Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnky vs. krevetky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnky vs. krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 13:51 R Muž ctibum [6895] Re: Jitka66
Jsem sorry, těch vláken tu fakt víc není. Já tenkrát četl parazity obecně, i hlístice, tak se mi to nějak pomotalo...
A jsou tam ty ploštěnky ještě? A pokud ano, dělají nějakou neplechu? Jestli má cenu tam ten Flubenol dávat, pokud jich očividně ubylo jen díky rybám...
Já jsem teda trochu mimo, mám rád, když to v akvárku žije, neřešil jsem ani nezmary, ani hlístice, ani ploštěnky. Všechno si tak nějak žilo svým životem, nikdy to nepřešlo do kalamitního stavu, tak jsem to nechal žít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 13:34 Žena Jitka66 [8] Re: MartinH
A ten se dá koupit také v malém balení u veterináře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 11:13 Muž MartinH [142] - L144 závojRe: Jitka66
Já zrovna před pár týdny zlikvidoval ploštěnky v 250 litrovém akva + 100 litrovém filtru Flubenolem. Spotřeboval jsem ho 2 zarovnané kávové lžičky. Nejprve jsem dal jen jednu, ale to nestačilo tak jsem přisypal ještě jednu a bylo po plošťěnkách. Šneci i krevety to přežili bez sebemenších problému. Část mrtvých ploštěnek jsem odkalil zbytek se rozložil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 12:37 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Já jsem tuto větev prošla celou.... No minulý týden mi také lezly po skle pořád.... Příští týden mi přijde past, uvidím, co se chytí přes noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 12:09 R Muž ctibum [6895] Re: Jitka66
Při hladovění rybiček se asi ploštěnky chovají jako potrava :)
Já nejsem expert na chování ploštěnek. Když jsem je neřešil, tak lezly ve dne v noci. Když je požraly Tetry, tak už nelezly... :)
Ale ve fóru je o ploštěnkách víc témat, zkus je projít. Já je sice prošel, ale už si prd pamatuju... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2017 10:05 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Po ploštěnkách dnes žádná stopa, ani ráno hned po rozsvícení..... Rybičky měly 5 dní hladovku. Dnes jsem je nakrmila. Ale nevím, jak se ploštěnky chovají při hladovění. Vylézají ven nebo se schovají do substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 10:01 R Muž ctibum [6895] Re: Jitka66
Jo tak to neslibuju :)
Já tam ty tetry plánoval i bez ploštěnek, takže se to sešlo víceméně náhodou.
A popravdě jsem ploštěnky ani neřešil, protože jsem nezaregistroval nějakou nevraživost mezi ploštěnkami a krevetkami... Ani přetím ve zrušené "12". Až když jsem se dočetl, že by to mohl být problém, plánoval jsem vyzkoušet past z rozstřikovacího nástavce z filtru, s vloženým špekem, ale spíš jen tak jestli to fakt funguje. Nakonec na to nedošlo, protože jsem plánovaně koupil ty Tetry a pak už nebylo co lovit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 09:49 Žena Jitka66 [8] Re: ctibum
Tak snad to bude fungovat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2017 09:39 R Muž ctibum [6895] Re: Jitka66
Mně ploštěnky ve "21" vyzobalo pět málo krmených Teter Ohnivých během týdne po vysazení. Od té doby jsem tam žádnou ploštěnku neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2017 09:29 Žena Jitka66 [8] Re: Turbínka
Ano, do chemie se mi moc nechce. Zjistila jsem, že tetry občas nějakou ploštěnku sezobnou. Nebudu pár dní krmit, pak tam budu dávat přes noc past.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 21:31 Žena Turbínka [2558] Re: Jitka66
Pacacur většina plžů nedá, léčivo přežilo u mě jen pár okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 07:28 Žena Jitka66 [8] Re: koyack
Kamarád mi donesl Panacur. Šneky nemám kam přendat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2017 06:50 Muž koyack [87] Re: Jitka66
Na ploštěnky jedině NoPlanaria. Chce to hlavně dodržet návod a jestli chcete zachránit šneky, tak do jiného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 10:34 Žena Jitka66 [8] – šnek Helena
Tak jsem chtěla rybičkám přilepšit mraženým krmivem, a asi v tom byly vajíčka ploštěnek :-( Nechce se mi ted´sahat po chemii..... Sežere je šnek Helena? Nebo bude dávat prvně přednost šnekům ? Zkusila jsem dle návodu vyrobit past, ale řekla bych, že ty mrchy lezou všude, jen ne do pasti :-( Kamarád poradil čichavce, ale nechci přidávat od akva tak velkou rybu, a sežrala by asi i krevetky.....

Funguje to? sladkovodnikrevetky.cz/…
EDIT- Tak zde je psáno, že tyto ryby žerou ploštěnky: www.petworldrochester.com/… ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 17:19 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Davdi
To vypadá na plostenky... Nejsi z Prahy? Mám No-Planaria a klidně ti můžu dát... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 16:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Davdi
-ze zveřejněného fota to právě nelze stanovit
-při použití lupy ,by již neměl být problem určení
-časová osa založení a výskytu zjištění, spíše odpovídá hlísticím, ale ověřte si to
-dále viz odkaz co vložil kolega ,případně v mém profilu jsou další odkazy
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 16:13 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Davdi
www.krevetkus.cz ;-) Klikni na články a najdeš odpověď :Ploštěnky - nepřátelé krevetek,osvědčil se mi Panacur na hlístice a nezmary,nebo mrkni na youtu.be/… ,tady je to bez chemie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 16:04 R Muž ctibum [6895] Re: Davdi
Ve "26" jsem je měl. Vypuštěna 6x tetra ohnivá, málo krmená a do týdne bez hlístic... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 15:46 Davdi Re: lacewings
Právě si nejsem jistej co to je jak rychle ta hlístice roste? jinak asi zkusím nasadit nějakou rybku aby je slupla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 14:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Davdi
-a co třeba tohle rybicky.net/forum/9517 ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 13:13 Davdi – Prosím radu
Fotka k příspěvku Ahoj poradíte jestli je to ploštenka a popřípadě jak se jí zbavit je to přípravené krevetárium měsíc v záběhu a týden pozoruji tyto potvůrky. Dík všem za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2015 02:13 alimir – Past na ploštěnky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 19:17 Žena sivon [1694] - Plži – PMFE
Má někdo zkušenost, že by se ploštěnkám nelíbilo přidávání PMFE v normální koncetraci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2014 12:12 jamajcan Re: petben
Tak taková souvislost ano.Zapadávání krmiva do substrátu,které krevetky nespotřebují jim vyhovuje.Proto v nádržkách se substrátem,podávám krevetkám krmení do petriho misky,odkud nesptřebované krmivo,lehce odstraníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:52 petben Re: jamajcan
nic jiného se nezměnilo, tak to přikládám tomu, že se to krmení rozloží a někde zůstává a ploštěnky se probudily :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:34 jamajcan Re: petben
Ploštěnka to/pravděpodobně/je,ale přímou souvislost mezi krmením Denerlle a ploštěnkami nemůžu potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 10:47 petben
Fotka k příspěvku Jsou tohle ploštěnky? Co jsem začal krmit Dennerle krmením, tak se mi objevily tyhle potvory na skle :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 21:20 - Re: Pepenka
Starý a dobrý spôsob na sieťky je vedro a roztok hypermangánu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 19:17 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Asi pro jistotu projedu všechny akva a dám ho všude..a vyvařím fajky, síťky a hadičky fláknu aspoň do myčky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 17:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Zbavíš, jen to chce trpělivost a postupovat dle návodu. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2013 08:21 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem dnes našla v miníčku nejmenším ploštěnky..mě trefí..NO planaria už je tam a doufám že se jich brzo zbavím
tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 11:04 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: malyLibor
Helenky sežerou jakékoli maso...živé co je pomalé aby nestačilo uhnout (šneci, i vlastního druhu když je nouze, ploštěnky, jikry, spící nebo nerozplavaný potěr atd.) a také uhynulé živočichy. Věřte mi že opravdu hladová helenka sežere naprosto vše co sežrat jde. Na krevetí nudli mi stačily 2 a kromě šneků zmizelo i vše ostatní, když jsem je dával pryč, ploštěnky i šneci šup zpátky. Ale musely pryč, žraly mi jikry od galaxek a choprae a nejspíše i malé krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 10:49 Žena sivon [1694] - PlžiRe: malyLibor
Hledala jsem na internetu, zda někdo má obdobné zkušenosti (je pravda, že už je to asi rok) a nic jsem nenašla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 22:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: sivon
No, já takový důkaz nemám, ale je fakt, že postupně jsem už hubil ploštěnky asi ve všech krevetárkách, jen v tom, kde mám heleny, se mi nikdy ploštěnky neobjevily... Netvrdím, že je to důkaz, ale je přinejmenším zvláštní, že ve všech jiných krevetárkách se postupně objevily nejméně jednou, jen ve Třicetosmičce nikdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 22:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Rybky ploštěnky sežerou. Obzvlášť dobrými lovci jsou snad všechny druhy živorodek, včetně těch maličkých. Ale některé ryby si ploštěnek ani nevšimnou - např. moje oblíbené Boraras maculatus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:03 Žena petulinakk [2016] Re: sivon
To zní hodně zajímavě :-)

Jinak mně se dříve nebo později ploštěnky objevily asi ve většině akvárek, kromě jediného - společenského s rybkami, tam jsem je nikdy ani nezahlédla, a protože do něj věčně zírám, pochybuju že by jen unikly mé pozornosti.
Protože pochybuji, že by nebyla příležitost zavléct ploštěnky i tam, vždycky jsem to připisovala tomu, že akva je jako jediné trvale zarybněné, sice jen malými rybkami, ale je.

Takže by mně zajímalo - má někdo dlouhodobě ploštěnky i v akva s rybami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.10.2013 15:44 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Pepenka
Myslím, že to blbost není. Už jsem to tady dávala jako téma do diskuse, zda má někdo u krevet zároveň helenu i ploštěnky.
Zavlekla jsem si ty potvory 2x s kytkama z burzy ke krevetkám, kde mám i helenu, aby mi ve větším nezlikvidovala okrasné plže.
Vždy jsem objevila pár ploštěnek a ne zrovna malé - podle všech scénářů by se měly rozmnožit a ohrožovat krevety. Než jsem stačila koupit No Planaria, ploštěnky zmizely. Ať hledám, jak hledám (i v noci) v akvárečku stále čisto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 22:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Na ploštěnky jsou skvělé živorodky... ale nesmíš je ničím krmit a nesmíš je mít s krevetkama, protože jinak si dají nejdřív krevetku... ploštěnky snad ničemu nechutnají, protože jsou žahavé. O tom, že by je heleny žraly jsem nikde nečetl, ale samotného by mne to zajímalo... co jsem ale četl je, že ploštěnky dokáží zabít i šneka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:38 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Pepenka
bych řekl že je to blbost... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 19:23 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem dnes byla v akvaristice u nás ve městě..a nestačila jsem zírat. Měli tam akva kde měli cherry (na bílém písku, takže krevule úplně bezbarvé)..bylo tam mraky piskořek, sem tam helenka..a spousta ploštěnek..když jsem se obsluhy ptala, co dělají proti ploštěnce, řekli mi že nic, že na to je tam helenka, že ona je baští..čuměla jsem na paní jak puk, o No Planarii ani Panacuru nic neslyšela a na ploštěnku je prý leda helenka..je to blbost že jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2013 22:48 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Možná bych jich i pár našla..ael mám tady pár libůstek, které mám jen v tomhle akva a nerada bych o ně přišla. Navíc tady jsou kytí docela hezky rozrostlé a tak je vyhazovat nechci..to si radši počkám a natrénuju jak se ploštěnek zbavit když o nic nejde (a v akva defacto nic není) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:39 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
neříkej mi,že bys z ostatních akvárek nenašla rostliny,které bys použila do tohoto při založení ;-) Ale jak myslíš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Jo, tak to je potom něco jiného :-) Tak to pak tedy doporučuju jak No planaria, tak Panacur, aby tam nepřežila žádná ploštěnka... Protože vymýt horkou vodou akvárko a tak mechanicky odstranit valíčka by asi nebyl problém, ale rostlinky bys musela obětovat.. a to je škoda, když se ta verbež dá vyhubit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:35 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Bylo mi vysvětleno, že je potřeba je první zabít, protože když to neudělám tak minimálně vajíčka mi někde na skle můžou zůstat připláclé..případně na rostlinkách (chci měnit jen dno, rotliny bych ráda zachovala)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2013 22:32 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Panacur jsem použila už několikrát v různých akváriích a nevšimla jsem si, že by to nějak hnulo s rovnováhou... Sleduju nádrže několkrát denně docela podrobně, takže počítám, že kdyby byl nějaký problém, zaregistrovala bych to. Dávkovala jsem spíš o maličko míň než je v článku zmíněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:32 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
tak proč to rovnou nezrušíš a ty ploštěnky hubíš?To nechápu.Chceš měnit dno,takže budeš stejně začínat od nuly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:30 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
LIbore já chci pak měnit dno..takže budu zabýhat tak jako tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Aha... no, je to teprve 6 dnů, co to dáváš... uvidíme, jak se to vyvine... Já bych tam zatím taky ten Panacur nedával, nejsem si úplně jist, jestli nelikviduje i nitrifikační bakterie, abys to akvárko pak nemusela znovu zabíhat... Na druhou stranu, ty máš ten článek na krevetkus.cz určitě čerstvě načtenej, takže víš, jak se Panacur chová. Já už to pozapomněl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 22:10 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Dávala jsem tři dny podle návodu, dva dny nic, a v sobotu a dnes další dávka (jak kdyby znovu od začátku). Prostě určitě jsem předávkovala a je tam..mrcha :(. S tím že od první dávky jsem to zamýchala ve štamprli a teprve jak se rozmýchalo tak lila do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 21:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Pepenka
Takže ty jsi dávkovala přesně podle návodu jen ty tři dny? Pak už jsi nepřidávala? Tady je příspěvek, jak to dávkuji já: rybicky.net/forum/18252-no-planaria-vse-kolem Ale netvrdím, že to je jediný správný způsob.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky?od=51