Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mřenky - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Mřenky - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 12:43 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
zdá se mi, že i když je nezraní, tak to ty kardinálky hodně vysiluje
Může se stát, že si nějaké druhy nesednou. U tebe bych šel cestou nejmenšího odporu a ty kardinálky dal do jiného ze tvých akvárek.
Předpokládám, že betám nedělají nic?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 12:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: lucie.aqua
Četla jsem, že mřenky fungují jako zdravotní policie a zbavují ryby parazitů(v přírodě), ale co je na tom pravdy? To fakt nevím, taky by mě to zajímalo.
Nevím, tohle se mi moc nezdá.
Co mám doma anglickou knížku Loaches, tak jestli se nepletu, není tam o podobném chování ani zmínka u žádného druhu mřenek.
Dobré články lze najít na www.loaches.com (lidi z tohoto okruhu psali i zmiňovanou knížku).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 12:00 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lucie.aqua
Moje mřenky annamské se tak chovají... plavou ke kardinálce natočeny bříškem a jakoby jí chtěly okusovat žábra... ale kardinálky jsou zdravé, nemají žádné parazity... ale zdá se mi, že i když je nezraní, tak to ty kardinálky hodně vysiluje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 07:54 Žena lucie.aqua [511] Re: malyLibor
Moje mřenky pakistánky to dělají taky, nejčastěji takto plavou spolu, ale občas i s parmičkami černopruhými, občas si troufnou obtěžovat i skaláry. Nejvíce "milovaly" hrotnočelce, často měl přívěsek z každé strany jeden. Ten je ovšem ve své velikosti a majestátnosti zvysoka přehlížel. To třeba skaláry prchají. Četla jsem, že mřenky fungují jako zdravotní policie a zbavují ryby parazitů(v přírodě), ale co je na tom pravdy? To fakt nevím, taky by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
tak to jsi mi nasadil brouka do hlavy...
Na druhou stranu jsem ale nikdy nezaregistroval, že by to u Yunnanilus cruciatus skončilo nějakým zraněním nebo natrženou ploutvičkou, to třeba Yasuhikotakia morleti jsou opravdu agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:40 Muž malyLibor [5371] - Asie
Mám Yunnanilus cruciatus, mřenku annamskou. Jsou to nádherné rybky, ale docela mne štve jejich chování, kdy pronásledují jiné rybky podbné velikosti a tvaru - např. dánio pruhované a především kardinálku čínskou. Plavou přitisknuti těsně k ní a těm dalším rybkám to nedělá zjevně vůbec dobře. Uživatel PaDa, který má s mřenkami více zkušeností než já (jsou to moje první mřenky) se v jiném vlákně zmínil, že to dělá více druhů mřenek a říká tomu stínování. Rád bych se zeptal, jestli někdo nevíte, proč to ty mřenky dělají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
Nádherná fotka... tak to jsi mi nasadil brouka do hlavy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.10.2012 00:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
Prosím tě, proč to dělají, nevíš?
Nevím.
Tipnul bych třeba vymezování teritoria, zahánění potravní konkurence? Někdy mám dokonce pocit, že se tím prostě baví :-)
Každopádně "stínují" většinou ryby podobného tvaru o velikosti tak svojí nebo o něco málo větší. I když ani to není zdaleka pravidlem: v jiném mém akvárku kubotaika občas ráda naháněla asi 10x většího hrotnočelce. Že by jí mohl spolknout, jí zjevně vrásky nedělalo ;-)
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
Jsou to moje první mřenky a tak jsem z jejich chování docela překvapen. A zdá se, že ani kardinálkám to není právě příjemné. Prosím tě, proč to dělají, nevíš? Já se o tom ani nikde nedočetl... zřejmě jsem málo hledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 00:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: malyLibor
Ty máš sidthimunki? Já je nesehnal, tak mám Yunnanilus cruciatus.
Mám v jednom akvárku 10 těch a 10 oněch ;-) Ty pruhatí jsou daleko ukázněnější strávníci.

ale jsem z nich trošku na nervy z toho, že samci pronásledují kardinálky čínské, které jsou stejně velké
Tzv. stínování ostatních ryb, kdy plavou bok po boku vyhlédnuté "oběti" a nenechají se ničím odradit, je společné více druhům mřenek. Kruciáti patří mezi ty, kteří to umí dobře a dělají to rádi :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 23:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: PaDa
Ty máš sidthimunki? Já je nesehnal, tak mám Yunnanilus cruciatus... ale ty jsou v pohodě, ty žerou, co spadne do akva... a jsou taky poloviční, takže se mi i víc líbily k mým minirybám... ale jsem z nich trošku na nervy z toho, že samci místo aby se staraly o své samice, tak pronásledují kardinálky čínské, které jsou stejně velké. To by mne z nich střelilo... Ale buchanky jim jedou mnohem víc než vločky... jako ostatně všem rybkám.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 17:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: jostik
Tos to všechno pěkně splácal dohromady coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.07.2012 13:10 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: jostik
sú odprirodzenia plaché...Tomu mám ako rozumieť?Aký má vplyv prirodzenie na plachosť? smich Nemyslel si -sú prirodzene plaché?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   27.07.2012 08:38 Muž Yirka [9123] Re: jostik
Příspěvek jak na apríla.... V některých úvahách se sice blížíš realitě, ale jinak je to takový typický půlnoční příspěvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   27.07.2012 06:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: jostik
A to jsou mladé od těch dvou dvanácticentimetrových? coze :-D Ve stolitrové nádrži??? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.07.2012 00:15 jostik – mrenky
Fotka k příspěvku mrenka stvorpruha neni mrenka nadherna, ja mam v 100 l akva 14 mreniek nadhernych stare 2 ks maju cca 12 cm a ostatne su od 3 do 7 cm, nemaju problem aj tak su odprirodzenia plache aktivne vecer a potme. Co sa tyka sfarbenia tak viem ze mrenka nadherna je scasti indikator kvality vody, pokial ma vyblednutu farbu ciernej tak bud je nieco s vodou alebo s danym jedincom... Dokonca daju najavo ked je malo prekyslicena voda vyplava na hladinu zbledne a hra skapatu alebo ak su hladne tak robia kotrmelce a behaju od dna ku hladine, ak su dobre nakrmene a nemaju stres a vsetko vo vode funguje, tak sa dokonca predvadzaju ze si lahnu na dno a hraju mrtve... zial kym som to zistil jednu som splachol a mozno ani nebola mrtva... Sekavka sa im hovori lebo aj slimakov zabija sekavym pohybom vycnelku, ked seka len tak, tiez nieje nieco v poriadku. A co sa tyka slimakov, mam jedneho pasikaveho cistiaceho a je s nimi uz rok a zije, mrenka zere len skodne slimaky, je tazke ich odchovat ale mne sa mozno stal zazrak a mam dve mlade maju 1.5 cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 12:46 Muž fido16 [631] Re: Haimdol
Jo já jsem si to potom taky myslel ale čekal jsem že to upřesní. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 12:20 R Muž Silent [5949] Re: marek21
Pokud mají vhodné podmínky a ostatní ryby jsou v naprostém pořádku může se jednat o prostě "vadného" jedince. Občas chovateli takový nějakým způsobem deformovaný, slabý nebo s vrozenou vadou jedinec unikne do prodeje. Tímto ovšem nevylučuji možnost nějaké vnitřní nákazy. V každém případě přeléčení eSHa 2000 se mi jeví jako neefektivní, protože toto je lék na vnější choroby a toto vypadá na postižení vnitřních orgánů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 12:14 R Muž Silent [5949] Re: fido16
Myslím, že tazatel měl na mysli spíše parmičku čtyřpruhou slovensky mrenka štvorpruhá což může Čecha zmást ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2012 11:32 Muž fido16 [631] Re: marek21
Čau tak pokud myslíš konkrétně mřenku nádhernou tak si myslím že tohle zbarvení bude asi normalní a postupem času se vybarví, já mám 2 mřenky a když jsem mřenky donesl tak jedna byla taková jakoby s pruhama do šeda a ta druhá krásně s černýma pruhama. Ale teď si všímám že se mi jakoby dobarvuje krásně žerou obě dvě jsou pěkně tlusté :-). Jinak to plavání nevím ale pokud nejeví známky jiného problému zatím bych ji nechal jak jsou staré? Jinak to akva pro 10 kusů nebude ideální. V tomhle akva bych měl tak 2 kusy na těch 200L. Počkej až budou mít všechny 15cm. Co pak?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2012 18:44 Muž marek21 [16]
Zdravim

Chcem sa spytat mam v akvarku mrenky stvorpruhe 10ks jedna z nich ma nejaky problem. Ked plava tak je vsetko ok ale ako nahle prestane tak ide ku dnu ako nejaky kamienok... je aj slabsie vyfarbena tie pruhy ma akokeby vyblednute ...co s nou ? do karanteny a pouzit esha 2000 ? alebo neda sa s tym uz nic robit ... ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 19:29 Muž Yirka [9123] Re: homer
Pokud mají za dva roky pouze 7cm, měl bys jim naopak přilepšit. Asi trpí podvýživou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 18:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: homer
Otík je dobrá volba. ano
Nebo přestěhuj ty botie, stejně to není akvárium pro ně... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2012 16:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: homer
a co zkusit osvecene otiky rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
protoze se obavam ze ty mřenky ti zlikvidujou jakykoliv sneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2012 15:08 homer – botia macracantha a okrasne slimaky
zdravim na fore,

rad by som vas poprosil o radu. Asi pred 2 rokmi som si kvoli premnozenym malym slimakom zaobstaral 2ks botia macracantha.....a uspesne, do 2 mesiacov bolo po nich. Teraz by som kvoli riasam na sklach rad pridal do akvaria zopar nejakych velkych slimakov. Viete mi poradit ci je to rozumny napad? Nerad by som spravil botiam hostinu. Botie maju teraz cca 7cm, 115L akva a nespravaju sa agresivne ku ostatnym rybam

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 23:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Ale trochu bych se za tu cenu bál, že už je to jen babka na dožití ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 17:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Yirka
Ta zere dospele Ampularie jako Marfusa orechy!!!! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 14:03 Muž Yirka [9123]
Tohle už bych krmit nechtěl, stačí mi ty moje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:58 R Muž Silent [5949] Re: Ivoš
Ona už to není ani mřenka ale sekavka :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2011 13:52 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Kamilstrom
To už není mřenka, to je mřena potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:34 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Kamilstrom
coze tomu říkám ryba palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 03:15 Muž Kamilstrom [539] - Rostliny
Fotka k příspěvku To je macek,ma asi 40 cm delky a na vysku kolem 20 cm,je k mani za $99 v mistnim akva shopu,teda te bych uz prst pred tlamu nedal smich
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2011 18:36 Muž Lasky [0] - Asie – šnek vs. mřenka trpasličí
Má šanci na přežití něco jiného krom piskořek? Moje striaty mají tak cca 8 cm a s kružníky udělaly krátký proces, ale co taková neritina? Chtěl bych ji na pojídání řas, ale nemá cenu to kupovat, když by z toho druhý den zbyla jen skořápka. Nejlépe bych uvítal radu někoho s konkrétní zkušeností...to co je napsáno v atlase si umím přečíst sám. Díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 18:14 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: martinsafranek
Fotka k příspěvku Jestli se bude časem podobat té horní rybce na přiloženém obrázku, půjde o syndrom chronického chřadnutí, typický pro ryby stresované přesuny mezi konečným umístěním v domácím akvárku. Jediná přesná příčina prý není známa, v podezření jsou bakterie. Nové patogeny, na které ryba nemá imunitu nebo zvýšená koncentrace těch, na které zvyklá je, vede v transportních podmínkách ve spojení s oslabeným imunitním systémem k masivní infekci.
obrázek použit z knihy Loaches
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:13 Muž martinsafranek [0] - CichlidyRe: martinsafranek
Díky! Nějak to budu muset vymyslet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 11:11 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: martinsafranek
Jak píše Yirka. Na tyhle pohublé jedince je třeba dát si pozor už když je kupuješ. Většinou se to už nezlepší.
Každopádně ji přelov do karanténní nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 09:16 Muž Yirka [9123] Re: martinsafranek
Tyto rybky jsou vesměs z dovozu a některé dodávky bývají v dosti zuboženém stavu. V dobrých obchodech je před prodejem nejdříve dají trochu do kondice což by se mělo projevit tím, že by se prodávaná rybka zásadně neměla jevit s propadlým bříškem. Obávám se že o ni přijdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2011 08:36 Muž martinsafranek [0] - Cichlidy
Zdravím všechny, můžu Vás poprosit o radu. Zdědil jsem jednu mřenku nádhernou (teď má cca. 7-8cm). Jelikož byla sama, tak jsem k ní dokoupil cca. před 2 týdny 3 nové (aktuálně mají cca. 3-4cm). Všiml jsem si, že jedna z těch nových je pohublá, tak už jí asi třetí den pozoruji a všiml jsem si, že nežere (teda když na ní koukám). Jede kolem jídla a nic, nebo patentku strčí do pusy a pak vyplivne. Ostatní mřenky i ryby jsou v pohodě.
Normálně krmím granulema (1-2x denně) a patentkama (1x za 2dny). Zkoušel jsem i čerstvou okurku.
Aktuální hodnoty: PH=7, NO2=0, NO3=30mg, teplota 27-28st.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2011 12:35 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: blotchen
Nedá mi to abych se nezeptal: Ty jsi někdy měl problém se začervením mřenek? Po této procedůře:
... kupovat mražené, které ještě převařím ve vodě a propláchnu pod tekoucí vodou ...

z těch patentek toho moc nezbyde.

Už samotným mrazením a rozmrazením se výživná hodnota krmení snižuje (zmrazením se tělesné buňky potrhají a rozmrazením buněčné tekutiny "odtečou" ) a pokud to ještě převaříš, propláchneš, tak krmíš defakto "flaxama".

Mřenky jakožto ryby sbírající potravu ze dna jsou podobně jako sumečci stavěné na to aby uměly trávit i ne zcela z našeho pohledu nezávadnou potravu bez újmy na zdraví. Koneckonců řada vodních plžů jsou mezihostitelé různých endoparazitů takže už od přírody musí mít šnekožrouti velice solidní zažívání a silný imunitní systém.

Nejsem žádný expert na mřenky a občas jim dopřeju i živé patentky (které po zakoupení ještě 1-2dny proplachuju než s nima začnu krmit) a zatím jsem se nesetkal ani s náznakem nějakých zdravotních problémů. (Krom mřenek dostávají patentky skaláry, tetry a sumci).

Takže mi přijde převařování rozmrazených patentek jako přehnaná opatrnost spojená se zbytečnou ztrátou výživné hodnoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2011 09:15 blotchen Re: Lucky005
Ahoj, bohužel tohle je normální, dokonce mi přes noc i přenášejí kamínky akváriu :-)zatížil jsem kořeny rostlinek většími kameny nebo gumičkou ...jiná rada asi není :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 09:45 Muž Lucky005 [197]
zdravim, mam takovy problem s mrenkama, porad mi vytahuji rostliny, zasadim a za dva dny to plave zase na hladine, stava se vam to taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   15.06.2011 10:09 blotchen Re: Monďák
Ahoj,
Mřenky chovám už řadu let a jsou to nenáročné a krásné rybičky, ale musíš dodržovat tyhle zásady :
1) Doporučoval bych akvárium minimálně od 150l + hejnová rybička, tak aspoň 4kusy
2) Musí mít větší proud vody
3) Nejraději mají červené patentky ( kvůli začervení určitě kupovat mražené, které ještě převařím ve vodě a propláchnu pod tekoucí vodou - jinak se mi dost kazila voda )
4) odkalovat dno + měnit vodu
5) schovky - nejlepší je velký bambus nebo keramické jeskyně pro ančíky

pokudd máš nějaké šneky v akváriu, tak se s nimi rozluč nebo je rychle přelov :-)Měl jsem v akváriu asi 100 šneků a do tří dnů tam nebyl ani jeden okružák :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 18:02 Žena stetinka [270] Re: Monďák
Trošku pozdě shánět informace, ne?
K dotazu. všechny ryby mají rády pestrost. Nejde jen krmit Tetraminem. Pokud chceš mít krásné, spokojené, zdravé a hezky vybarvené ryby krm co nejpestřeji. Nejen suché - granulky, vločky, tablety,ale i mražené a zeleninu. Živé ti jako začátečníkovi nedoporučím. Mřenky ocení i růzmnorodé mražené. Nitěnky, pokud myslíš doslova nitěnky, to není to pravé ořechové. Po zmražení se změní v bláto a zbytečně kalí vodu. Raději patentky, koretry, černýho komára, mysis, cyklop, moinu,... na co narazíš.
Schovky neideálnější jsou přirozené (kořeny,husté rostliny, skalky, kameny) nebo se vyrábějí keramické. Pokud ti tam něco chvípalo, umej to savem, opláchni a nech to do sucha pořádně uschnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2011 14:17 Monďák – Krmení
Ahojky, mám dotaz. Včera jsem si koupila mřenky pákistánské a ráno mi u krmení došlo, coze že vlastně nevim, čim se maj krmit. Kupuju tetramin, i když ty moje bestie sežerou cokoliv.. Občas jim dám mražené nitěnky. Co maj nejradši? ... Mam jen dva šneky pirueťáky a ti ještě žijí. Stačí jim vločkový tetramin? ..... Jak dlouho vydrží bez krmení už zjistím sama. Co se týče schovek. Dočetla jsem se tu, že mají rádi schovky, ale do schovek mi chodili umírat ancistrusové, tak si nejsem jistá, jestli tam tu skalku mam dát.
Děkuji za pomoc ;-)
BTW: Když už jsme u dotazu, koupila jsem si ještě parmičku červenoocasou a mam uplně stejný problém. Nejsem si jistá čim krmit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 19:52 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníciRe: stetinka
Ok... díky moc za radu :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 18:40 Žena stetinka [270] Re: tyna181190
100% ti zlikviduje všechny šneky krom piskořek ano
p.s.: mřenka není ráda sama ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 14:04 Žena tyna181190 [27] - Axolotlové a žebrovníci – mřenka nádhená
Ahoj mám prozbičku...
Neustále se mi v akva (385 litrů) "přemnožuje" kružník,plovatka,levatka :-( tone
V jednu chvíli po neustálím vyndaváním to už vypadalo že jsem se toho zbavila a vydrželo mi to tak přesně týden a pak se zas objevili rozzureny kamarádky otec mi poradil abych si pořídila MŘENKU NÁDHERNOU že ta by je měla vyžrat... ale bojím se aby mi taky nezlikvidovala ostatní šneky který v akvárku chci mít (Plž Clea Helena, Neritina Zebra a Měchýřovky)
Ví někdo nebo má někdo zkušenosti s touto rybou? zda bych si mohla pořídit aby mě zbavila tý havěti či dál se snažit ručně vyndavat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2011 11:35 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: PaDa
hned ako som písal tak som ich vylovil.no tak teraz dúfam, že nejake krevetky ostali..zatial som videl iba jednu..a tá sa sama nerozmnoží..tak dúfam, že ich tam je viac..ale piškorky sa už ukazujú..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2011 19:43 Žena stetinka [270]
No, já jsem pokusně před cca 2 měsícema dala do Megamixu k makrakantám pár šerynek a zatím tam furt jsou. Podotýkám ale, je ho mám dost hustě zarostlé. Netuším zatím, jestli se množí, ale zrovna teď vidím tři. Zdržují se v horní části akva na hustějších rostlinách. Trochu mě udivuje, že zvládají i tu měkčí vodu a nižší pH, ale zatím jo ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2011 00:50 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: deCORF.OBRAEN
No ale pospěš si, mřenky jsou hodně rychlí predátoři ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9238x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1516-mrenky-chov?od=201