Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnky vs. krevetky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnky vs. krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 16:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Tak to já si všiml. Zmizely mi v kreveťárku malé babaulti. Říkal jsem si, že se přece neskrývají před tím potěrem dánií pruhovaných... Bohužel ne, našel jsem zase ploštěnky... Přitom krmím jen granulema pro krevetky a krmivem pro plůdek, novou rostlinu jsem tam nedával rok, ani nic jiného nového, hadičku na výměnu vody používám jen na toto akvárko.... a ploštěnky jsou zase zpět. Jen si neuvědomuji, jestli jsem minule nezapomněl přeléčit po čtrnácti dnech...
No, co už. Jdu vážit No planaria pro desetilitrové krevetárko :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2012 00:25 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Hanzy
To by byla nejlepší varianta :-)
Nebo to taky může bejt plný vajíček :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 23:30 Muž Hanzy [31] Re: ivaha
Nebo obrovský štěstí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2012 20:36 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: invalida
Gamarus dávám taky - je v Delica Menu od Tetry. To bych fakt mohla vrhat vyčítavý pohledy na všechno :-)

Ještě k působení No planaria - jakpa poznám, že to účinkuje? Polezou mi po akváriu hynoucí ploštěnky nebo jak? Do pastí mi nic nevlezlo, půl dne po podání první dávky taky nevidím nic zvláštního. Že by tam byly jen ty dvě, který jsem našla v odkalovacím kyblíku, by byla velká náhoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2012 20:21 S Muž invalida [3881] Re: ivaha
Já podezřívám sušený gamarusy ze zatažení ploštěnek ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 10:25 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Já myslím, že se to nedá takto říct. Ploštěnka se může objevit i vzduchem... tedy její vajíčka. To nemusí být ze žráda ani z rostlin.. prostě to je tak, že se objeví. Je důležité dělat vše pro to, aby se neobjevila u krevetek, ale když už je, tak nemá cenu moc řešit odkud, protože na to stejně asi nepřijdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2012 09:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
V kolumbijským akvárku jsem ty mollynky krmila jenom suchým a z mraženýho dafniema a koretrama. Mražený patentky jsem dávala do velkýho, kde jsem ty ploštěnky našla. Že by tam teda byly z toho? To by u kolumbijských teda mohlo být OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2012 09:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No, nitěnky a patentky žijí v podobných vodách - ve vodách hodně bohatých na živiny, lidově řečeno ve stokách. Ono i ta jejich nebezpečnost je relativní. My s tátou chodili na nitěnky léta na stejné místo - vyústění potoka, který protékal přes drůbežárnu. Byl to docela humus, ale nitěnky po vyprání byly čisté a nikdy jsme si s nimi nezavlekli žádnou nemoc. Hodně důležité (u nitěnek i u patentek) je jejich správné uchovávání, aby zůstaly čerstvé, případně jejich správné mražení, mají-li být mražené. Aby prostě zmrzly živé, ne až rozpadající se mrtvolky.
No a jak to souvisí s ploštěnkama? S nitěnkama i patentkama, protože žijí ve dně, se dá přinést i nějaká ploštěnka či spíše její vajíčka. V akváriu s rybičkama to obvykle nevadí, větší rybky je sežerou, problém je v akva se šneky či krevetkami, kde je nemá kdo sežrat. Proto bych krevetky patentkama nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 08:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: burnes
Ale to ano, to já vím, krevetky spasou všechno, to byl také původní důvod, proč je někteří chovatelé začali chovat... barevně šlechtit je začali mnohem později. Nicméně mi nejde do hlavy proč krmit mraženým krevetky a když, tak proč právě patentkama, které jsou nejrizikovější? U tebe je to něco jiného, ty krmíš čtverzubce a krevetky vlastně po nich uklízejí, tomu rozumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2012 06:33 burnes Re: malyLibor
Ahoj mám v jednom akva krevetky red chery,CPO a dva trpasličí čtverzubce.Ty čtverzubce krmím patentkama a to máš vidět jak se ty krevetky a rak cpou když některá patentka dopadne na dno
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 22:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Asi neritinka... škoda jí... Takže víme, že No planaria ohrožuje šneky, které máme rádi. Ale protože jich obvykle máme jen pár a léčba probíhá asi 4 dny, můžeme je vždy na tu dobu odlovit jinam.
Ani já bych prodejce patentek neobviňoval, přesto mražené krmení kupuji jen od prověřeného dodavatele, který si to, co mrazí, sám chová. Určitě nic neodkládej a zahaj ještě dnes léčbu. Je to lepší, než ti ty potvory vyrostou a nakladou vajíčka.
A prosím tě, co že to máš za krevetky, které krmíš patentkama? Já tedy krmím krevetky různými granulemi pro krevetky od několika výrobců, občas něčím pro rybičky (např mikromin) a spařenou kopřivou, ale nikdy jim nedávám patentky ani nci podobného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 20:29 Žena konvalinka [41] Re: malyLibor
Jo jo, zrovna Ty jsi mi tenkrát poradil. ;-) Myslíš tedy, že bych měla hned dnes nasadit další dávku léčby? Přišla jsem na ně dnes a jsou zatím fakt maličké. Mimochodem - jak rychle stihnou naklást další vajíčka? Ty mražené patentky mě napadly, ale protože jsem je koupila od akvaristy z burzy, tak už nevím kde mám nakupovat, abych se těm potvorám vyhnula. Tím jsem tedy nechtěla obvinit akvaristu - prodejce patentek. To ne. A k těm šnekům - taky jsem při první léčbě o jednoho přišla. Nevím jak se jmenuje, ale má to být "řasožrout" - hnědá kulatá ulita bíle pruhovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 19:54 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Mám tam jen piskořky a pár maličkých kružníků. Piskořky preventivně přendám, když je uvidím (jsou tam jen 4 a před pár dny jsem viděla jednu mini - tu ale určo nenajdu).

Jinak - z Kolumbie jsem vylovila těch 5 mollyn zpátky do velkýho, dala jsem past, konečně jsem navázala mech na kamen a přelovila krevetky z velkýho. Chytala jsem je docela dlouho, ale podařilo se a našla jsem jich 10 z 11, což jsem zdaleka nečekala potlesk
Tady budou mít naprostej klid, tak třeba z nich i něco bude :-) Mám radost, že jich tam nakonec bylo tolik ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 18:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
No planaria dle výrobce a mých pozorování neublíží ničemu kromě ploštěnek, ale jednou mi po podání No planaria spadly ze skel šnečci Brotia pagodula, tak od té doby je při podávání No planaria nenechávám v akva, kam ji podávám. A myslím prasan říkal, že jemu No planaria zabila piskořky... otázka je, jestli ty piskořky spíš nezabily ty ploštěnky, nebo jestli je tak neoslabily, že to potom No planaria dokonala. S těmi mými pagodulami to mohlo být stejné... ale okružáky ani kružníky mi No planária nijak neovlivnila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 18:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Mohly se vylíhnout z vajíček, které stihly naklást čerstvě vylíhlé před přeléčením, nebo se tam mohly dostat s mraženýma patentkama. U rybek a žabek ploštěnky nevadí, větší rybka i žabka ploštěnku přes den ráda zobne, v noci je to pro ně horší, ale jsou dost velké a tak je pro ně štípnutí ploštěnky spíše nepříjemné.
Krevetky dokáží ploštěnky zcela vysát a hlavně je údajně dokáží vystresovat k smrti. Pro mne je jedno, jakým způsobem je zabíjí, prostě ploštěnky jsou pro mne v krevetárkách velkým nepřítelem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 17:57 Žena konvalinka [41]
Ahoj. Jsou to asi tři-čtyři týdny, co jsem v této diskusi prosila o pomoc s ploštěnkami. Podle rad jsem objednala No planaria a ploštěnky byly po třech dnech pryč. Za dva týdny jsem léčbu zopakovala. A co tam nevidím teď? Jsou tam zase!!! sad Jak je to možné??? Myslíte, že nějaké ploštěnky mohly přežít obě léčení? Nebo se vylíhnout až po tak dlouhé době? Vypadají zatím hodně drobně (málem jsem je přehlédla), ale jsou tam. :-( Žádné nové rostlinky ani krevetky jsem do akva nedávala. Suchým krmím pořád stejným a jinak dávám mražené patentky. Patentky dávám i do dalších dvou akvárek (rybkám a žabkám) a ty malé potvory mám jen u krevetek. Nevíte kde by mohl být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 16:53 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Do pasti jsem jako návnadu dala kousek špeku (je dobrej, domácí ;-) ). Zatím tam fakt nevlezla žádná :-O
Udělám teda ještě jednu pastičku. Krevetky zkusím přelovit, přemýšlím nad tím právě už od včerejška. Jestli se mi je teda povede nachytat... S palmatama se nekříží, to jsem si zjišťovala už dřív ano
Jo a preventivní podání toho přípravku i do toho menšího akvárka ničemu nevadí (i kdyby tam ty potvory nebyly), ne? Až mi přijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 16:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: malyLibor
Já bych ty krystalky přelovil. Ničemu nebude vadit, když tam budeš mít ty dva druhy, ony se nekříží a jsou tak snadno rozeznatelné, že je pak zase snadno rozhodíš, budeš-li chtít. A preventivně bych zkusil dát past i do Kolumbie. A past dáat hlavně v noci, kdy jsou ty potvory aktivní.

Nejjednodušší past je kousek slaniny přivázat s malou matkou na nit a pustit na dno. Jakmile na to ploštěnky nalezou, opláchnout je vařící vodou - to by mělo dospělé ploštěnky snad zabít nebo aspoň spláchnout někam do odpadu. Pak tam zase můžeš tu slaninu spustit znovu. Přiznám se, že já to nezkoušel, ale ti, co mají s ploštěnkami více zkušeností říkají, že jak se dá do akva slanina, tak se ploštěnky mohou třeba přelomit, jen aby na ní byly co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 15:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor
Jikry ani potěr nemám, tak to mě netrápí, naštěstí. Je nějaká šance, že tam byly jen ty dvě, který jsem našla v kyblíku? Asi ne, co? Piskořky tam vidím, krevetek poskrovnu, ryb je asi taky stejně. Jestli to půjde, tak je zkusím spočíst. V pastičce doposud není ani jedna ploštěnka, tak nevím.
Libore, myslíš, že bych ten přípravek měla preventivně dát i do Kolumbie? Kdyby tam náhodou byly taky? Nejradši bych tam přestěhovala krystalky, ale nemám momentálně žádnou jistotu, že tam ty mrchy taky nejsou. A hlavně jsem tam plánovala jiný krevetky. Fakt nevím, jak to vymyslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 15:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
To je super. Jestli nepřišly na špek davy ploštěnek, tak jich tam moc nemáš. Yenya má pravdu, že jim rybky nedají šanci - v případě, že ploštěnka přes den vyleze, rybka ji zobne. Ale v noci ploštěnky vylézají ze dna ven a přisávají se nejen na krevetky a šneky, ale i na rybky, které v noci odpočívají na dně - některé druhy to tak opravdu dělají. A pro jikry a nerozplavaný plůdek jsou ploštěnky doslova pohromou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 10:07 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: ivaha
ivaha napsala: Třetinková petka mi nešla propíchnout, tak jsem použila o něco měkkčí kelímek od přesnídávky. Skúšala si to s nahriatym špendlíkom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 08:59 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: malyLibor, yenya
Děkuju za podporu, pánové :-)
Pastička je prázdná, není v ní ani jedna potvora hmm Budu se zatím utěšovat tím, že je žerou rybky. Třetinková petka mi nešla propíchnout, tak jsem použila o něco měkkčí kelímek od přesnídávky. Víčko sice není šroubovací, ale nemyslim si, že by z toho mohly zase vylézt (ještě jsem to upevnila gumičkou). Můžu to pro jistotu přilepit silikonem :-O
No planaria snad přijde zítra.
Libore, tos měl asi tu ploštěnku mléčnou, koukala jsem, že jich je víc druhů.
Yenyo, krevetky jsou ve společenským akvárku. Kdyby se ukázalo, že by se mi dařilo je množit, tak bych zauvažovala o samostatným akvárku jen pro krystalky. Jak to ale vypadá, zatím budu mít co dělat, abych je vůbec udržela v co nejvyšším počtu...
Jinak dneska ráno jsem jich napočítala stejně jako včera (5, tak snad jsou ostatní někde zalezlý)... Viděla jsem teď 2 krunýřky, tak snad to byly svlečky a ne pozůstatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 06:42 yenya Re: ivaha
Ty ploštěnky jsem měl několikrát, ale ryby jim nedaj šanci. A ke krevetkám dát rybku, to asi by bylo po malých krevetkách. Tak chytej a čekej, mnoho zdaru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 03:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ivaha
Ach jo, to mne mrzí. Máš sice asi nějaký úplně jiný druh než já - ty moje byly jen tak půlcentimetrové a bílé, ale zato jich bylo moc. Ale vidím, že sis poradila podle starších rad a zvolila tu nejlepší cestu - pan Koblasa má No planaria stále a je velmi ochotný. Ta past na ploštěnky mne moc zajímá. Mocrát jsem ji viděl na fotkách i na videu, ale nikdy jsem ji nezkoušel. Napiš prosím o zkušenostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 00:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Fotka k příspěvku Nuž, tak jsem běžela do akvaristiky - podle očekvání vůbec prodavačka netušila, co že to sháním. Objednala jsem si teda No Planaria u p.Koblasy a zatím nastražila pastičku s kouskem špeku. Doufám, že přípravek dorazí co nejdřív, krevetek jsem napočítala nějak nepříjemně málo :-(
Mrcha hnusná...

Ještě bych podotkla, pro ty, kdo nikdy ploštěnku neviděli (jako já), že dobře jde rozeznat vlastně až na fotce. Při pohledu na vlastní oči (bylo to prťavý) mi to připomínalo spíš malou pijavici - viz foto. Asi teda ale taky podle toho, jak se zrovna pohne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:15 burnes Re: RadioactiWe
Mám dvě akvárka v jednom čtverzubce+raka+krevetky a v druhém ploštěnky+krevetky+šneky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 20:01 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: burnes
Heh to sa divím že ploskule prežívajú u štvorzubcov.. Ja by som si bol myslel že si na nich radi pochutia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   12.08.2012 12:59 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: burnes
Čtverzubcům by No planaria mělo být úplně fuk, rybičkám naprosto nevadí, a to ani jednodennímu plůdku, jak jsem si před týdnem ověřil v krevetárku. Rak by na tom měl být jako krevetky, ale nevím, s raky nemám zkušenosti. Každopádně krevetkám No planaria nevadí. Já kupoval přes net u pana Koblasy koblasa.cz/… Velmi ochotné a vstřícné jednání, když jsem jim vysvětlil, co mám za potíže, dali to ještě ten den na poštu, i když jsem volal až pozdě odpoledne, a už druhý den jsem to měl doma.

Na ploštěnky účinkuje naprosto skvěle. Já je rád pozoruju, jak po přidání No planaria do vody začnou ploštěnky vylézat ze dna, lezou po skle, lezou pořád pomaleji a jakoby se začnou zakulacovat, až se zastaví, pak se ještě víc zakulatí a jakoby začnou krabatět a nakonec odpadávají od skla.
Ale je určitě potřeba dodržet dávkování a po dvou týdnech znovu zopakovat.. a po dalších dvou raději znova. To opakování je proto, že vajíčka ploštěnek jsou skoro nezničitelná. Nezničí je dokonce ani převaření a ani zmražení na velmi nízkou teplotu. Údajně přežijí i pobyt v kosmickém vzduchoprázdnu při teplotách blízkých absolutní nule. Asi před 35. roky sovětští vědci uvažovaly, že by prostřednictvím ploštěnek obydlovali planety podobné Zemi. Brrr... hrozná představa planety pné ploštěnek :-D
Ale to jsem odběhl od jejich likvidace a opakování použití No planaria. Zhruba za dva týdny by už měla být všechna vajíčka vylíhlá a tak by se měla vybít další generace. A já osobně to opakuji i potřetí. Ničemu jinému než ploštěnkám No planaria neškodí a jistota je kulomet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 19:12 - Re: burnes
Rakom neškodí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 18:26 - Re: burnes
Kúp cez net.Ponúka to viacero eshopov.Pre živočíchy v akva neškodný prípravok.Pozor ničí slimáky!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2012 17:01 burnes
Kde prosím seženu No planaria? A ještě se zeptám co na to můj rak a čtverzubci??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.07.2012 08:02 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Betelová palma to je...to je ten strom jak to malajci žvejkaj a maj z toho černý zuby ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 23:01 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Je to přírodní prostředek z listu nějakého stromu, jehož jméno jsem zapomněl :-) Je vidět, že jsi to asi předem poctivě rozsypala. To já to sypal do vody tak a voda se mi nekalila, zato to leželo na dně. Krevetkám to nevadilo, dokonce to některé i požíraly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 22:25 Žena konvalinka [41] Re: malyLibor
Zdravím. Jen pro zajímavost - dnes jsem dala druhou dávku No planaria. Krevetkám to naštěstí evidentně nevadí. Ploštěnek je vidět mnohem méně. Už takhle po jednom dni. Super! Pár jich pořád přežívá, ale počítám, že do konce týdne bude po nich. Z toho prášku je voda taková mléčně kalná, ale někde jsem tu četla, že se to samo rozloží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2012 17:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
Jsou dvě možnosti:
1) Na provázek přivážeš se závažíčkem kosek špeku a pustíš ho na dno (špek se závažíčkem, ne provázek). Ploštěnky to přitahuje a nalezou na něj. Ty je vytáhneš i se špekem a opláchneš horkou vodou do kanálu. Pak nahodíš znovu a tak to opakuješ, dokud se ploštěnky chytaj.
2) Uděláš past, např. z nějaké plastové krabičky od léků, do které uděláš dírky cca. 1mm a dovnitř dáš špek. Necháš přes noc, ploštěnky nalezou dovnitř na špek, ráno vytáhneš a vymyješ. Takových pastí je spousta druhů.
Nevýhodou obou způsobů je, že jsou sice zábavné, sníží počet ploštěnek v akva, ale nikdy je úplně nevyhubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:35 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: invalida
já dávala kousíček toho neslanýho špeku.žádnou mastnotu jsem nepozorovala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:43 R Muž Silent [5949] Re: invalida
Ten špek fakt funguje. Ještě se mi osvědčil, když nebyl špek po ruce, kus vepřového srdce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.07.2012 09:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Ideální je to do filtrační komory...nevím, jak máš konstruovaný nádrže...Ale jde to i normálně..Mastný...je to jen biologické...tuky máš ve žrádle pro ryby běžně....Ploštěnky nalezou fakt rychle a vyndáš, omeješ a nasadíš znovu abys dobral zbytky. To je na den. Pokud chceš být estéto, tak mastnotu z hladiny stáhneš papírem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:38 S Muž invalida [3881] Re: LiborSprysl
No už to tu někdo psal...jak je to myšlený? Mě se nezdá mastný do akva :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Dej špek...Ale ne ten z tvé udírny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2012 09:30 S Muž invalida [3881] Re: malyLibor
Je to záhada...no nic. Problémy? Vyřešíme! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: invalida
No, filé asi ne... i když vyloučit se nedá nic. Ale vajíčka ploštěnek údajně mohou být i v sušené či mražené potravě, protože jsou extrémně odolná proti nízké i vysoké teplotě, na rostlinkách, ale údajně se mohou šířit i vzduchem spolu s prachem z nějaké vyschlé louže a podobně. V nádži u rybek nejsou ploštěnky problém, ale třeba ve vytíračce už ano - zničí jikry a pozabíjejí i nerozplavaný nebo na dně odpočívající potěr. A o problému soužití ploštěnek s krevetkama je celé tohle vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:05 S Muž invalida [3881]
Tak sem prohlíd všechny nádrže...ploštěnky sou asi jen v tý jedný...viděl sem 3...přemejšlim čím sem si je zatáh a fakt mě napadá jen filé...ale to je přece nesmysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:20 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Krevetkám by to ublížit nemělo. Mně to krevetkám nikdy neublížilo a spousta dalších má s tímto prostředkem výborné zkušenosti. Tak věřím, že to pomůže i tobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:06 Žena konvalinka [41] Re: malyLibor
Jo jo, je tam. Doufám, že to opravdu nebude mít žádný vliv na krevetky. Mám tam někde budoucí maminu, tak bych se ráda dočkala prcků. Asi mi to nedá a místo abych šla spát, tak budu chodit koukat na sklo, jestli už se tam něco netřepí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Takový pohyb by mohl být možný. A už jsi tam dala No planaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 22:59 Žena konvalinka [41] Re: malyLibor
Ono to "proplouvání prostorem" není až tak časté. Nevypadalo to úplně jako kdyby si tam něco plavalo, ale spíš mi to přišlo jako kdyby ploštěnka vylezla po rostlince k hladině a pak se jí nechtělo zpátky lézt, tak se pustila prostorem volným pádem. Při tom jako by si tak pozvolna plula. Vždycky když jsem tohle viděla, tak to bylo směrem dolů, nikdy nahoru. Takže si myslím (a doufám), že to opravdu byly taky ploštěnky. Snad tam nebude nic jiného. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 22:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Funguje to dost rychle. Ploštěnky začnou vylézat ze dna na sklo, jakoby se zkrátí a rozšíří, udělají takový tjakoby tvar vajíčka přilepeného na skle a pak se jakoby začnou třepit a potom odpadnou ze skla a je po nich.
Co se mi na tvém popisu ploštěnkové kalamity nezdá je to, že proplouvají prostorem... to, co proplouvá prostorem, budou zřejmě nějací jiní tvorové, ne ploštěnky. Ale "lézt" ploštěnky po hladině, jako to dělají třeba okružáci, to jsem tedy taky jednou viděl... taky jich bylo v akvárku hrozně moc. Ale bylo to malé krevetárko bez substrátu na dně, takže tam byly kaput za ty tři dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 22:33 Žena konvalinka [41] Re: malyLibor
Aha, jasně. Je super, že to zabere takhle rychle. Já jich tam mám fakt hodně, takže si léčbu o nějaký ten den prodloužím. Taky jsi mi odpověděl na další dotaz a to na přehnané dávkování. Takže se nemusím bát, kdybych to malinko přepískla (ne že bych to třeba udělala záměrně). Jdu na to, ať mají ploštěnky hezkou dobrou noc. :-P A díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 22:21 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: konvalinka
Nene.
Tedy.... vlastně v podstatě ano, ale pokud je ploštěnek hodně, doporučují to podávat i pět dní, čtvrtý a pátý den stejně jako třetí... případně dokud se ploštěnky objevují, někdy to trvá dýl. A po dvou týdnech od zahájení léčby rozhodně zopakovat, protože to se líhnou vajíčka těch už zlikvidovaných ploštěnek. Vajíčka jsou skoro nezničitelná.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky?od=301