Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 08:30 JoKa Re: Daniel
V jak velkem akva jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 04:16 Daniel Re: Daniel
Tak uz tam ma 5 kamardu tak uz vypada klidneji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 20:29 JoKa Re: Daniel
Tady nekdo driv nakupoval nez cetl. Je to hejnova ryba. Tchanovi jsem dovezl 6 mrenek. Rozhazel je po dvou (dokud jsem neprijel a nezjednal napravu) a hadej, rybky se krcily schovane a sneku si temer nevsimaly. Idealne alespon 6ks. Tomu ale musi odpovidat velikost akvarka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 19:05 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Daniel
kuli financim zatim jen jednu
rychle střádej na další, vyhovuje-li tvé akvárko i v jiných ohledech, než dostatek šneků ke zkrmení... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 12:04 R Muž romant [27987] Re: Daniel
Co se asi píše zde? Ta otázka je mimo mísu, tím pořízením jsi té rybě moc radosti neudělal. :-O rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 09:03 Daniel – Mrenka mala
Poridil jsem si Mrenku malou na sneky .... kuli financim zatim jen jednu .... mate nekdo zkusenost s chovanim pouze jednoho kusu ??? hmm ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2013 02:26 Muž Mislow [304] – P.S.
Dodavam, mam na mysli mrenku nadhernou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.07.2013 02:24 Muž Mislow [304] – mrenka, ryba plna kouzel
Mrenky si casto mnozi akvariste porizuji bez dostatku znalosti bud jako likvidatora sneku nebo proste jen pro jejich krasu (zvlaste mrenku nadhernou). Samotneho mne mrenky velmi zajimaji a mam je uz nekolik roku, zazil jsem si i horke chvile z neuspechu v jejich chovu. Je to velmi zajimava ryba, vetsinou se docteme chovat v akvariu min. 200 l, skupinu min. 4 nebo 6. Fantasticke na teto rybe je, ze mnoho chovatelu ma jen 1 kus a mrenka je fajn, zdrava, neschovava se apod. Mrenky se dokazou szit i s jinymi rybami obyvajicimi podobne prostredi a v tom pripade jim pak jakymsi zpusobem poslouzi jako nahrazka hejna. Ale to je dost velka sazka do loterie. Pokud opravdu premyslite o chovu teto ryby, idealni podminky je hejno aspon 8 techto ryb, alespon castecne zarostle akvarko s ukryty bez ostrych hran, ne prilis silne osvetleni a velikost akva aspon 400 l (v pripade dalsi konkurence obyvatelu dna vetsi). A to je jen par zakladnich inf. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 21:09 Muž duko1995 [32] Re: toni
to už budou fuč a ancíci z plnejma brichama :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 17:50 Žena toni [68] Re: PaDa
hmmm..prave ze ostatni nic...prohrabeme akvarko jeste prstama...snad..?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 15:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: toni
Zmizení případné mrtvolky je asi vysvětlené. Ale nezdá se mi, že by jen tak zničehonic zdechly obě mřenky najednou, pokud se ostatním rybám nestalo nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:43 Žena toni [68] Re: Kryštof
iiiiiihhhh...tak to potom neni divu...ona tam ma dva co maji 15 a 20cm..vypadaji jak praveke monstrum :-)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:25 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: toni
A s jakou chutí;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2013 14:07 Žena toni [68] Re: duko1995
ancici?...zerou mrtve ryby???....oh to jsem nevedela :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 21:51 Muž duko1995 [32] Re: toni
to rovnaké se stalo mňe a pak sem je našel mrtvé :( takže počítej z nejhorším bud je už ancici zlikvidovali....alebo sou nekde zalezlé což dost ale dost pochybuju ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 21:05 Žena toni [68] – mrenky
dekuju za odpoved :-)..no likvidatori tam nejsou,jen molly,mecovky,skalari,dve mrenky jeste,cervene neon a ancici..je to svagrove(nemecko)a ted najednou nemuzem ty dva najit,na zemi nic neni a prohledali jsme akvarko a nic,myslela jsem jestli nemame prstama prohrabat dno ale nevim protoze tak velke ryby by asi tezko byly pod piskem...?samicka byla nejak nafoukla...a najednou pred tremi dny-pryc-oba....hmm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 19:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: toni
M. pákistánské aspoň u mě nikdy nebyly zalezlé, ale aktivně plavaly po akva. Takže bych se podíval kolem akvária, jestli nevyskočily z akvária. Já takhle dříve přišel o dost ryb a jednou jsem v noci zachraňoval z podlahy 25cm dlouhého Pakeříčkovce, který mě naštěstí svým mrskáním na podlaze vzbudil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 18:57 Muž Yirka [9126] Re: toni
Ze dne na den by se opravdu jen tak ztratit neměly. Pokud tam tedy nemáš nějaké obr likvidátory. Takže další možnosti jsou, že jsou někde zalezlé. A nebo také se zkus podívat v noci s baterkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2013 18:31 Žena toni [68] – mrenka pakistanska
Ahoj...chtela bych se zeptat,jak je mozne ze se ve 260l akvarku stratil parek mrenky pakistanske??.....prohledali jsme akvarko a nic?.....vyzna se v tom nekdo?...dekuju :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.04.2013 18:11 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: AdeS
Těch příčin může být povíce a navíc ta skřele nemusí být augerecht okousaná od mřenky- pochybuji, že by na ní bylo něco chutného. Nepřekrmuješ náhodou živými nitěnkami? Ty totiž mají tendence"vylézat" z přecpaných ryb skřelemi a mřenka mohla jít primárně po nich.

Každopádně mřenka je hejnová ryba, potřebuje mít hodně prostoru a schovávaček. Ty máš mřenky 2 v relativně malém akváriu, už jen toto je může stresovat a vést k netypickému chování.
Moje rada zní - dej ty mřenky někomu, kdo jm může poskytnout hejno a větší akvárium a máš po problému.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 16:02 AdeS – malý nebo velký tyran
Zdravím,
v práci opečovávám menší 160L akvárium s odloženýma rybkama. Momentálně ho obývají 2 závojnatky, 2 mřenky nádherné a 1 neonka. 1 mřenka už má 10 cm, a velká závojnatka taky - přišly společně od kolegy, který měl jaksi "přerybičkováno". Tyhle dva bez sebe nedali ani ránu, ale minulý rok jsme dostali další 2 mřenky. Jedna nám uhynula po 3 týdnech. Druhá přežila, ale je hodně plachá. Poslední přírůstek přišel ze skleněné koule, malá závojnatka. Mřenky nebyly předtím nikdy agresivní, ale po návratu z dovolené jsem zjistila, že velká závojnatka má okousané skřele na jedné straně, skoro až na žábry. Malá závojnatka je ale "netknutá". Vůbec si nevím rady, co by mohlo být příčinou takového chování. Nebo že by kanibalismus? Někde na netu jsem vyčetla, že se můžou mřenky stát agresivními vůči ostatním...jen mě nejde do hlavy proč až po cca 3 letech? Když je závojnatka ke všemu větší??? Malá mřenka je mnohem průbojnější u žrádla než ta velká. Poradí někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 21:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: TomášK
To by neměl být problém. Mám sidthimunki v nádrži s piskořkama a nevšímaj si ani těch mladých. A to je plž tvarově podobný, takže bych se téhle kombinace nebál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2013 19:24 TomášK
Zdravím, uvažujeme o přidání mřenek malých do našeho zaběhnutého akvária, ale... v akváriu jsou mimo okružáků, které jsme získaly jako bonus s rostlinkama, také 2 Clea Helena, o které bychom neradi přišli. Je tento druh mřenek pro Helči nebezpečný? Díky za sdílenou zkušenost. T:

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 16:33 Žena jarca [1]
Děkuji za radu, bohužel víc jich mít nemůžu, již tak je akvárko dost plné. A kdyby se jich pak náhodou 4-6 pustilo do rostlin, tak můžu zrušit akvárko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2013 11:09 R Muž Silent [5949]
Taky myslím, že to chce skupinku. Alespoň 4-6 kusů. Pak by se měli věnovat sobě a ne rostlinám. Doufejme :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2013 11:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jarca
Možná se ve dvou nuděj. Kdyby jich bylo víc (jak by správně mělo), tak se budou honit spolu a nebudou mít na podobné blbiny čas. I když kdo ví, když už je to jednou začalo bavit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 17:10 Žena jarca [1] – mřenka pákistánská ukusuje (nežere) listy rostlin
Mám 200 l nádrž poměrně hustě osázenou různými druhy rostlin a v ní mimo jiné 2 mřenky pákistánské. Jsou tam již víc než 2 roky, ale teprve teď začaly odtrhávat listy z kolovky velké tak vehementně, že ji celou zlikvidovaly. Listy nežerou, jen ukousnou a nechají být. Když zlikvidovaly tuto rostlinu, ulamují stonky Cabomby caroliniany (chebule karolínská). Překousnou stonek kdekoli, ale nesežerou z něj nic. Nevím už, co mám dělat. Krmení mají rostlinné i živočišné + tablety. Poradíte mi prosím někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 17:45 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – ZOO Praha, Indonéská džungle
Fotka k příspěvku jedna z mřenek má hodně atypickou kresbu, tu poznám i příště ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 14:36 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – ZOO Praha, Indonéská džungle
Fotka k příspěvku A ještě z vedlejší nádrže
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 14:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – ZOO Praha, Indonéská džungle
Fotka k příspěvku ještě jedna
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   18.01.2013 14:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – ZOO Praha, Indonéská džungle
Fotka k příspěvku Kvalita fotky nic moc, na focení příšerný podmínky, ale hejníčko je skvělé smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2013 17:12 Muž navik [908] - SumciRe: PaDa
Pěkné kousky i fotky palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   08.01.2013 12:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku a pak nějaký ten zasloužený odpočinek ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   08.01.2013 12:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku k obídku fronta na okurku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   08.01.2013 12:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku pak taneček...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   08.01.2013 12:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku po ránu trocha svižné gymnastiky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 23:07 Muž fido16 [631] Re: kyo
Co konkrétního bys chtěla? Malé mřendy v akva neodchováš a už vůbec nevím jak bych poznal samce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:54 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: PaDa
neco konkretnejsiho by nebylo? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kyo
správně, mladých mřenek se nedočkáš... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 19:31 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: PaDa
mmmm, dobra stranka, tak uz vim, ze jsou z Bornea, dle ploutvi.
jedna z nich je takova tlustci, rekla bych, ze je sance, ze to bude samice. nijak spolu nebojuji ani se neotravuji. naopak bez sebe nedaji ani ranu, kdyz je jedna jinde, druha hned za ni.
myslela jsem si, ze me jedna jednou davno kousla pri manipulaci se sitkou, ale pravdepodobne jsem dostala pigaro tim ocnim trnem, o kterym jsem do ted nemela tuseni. :)
takze i kdyby to byl parecek vytreni nebude? vim, ze je to u nich narocnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:57 Muž fido16 [631] Re: kyo
2? A netlučou se? Minimum je tak 4. Já když mi akva napadla krupice použil eshu tak na to mřendy nějak špatně zareagovali a zbyla mi jedna ze 4. Když tam neměla kámošky tak se schovávala a bála. Teďka když je jich tam 5 tak plavou hezky spolu. A když večer shasnu tak jsou všechny nalepeny u skla a čekají na krmení krmím je skoro z ruky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:52 Muž Yirka [9126] Re: kyo
Rozmnožení rozhodně nehrozí. A jeskyňky milují. Opouštějí je většinou jen za účelem nažrání se. Typická poloha pro spánek v jeskyňce je nabok: rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:04 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kyo
jak poznam pohlavi u mrenek nadhernych?
špatně ;-)
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:22 Žena kyo [271] - Labyrintky
jak poznam pohlavi u mrenek nadhernych? mam dve (je to malo, ale zase vim, jak narostou a na spolecne akva 300l mi to prijde akorat). drzi se spolu nejaky uz cas v jeskyni, kam nikoho nepusti. rikam si, jestli se nezabydluji a nechteji se mi rozmnozit :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 15:35 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Vašek
Tak z akvárka toho k posouzení moc vidět není ;-) Ale rybky vypadají v pohodě, dobře živené, tak bych neviděl žádný problém.
Obecně k chovu - hejno od 5ti kusů výše, dostatek úkrytů, nepříliš silné osvětlení. Více třeba tady www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 20:02 Muž Vašek [56]
Nechybí těm mojim pošukům něco? Pořád takle lítají po skle nahoru a dolů. Odpočívají minimálně.

video
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 13:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucie.aqua
JJ. Ta fotka je nádherná, i ten hrotočelec je krásná ryba, navíc dlouhověká, což já rád.. jenže jeden takový hrotočelec by mi asi sezobal úplně celou osádku mého akvárka... od rybek až po krevetky hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 12:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
Kdepak. Betám nic. B. albimarginata je sice stejný prcek jako ty mřenky vietnamské, ale nehoní se s nima... No, já je zatím stále bedlivě sleduju. Ono kardinálkám trocha pohybu nbeuškodí, jsou to děsní žrouti, tak potřřebují to žrádlo vyplavat. A v přírodě spolu také žijí, takže by tam snad nějaký vážný problém nastat neměl. Uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 12:49 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lucie.aqua
Svoje domněnky jsem psal Liborovi v příspěvku z 00:27. Ale je to jen můj odhad na základě dlouhodobého pozorování v omezených podmínkách, víc nic ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 12:43 Žena lucie.aqua [511]
Vidím, že jsou mřenky vaše oblíbené ryby, no ani se nedivím :-) Narazil jste tedy někde na zmínku o tom, proč to dělají?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1516-mrenky-chov?od=151