Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ploštěnky vs. krevetky

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Ploštěnky vs. krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 14:39 Muž iggy [31] - MiniakváriaRe: Pepenka
taky doporučuji zůstat už jen u NoPlanaria a nedávat další chemii. Mi zabralo a dávkoval jsem podle popisu. U miníčka celkem sranda dávkovat. Jinak k tomu dávkování jsem tu někde načetl jak na to dělení dávek - sklo a kreditka a jako feťák - udělat z kopečku čáru a tu dělit a dělit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:55 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Burik
Petra má teď to akvárko bez krevetek... Jinak bez opakování "léčby" ani ten Panacur není všespásnej, stejně to bude muset zopakovat, až se vylíhnou další ploštěnky, který ta No Planaria nezasáhla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:54 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
Nemám tam žádné ryby..bylo to čiště krevetárko. Jinak jedná se o tuto nádrž rybicky.net/nadrze/18758, v jiných problémy nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:53 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
tak dnes dej ještě jednu dávku a za pár dní uvidíš..řekl bych,že to bude stačit a odrovná to i ty nejvytrvalejší ploštěnky.

Co tam máš za ryby?Ryby obvykle ploštěnky spolehlivě likvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:50 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Burik
14.10 jsem dávala I. dávku (dávkování dle návodu tři dny po sobě - s tím že vím, že jsem předávkovala), dnem jsem tam našla půlcentimetrovou mrchu :(. Ta už by tam dávno být neměla si myslím. V akva v tuhle chvíli nejsou žádné ryby ani krevety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2013 13:46 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
Jak dlouho No Planaria aplikuješ?Chceš mít všechno hned..stačí přečíst pár zkušeností..může to trvat i více jak týden,než to začne pořádně zabírat a ploštěnky začnou hynout..je zbytečný do akva přidávat další sajrajty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:42 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pepenka
OK, pošlu Ti dvě, to Ti vystačí na hodně vody. Adresu bych měla ještě mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:40 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
:-D no když já si ho objednala, pak se mi podařilo sehnat No Planaria..tak jesm tam volala a zrušila to. Připadala bych si jak blbec stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:40 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Pepenka
dej ještě jednu dávku..první dávka obvykle vše nezahubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:37 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pepenka
Můžu Ti ho poslat, ale na tu veterinu bys to měla asi rychlejší než ode mě poštou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 13:34 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Nemá někdo na prodej pár tablet Panacuru? Vyzkoušela jsem No Planaria, ale ty mrchy ploštění mám v akva pořád..asi potřebují něco silnějšího :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2013 18:13 Žena Muffy [55] Re: malyLibor
Tak už mám No Planaria doma, resp. přímo v akva. V pátek jsem na krevetkus.cz objednala, hned převedla peníze a v úterý už je přípravek doma. Opravdu je na ně spoleh, nízké poštovné, můžu jen doporučit! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 11:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Tak na dospělé ploštěnky to stačí... tedy, na ploštěnky vylíhlé. Ale jejich vajíčka vydrží snad i atomovou bombu a kosmické záření. Nezničíš je varem a bojím se, že ani savem. Jejich vajíčka jsou to nejhorší, co je.
Já mám dno z Liaporu. Mezi kuličkami Liaporu zřejmě voda snadno protéká a zanáší tam asi i No planaria. Ale co popisuješ se tu už probíralo několikrát. U někoho No planaria zabila i šneky (u mne jednou Brotia pagodula, ostatní přežili) a u jiného nezabije ani ty ploštěnky. Zřejmě to souvisí s vlastnostmi vody, nevím.
Pokud si umícháte roztok kyseliny chlorovodíkové, zničíte i vajíčka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 09:24 Žena petulinakk [2016] Re: LiborSprysl
Špek jsem tedy nezkoušela, a "nádrž" už je zrušená, ale je ještě nějaká jiná potvora, která má tvar ploštěnky rybicky.net/obr/plzi/max/1122.jpg a leze po skle? Jsem si opravdu jistá, že to ploštěnka byla...

Ted ale řeším ještě jednu věc - jak vydezinfikovat nádrž (v mém případě tedy vázu :-D ) od ploštěnek i jejich vajíček? Co ty odolné potvory spolehlivě zničí?

Já vázu zalila čistým savem, stačí to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 05:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: petulinakk
To je divné...možná zkusit špekovou kůži...Pak s jistotou budete vědět, že jsou to ploštěnky. Aby to třeba nebyly nějaké jiné potvory. Já teda normálně pro zázraky moc nehoruji, ale No-planaria je vskutku razantní produkt. Netvrdím, že definitivní řešení, ale při použití funguje. A to si teda s nějakými poměry při aplikování hlavu nelámu. Protože mám ale kolem 200 akvárií, je celkem pravděpodobné, že se stále objevují proto, že ne všude jsou vyhubené...A přes den "jdu" z nádrže do nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2013 00:20 Žena petulinakk [2016]
Bohužel, já mám asi nějakou odolnou odnož :-)

Ve své Váze - což byla opravdová váza o objemu celkově 1,7l (teď už zrušená) jsem po několika týdnech úspěšného fungování našla dvě ploštěnky (lépe řečeno - dvě jsem zahlédla, skutečný počet snad radši nevědět :-D).
Kde se tam vzaly, je mi záhadou... nicméně doma jsem měla No planaria, i rozhodla jsem se aplikovat...
odpočítávat dávku do cca 1,5 litru, když se doporučuje 1 přiložená (takže malá) lžička na 50 litrů, je opravdu legrace :-) jistá jsem si jen jedním - určitě jsem předávkovala :-) nicméně přežily jak krevetky, tak 1 přítomná piskořka granifera, stejně tak 1 přítomný kružník, a bohužel stejně tak i ploštěnky... a to několik dní aplikace po sobě.
Zkontrolovala jsem dobu použitelnosti - prošlá není, tak kde udělali soudruzi chybu... u sebe bych to viděla asi na poměrně vysoké dno, kde se prostě ploštěnky mohly působení No planaria elegantně vyhnout... filtr tam samozřejmě nebyl, takže přípravek nijak nevířil, a moje občasné zamíchání asi bylo na dvě věci...
Kupodivu, krevetky přežily ploštěnčí pobyt všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 14:35 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
Ok odlovovat nebudu. Teď jsem si domluvila s Keydoc že mi prodá půlku NO planaria co má doma..tak to jsem ráda, že es vyhnu chemii..ale strávila jsem s tím celý den než se mi podařilo sehnat. Snad se těch mrch zbavím rozzureny .

Jj prohlídnu i ostatní (ale to jsem dělala už ráno a nenašla jsem nic)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 12:11 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pepenka
Neodlovuj, nech je, kde jsou. A pořádně prohlídni ostatní akvária, jestli nejsou ploštěnky i tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 11:04 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: ivaha
Tak jsem objednala Panacur..měl by být zítra odpoledne :(. No Planaria se mi nepodařilo nikde sehnat, výhradní dovozce jej bude mít prý až za 10 dní..chjo.

Tak co, mám krevetky co mám v akvu kde ty mrchy jsou odlovit??nehrozí tím, že si je zavleču i do jiného akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 08:07 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Pepenka
Pokud spěcháš, možná pro Tebe bude rychlejší dojít na veterinu pro Panacur. Dávkování je popsáno zde www.krevetkus.cz/…
Používám úspěšně obojí :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 08:02 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky
Tak jsem zjistila, že mám v jednom akvárku ploštěnky tone . Za cca 14dní mi odešlo 8 krevet dospělých a komplet mladí :(. Jdu shánět No Planaria, a doufám že to brzo dorazí aby tam přešil ten zbytek (nebo je mám honem někam jinam přelovit??). Mám pak přeléčit i ostatní nádrže nebo jen tu kde jsem si tím jistá? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 23:54 Muž Jiri_99 [425] Re: richie
Co to je nevím, ale na ploštěnku mi to nepřijde..
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 23:11 richie
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku nasiel som nejaku potvoru vo svojom krevetkariu, ale nie som presedceny ze je to plostenka .. mozete mi to ako skusenejsi potvrdit ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.11.2012 00:33 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostliny
Já bych tady ráda podotkla - k dříve zmiňovaným problémům se získáním jiných léčiv proti ploštěnkám mimo No planaria (a to konkrétně Panacur či Flubenol), že by neměl bejt takovej problém je získat. Jen se nebojte zajít na veterinu a domluvit se. Dnes jsem byla očkovat psy a na tohle téma jsem se zeptala. Popravdě se nejdřív veterinář asi trochu lekl, že po něm budu chtít léčit krevetky :-D , ale na dotaz na tyto léky mi odvětil - to je v pořádku, od toho tady jsem. palec Jen se ujistil, zda vím, že vyšší dávka mi může zabít i ty krevetky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 23:55 - Re: Chem
Napíšem do témy Krevetky-nemoci ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 11:28 Muž Chem [837] Re: prasan
Jo, jsem zodpovedna osoba.. jako ja to nebral jako nejaky utok ci urazku, ale tak preci jen jsem mel potrebu svuj umysl obhajit, protoze uplne pozitivni to Tve "hodnoceni" nebylo ;-)

Zrovna ta plostenka plazici se do okruzaka je opravdu hodne stara fotka - jeste z chovny v dome, odkud jsem se uz davno odstehoval.

S vnitrnimi parazity je to potiz. Neznam moc lidi, kterym by vadili - spis velmi okrajove. Je ale pravda, ze pokud nekoho trapila takova ta bila mista, tak to vzdy byly Tebou zminovane perly, nebo zlute heteropody, ktere chovatel nemel to srdce oddelit od ostatnich a zbavit se jich. Me osobne prave vzdy pomohlo proste dat napadene kusy k cichlidam. Pravda, pokud bych mel jen nekolik desitek ks a v nich pulku napadenych, asi bych to nedelal. U me slo vzdy o max cca 5-10% v akvarcich, kde bylo pres 200 - 300 ks, takze mne to tolik nebolelo.

Zajima mne: Mas takovy problem dlouhodobe? Napadaji Ti chovy vnitrni paraziti casto? Zkousis to lecit? Nepomaha ani zbavit se napadenych jedincu? Osobne mam pocit, ze jakmile okem pozoruji bile utvary uvnitr krevety, nejde uz krevetu zachranit, dostat z ni potomstvo ci vylecit ji - proste marny boj. Mas podobne zkusenosti, nebo necim uspesne lecis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 10:53 - Re: Chem
Takže zodpovedná osoba si ty Chem? stydim smich
V žiadnom prípade som nechcel uraziť či strúhať zo seba vševeda.Oba spomenuté som doteraz nepoužil(len videl používať).Osobne používam No-Planaria.(u mňa to zaberá na 100% - až tak,že som si odkrágloval všetky vežovky).Až sám vyskúšam,potom budem môcť hodnotiť a porovnávať.Netvrdím,že tieto prípravky nie sú účinné.Treba však zvážiť pro a proti ak máme pri krevetkách slimáčiky,no a na tie deformácie netreba tiež zabúdať.
Je fajn,že si to dal takto do jedného článku.Verím,že to veľa ľuďom pomôže.
Ok beriem,ohľadne fotografií.Ozaj nafotiť planárku lezúcu po krevetke či tlačiacu sa do ulity sa nedá denne.
PS: No-Planaria som použil asi dva krát a odvtedy nemám žiaden problém.Skôr ma trápia vnútorné parazity mojich Blue pearl - Do dnešného dňa som prišiel o takmer celú osádku mojej 30l. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.11.2012 10:07 Muž Chem [837] Re: díky
Diky vsem za zpetnou vazbu. Abych se u nekterych prispevku zacal cervenat.. Kazdopadne je to skutecne tak, ze nejde o neco vylozene noveho, ani to nebylo cilem. Cilem bylo dat vse do jedne stranky textu, aby ctenar nemusel patrat ve vlaknech ruznych for a navstevovat ruzne stranky, na ktere jsou na forech odkazy.

A k tomu Prasanovu vyjadreni - vlastni fotky - s tim mam posledni dva roky problem. Sice mam na strankach asi 95% svych fotek i v novych clancich, ale vse jsou fotky stare dva a vice let - k foceni se posledni roky nedostavam. No a take nemam posledni dobou problem s plostenkami v takove mire, abych pouzil past nebo abych cihal na krevetu az po ni poleze plostenka, tak jsem pouzil k doplneni clanku pekne nazorne fotografie z jinych webu (ci facebooku) a uvedl jsem zdroj. K tomu, ze Flubenol a Panacur jsou jen do akvarek bez krevet se vyjadrovat v podstate nemusim - jednak to jiz vyvratila Danila a jednak, kdyz se podivam na lidi, kteri chovaji krevety ve vetsim, tak jich je (alespon v CR) opravdu hodne, co ouziva Flubenol ci Panacur a nekupuji daleko drazsi (byt prirozenejsi) No planarii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 22:01 Žena Danila [4489] - SumciRe: lhajek
Článek by se měl jmenovat:
Preparáty, dávkování a způsob jejich použití při likvidaci ploštěnek - jsou tam veškeré informace, ale je nutné si ho opravdu přečíst ;-)
Je fakt, že jsem velkým zastáncem Flubenolu, protože stačí jedna aplikace a je vyřešeno.
Popisovaná pakárna s No Planaria mě příliš neláká, i když je to přírodní záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.11.2012 21:56 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: prasan
Ano sice článek nepřináší nic nového, ale to co by někdo musel lovit na několika stránkách zdejšího fóra má naservírované v jednom článku.
A jak poznamenal malyLibor, vím že nedávno se tu řešilo dávkování těch dvou léků na předpis a zrovna moc se to tu nevyřešilo a v tom článku to je. Samozřejmě každý o správnosti může pochybovat, ale jakmile jako zdroj informací použiji Internet tak pochybovat a ověřovat musím vždy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2012 22:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lhajek
Ten článek je opravdu výborný, díky, že jsi sem dal odkaz. Sice spousta chovatelů krevetek píše, že krevetky léčí Panacurem či Flubenolem, ale dávkování "na špičku nože" mi nikdy nepřišlo moc bezpečné. Tady je vše srozumitelně popsáno a podle tohoto článku už se dá dávkovat bezpečně a při tom účinně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 23:40 - Re: lhajek
Podľa mňa článok v podstate opisuje čo a ako ,no nič svetoborné.V podstate poopisované veci z tu prítomného a slovenského akva fóra + fotografie posťahované kade tade po nete. Autor si mohol dať aspoň min.námahu a nafotiť vlastné fotky - keď už je taký dlhoročný chovateľ.Druhá vec,prípravky usmrcujú aj krevetky tak žiadna sláva.Jediné ako tak použiteľné je No-Planaria.Nie však v každej vode a akvárku 100% účinné.No planária je 100% prírodný prípravok a nie chemia ako tam v článku bolo natrknute.(i keď autor betelovú palmu spomenul)
Prvé dva spomenuté prípravky,len do akváriek bez krevetiek.(spomenuté mutácie a degenerácie buniek - čo môže mať neskorší dopad na potomstvo a kolóniu preživších krevetiek alebo jej budúcej mlade).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   16.11.2012 23:28 Muž lhajek [1870] - Rostliny
Pokud jste ještě nezaznamenali:
www.krevetkus.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 22:27 Žena petulinakk [2016] Re: malyLibor
Tihle čtverzubci se mi taky moc líbí, ale s krevetkami nevím, nikde jsem se nedočetla že krevetky žerou/nežerou, ale možná to je jako u vztahu betta x krevetky: u někoho funguje soužití bez problému, u jiného je jasný vítěz :-)

Krásný článek je tady (str. 15) maniakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 21:56 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: malyLibor
...Prý krevetky nežerou...
Mohl by to někdo potvrdit? Plete se mi něco o fotkách, (nebo videu), které ukazovaly něco jiného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 20:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Já teď velmi přemýšlím nad tímto: www.mk-zoo.cz/… Pár kousků do krevetárka. Prý krevetky nežerou a udrží na uzdě i ploštěnky... ale zase sežerou všechny šneky :-(
Pak je ještě možnost pastičku: www.mk-zoo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2012 19:57 Žena petulinakk [2016] Re: Tereza
Určitě je možné že se kdykoliv znova zavlečou, ale nemyslím že je lepší se s tím smířit :-)

Jak se drží ploštěnky v míře v akvárku bez ryb, kde jsou zároven šneci (citliví na No-planaria a flubenol...) a krevety?
V krevetárku myslím obtěžují v jakékoliv míře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:51 Tereza Re: petulinakk
Já myslím, že je hůlavně úplně zbytečné snažit se stoprocentně vyčistit akvárko od ploštěnek a začínat znova. Vždycky se tam zase nějak dostanou - s krmením, rostlinami atd. Je to jen otázka času, akvárium není sterilní zkumavka. Budete pak dezinfikovat vše pokaždé znovu? Myslím, že je lepší se s nimi smířit, když je jich tolik, že lezou po skle, použít prostředek proti nim a držet je tak jen v míře, kdy neobtěžují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:47 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: lhajek
Vo svojich poznámkach som našiel:

Savo je 5% roztok chlórnanu sódneho, reaguje s kyselinami (čiže pri pH < 7), a teda sa rýchlo rozkladá na NaCl, chlór a vodu.
To pH som zabudol spomenúť (dík za upozornenie), takže pokojne môžeme mať pravdu obaja ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:39 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: slavko
No s tím rozkladem sava nevím, použil jsem ho na čištění difuzeru CO2 v koncentraci 1:10. Nechal jsem si to asi měsíc v zavřená lahvičce a po této době bylo stále stejně účinné a difuzer od řas vyčistilo stejně rychle jako čerstvě naředěné.
Ten rozklad bude rychlý asi pouze ve velmi slabých koncentracích na úrovní "kapky na 100L" :-) Je otázka jestli je to opravdu rozklad a ne takové naředění, že už ztrácí veškerou účinnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:36 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: malyLibor
No ja som to presne myslel na vyliahnuté, len som to tam vyslovene nenapísal...

Nemám síce osobnú skúsenosť, ale predpokladám, že po vyliahnutí sú pomerne malé, tak ich nemusí byť len tak vidno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: slavko
To akvárko má petulinakk úplně prázdné, tedy i bez dobrých bakterií.. Myslím, že zvolila ten nejrozumnější postup, protože vajíčka ploštěnky jen tak nezničíš. Ani savo je nezničí... Dospělou by savo samozřejmě zabilo, ale vajíčko ne. Je lepší udělat jim vhodné podmínky vhodnou vodou a případné mladé zahubit správným přípravkem. Takto by se paetulinakk mohla těch potvor zbavit docela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: petulinakk
Možno je to bláznivý nápad, ale ak je prázdne, dalo by sa tam naliať savo, síce netuším akú koncentráciu, ale možno takú ako je odporúčané na antiriasový kúpeľ anubiasu (1:20), prípadne trochu silnejšie (1:10). Ono je to savo žieravina, takže by mohlo vyžrať aj tie, čo nevidno...

Savo sa pomerne rýchlo rozkladá, tak po pár desiatkach minút by to už dokonca mohlo byť bezpečné aj pre iné živočíchy, ale i tak by som potom vodu vymenil... Netreba zabudnúť, že to odnesú asi (teda určite) aj "dobré" baktérie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 15:20 Žena petulinakk [2016] Re: Rida
Fotka k příspěvku Díky oběma :-)

Akva je úplně prázdné, je v něm jen kořen, na kterém by vajíčka taky mohly být, jinak jsem všechno vyhodila, takže by bylo vidět velmi dobře kdyby tam něco lezlo.
Snažím se jim tam ty vhodné podmínky vytvořit :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 15:09 Muž Rida [85] - CichlidyRe: petulinakk
Také nevím přesnou dobu, při léčení (hubení) ploštěnek nějakým přípravkem se doporučuje kůru opakovat po cca 14 dnech, z toho bych usuzoval dobu líhnutí kolem deseti dnů. Těžko říci jaká doba je nejkratší, a hlavně "nejdelší" doba je relativně neomezená, pokud není vhodné prostředí, vajíčko přežije dlouho....

Jak moc je to akva "prázdné"? Pokud v něm zůstal štěrk atd, ploštěnky- pokud tedy nějaké jsou- budou zavrtané v něm a budou hodně maličké, asi bude problém je uvidět. I dospělé jedince jde vidět jen zřídka a spíše až už jsou přemnožení.

Taky je možné že už se povedlo a akva je čisté... Asi to nelze nijak "exaktně" zjistit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 13:22 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: petulinakk
Zkusil jsem to vygooglit, ale nepodařilo se mi to najít. Ale podle mých dávných znalostí biologoe by se vajíčka ve vhodném prostředí měla líhnout do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 12:51 Žena petulinakk [2016] Re: petulinakk
Zatím mám prázdné akva napuštěno týden, a žádná ploštěnka se nevylíhla, a to jim tam měním vodu, prostě komfort :-D
Jaká je tedy vlastně "inkubační doba" ploštěnčích vajíček?

EDIT: omlouvám se pokud už to tady někde je napsané, ale mé vyhledávací schopnosti na to nestačily...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 23:02 Tereza Re: malyLibor
Skoro bych řekla, že si to pleteš se želvuškami ;) (cs.wikipedia.org/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 15:49 Žena petulinakk [2016] Re: Rida
Měla jsem na mysli cyklus hubení-líhnutí, Panacur nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 15:46 Muž Rida [85] - CichlidyRe: petulinakk
Není zač.....
Nevím jestli hodláš zkoušet ten cyklus líhnutí- hubení, nebo Panacur.
Pokud Panacur, pak věz, že je na veterinární předpis, je to prostředek na odčervování psů a koček. Prodává se v balení po tuším 10 tabletách za cca 250kč.
Dávkování do akva je 1/4 tablety na 100 litrů.
Tabletu nadělit žiletkou dle litráže, rozdrtit na prášek a rozpustit ve sklenici vody (rozpouští se velmi špatně, někde jsem zaslechl že by pomohla minerálka?)
Pak aplikovat. Ploštěnky byly mrtvé po 3-4 dnech. Po 14 dnech léčbu opakovat (po vylíhnutí vajíček)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 14304x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14161-plostenky-vs-krevetky?od=101