Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2011 15:41 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: PaDa
Sakra..tak to musím okamžite vyloviť..snáď nejake ešte prežili a zachovajú rod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 21:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: deCORF.OBRAEN
Co se týče krevetek, tak to zcela určitě ano
S těma piskořkama to může být i tak, že je jen nevidíš, protože když nemají klid, zůstávají stále zahrabané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2011 20:41 Muž deCORF.OBRAEN [220] – mrenka pakistánska
myslíte, že mrenka pakistánska je druh ktorý by mohol zo spoločenského akvárka zlikvidovať krevetky??..lebo od doby odkedy ich mám v akvárku tak krevetky nevidím a taktiež ani piškorky..pritom piškorky ako druh údajne nelikvidujú :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:58 peto23 – Re: eliška
Moze byt pohromade, a je to pravda, sneky likviduje

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 17:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: blotchen
Ještě bych jim pořídil větší akvárko, jestli je to možné ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 14:02 Muž Yirka [9126] – Re: blotchen
Díky. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 14:00 blotchen – Re: Yirka
chovám je v cca. 150 litrech a velikost je kolem 10cm :-) nechal jsem jim na zakázku vyrobit velký keramický kořen, který jsem osázel rostlinami a jsou v něm často schované .... a velmi mně pobaví, třeba když si shovávájí žrádlo pod kytky asi na horší časy nebo přerovnávají přes noc kamínky :) hlavně jsem zjistil, že potřebují v akváriu docela velký proud vody ..jinak jsou nenáročné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 13:45 Muž Yirka [9126] – Re: blotchen
Nakolik ti za tu dobu vyrostly a v kolika litrech je chováš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:39 R Muž Silent [5949] – Re: blotchen
Možnost rozmnožování v zajetí tu je, ale ne pro běžného akvaristu. Je totiž nutné ryby stimulovat injekčním podáním hormonů. Už jsem slyšel o spontánním výtěru bez použití stimulace, ale jednalo se o velmi výjimečný stav který se nepodařilo cíleně zopakovat, tedy alespoň o žádném dalším takovémto úspěchu nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 11:32 blotchen – Mřenka nádherná - rozmožování
Ahoj, pořídil jsem si kvůli přemnožení šneků v akváriu 4 mřenky nádherné a docela mně překvapilo, že během dvou dnů zlikvidovali totálně všechny šneky ;-) Mám je asi už 6let a pořád se drží v hejnu a jsou to asi moje nejkrasnější rybičky ;-) Chci se zeptat jestli je i nějaká možnost rozmnožení v zajetí ?V jedné knize jsem se dočetl, že to bohužel nejde ...na netu jsem našel dost zajímavý článek jak se mřenky nádherné chytají do bambusu :
www.bollmoraakvarieklubb.org/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:32 Žena stetinka [270] – Re: Yirka
pozdě X-) ................
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:32 Žena stetinka [270] – Re: bezoadam
Je blbost léčit krupici jen na vybraných rybách v karanténě. Tenhle parazit umí být týden ve vodě bez hostitele, také už jsem slyšela názor, že se přenáší vzduchem... Nedá se nic dělat budeš muset léčit a to tak, že celé akva i s filtrem,a by tam nezůstala ukrytá (já ho dávám vedle do kýble a dezinfikuji). Každý tu má jiný způsob léčby. Někdo kombinaci Eshy tuším Exit a 2000, někdo jen zvýšenou teplotou a solí, já přidávám dle rozsahu i FMCéčko. Každý to tu vidí jinak,lee bez léčby se neobejdeš a doporučuji něco udělat hned, tahle mrcha se rychle šíří a jak vleze na žábry je to špatný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:29 Muž Yirka [9126] – Re: bezoadam
Léčit v nádrži, ve které ja nákaza - nějaká karanténa v tomto případě nemá cenu. Vyléčil bys ryby a dal je zpět do nakažené nádrže. Takže najdi vlákno krupička, zvol lék, a začni. Jakékoliv odkládání může mít fatální následky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 19:12 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
ahojte.. asi som zistil ze tie mrenky maju krupicku... su posiate bielimi bodkami a stale sa ako keby hadzu o dno alebo o kamene a obtieraju o rastilny. co mam spravit kedze nemam druhe akva :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 16:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
a moje pákistánky se dokáží úplně zbláznit při krmení menšíma žížalama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 16:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: bezoadam
+ třeba nadrobno nakrájené filé nebo pangas atp.
Než si u tebe zvyknou, můžeš krmit až po zhasnutí akvárka (nebo ráno před rozsvícením).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 16:32 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
Mřenky milují červíky ;-) . Takže uvítají mražené, lépe živé, patentky, koretry, dafnie a podobné. Tablety samozřejmě berou také, ideálně s vyšším procentem živočišné složky jako třeba Sera O-Nip. Jinak to jejich "poletování" po nádrži je normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 16:24 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
a este by som sa chcel spytat cim krmit.. mam tablety co som mal pre prisavnikov ale oni neobstoja na jednom mieste a stale sa prehanaju z jednej strany akva na druhu tak neviem ze dokedy im vydrzi strava co je na dne a taky isty problem mam aj u panciernickov skvrnitych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 15:59 Muž metal [96] - Cichlidy
najviac sa mi pacia ked oddychuju na dne otocene hore bruchom.ked som ich tak vydel prvy krat , som sa zlakol ze je po nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: bezoadam
Pohyb mřenek je někdy trošku neobvyklý a občas nevyzpytatelný, na to si zvykneš ;-)
Pokud nejsou vyhublé a nemají propadlá břicha, opravdu není důvod k panice.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 14:24 Muž ROSAN [2] – Re: bezoadam
Je to naprosto normálne chovanie rýb v aqua,tak ako už písal kolega akvarista!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2011 14:08 R Muž Silent [5949] – Re: bezoadam
To spíš vypadá že se jen podrbala o dno. Ryba to v celku běžně provádí o pevné předměty nebo dekorace v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 13:56 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
rano som si priniesol z akvaristiky mrenky pakistanske a teraz som sa pozeral na tu vetsiu a normalne plavala a zrazu sa hodila o dno tak do lava sa vykrutila a spravila to asi tak 4x a potom uz nie.. neni nieco v poriadku ci? nerad by som keby hned uhynuli prvy den co ich mam doma ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 10:02 Muž hatreder [2]
Tak jsem se infrmoval u prodejce, že mřenky malé jim nedodávají, ale pákistánské nejsou problém. takže vezmu nejspíš je....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 09:09 Muž hatreder [2]
No, vzado v rohu mám velkou jeskyni z kamenů a kořenů, a vlevo jsou kameny naskládané tak, že se pod ně dá také zaplout. Šneky pěstovat rozhodně nechci, spíš se chci zbavit okružáků. Ale ty mřenky nádherné jsou přeci jen trochu velké. Budu se spíše snažit sehnat ty mřenky malé, nebo pákistánské. To už by takové zlo nebylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 07:28 Žena stetinka [270] – Re: hatreder
máš tam po ně málo úkrytů. Ony když odpočívaj, tak si rády někam zalezou. Když jsou hladové, tak naopak maj rádi část akvária s volným prostorem.
Velký štěrk přenáší v tlamě, malý ryjí.
Myslím, že ti ale budou hodně otravovat ty živorodky, budou je plašit a nedaj jim spát. Musíš taky počítat, že si už nikdy nedáš do akva žádného, byť velkého a ozdobného šneka.
Čerstvě zasazené rostliny svou veselou povahou a hravostí vytahají, jsou jak hrom do police. Pokud už je dobře zakořeněná, tak ji nic neudělaj.
Pokud chceš své akvárko na ně zaměřit, tak jim toto i podřiď. Pokud ne, tak si je radši nepořizuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2011 01:07 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy
A to já bych se mřenky nádherné zase nebál. Sice se píše, že by mělo mít akva na délku aspoň 120 cm ale když budou mít na dně dost kořenů a úkrytů, nějak extra trpět nebudou.
Spíš by jim vadilo to tvoje hrubé dno. Ne nějak zásadně ale protože se rády porochňají v písku, určitě by se jim líbila jemnější struktura, než máš ty.
Já mám mřenky 2 - obě jsem zdědil od původního majitele akvárka, větší má asi tak 12 cm, menší 5-6. Větší je v pohodě, malá se plachá a většinu času zalezlá pod pařezem.
Rostlinky neničí, ve dně se přehrabují velice decentně.
Pokud bys měl měl mřenek méně, budou se snažit houfovat s jinými rybami, které jsou podobně zbarvené, například s tetrazonama, a to je docela bžunda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 23:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: hatreder
Do 300 litrů bych uvažoval spíše o jiných druzích mřenek, třeba lohachata, kubotai...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 22:39 Muž hatreder [2] – Mřenka nádherná - Chromobotia macracanthus
Chtěl bych se zeptat, zda bude tato ryba vhodná do mého akvária. Je celkem veliká a minimální počet je 5 ks. Nemáte s nimi někdo zkušenosti? Jde mi o to, aby netrpěly nedostatkem místa a taky by mě zajímalo, jestli likvidují kytky nebo ne. Moc se mi ty rybky líbí, navíc mi pomohou zbavit se okružáků. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 21:01 R Muž Silent [5949] – Re: JUCHA
Tyhle sekavky (mřenky) jsou stejně jako ostatní tohoto rodu hejnové. Rády se združují alespoň v počtu 5 ks a pokud je jich málo mohou se chovat agresivně. Navíc těch 60 litrů je opravdu velmi málo. Minimální objem je cca 200 litrů.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 19:49 Muž JUCHA [82] – Re: Libcin
Jo možná to všechno bylo kvůli tomu že byly v akvárku jen chvíli a mám menší akvárko 60l. Holt si dcera nedala říct a musela koupit to co se jí líbilo.
Samozřejmě se chystám pořídit větší akvárko asi 200 - 300l do obýváku.
Jinak ty rybky se mě velmi líbí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 17:17 Libcin – Re: JUCHA
Bohužel neporadím, mám jiný druh (Mřenka nádherná) a s tímto druhem jsem spokojen. Ale někde jsem četl, že pokud je jejich počet pod 4ks, můžou být agresivnější vůči ostatním rybkám. Proto jich mám 5ks a jsou v pohodě. A akvárko je bez šneků potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2010 16:22 Muž JUCHA [82] – Botia modesta - Mřenka žlutoploutvá
Fotka k příspěvku Zdravím všechny vespolek.
Mám tady jen dotaz ohledně výše uvedené rybky.
Dcera mě chtěla k narozeninám udělat radost tak mě pořídila do mého akvárka 2 ks Botia modesta (Mřenka žlutoploutvá) i se závojnatkou (samozřejmě jsem o tom vůbec nevěděl).
Samozřejmě jsou ty mřenky "trochu" agresivní a tak závojnatce načechraly ploutve takže nepřežila. S ostatníma rybkama se snáší relativně dobře Black molly, Ancistrus, Čichavec a Pancéřníček skvrnitý.
U čichavců jsem zatím pozoroval celkem "kamarádský" vztah. Ke šnekům se chová velmi dobře palec asi redukuje jejich stav...
Pokud má někdo bohatější zkušenosti s chovem těchto rybek tak mě prosím dejte vědět.
Díky Jura
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 14:13 Muž metal [96] - Cichlidy
moje mrenky sli po skalaroch .pacili sa im tie dlhe tenke plutvi co skalare maju.ale nikdy im znich neodhryzli.bolo to len take nevinne hranie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:54 Žena stetinka [270] – Re: domik101
ne-ne, jsou to mírumilovná zviřátka! Podle mě, jim není dobře, něco tam je špatně no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
domik101 napsal: Záleží na té rybce jaká bude
Záleží na tom, jestli jim člověk poskytne optimální podmínky, to je určující faktor jejich chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 10:19 Muž domik101 [17] - Živorodky
No myslím že zaleží jestli budeš mít štěstí a nebo ne.Záleží na té rybce jaká bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 09:21 Žena stetinka [270]
Nikdy se mi nestalo, aby moje milované mřenky komukoli, krom šneků a nitěnek, ublížily! Tam něco není v pořádku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 22:19 Muž domik101 [17] - Živorodky
U nás stojí 136 já mám jen 1 ,ale myslím že se má dobře akva mám taky malé ,ale dočká se 300l :)
jinak no u mě je v poho ,ale znamý jich má 5 a nejsou moc mírumilovné okusují ostatnim rybam ploutve atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 22:08 Soldat – dilema
Zdravím, ve svém 112l akva mám tři mřenky nádherné (vím, že to není úplně košér vzhledem k objemu akva), ale moc se mi líbí. zrovna řeším dilema.
Dvě z nich jsou naprosto ok, ale ta třetí je neustále schovaná v jeskyňce a je jaksi pobledlá, nevím, zda-li je to tím, jak tu už někteří psali, že se vždy jedna schovává, nebo jestli jim nesvědčí ten počet 3 ks. Měl bych ještě jednu přikoupit??? Je to dobrý nápad vzhledem k objemu akva, nebo to mám nechat na tech 3 a čekat, že se snad ta chudinka spraví??? Nebudou 2 malo, kdyz se vsude pise, ze je potreba mit aspon 4 ks??? Díky za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:56 Muž janmacu [18] – Re: Libcin
dávej jim šnečky,zbožňují okružáky čínský ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 09:44 Libcin – Re: janmacu
Já mám teď jinou zkušenost, mřenky se předvádějí před předním sklem a to mám akvárko celkem dobře zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Libcin
Jj,znám jejich chování,je to stejné,jako Crossocheilus siamensis,týden jednu nevidíš,hledáš...a nic.Po 10-14 dnech,i déle,se najednou objeví...Když máš nádrž zarostlou,je hledání ještě těžší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 00:34 Libcin – Mřenky
Já koupil 4ks a dlouho jsem je neviděl. Pak začaly vyjíždět, ale pouze ve 3ks. Dávám jim špenát a mražené živé pochoutky a dnes jsou první u krmení. Prý má být minimun v akváriu 4ks a já napočítal 3ks, tak jsem si myslel, že jedna uhynula. Tak jsem 1ks dokoupil. Začaly se objevovat 4ks a říkal jsem si, že je vše OK! Nedávno jsem náhodně napočítal, že jich je 5ks, patrně se jedna vždycky ukrývá a sem tam leží na boku na dně akvária. Potřebují kvalitní vodu a stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy
TomKolacek napsal: NO2, Nh3 a Nh4 i pH a teplota je v pořádku.

V pořádku kde? Jaký byl rozdíl těchto hodnot,hlavně pH mezi vodou v akváriu a vodou od prodejce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:32 R Muž Silent [5949] – Re: TomKolacek
Rybky jsou vystresované z nového prostředí. Dej jim čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 23:31 Muž TomKolacek [0] – zvláštní chování mřenky nádherné
Prosím o radu. Dneska sem koupil tři Mřenky nádherné. Po importování do akvária byli rybky v pohodě, ale k večeru se jedna začala sdržovat u filtru a jezdit nahoru a dolu. Nevím jestli si zatím zvyká naprostředí, jak to některé druhy dělají, nebo jí vadí něco konkrétního. Akvárko má cca 230l je středně zarostlé a společenské (tetry, dania, ancistrusy, mečovky.) NO2, Nh3 a Nh4 i pH a teplota je v pořádku. Máte někdo podobnou zkušenost? Co si o tom myslíte? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 19:33 Žena lenoch [0] - Rostliny – Bledé mřenky
Zdravím, v akva 280l mám 4 ks Mřenky nádherné. S novými rybkami jsem si do akva donesla krupičku, kterou mi dvě mřenky chytly. Uspěšně se vyléčily, ale jsou jakoby vybledlé).. Normálně žerou i plavou a dokonce bych řekla, že víc rostou než ty které mají krásně ostré barvy.. Už to trvá skoro měsíc a žádná změna.. Netušíte co se děje? Od přeléčení krupičky už nemám žádný problém..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 20:35 prtr
Může,je mírumilovná

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 22:13 Žena basa1313 [18] - Parmičky
hej hej ... alebo ked nieco hryzu... teda pri prezuvani :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1516-mrenky-chov?od=251