Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnky vs. krevetky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Ploštěnky vs. krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 11:37 harpunar Re: Chem
Nepochybuji,nicméně výrobce No planarie je zároveň producentem žrádla a dalších produktů pro krevetky,tak si myslím že má vše na 105% vychytané.Tím nezpochybňuji ostatní produkty,jen No planarii asi více věřím a mohu jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.03.2010 07:44 Muž Chem [837] Re: harpunar
Kdyz se spravne davkuje flubenol, nebo panacur, tak taky nemaji negativni vliv na sneky, natoz na krevetky a s plostenkami zatoci.
BTW: Lapatko na plostenky je dobra vec, ale plostenek se pomoci lapatka nikdo nezbavi - pouze se redukuji jejich pocty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 09:28 harpunar Re: Bak
Vliv na nosnice No planaria dle mne nemá žádný,alespoň já jsem nic nepozoroval.Aplikoval jsem přípravek do chovných nádrží se Sakurama,Yelow,R.crystalama a v pohodě.Milan Líbal mne ujistil že to na nosnice ani mláďata,dokonce ani na šneky negativní vliv nemá a já mu dávám plně za pravdu.Myslím že je to nejlepší přípravek na ploštěnky bez vedlejších účinků.Dostupný je,tak proč řešit a experimentovat s něčím jiným,ne? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:44 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: bali
Nejvíc bych u Flubenolu litoval šneků, jinak lapátko na ploštěnice není špatný nápad :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:39 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – flubenol a nitenky
jeste k tomu flubenolu, jak to zabira na nitenky? asi je to taky smete co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:33 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
sou na to ruzny "udelatka": www.wirbellose.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 20:35 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: darka
Darko chytám je na špejli, nebo do 5 ml kalíšku na ručičce od sušeného mléka :) Ale zdá se mi že je to teď nepřítel číslo jedna, nemůžu k malým krevetám přihodit ani jednu velkou rybu na konzum ploštěnek, to by bylo po chovu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 20:23 Žena darka [520] Re: Bak
Jak je chytáš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 20:06 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: harpunar
Měl jsem No planaria, pak jsem trošku váhal a pustil jsem ten přípavek dál. Nemáte někdo zkušenost s přímou aplikací a vlivem na nosnice ? Přípravek No planaria od Clarkiho jsem pouštěl když ještě holky ploštěnky nebyly přemnožené, teď mám v akva tak 100 ploštěnek a možná ještě více, denně dávám pavím očkům tak 10 ploštěnek které chytím na špejli. Krevetky se sice jakž takž množí ale není to zázrak jako z košíčku s jávským mechem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 09:08 harpunar Re: sandra
No planaria mohu vřele doporučit. Mám ji od Clarkiho.Nicméně pozoroval jsem v nádrži velké ploštěnky když se setkaly s čerstvými mini krevetkami,došlo tam ke kontaktu,krevetky ccy 4-5mm vždy uskočily a ploštěnka taky pádila svou cestou.Je ovšem otázka,jak to vypadá v noci,kdy jsou ploštěnky aktivní a loví.Tam asi dochází k mordování mláďat intenzivněji.Takže jsem aplikoval No planarii dle návodu a po cca pěti dnech jsem už žádnou neviděl i když jsem v noci posvítil na místa,kde se scházely na schůzi. Krevetkám to absolutně neublížilo,všechny v pohodě.Takže doporučuji vřele! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 22:03 sandra Re: hop
jasný, k ploštěnkám je strkat nebudu,to by mi bylo fakt líto... takže nejdřív ty mrchy vyhubit a pak šup tam krevetky :) ještě mě napadlo... v akvárku není filtr - nebude to mít nějaký vliv na rozptýlení a účinek toho přípravku?
Edit: tak si čtu o no-planaria a koukám, že bude asi lepší... nenašel by se náhodou někdo z prahy, kdo by byl ochotný malé množství odprodat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:44 Žena darka [520] Re: hop
Já jsem dostala trošičku od známého akvaristy z takové velké plechovky, celá prý stojí cca 1500Kč, ale právě kvůli těm šnekům jsem se ještě neodhodlala to tam dát :-( Ještě prý existuje "No planaria", s tím zkušenost nemáš?
Edit: než já to naklepu, tak už tu No planaria je :-D Prodával ji Clarkii na Ostravské akvaburze za cca 200kč v originál pytlíku, posílá i poštou do ČR, jeho mail najdete na stránkách Aquaburzy, ať to nevypadá, že tu někomu dělám reklamu ;-) A krevety bych si vědomě do akva s ploštěnkami nedala ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:42 Muž hop [26] - RostlinyRe: sandra
krevetky si klidně kup.....tem to nevadí, já sypal flubenol k rcs SSS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:42 Muž hop [26] - RostlinyRe: vóťa87
přesně...dokonce v německu se dá koupit přímo přípravek pro krevektáře na hubení...ale ted z hlavy nevím jak se jmenuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2010 21:40 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: sandra
S tím flubenolem opravdu opatrně dávkování jak uvádí Hop mám též odzkoušené, neuškodí ani náročnějším krevetkám...Rychlejší a šetrnější je však použití přípravku No-Planaria, hubí jen ploštěnky do dvou dnů, problém je však jeho dostupnost :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:39 sandra Re: hop
Díky moc za rady! Jsem z toho docela nešťastná, takže můžu zrušit objednávku krevetek a místo toho hurá shánět flubenol... za jak dlouho po použití si můžu troufnout dám tam krevetky, aby nezařvaly taky? Si řikám, že bude asi lepší místo plánovanejch crystal redů koupit nejdřív pár kousků cherrynek jako "testovací" :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:20 Muž hop [26] - RostlinyRe: darka
ale pozor...flubenol může být naředěný nebo čistý...já používám 5% flubenol, na 100l na špičku nože...rozpustit ve vodě a nalít do aq....časem se odbourá ale pomřou šneci, nezmaři a ploštěnky...par dní to trvá tak se nelekej že to hned nefunguje...nezmaři tak 2-3dny ploštěnky tak 8-10dní...šneci jak kteří...někteří vydrží některým zahrajou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 21:16 Žena darka [520] Re: sandra
Vyškemrej u veterináře nebo v akvaristice trošku Flubenollu, dává se cca na špičku nože na 50l, v prázdném akva bych se nebála jej aplikovat, prý je neškodný i pro krevety, ale já jsem se ho ještě neodhodlala tam dát, i když jsem ho vyškemrala už před měsícem hmm Krevety bych tam zatím nedávala, mně se v akva s ploštěnkami vůbec nemnoží, naopak jich ubývá, takže si myslím, že škodí tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 20:40 sandra – ploštěnky vs. krevetky
Bohužel jsem si do budoucího krevetkária s rostlinkami zavlekla i ploštěnky :( a teď stojím před otázkou co s tím? Za pár dní jsem měla v plánu přidat do akvárka krevetčí osazenstvo... četla jsem příspěvky o tom jak ploštěnky mohou být nebezpečné i potěru apod. - takže jsou nebezpečné i pro krevetky? Pokud ne, mám to nechat být a nasadit krevetky (ale co když se ty potvory přemnoží, co pak?) anebo mám udělat radikální krok a akvárko znovu založit? Musela bych v tom případě vyházet všechny rostlinky, aby se to neopakovalo anebo je reálné akvarijní mechy proprat natolik, aby už bylo všechno "odploštěnkovaný"? Díky předem za vaše zkušenosti...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 8 ...... [9]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky?od=401