Jaký je to mech?
Ne, stringy moss mám a ten to rozhodně není.
Ak to rastie stále smerom hore tak je to Leptodictyum riparium (Stringy moss)
Ahoj nevíte někdo, co by to mohlo být za mech? Na fotce roste trochu nakřivo, jinak ostatní stélky rostou rovně nahoru.
Starší reakce
Ahoj, řešilo se tu, co to je za mech v tom vytvořeném stromečku. Vím, že už je to dávno, ale píšu to tu, kdyby se tu chtěl někdo zase ptát. Určitě je to Singapore moss - Vesicularia dubyana. Mám to z vlastní zkušenosti. Na mém stromečku takhle roste.
Starší reakce
děkuju snad poroste mám půl akva jemný písek z lokomotivy a druhou pulku štěrk akvarijní hrubost 3 tak uvidím kde se chytne
Pokud vám neporoste nebude to tvrdou vodou, ale slabým světlem a nevhodným dnem.
Starší reakce
jj, ale do mého akvária by se takoví stromek nehodil
, ale je to moc pěkné, taky chci mít 100-ky nádrží na různé layouty,jak se má člověk rozhodnou, rostlinne, holandské, iwagumy, strom džungle...malawi, tanganika
Pořád stříhat do tvaru jako u bonsaje a zkracovat přesahující přerostlé části.Chvíli to trvá než zhoustne.
protrhávat, stříhat apod. prostě nenechat divočit
moc hezké
, děkuji za info .)
a jakby měo vypadat to starání? Zastřihávat a tak? Mohl by jste mi to prosím blíže popsat, jak dosáhouttakové hustotě a pramínků, jako zde?
Když se o jávský mech budeš starat, bude taky tak vypadat. Naopak, pokud se o ostatní mechy nebudeš starat, budou vypadat stejně tak, jako si zvyklý u jávského mechu.
Jj, je to něco podobnýmu Christmas mossu...Ale neporadim Ti, kde takový mech sehnat, já sám mám doma už 10 let jávský
někde dole čtu, (v komentech) že je to spiky moss, ale zde ho v rostlinách nemohu najít...:(, ale googl našel něco podobného tomu, co je v té nádrži
Wooow, to je bonzaj
dobrý den, moc se mi líbí tento mech:http://www.rostlinna-akvaria.cz/aquascaping-v-provedeni-f-a-oliveiry-87 píší zde, že je to obyčejný jávský mech, ale když vidim jinde j.m., tak je to chuchvalec tmavé barvy. Co ymslíte? Co to je?
Starší reakce
Popravdě ani nevím, co se pěstuje za ricie. Vím, že jsou čtyři a tím to hasne. (teda ta 4 je pravá R. fluitans, kterou mám doma
)
Souhlasím s tebou. Nedávno tu proběhla obdobná diskuze na téma SAE. Zdá se mi, že s mechy, alespoň s některými typy, to bude obdobné.
V tom nevidím problém, ale mechy mohu jen porovnávat se stránkami, kde jsou akvarijní mechy popsáné. Bohužel leckde jsou špatně pourčované a tak jen porovnávám, porovnávám a pokud si v Asii s nimi neudělají pořádek, tak mi tady můžeme jen mechy, které pěstujeme přiřadit k něčemu, co někdo někdy někde určil. I ten článek má špatně určené mechy. Jmenovitě minimálně Cratoneuron (což je Vesicularia, možná V. reticulata, ale spíše V. montagnei) a Leptodictium, což je spíš Drepanocladus.
Jak sem již psal. V. dubyana a V. montagnei bych pro naše účely rozlišoval podle toho, jestli mají lístky zoubky a nebo až se pořádne rozroste, tak porovnal habitat stélek. Na to jsou dobré stránky:
www.aquamoss.net
V tom článku se mi zdá, že jsou popisovány mechy pod názvem, pod kterým je pán získal. Já mám zkušenosti takové, že pokud se ke mě dostane nějaký mech pod určitým názvem, tak to je lecco, jen ne onen druh.
Jak jsem psal. Snažil jsem se co to šlo. Nejsem v botanice nijak zběhlý. Opravdu se mohu mýlit. Vycházel jsem z odkazu od larixe, kde jsou, pro mne, srozumitelně popsané rozdíly v růstu i vyobrazené mikroskopické detaily.
Pokud máš zájem a jsi ochotný, tak bych ti mohl zaslat vzorky, jestli by jsi je dokázal určit.
0 30.01.2012 11:18 larix [1420] Zaujímavé čítanie o machoch:
issuu.com/…
30.strana - galéria machov
OT: HaDaS, včera som bol doma u autora tých článkov (M. Kret) po dva machy a vôbec som nevedel, že je to on. Docvaklo mi to až dnes, keď som si na základe tvojej otázky znova pozrel uvedené číslo časopisu
Tak Ves. montagnei a Ves. dubyana jsou dva mechy u kterých ani nevím, jak od sebe pořádně mikroskopicky lišej, ale proč ne.
Pokud tam je Ves. dubyana, tak by některé lístky měli mít pilovité okraje. Viz. zdejší atlas.
Oběma Vám pánové velmi děkuji. Po shlédnutí znaků a mikroskopické anabázi, jsem určil, že se jedná opravdu o směs dvou mechů. Jeden je podle všeho opravdu vánoční, tak jak uvádí Johan a druhý je skoro jistě singapurský. Převažuje však vánoční. Možná se pletu, ale alespoň jsem se snažil.
Larixi, děkuji za odkaz. Velice mi pomohl.
Já tam vidím dva. Klasickej jávskej a vánoční.
pod mikroskopom skús porovnať s tými fotkami čo som tu dal link..aspon či to má nejakú väčšiu podobnosť..prípadne by mohol lepšie poradiť Johan
Víš, já už jsem to všechno prošel. Zítra to hodím pod mikroskop. Tušíš na co bych se měl při zvětšení soustředit, abych identifikoval oč jde. S čím to mohu porovnávat? Díky.
No vypadá podobně. Ale to všechny. Já nevím. Víte někdo, jak bych měl postupovat, abych zjistil o jaký druh se jedná?
0 29.01.2012 22:03 HaDaS – Ještě jedna fotka
Foto 03
mne to pripomína jávsky mach..ale netvrdím, že to je na 100%
0 29.01.2012 21:57 HaDaS – Foto 01 - Mech ... Jávský ?
Dobrý večer kolegové.
Vyfasoval jsem tento mech. Umístil jej gumičkami na kokos. Po deseti dnech drží jak ďas. I bez gumiček. Rozrůstá se poměrně rychle, ale netáhne se příliš po tom kokosu. Vím že fotky nejsou dobré, ale dokážete to někdo identifikovat. Předem díky i za snahu.
Starší reakce
Nevím co to je, ale měl sem to taky. (viz. níže)
A to mám foták Canon Eos 1000d. Teď sem udělal o něco lepší fotku, Tak se kdyžtak mrkněte. Je to měkké jako např. řasokoule, tmavé až černé a sou tam vidět malé zelené vlásky, postupně se to rozrůstá a teď když sem podrobně prozkoumal akvárium, tam sem zjistil, že se to dělá i na kamenu. Ovšem na tom kamenu to vypadá jako malý kousek odpadnutý právě s řasokoule, který se přichytil na kámen a chystá se tam růst...
Měl sem něco podobného na mechu v paludárium. Tam, kde sem to nezlikvidoval, tam to ten mech zadusilo.
Koukněte na to pod lupu. Tady na fotce to je strašně rozmazané.
Zdravim odborníci. Mám v akváriu kořen porostlý jávským mechem a před pár měsícema mi začlo na tom kořenu růst cosi neznámého. Zajímalo by mě z čeho to je a pokud možno název. Přiložím sem dvě fotografie pro inspiraci, ale ani to na identifikaci stačit nemusí, takže pokud by ste měly nějaké otázky tak se ptejte, rád odpovím. Zatim díky ;)
Starší reakce
Mas pravdu je to presne on. Dakujem za identifikaciu
No to právě ne. Listy to jsou pro Fissidens typické. Možná F. taxifolius. Z krondlovek je na takovýchto substrátech nejčastější.
V potocích, řekách a bažinách tropů a subtropů jsou také dočista jiné podmínky než v akváriu a hle, kytky rostou, ryby plavou a vše je jak má být.
Docela zajímavé s tím umístění do akva, akorát se mi moc nechce věřit, že by tam mohl delši dobu přežít? Podmínky v potoku jsou přece úplně jiné než v akva, mech by musel být dost přizpůsobivý a nenáročný?
Starší reakce
Ten první je na zvážení, druhý se vodě nepřizpůsobuje.
Přidat reakci
1 ...... [8] 10
Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13715x