Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnky vs. krevetky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnky vs. krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:15 TomasK Re: ivaha
Podle tohoto videa: www.youtube.com/… to tak zřetelně tavrovanou hlavu nemá.... Jen aby to byla ploštenka. Otázka je jak moc je to zvětšené. Zkusím si dneska pohrát s tím focením. A podívat se na PC. Ja to včera fotil mobile a to pak vypadá jen jak bílé čárky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomasK
To Ti fakt neřeknu, páč nevím, ani jsem nad tím nepřemýšlela stydim Já mám obyčejnej bublifuk a docela dost přiškrcenej. Prášek rozmíchám v trošce vody a po vylití se rozprostře po celým akvárku. Když jsem ho sypala rovnou do akvárka, usedl a zůstal tam, kam dopadl a rozpustil se pak taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 11:08 TomasK Re: ivaha
To mi je jqsné. Jen jestli ten fitlr to léčivo neodbourává...???
Jinak mám k dispozici 2 sekavce a 19 neonek v karanténě. Nové zboží... čkají tam už tři týdny takže bych je případně mohl použít.
Jinak ten přípravek jsme už objednaů a není zrovna levný tak doufám, že to ňa ně zabere ať už je to cokoliv. Byl bych asi na... kdyb to bylo něco jiného a já vyhodil 300 s poštovným za nic.
Mimochodem vzhledem k mé litráži se mohu s někým podělit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2012 10:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Eliška
A neloví Ti i malý krevetky, když moc nekrmíš? Je fakt, že v akvárku, kde jsou s krevetkama sličenky, tak tam ploštěnky momentálně nevidím. V druhým prckovi, kde jsou jen a pouze krevetky, mi ploštěnky i po léčbě tentokrát zůstaly (jen maličko).

TomasK: filtr nevypínám. Léčba trvá tři dny, co by mi po tý době asi zůstalo z bakterií si nechci představovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2012 10:53 Žena Eliška [38] Re: čudlinka
Já se přidám k dobrým zkušenostem s rybkama - pořídila jsem 5 neonek (chvíli jsem uvažovala nad pavíma očkama, nicméně jsem nechtǎla, aby se to množilo) a od té doby ploštěnku nevidět. Je pravda, že jsem lempl na krmení a krmím jednou za čas, když si vzpomenu, ale aspoň mají motivaci žrát ty ploštěnky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:49 TomasK – No planaria a ploštenky
Vypínant nebo nevypínat filtraci při léčbě No Planaria?
Mám podezžení na ploštěnky. Jistý si zatím nejsem, ale alespoň se zatím informuji.
Jedná se o 20 lakvárium (cca 14 l vody) s krevetkama a 2x otoconius affinis. K tomu houf bílých lezoucích čárek o tloušťce tak 1-2 mm a délce největších jedinců 5 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:41 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: čudlinka
Tak to je skvělé... A krmila jsi je nějak, nebo jsi je nechala, aby se živili jen těma ploštěnkama? Ony je ryby berou celkem rády, ale samozřejmě běžnému žrádlu dají přednost, je pro ně jistě chutnější než "žahavá" ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   02.10.2012 16:23 Žena čudlinka [25] - Parmičky – Ploštěnky a krevetky v 9 l akvárku
Ahoj! Chci se podělit se svou zkušeností. V červenci jsem tady (viz. vlákno) řešila své ploštěnky. Nakonec jsem žádný přípravek nepoužila, chtěla jsem prvně vyzkoušet, jestli si s nimi neporadí potěr parmiček perleťových, které jsem tehdy měla ve velikosti cca 8 - 10 mm. Měla jsem je tam 3 a k nim ještě pár mrňavých gavůnků a opravdu! Po jisté době už nebylo žádnou ploštěnku vidět. Parmičky už jsou pryč (jak dorůstaly, začala jsem mít už trochu obavy o krevetky), jsou tam teď jen 2 gavůnci, kteří jsou pořád mrňaví (větší má tak max. 12 mm, měnší je cca poloviční) a akvárko je, zdá se, od ploštěnek čisté! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:03 host Re: malyLibor
Zdroj - wirbellose.de :

5. Chemische Keule
"Medikamente" gegen Scheibenwürmer sollte man normalerweise nicht anwenden. Sie enthalten meist als Hauptwirkstoff Kupfer in irgend einer Form. Kupfer kann aber andere Wirbeltiere wie Harnischwelse oder Wirbellose schädigen bzw. töten. Auch Bakterien werden empfindlich in Mitleidenschaft gezogen. Allerdings gibt es in der Tiermedizin das Medikament Flubenol mit dem Wirkstoff Flubendazol. Dieses Mittel ist verschreibungspflichtig und man erhält es über den Tierarzt. Es gibt das Mittel als Paste und als Pulver, wobei insbesondere die Dosierung beim Pulver vom Lagerungsalter abhängt, weil die Wirksamkeit unter Luft und somit Feuchtigkeitseinfluss merklich nachlässt. Flubenol ist bei richtiger Dosierung ungefährlich für Fische und Garnelen, aber bringt neben den Planarien auch meist die Schnecken um. Bei 5 %-igen Pulver wird teils eine Dosierung von 0,2 Gramm auf 100 Liter Aquarienwasser empfohlen. Ich übernehme hier keine Verantwortung für die Mengenangabe und Verwendung! Durch Flubenol werden nur die lebenden Planarien über mehrere Tage getötet. Eiern macht das Mittel nichts, weshalb nach 2 bis 3 Wochen neu behandelt werden muss, wenn die neuen Planarien geschlüpft sind. Auch werden Planarien, die sich gut versteckt haben, meist durch das Mittel nicht erreicht. Es wird immer wieder behauptet, dass bei der Bekämpfung das Aquarienwasser nicht gewechselt werden soll, damit der Wirkstoff nicht verloren geht. Es ist allerdings bei der Bekämpfung mit der chemischen Keule zu beachten, dass damit in sehr kurzer Zeit je nach Planarienmenge eine große Menge an totem tierischen Stoff ins Wasser gelangt, und das Wasser auch durch die giftigen Absonderungen der Planarien sehr stark belastet wird. Daher muss vor dem Einsatz von Chemie der Planarienbestand durch andere Aktionen schon auf ein Minimum reduziert worden sein, sonst sterben nicht nur die Planarien durch das Flubenol, sondern auch alle anderen Aquarienbewohner durch die toten Planarien. Da lieber täglich ¼ Wasser wechseln und Flubenol nachdosieren.

coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 16:00 Žena Fidorka [312] Re: malyLibor
myslím, že to dávkování na ploštěnky bylo 400 mg na 100 l, ale jistá si tím nejsem - měla jsem to někde napsané, ale při stěhování se ten papír asi ztratil. Každopádně na ploštěnky je třeba ho tam nechat 5-6 dní, pak vyměnit co nejvíc vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 15:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Fidorka
A ty víš, kolik by se toho flubenolu mělo dávat třeba na 10 nebo 100 litrů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   02.10.2012 10:24 Žena Fidorka [312] Re: malyLibor
co se týče vážení, tak já jsem přišla s Flubenolem normálně v pytlíčku do lékárny a poprosila je, aby mi to nadávkovali... Přišla jsem si pro to další den, dostala jsem to v takových těch kapslích a stálo mě to pár korun...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 09:43 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: MP
Já ani větší neviděla, kontroluju akvárka pravidelně, tak asi nestíhají vyrůst větší. Zasahuju hned, nehodlám riskovat, že se pustí do krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 23:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MP
Nevím. Mně tyto malé ploštěnky - bílé či slonovinové či jak tu barvu popsat, velikost do 0,5cm, vyzabíjely všechny krystalky a většinu white pearl. Zbyly mi jen čtyři perličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 19:06 Muž MP [3] – Ploštěnky
Dobrý den, v AQ mám asi měsíc ploštěnky, ale jenom hodně malé (1-4mm). Jsou i takto malé ploštěnky tak nebezpečné? Zkoušel jsem je hledat i v noci (asi 4h po zhasnutí), ale žádné větší jsem nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2012 18:11 host Re: ivaha
Nemůžu o potvrdit, byla o tom zmínka v souvislosti s krevetkami v německém DATZu. Prý se osvědčil lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 18:06 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: host
Ten Panacur by tedy krevetky případně zvládly líp než Flubenol?
Edit: dneska dám teda třetí No planaria a do těch dvou týdnů se snad na tu veterinu nějak dohrabu a uvidím, jestli uspěju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2012 18:04 host Re: ivaha
Menší balení není, větší ano, 25kg. :-D
Ještě doplním, používá se i Panacur 250mg tablety. 1/4 tablety na 100l. Je prý šetrnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: host
Uf, děkuju za info o balení a ceně. Menší balení neprodávají? coze stydim Takhle teda jedině opravdu se podělit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2012 17:54 host Re: malyLibor
Flubenol 5% - bal.600g cca 750 Kč.
Dávkování je lehce dohledatelné. :-)
A poznámka, používat ve formě mastí je nesmysl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No, tobě by to veterinář mohl v pohodě předepsat. Zajímalo by mne, kolik stojí ten flubenol, ten označují za bezpečný pro krevetky.. Mohli bychom se o něj podělit s petulinakk a dalšími zájemci, pak by to nevyšlo určitě moc draho... ale ještě bychom museli sehnat způsob dávkování... Nějaké "na špičku nože" není nic pro mne, ale váhu mám taky jen na desetiny gramů, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 17:05 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
Tak já zkusím asi zajít na veterinu a uvidím, jestli se mi povede s jedním z těch léků odejít :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   01.10.2012 14:01 Muž Rida [85] - Cichlidy
Přidám svou zkušenost......

Před nedávnem se mi v malém akva (30l) s krevetkami objevili ploštěnky. Bylo to v létě kdy se nemám akva moc času věnovat. Když jsem si jich všiml, lozily už po skle i za světla, což je zřejmě známka že už jsou jich v akva kvanta..... Než jsem sehnal nějaký přípravek, jel jsem na 14 denní dovolenou. Po návratu to byl mor, akva plné ploštěnek, krevetek ubývalo....
Nastudoval jsem si co pomáhá a dotazem po známých kteří chovají psy jsem sehnal od kamarádky verterinární odčervovací lék PANACUR. Dávkování jsem dal podle vyčtených informací- 1/4 tablety na 100 litrů, takže jsem žiletkou naporcoval tabletu- 1/3 z 1/4, docela piplačka- rozdrtil na co nejjemnější prášek, rozpustil ve sklenici- rozpouští se velmi špatně, stále zůstával prášek- a aplikoval. První den se nic nedělo, druhý jsem si už začínal zoufat, že se asi prášek dost nerozpustil, ale pak jsem si všiml, že ploštěnky nelozí jako dřív ale jsou na skle takové "sražené". Třetí den lemovaly "sražené" ploštěnky sklo u hladiny a čtvrtý den byly napadané na substrátu........
Léčbu jsem po čtrnácti dnech opakoval, kdyby se něco vylíhlo z vajíček (i když jsem nic neviděl).
Teď je to tři týdny a ploštěnku jsem nezahlédl.
V akva byli i nějací kružníci (šneci). Pokud jsem viděl, ani oni nepřežili.

Krevetky byly zdecimované už v okamžiku, kdy jsem léčbu začal, ale pokud mohu říci, léčivo jim neublížilo, ani dospělcům, ani malým, milimetrovým mladým které se akorát vykulily v době aplikace druhé dávky. (red cherry, žádné náročnější druhy)

Takže pokud máte někoho, kdo vám Panacur sežene (je na veterinární předpis), mohu doporučit. Prodává se tuším v balení po 10 kusech, já dostal dvě "přebytečné" tablety za 25kč jednu. Při mém objemu akvária mi to teoreticky vydrží na 24 dávek.....

Laďa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 13:06 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
Flubenol je jen na předpis veterinářem, ale to by asi až takový problém nebyl, problém bude opravdu to mega balení... Ve vlákně o flubenolu je tip na dávkování "na špičku nože", je to tam teda v souvislosti s nezmary, ale s ploštěnkama to bude určitě stejné...
rybicky.net/forum/13190
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 12:35 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Já jsem od minulýho nálezu ploštěnek 3x přidávala kytky, tak mohly přijít s nima. Dno teda vyšší mám, to jo... Dneska večer budu dávat třetí dávku, tak uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 12:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
To je divné, s těma ploštěnkama...
Flubenol je veterinární přípravek a dá se sehnat v lékárně, která prodává i veterinární léčiva. Problém je, že se prodává ve velkém balení, ale je fakt, že neznám jeho cenu. Třeba nebude tak veliká. Druhý problém je, že se musí naprosto přesně dávkovat. A já to přesné dávkování neznám a v návodu se taky neuvádí, protože flubenol je primárně určen na něco jiného než na boj s ploštěnkama v akváriu. Ale určitě se na netu dá sehnat nějaký návod, jak na to. Mně zatím vždy No planaria zabrala, a dávkuju ji jak si vzpomenu. Jednou večer, jindy ráno či v poledne. Ale je fakt, že v žádném akvárku, kde jsem No planaria aplikoval, jsem neměl dno silnější než 2 cm.. jestli to není tím hlubokým dnem, v němž se ploštěnky mohou úspěšně skrývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 11:09 Žena petulinakk [2016] Re: Danila
O tom už jsem taky přemýšlela, problém asi je sehnat ho v menším množství než velkém :-)
EDIT: uvažovala jsem i o použití normální odčervovací pasty pro zvířata s flubenolem, ale ve vlákně o flubenolu se píše o tom že to není tak účinné, tak asi zbývá jen ten prášek, který se shání hůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2012 10:37 Žena Danila [4489] - SumciRe: ivaha
Vykašlala bych se na No Planaria a použila Flubenol. Po jedné aplikaci je do ploštěnek definitivně pokoj. Vyzkoušeno. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 07:58 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Takže opět mám v akvárečkách s krevetkama ploštěnky hmm a zajímala by mě jedna věc. Má nějakej vliv na účinek No planaria doba, kdy ho aplikuju? První dávku jsem dávala předevčírem až chvíli po zhasnutí (znova jsem si na to na chviličku rozsvítila) a ty potvory reagovaly (jasně, když byly vylezlý ven). Včera jsem to dávala sice taky večer, ale dřív, než jsem zhasla, takže venku nebyla žádná. A asi za hodinu (to už bylo akvárko po tmě) jsem šla na kontrolu a lezlo jich tam asi tolik, co den předtím a vypadaly v klídku tone

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.09.2012 13:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Bohužel, i mně se to stalo, paradoxně v akvárku beze dna... nebo možná právě proto, že na dně nebyl žádný substrát, taky byly hned vidět. Přikláním se k názoru ivahy, že to jsou nově vylíhlé ploštěnky. No planaria ani nic jiného nedokáže zničit jejich vajíčka. Držel bych se toho, co radí ivaha, obzvlášť pokud tam nemáš krevetky a chceš vyléčit jen akvárko. Ale po ukončení léčby a návratu krevetek pečlivě akva pozoruj, protože si je můžeš zatáhnout zpět přímo na krevetkách - právě těmi proklatými vajíčky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.09.2012 08:39 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
Já myslím, že se vylíhly nový ploštěnky prostě blbě hned po ukončení léčby. Krevetky máš přestěhovaný, tak bych dala znova No planaria a pak to pozoruj, jestli se zase nějaký vylíhnou. Krevetky bych nastěhovala zpátky, až tam bude bezpečno (tj. bez ploštěnek) a vyměněná voda radši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 07:39 Žena petulinakk [2016] Re: pavelbartek
Ve filtru nemám nic. Taky jsem koukala jestli No planaria není třeba prošlý nebo navlhlý, ale vše je v pořádku... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 16:02 - Re: petulinakk
Nikdy sa mi to nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 15:29 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: petulinakk
Nebo se z nějaké příčiny snížila účinnost. Nemáš ve filtraci aktivní uhlí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.09.2012 09:32 Žena petulinakk [2016] Re: pavelbartek
V krevetárku kde jsem měla ploštěnky, jsem před čtyřmi dny skončila "léčbu" No planaria - pro jistotu 5 dní místo doporučovaných tří.
A dnes koukám - jsou tam zas :-(

Stalo se vám to taky, že se objevily znova prakticky hned?
Je možné že nějak získaly rezistenci na No planaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 09:35 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: petulinakk
Dík ;-) Jinak po odkalení a výměně vody by se mohli vrátit, konec konců pár dní do další výměny vydrží jinde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 20:58 Žena petulinakk [2016] Re: pavelbartek, ivaha
Díky oběma, já to právě taky nikde nenašla... tak asi radši vydržet déle než pak oplakávat ulity :-)

pro pavelbartek: já kupovala taky na koblasa..., ale zřejmě to prodává i Aquamaster.cz
www.aquamaster.cz/…

jen nevím jak to mají s dopravou, na webovkách jsou podmínky pro živá zvířata, asi by bylo lépe tam zavolat, Kurýr ČD je asi zbytečný :-)

EDIT: ještě tady www.akvaobchod.sk/… třeba by poštovné vyšlo nakonec i lépe než ten Kurýr ČD smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 16:46 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: petulinakk
Hledal jsem po netu a našel jsem všude jen po té tří denní léčbě vyměnit min.50% objemu akva, což je jasný, řádně samozřejmě odkalit, ale jak dlouho se odbourává nemůžu nikde najít???? Ještě by mě zajímalo, kde se dá u nás koupit mimo koblasa.inshop.cz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 13:13 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: petulinakk
To bohužel nevím, ale já počkám radši aspoň měsíc od druhýho kola dávkování (po dvou týdnech od prvního se má zopakovat), než nasadím piskořky, který naštěstí mám i jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 12:03 Žena petulinakk [2016] – No planaria
Byly jsem nucená použít v krevetárku No planaria, a pro jistotu jsem předtím dala do jiného akvárka šneka taia naticoides, aby to neodnesl...
No planaria by se měla sama biologicky rozložit, ale nevím za jak dlouho, kdy bude bezpečné tam šneka znovu přidat, nevíte někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:48 Rakvista Re: romant
Gupek jsem se zbavil,ale optám se chána za by nějaké postrádat nemohl smich díky moc aspoň zas uškudlím nějakou tu kačku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: Rakvista
Hladová ryba, dobrej pomocník. ;-)
Edit: Moc dlouho bych je tam ale netrápil, jsou to hejnovky a mají rády to svoje, nemáš třeba nějaký paví oko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:44 R Muž romant [27987] Re: malyLibor
Inu s tím hubením šneků to bude chtít se pořádně podívat co je účinná látka toho či onoho přípravku a mělo by to být jasnější. ;-) Já mám v tomto ohledu mezery ve vzdělání, ploštěnky jsem nikdy neřešil(ne že bych je neměl) a krevetky nemám, šneci mě nevadí, takže pouze nasměruji, zbytek je na dotyčným jak to nastuduje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:42 Rakvista Re: romant
Myslíš že dvě,tři Perlovky(Galaxky) by si s nima poradili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:37 R Muž romant [27987] Re: Rakvista
Já bych tam k nim strčil nějakou hladovou rybku(y) a ničím jí(e) nekrmil a budeš mít po starostech. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
O Flubenolu se píše i tady ve fóru, někdy zhruba v dubnu nebo březnu loňského roku v tomto vlákně nebo v nějakém konkrétním vlákně o ploštěnkách. Tehdy jsem porovnával Flubenol a No planaria a No planaria mi vyšla jako bezpečnější, tak jsem ji od té doby používal. Teď už upozorňuji, že No planaria může za určitých okolností zabíjet i šneky, a to především ty, které úmyslně chováme - neritiny, brotie, piskořky... Jaké okolnosti to jsou netuším. Já dávkoval vždy podle návodu či o něco více a nikdy mi to šneky nezabilo, jen jednou mi při použití v akva s B. pagodula tyto spadly ze stěny akvária, tak jsem je ihned přelovil a přežily to. Každopádně podle zkušeností jiných se zdá, že No planaria může zabíjet šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:36 Rakvista Re: romant
Rezovák už nemám :-(...když tam teď nic není a nebudu krmit nevychcípají sami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:33 R Muž romant [27987] Re: Rakvista
Vem malej nožík. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:32 Rakvista Re: romant
To bude prča mám to do 16l :) šneka odstěhuji krevetky jsou už nějaký čas přestěhovaný tedy většina poslední šla dnes a s ní jsem učinil objev ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2012 21:25 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Ten druhý přípravek je podle mě Flubenol, ale je třeba s tím nakládat opatrně, vím že jsem kdesi četl že dávka na špičku nože na 50 litrů by měla být ta co likviduje ploštěnky, ale nevadí krevetkám, u šneků nevím, pohledej, myslím že to bylo na Akvaristovi, ale už si to přesněji nevybavuji.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky?od=201