Mřenky - chov
ancici?...zerou mrtve ryby???....oh to jsem nevedela

to rovnaké se stalo mňe a pak sem je našel mrtvé :( takže počítej z nejhorším bud je už ancici zlikvidovali....alebo sou nekde zalezlé což dost ale dost pochybuju ..
dekuju za odpoved

..no likvidatori tam nejsou,jen molly,mecovky,skalari,dve mrenky jeste,cervene neon a ancici..je to svagrove(nemecko)a ted najednou nemuzem ty dva najit,na zemi nic neni a prohledali jsme akvarko a nic,myslela jsem jestli nemame prstama prohrabat dno ale nevim protoze tak velke ryby by asi tezko byly pod piskem...?samicka byla nejak nafoukla...a najednou pred tremi dny-pryc-oba....hmm....
M. pákistánské aspoň u mě nikdy nebyly zalezlé, ale aktivně plavaly po akva. Takže bych se podíval kolem akvária, jestli nevyskočily z akvária. Já takhle dříve přišel o dost ryb a jednou jsem v noci zachraňoval z podlahy 25cm dlouhého Pakeříčkovce, který mě naštěstí svým mrskáním na podlaze vzbudil.
Ze dne na den by se opravdu jen tak ztratit neměly. Pokud tam tedy nemáš nějaké obr likvidátory. Takže další možnosti jsou, že jsou někde zalezlé. A nebo také se zkus podívat v noci s baterkou.
Ahoj...chtela bych se zeptat,jak je mozne ze se ve 260l akvarku stratil parek mrenky pakistanske??.....prohledali jsme akvarko a nic?.....vyzna se v tom nekdo?...dekuju

Starší reakce
Těch příčin může být povíce a navíc ta skřele nemusí být augerecht okousaná od mřenky- pochybuji, že by na ní bylo něco chutného. Nepřekrmuješ náhodou živými nitěnkami? Ty totiž mají tendence"vylézat" z přecpaných ryb skřelemi a mřenka mohla jít primárně po nich.
Každopádně mřenka je hejnová ryba, potřebuje mít hodně prostoru a schovávaček. Ty máš mřenky 2 v relativně malém akváriu, už jen toto je může stresovat a vést k netypickému chování.
Moje rada zní - dej ty mřenky někomu, kdo jm může poskytnout hejno a větší akvárium a máš po problému.
0 11.04.2013 16:02 AdeS – malý nebo velký tyran
Zdravím,
v práci opečovávám menší 160L akvárium s odloženýma rybkama. Momentálně ho obývají 2 závojnatky, 2 mřenky nádherné a 1 neonka. 1 mřenka už má 10 cm, a velká závojnatka taky - přišly společně od kolegy, který měl jaksi "přerybičkováno". Tyhle dva bez sebe nedali ani ránu, ale minulý rok jsme dostali další 2 mřenky. Jedna nám uhynula po 3 týdnech. Druhá přežila, ale je hodně plachá. Poslední přírůstek přišel ze skleněné koule, malá závojnatka. Mřenky nebyly předtím nikdy agresivní, ale po návratu z dovolené jsem zjistila, že velká závojnatka má okousané skřele na jedné straně, skoro až na žábry. Malá závojnatka je ale "netknutá". Vůbec si nevím rady, co by mohlo být příčinou takového chování. Nebo že by kanibalismus? Někde na netu jsem vyčetla, že se můžou mřenky stát agresivními vůči ostatním...jen mě nejde do hlavy proč až po cca 3 letech? Když je závojnatka ke všemu větší??? Malá mřenka je mnohem průbojnější u žrádla než ta velká. Poradí někdo?
To by neměl být problém. Mám sidthimunki v nádrži s piskořkama a nevšímaj si ani těch mladých. A to je plž tvarově podobný, takže bych se téhle kombinace nebál...
0 09.04.2013 19:24 TomášK Zdravím, uvažujeme o přidání mřenek malých do našeho zaběhnutého akvária, ale... v akváriu jsou mimo okružáků, které jsme získaly jako bonus s rostlinkama, také 2 Clea Helena, o které bychom neradi přišli. Je tento druh mřenek pro Helči nebezpečný? Díky za sdílenou zkušenost. T:
Starší reakce
Možná se ve dvou nuděj. Kdyby jich bylo víc (jak by správně mělo), tak se budou honit spolu a nebudou mít na podobné blbiny čas. I když kdo ví, když už je to jednou začalo bavit...

Mám 200 l nádrž poměrně hustě osázenou různými druhy rostlin a v ní mimo jiné 2 mřenky pákistánské. Jsou tam již víc než 2 roky, ale teprve teď začaly odtrhávat listy z kolovky velké tak vehementně, že ji celou zlikvidovaly. Listy nežerou, jen ukousnou a nechají být. Když zlikvidovaly tuto rostlinu, ulamují stonky Cabomby caroliniany (chebule karolínská). Překousnou stonek kdekoli, ale nesežerou z něj nic. Nevím už, co mám dělat. Krmení mají rostlinné i živočišné + tablety. Poradíte mi prosím někdo?
Starší reakce

jedna z mřenek má hodně atypickou kresbu, tu poznám i příště


A ještě z vedlejší nádrže

ještě jedna

Kvalita fotky nic moc, na focení příšerný podmínky, ale hejníčko je skvělé

Starší reakce
Pěkné kousky i fotky

Starší reakce
Co konkrétního bys chtěla? Malé mřendy v akva neodchováš a už vůbec nevím jak bych poznal samce

neco konkretnejsiho by nebylo?

správně, mladých mřenek se nedočkáš...

mmmm, dobra stranka, tak uz vim, ze jsou z Bornea, dle ploutvi.
jedna z nich je takova tlustci, rekla bych, ze je sance, ze to bude samice. nijak spolu nebojuji ani se neotravuji. naopak bez sebe nedaji ani ranu, kdyz je jedna jinde, druha hned za ni.
myslela jsem si, ze me jedna jednou davno kousla pri manipulaci se sitkou, ale pravdepodobne jsem dostala pigaro tim ocnim trnem, o kterym jsem do ted nemela tuseni.

takze i kdyby to byl parecek vytreni nebude? vim, ze je to u nich narocnejsi.
2? A netlučou se? Minimum je tak 4. Já když mi akva napadla krupice použil eshu tak na to mřendy nějak špatně zareagovali a zbyla mi jedna ze 4. Když tam neměla kámošky tak se schovávala a bála. Teďka když je jich tam 5 tak plavou hezky spolu. A když večer shasnu tak jsou všechny nalepeny u skla a čekají na krmení krmím je skoro z ruky
Rozmnožení rozhodně nehrozí. A jeskyňky milují. Opouštějí je většinou jen za účelem nažrání se. Typická poloha pro spánek v jeskyňce je nabok:
rybicky.net/fotogalerie.php…Starší reakce
Tak z akvárka toho k posouzení moc vidět není

Ale rybky vypadají v pohodě, dobře živené, tak bych neviděl žádný problém.
Obecně k chovu - hejno od 5ti kusů výše, dostatek úkrytů, nepříliš silné osvětlení. Více třeba tady
www.akvarista.cz/…
0 19.10.2012 20:02
Vašek [56] Nechybí těm mojim pošukům něco? Pořád takle lítají po skle nahoru a dolů. Odpočívají minimálně.
video
www.youtube.com/…Starší reakce
JJ. Ta fotka je nádherná, i ten hrotočelec je krásná ryba, navíc dlouhověká, což já rád.. jenže jeden takový hrotočelec by mi asi sezobal úplně celou osádku mého akvárka... od rybek až po krevetky

Kdepak. Betám nic. B. albimarginata je sice stejný prcek jako ty mřenky vietnamské, ale nehoní se s nima... No, já je zatím stále bedlivě sleduju. Ono kardinálkám trocha pohybu nbeuškodí, jsou to děsní žrouti, tak potřřebují to žrádlo vyplavat. A v přírodě spolu také žijí, takže by tam snad nějaký vážný problém nastat neměl. Uvidíme.
Svoje domněnky jsem psal Liborovi v příspěvku z 00:27. Ale je to jen můj odhad na základě dlouhodobého pozorování v omezených podmínkách, víc nic

Vidím, že jsou mřenky vaše oblíbené ryby, no ani se nedivím

Narazil jste tedy někde na zmínku o tom, proč to dělají?
zdá se mi, že i když je nezraní, tak to ty kardinálky hodně vysiluje
Může se stát, že si nějaké druhy nesednou. U tebe bych šel cestou nejmenšího odporu a ty kardinálky dal do jiného ze tvých akvárek.
Předpokládám, že betám nedělají nic?
Četla jsem, že mřenky fungují jako zdravotní policie a zbavují ryby parazitů(v přírodě), ale co je na tom pravdy? To fakt nevím, taky by mě to zajímalo.
Nevím, tohle se mi moc nezdá.
Co mám doma anglickou knížku Loaches, tak jestli se nepletu, není tam o podobném chování ani zmínka u žádného druhu mřenek.
Dobré články lze najít na
www.loaches.com (lidi z tohoto okruhu psali i zmiňovanou knížku).
Moje mřenky annamské se tak chovají... plavou ke kardinálce natočeny bříškem a jakoby jí chtěly okusovat žábra... ale kardinálky jsou zdravé, nemají žádné parazity... ale zdá se mi, že i když je nezraní, tak to ty kardinálky hodně vysiluje.
Moje mřenky pakistánky to dělají taky, nejčastěji takto plavou spolu, ale občas i s parmičkami černopruhými, občas si troufnou obtěžovat i skaláry. Nejvíce "milovaly" hrotnočelce, často měl přívěsek z každé strany jeden. Ten je ovšem ve své velikosti a majestátnosti zvysoka přehlížel. To třeba skaláry prchají. Četla jsem, že mřenky fungují jako zdravotní policie a zbavují ryby parazitů(v přírodě), ale co je na tom pravdy? To fakt nevím, taky by mě to zajímalo.
tak to jsi mi nasadil brouka do hlavy...
Na druhou stranu jsem ale nikdy nezaregistroval, že by to u Yunnanilus cruciatus skončilo nějakým zraněním nebo natrženou ploutvičkou, to třeba Yasuhikotakia morleti jsou opravdu agresivní.
Mám Yunnanilus cruciatus, mřenku annamskou. Jsou to nádherné rybky, ale docela mne štve jejich chování, kdy pronásledují jiné rybky podbné velikosti a tvaru - např. dánio pruhované a především kardinálku čínskou. Plavou přitisknuti těsně k ní a těm dalším rybkám to nedělá zjevně vůbec dobře. Uživatel PaDa, který má s mřenkami více zkušeností než já (jsou to moje první mřenky) se v jiném vlákně zmínil, že to dělá více druhů mřenek a říká tomu stínování. Rád bych se zeptal, jestli někdo nevíte, proč to ty mřenky dělají?
Nádherná fotka... tak to jsi mi nasadil brouka do hlavy...
Prosím tě, proč to dělají, nevíš?
Nevím.
Tipnul bych třeba vymezování teritoria, zahánění potravní konkurence? Někdy mám dokonce pocit, že se tím prostě baví

Každopádně "stínují" většinou ryby podobného tvaru o velikosti tak svojí nebo o něco málo větší. I když ani to není zdaleka pravidlem: v jiném mém akvárku kubotaika občas ráda naháněla asi 10x většího hrotnočelce. Že by jí mohl spolknout, jí zjevně vrásky nedělalo
www.akvarko.cz/… Jsou to moje první mřenky a tak jsem z jejich chování docela překvapen. A zdá se, že ani kardinálkám to není právě příjemné. Prosím tě, proč to dělají, nevíš? Já se o tom ani nikde nedočetl... zřejmě jsem málo hledal.
Ty máš sidthimunki? Já je nesehnal, tak mám Yunnanilus cruciatus.
Mám v jednom akvárku 10 těch a 10 oněch

Ty pruhatí jsou daleko ukázněnější strávníci.
ale jsem z nich trošku na nervy z toho, že samci pronásledují kardinálky čínské, které jsou stejně velké
Tzv. stínování ostatních ryb, kdy plavou bok po boku vyhlédnuté "oběti" a nenechají se ničím odradit, je společné více druhům mřenek. Kruciáti patří mezi ty, kteří to umí dobře a dělají to rádi

Ty máš sidthimunki? Já je nesehnal, tak mám Yunnanilus cruciatus... ale ty jsou v pohodě, ty žerou, co spadne do akva... a jsou taky poloviční, takže se mi i víc líbily k mým minirybám... ale jsem z nich trošku na nervy z toho, že samci místo aby se staraly o své samice, tak pronásledují kardinálky čínské, které jsou stejně velké. To by mne z nich střelilo... Ale buchanky jim jedou mnohem víc než vločky... jako ostatně všem rybkám.
Starší reakce
Tos to všechno pěkně splácal dohromady

sú odprirodzenia plaché...Tomu mám ako rozumieť?Aký má vplyv prirodzenie na plachosť?

Nemyslel si -sú prirodzene plaché?
Přidat reakci
1 ...... 8
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9353x