, už když do toho jdeš. Zvláště to tedy platí u nádherných. Ale i ostatní potřebují čas se našťouchnout. Taky samozřejmě záleží, s jakou je máš další osádkou...
Já jim dopřávám, kdyby ne, asi by některé strádaly a nevládla by potřebná pohoda. Když hladovka, tak pro všechny najednou. Klidně i dlouho. Ale po půstu je zase žrádla dost. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:48 R Muž romant [27987] Re: PaDa
Jaká bude reakce ryb, když nebude ten dostatečný přísun potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Urtman
Fotka k příspěvku Tak u těhle ryb musíš obecně krmit tak, že žrádla je dost a delší dobu, tam žádný poučky "špetku mezi prsty a aby to sežraly za minutu" neplatěj ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:52 JoKa Re: PaDa
Ja to myslel trochu jinak. Zkusim to tak nejak zevseobecnit. Dejme tomu (neni to tak, ale pro nazornost). Mame 6 mrenek, z nichz jedna je vudci samice a kazde z nich k adekvatnimu nakrmeni staci jeden snek. Takze predlozime 6 sneku a urcite se nestane, ze si kazda da poslusne jednoho a pohoda. Ta dominantni sezere tri (co se do ni vejde), ta druha v poradi loupne dva a ostatni ctyri se podeli spravedlive, respektive ta rychlejsi sezere toho posledniho a tri budou hlady... Takhle jsem to myslel... Cimz nerikam ze nemas pravdu, to jen k vysvetleni mych myslenkovych pochodu...
PS: super fotky... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:38 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku a ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 12:32 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Urtman
Fotka k příspěvku připadne průměrně každé rybě plocha 20 x 30 cm na krmení a to není rozhodně mnoho. Způsobí to jen to, že dominantní kusy se přecpou a ty submisivní se prostě nenažerou...
Ahoj, ještě se vracím k naší diskuzi a jako důkaz, že to s tou agresivitou při krmení sekavek není tak horký, posílám pár fotek z dnešního krmení šnekama. Fotky zabírají plochu o zhruba tebou udávaných rozměrech.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.12.2013 23:12 JoKa Re: hanzys
Sůl a teplota není lék... Prostuduj vlákno krupička. ;-)
A jak jsem já načnul a Mislow dokončil, krupička je jen důsledek (nebo důkaz?) přerybnění a s tím spojené snížení kvality vody...
I když jí teď vyléčíš, neznamená, že jsi zvítězil...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1516-mrenky-chov?od=51