Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:45 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: teebee
Mrenky to bezne robia pri krmeni (a aj inokedy), pozri sem:

rybicky.net/atlasryb/mrenka_nadherna

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:27 Muž teebee [0]
no diki za myslienky ja to v buducnosti asi aj tak skusim:-) pretoze mrenky a aj azijskee rybky sa mi pozdavaju ano

ozaj... uz sa niekomu stalo ze si kludne sedi v izbe... a pocuje takee podozrivee "praskanie" alebo "tukanie" vrrtalo mi to hlavou... az kym som sa nepozrel na akvaarko...a to moja mrenka trpaslicia ako ohlodavala salat vydavala tie divnee zvukycoze a potom ze mlcat ako ryba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 20:08 Žena basa1313 [18] - Parmičky
nebode to hejno...radsej si daj z jedneho druhu 4 kusy,chovala som mrenky nadherne s morleti a morleti ich hryzli tak neviem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:43 Muž voko [9] - Živorodky – Re: teebee
Podle mně ne. Postupně by se na sebe musely zvyknout, ale nebylo by to hejno. To je můj názor, ale mřenky jsem nechoval. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 18:28 Muž teebee [0] – mrenky- hejno
zdravim..docital som sa ze mrenky ziju rady v "hejne" chcel by som sa opytat ci mozem vytvorit hejno z roznych druhov mreniek?? povedzme mrenka trpaslicia+ 2x mrenka kubotai+ mrenka pakistanska...vytvorili by "hejno"?znasali by sa? alebo by boli plache?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 13:43 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: Haimdol
Omluva - mám tedy Sekavku nádhernou a konec :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 13:26 R Muž Silent [5949] – Re: Premda84
:) Aby bylo jasno. Sekavec nádherný neexistuje. Buď máš sekavku nádhernou Chromobotia macracanthus nebo sekavce příčnopásého Pangio kuhlii kuhli který může být při zamhouření oka kresbou podobný :) . :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 13:22 Muž Premda84 [0] - Živorodky
Aby tedy bylo jasno - mám tedy Sekavce nádherného....bohůžel - i když se mi hrozně líbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 09:01 kreten – Re: Haimdol
Kebo konec lidové tvořivosti, jak říká Karel Zahrádka anebo respektujme tvůrce českého názvosloví, když už ho musíme používat:-), dodávám já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2010 08:49 R Muž Silent [5949]
Ještě doplním Yirku. Mřenka nádherná se již delší dobu jmenuje sekavka nádherná. Proto bývá lepší používat vědecké názvy. Tak by se zmatek vyloučil.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 08:42 Muž Yirka [9118] – Při vší úctě
ke všem zůčastněným v této diskusi je třeba si opravdu názvoslovně ujasnit o jakou rybku jde a to minimálně v češtině a slovenštině. Slovensky totiž parmička a mřenka jedno jsou a z toho mohou pramenit neodorzumění. Česky je to naopak velký rozdíl. Takže o které rybce je vlastně řeč?
rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna
rybicky.net/atlasryb/mrenka_nadherna
Rozdíl mezi nimi je pochopitelně nebetyčný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 23:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Premda84
Narostou opravdu dost:
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 20:43 Muž Premda84 [0] - Živorodky
Vážení tak to jste mě teda dostali!!! máte pravdu - já říkal, že to nevypadá podle žádných obrázků na Parmičku nádhernou ani žádnou jinou!! A přísahám, že mi prodejce řekl, že se jedná o Parmičku nádhernou a že už moc neporoste ( teďka mají odhadem cca 5-7 cm !! ) - a jak jsem se tak díval kolik vyrostou tak můžu schánět někoho kdo si je ode mě koupí... :-( :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 20:17 Muž metal [96] - Cichlidy – re premda84
mrenka strasne rychlo rastie a to tvoje akvarko bude 4.ks,za chvilu male.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 20:15 R Muž Silent [5949] – Re: Premda84
Metal má pravdu. Nejpíš nemáš parmičku nádhernou, ale sekavku (mřenku) nádhernou rybicky.net/atlasryb/mrenka_nadherna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 20:12 Muž metal [96] - Cichlidy – re premda84
urcite to budes mat mrenky nadherne,tie su zo zaciatku velmi plache.pockaj mesiac kym si zvyknu, potom budu v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2010 19:39 Muž Premda84 [0] - Živorodky
Bohůžel je stále stejná situace a už je nevídám ani k ránu... hmm je pravda, že mi od Soboty zmizla celá populace šneků a to je co říct!! a že jsem jich měl ;-) takže se holky činily, ale mám strach - jelikož se vůbec neůčastní krmení a jestli šneci dojdou aby za chvilku nechcíply hladem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:58 drateník
mě se ze začátku taky docela schovávaly, ale teď už je to v poho. Čim víc je to zarostlý, tak pro ně jen dobře. Pak je budeš mít furt v prostoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:54 Žena uniorn [21] - Rostliny – Re: Premda84
Zkus je nalákat na jídlo, jestli nepoplavou k hladině, tak zkus třeba kousek zeleniny, nebo kousíček vařený ryby, drž prst na spoušti a jakmile vyplavou pro žvanec, tak je vyblejskni: D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:17 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: uniorn
NO - ty pruhy by tak odpovídaly, ale barevnost určitě ne a prostě se mi zdá, že ani jedna z Parmiček zde uvedených to prostě není to co mi právě plave doma :-D asi to bez fotky nepůjde, ale jak ji vyfotit když skoro nevyleze... ta posledí věta o té bázlivosti ovšem u té Parmičky pětipruhé mě trošku zarazila... hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:12 Žena uniorn [21] - Rostliny – Re: Premda84
..to asi nebude parmička nádherná:-D.. ta má černý flíček u ocasní ploutve, nemáš spíš parmičku pětipruhou: rybicky.net/atlasryb/parmicka_petipruha .. mě parmičky ožužlávali ruku, když jsem čistila akvárko: ) sympatický rybky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 10:08 Raider – Re: Premda84
Já jsem je měl taky a byly normální...Tak nevím možná jsou nemocné?!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 09:56 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Parmička nádherná
Zdravím,

v Sobotu jsem si na Ostravské Aquaburze koupil 4ks těchto krasavic - Parmiček nádherných-mimochodem díval jsem se do atlasu a vůbec nevypadají tak jako na těch obrázcích zde, ale jsou neskutečně krásné :-) mají svislé pruhy - a jsou černo-oranžové - řekl bych až tygrované proužkování.., ale dle slov prodejce se jedná o Parmičku nádhernou tak až se mi ji podaří vyfotit tak to sem umístím... ale k věci - bohůžel si těchto krasavců vůbec neužiju, protože od té doby co jsem je do akvária vpustil - byly ohromně bojácné a každý průchod kolem akvária jsem myslel, Že mi proletí sklem...strašně divoké a bojácné - nakonec si za pár hodin našli ukrýt v mém "děravém kamenu" a od té doby je člověk skoro nevidí!! Všechny 4 si tam nalezly a nejdou a nejdou ven.... sice pozoruji mírný úbyt šneků - a po ránu kdyŽ je ještě tma a klid je semtam vidím venku, ale jakmile mne "uvidí" za pár chvil jsou schované a už jich celý den není :-( nevím jestli se to "urovná", ale moc se mi to nezdá - je to normální chování těchto Parmiček anebo kde může být chyba??
Děkuji za odpověď. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 13:57 R Muž Silent [5949] – Re: dominik
Pak se s přenádhernýma gupkama rozluč. Parmičky je zdevastují. Něco bude muset z nádrže pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 13:50 dominik – odpoved
já mám problém že ja nemám kam dat to druhé akvárko.lebo vjednom mám všetky rybky a v druhom mladé rybky čerstvo narodené a to tretie nemám kam
dat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 19:46 Muž Yirka [9118] – Re: dominik
Dát je od sebe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 19:36 dominik – rada
chcem sa opítat čo mám urobit lebo moje prenádherné gupky také pekné aké si neviete predstavit mám ich 3 a mrenky im žerú chvosty.čo mám urobit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 19:00 R Muž Silent [5949] – Re: mihule
Snáší se se všemi rybami, tedy i s parmičkami. Navíc s některými žijí ve stejných biotopech. Jen bych nemíchal více druhů mřenek. Některé jsou druhově nesnášenlivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 17:45 mihule – Re: PaDa
A můžou být s většíma rybama? A s jinýma parmičkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 21:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: vejvar
Fotka k příspěvku V obvyklé nabídce akvaristik nebývají... A patří spíše k těm dražším, já je ulovil myslím za 140,- Kč kus.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 20:27 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
dají se sehnat v brně?
a kolik asi tak stojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 17:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – botia sidthimunki
Je to velmi mírumilovná ryba, ty moje nesežerou ani mláďata od endlerek. Doporučuje se hejno nejméně 5 - 10 kousků, jsou skoro stále v jednom neposedném hejnu.
Je potřeba hlídat čistotu vody, upřednostňují živé nebo alespoň mražené krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 08:04 R Muž Silent [5949]
Extra speciální ne. Jen čistou vodu a dostatek prostoru. Tady je v atlase rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 21:22 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky
A je tato ryba náročná?
Vyžaduje nějaké speciální podmínky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:56 R Muž Silent [5949]
Mřenka malá je mírumilovná a i podle názvu malá hejnován ryba. Dělá pěkná hejna a je společenská. Pokud to nádrž dovolí velice vyniká v hejnech kolem 10 ks. Jinak alespoň 5-6 ks. Je to jako u Panceřníčků. Jen ke krevetám bych je nedával. Mají rádi šneky a tím pádem krevetou určitě taky nepohrdnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 17:51 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – mřenka malá
Máte někdo skušenosti s touto rybou?
Je agresivní?
Sežrala by krevetky?
Kolik kusů do 140 litroveho akvaria s několika sekavcema příčnopásíma a hejnem neonek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 12:31 Prcek – Ja jim říkám pracovně
kombajn na šneky! A čistí mi je ochotně i když je normálně krmím. Mám 2 ks asi 5 cm velké ve 100 l akvárku. Jsou krásný, ale příjdou mi poměrně plaché, když můžou tak si někam zalezou za kameny.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 08:54 Muž ghostik [81] – Re: Ralph
Je to rostlinozrout - staci :o)
Premyslim ze je dam pryc i kdyz se mi liby :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2008 08:23 Muž Yirka [9118] – Re: Ralph
Myslím, že k informacím co zde najdeš v atlasu ryb, včetně komentářů, není moc co dodat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2008 08:05 Ralph – mřenka nádherná
Mate nekdo zkusenosti s touto mrenkou? Popř. nejaky odkaz na clanek o teto rybe, diky (v atlase uz jsem o ni cetl)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 19:21 Muž ghostik [81] – Re: Janica
Taky mam jednu takovou ale podarilo se mi ji vykrmit :o) Je ale mensi jak ostatni lae zije a spravila se .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 17:41 Muž sportsmen [62]
poradte mam akva spolecenske 380litru, dominantou je 8 tercovcu a 100 cervenych neonek, huste zarostle, premnozili se mi tem sneci, je do toho akva vhodna mrenka nadherna?? docetl jsem se ze minimalni pocet je 4 tak bych je tam chtel zkusit. Mate s tim nekdo zkusenosti??? nebo bych ji tam dal jen na vyzrani tech sneku a pokud by mi terce nejak znervoznovala dal bych ji pak pryc. jake s ni mate zkusenosti a jak se pak pripadne da odlovit??? diky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2008 16:28 Žena Janica [5]
Fotka k příspěvku Zdravím, použila jsem toto téma abych se zeptala jestli někdo neví co je s touhle mřenkou. viz. foto. V akva mám 3, dvě jsou úplně v pohodě ale tahle je nějaká pohublá. Zdá se mi, že funguje normálně, jenom mě zarazilo, že nežere u dna jako ostatní ale u hladiny.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2008 22:21 HELENA – MŘENKY NÁDHERNÉ
TO JSOU FAKT SUPROVÍ RYBKY JSME DÍKY NIM OPRAVDU BEZ ŠNEKŮ ALE TEN POCIT VIDĚT JE V AKVÁRKU JE NÁDHERA JSOU OZDOBOU AKVÁRKA SNESOU SE ZE ŽIVORODKAMA UPLNĚ V POHODĚ MÁME JE TAM TAKY NIKOHO SI NEVŠÍMAJÍ JEN JEDNA DRUHÉ MÁME PÁREČEK A JSOU OPRAVDU KRÁSNÝ potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2008 09:58 2david – Re: Alena.sv
Ahoj nevím jak si to dokázala, ale kdykoli mi mřenka nádherná dorostla okolo 12 cm tak jse z nich stali ryby hájící si své uzemí a při krmení dokázali ostatní ryby i napadnout. jinak byli v akváriu o 240 litrech. Takže rozhodně to miláčkové nebyli. Hlavně je to hejnová ryba takže bych je do takto malého akva vůbec nedával. Když bych doporučil tak spíše mřenku proužkovanou : aquaworld.cz/…
a to tak v počtu okolo 4 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 21:58 Žena Alena.sv [89] – Re: Naďa
Dvě mřenky nádherné mám ve 126l akva a jsou tam moc spokojené.Ostatních obyvatelů si nevšímají,jsou pohodové,vrtají si ve dně a hledají.Šneky mi úplně vyhubily.mají asi 10cm palec Viz.moje prezentace: rybicky.net/nadrz.php…
Mřenku pákistánskou mám ve 264l,je jen jedna,ale nevypadá smutně.Má taky asi 10cmJe mnohem temperamentnější a občas ostatní rybky otravuje,tu bych do menšího akva nedoporučovala. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:55 Muž Onďa [32] – Naďa
Ve Sklorexu jsem viděl mřenky nádherný, který měly tak 15 cm a byly tak 5 cm vysoké coze jinak sem viděl jen pěticentimetrový. Vlestní zkušenost mám jen s mřenkama žlutoploutvýma, u těch mi ta největší honila ty 4 ostatní a žraly kytky, teď mám mřenky proužkované a s nimi zatím žádný problém i když je každá jinak velká jsou v poho a žerou z hladiny s ostatníma i z ruky :) ale s mřenkama nádhernýma nemám zkušenosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2008 20:46 Žena Naďa [33] – Velikost a počet
Ráda bych se zeptala, jaké opravdu v akvárku dosahuje délky (vaše zkušenost, ne z literatury) a zda by mohly být jen 2, aby se netrápily. Mám akvárko 80x35x40 (112 l) - ostatní v prezentaci. A jestli je opravdu tak náchylná na krupičku, karanténu nemám (když nepočítám prázdné 15 litrové akvárko)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 12:48 Tony – čo okrem krevetiek?
Ahoj Ufinka,
po rozhovore s tebou som sa rozhodol si zaobstarať do môjho 112 litrového akvária Rasboru Hengeli, okolo 15 kusov. V zásade netrvám na ďalších druhoch rýb, možno ešte dva Čichavce (také, čo nezožerú krevetky /aké?/), myslíš, že by krevetky samostatne zvládli čistenie akvária?
Na čistenie skiel a koreňa nebudem tiež potrebovať nejakú rybku (Ancistrus, Přísavka Leveretova)?
Vážim si všetky vaše rady, keď naberiem skúsenosti, preberiem štafetu smich smich smich
Tony
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2007 09:31 Žena ufinka [28] - Asie – mrenky
Ahoj, ted nevim, jak velke bude to akva, ale pokud ho nemas uplne male, porid skupinku mrenek, klidne tech zminovanych, ci jinych, ja mam morleti, jsou pry agresivnejsi, ale od te doby, co maj pod kameny plno ukrytu a vyvorili si ve ctyrech poradek, a pada jim na zem dost zbytku, tak je vse ok. Ve dnu se ti poryji, vycisti, i kdyz mozna ne tak skvele jak pancernicci. Jestli chces mit krevetky, tak skoro kazda ryba si na nich bude chtit pochutnat...Jde o konkretni podminky akvaria, velikost krevetek, to se musi vyzkouset. Krevetky ti budou jist zbytky a zelenou vlaknitou rasu...jestli tam budes mit jen male neagresivni ryby, tak ty krevetky nasad ve velkem poctu, a jinak zadny cistice.
A taky si sam neco vic precti, viz. treba www.loaches.com/… pak to proste riskni...Jeden nazor, vlastne i vic, jeste nic neznamena, kazdy ma jine podminky, staci mit trochu nevhodne a napr. parmicky ti okousou ploutve jinych ryb, staci mit podminky dobre, a parmicky ani nenapadne nekoho ani honit...Snaz se kazdemu doprat co ma rad, a pak uz jen zkus a doufej, ze to ryby oceni :) Dlouhe vymysleni nijak zazracne nepomuze, prusvih muze nastat vzdycky, kdyz to nejmin cekas :)
k labeu nějaká ta citace:
...Další skupinou jejíž významnou potravní složkou jsou řasy, tvoří u nás parmičky červenoocasé (Labeo bicolor) a parmičky červenoploutvé (Labeo frenatus).
Pro velikost svého vzrůstu jsou však vhodné do větších nádrží. U těchto druhů je potřeba rostlinné potravy zvláště u mladých jedinců, které musíme přikrmovat špenátem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1516-mrenky-chov?od=301