Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Flubenol

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Flubenol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2015 13:42 vean Re: Kalupinka
Na Nezmara stačí si zakoupit GASTROPEX a je poněm, ale s ním i šneci, Vean

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.02.2014 14:50 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Solubenol
Momentálně je na trhu (u veterinářů) dostupný jiný lék obsahující stejnou účinnou látku (Flubendazol) jako Flubenol a ten se jmenuje Solubenol. Solubenol má této látky 2x vyšší koncentraci než Flubenol

Dodává se v baleních 500g, které je rozděleno na pytlíky 5x100g. Jeho aktuální cena je prý kolem 2.200,- Kč za těch 500 g.

Solubenol se patrně nejčastěji podává k odčervení drůbeži , takže by měl být k dostání (vyškemrání, odkoupení menší dávky) u veterinářů specializovaných na opeřence.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 04:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Anubis007
Flubenol je jen v pastě, ta moc vhodná není, v prášku došel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2013 20:37 Muž Anubis007 [22] – Flubenol
Chovatel krevet mi doporučil Flubenol. Odpovídající dávkování a výměna vody po třech dnech, jestli si to dobře pamatuji neublíží krevetám, ale hubí šneky( a to i do cca 3měsíců od použití). Většina piskořek to neunesla. Ale některé přežily, to samé okružáci. Na ploštěnky je ještě NO-PLANARIA(neublíží krevetkám), na hubení šneku Gastropex od eSHy(neublíží krevetkám). Ono cokoli od eSHy neublíží krevetkám, mají to i na oficiálních stránkách.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 16:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Ten prášek je asi víc koncentrovaný...ten do čtyřstovky dávám na špičku nože a nezmar je fuč. Pasty jsem dal centimetr a musel jsem to opakovat třikrát... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 15:12 - Re: LiborSprysl
Ja som neskúšal, to ma len tak napadlo.Tak vravíš,že pasty by bolo treba podstatne viac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Možno by sa dala použiť Flubenol pasta.Tá sa dá zohnať v 7,5ml balení.
Dala, ale není tak "úplně ono", je jí potřeba docela dost aby nahradila prášek. Už jsem zkoušel... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 11:37 - Re: LiborSprysl
Možno by sa dala použiť Flubenol pasta.Tá sa dá zohnať v 7,5ml balení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2012 04:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: Ak poprosíš tak ti to napíše dáky veterinár.. smich Dáky jo, ale půl kila...Nevím o menším balení a řeší se to tu pořád...Takže to je "nadosmrti" :-P Obávám se, že výrobce ještě nezaznamenal možnost využití tohoto preparátu v akvaristice, kde není míra jako na dobytek...Možná by stál za úvahu "otevřená dopis" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 00:02 - Re: MiKra
Ak poprosíš tak ti to napíše dáky veterinár..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 22:45 Muž MiKra [0] – Flubenol
Zdravím, neměl by doma někdo na prodej trochu toho Flubenolu? Abych to nemusel dál shánět, není to moc jednoduché. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 22:34 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Bob66
nojo :-D to už mi pár lidí potvrdilo,jenže teď mám největší problém ho sehnat ano
PS:jak se ti líbila ta kolonie nezmarů,co jsem poslala? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 22:28 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: glumča
Flubenol na nezmara funguje perfektně, mám to vyzkoušené ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 13:25 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: host
to právě je už starý,prověřený a dobrý veterinář,dělá i s dobytkem a koňmi a právě že používá místo toho flubenolu helmigal.Objednal by mi ho,ale co já s kilem flubenolu?(nebo po jakých dávkách se prodává)?
Ale díky za tip,zkusím se ještě po někom poohlídnout ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 13:18 host Re: glumča
Zkus jiného veterináře, nejlépe takový co jezdí po dědinách, u toho se spíš obejdeš. Tam se flubenolem léčí hlavně hospodářská zvířata. Ve městech na kočky, psy a jinou havěť používají všelijaké mastičky a vodičky. Hlavně ty drahýýý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 12:29 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
no,já ho tam stejně zatím lít nebudu,když si nejsem jistá,co to udělá a třeba by ani nezafungoval na nezmara.Nerada totiž používám léčiva nebo chemii,když to není nutné ;-) bohužel ti nezmaři už akutní docela jsou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 12:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
To vůbec není o riziku, Helmigal je normální "odčervovák", jen si nejsem jistý, jak to bude s tím nezmarem...Podívej se na Entizol, ten také baští lidi a dáváme ho rybám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 12:15 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
právě že na nezmara,neřešila jsem ho,ale teď jak krmím živou,mám z něj přímo trávník...a riskovat ten helmigal v nádrži s okounkama nechci
i tak díky,určitě to vyhazovat nebudu a otestuju ho někde v provizorní nádrži...No,teď bude nadlidskej úkol sehnat flubenol hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 11:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Záleží na tom, k čemu jsi ho potřebovala...na červy funguje bez problémů...Na nezmara si jistý nejsem. V akvaristice použitelný si myslím je bez problémů oboje. Alespoň o nich nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 07:41 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Danila
díky moc za odpověď ano třeba to jednou vyzkouším v jiné nádrži bez rybek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.06.2012 21:36 Žena Danila [4489] - SumciRe: glumča
Bohužel není to pravda, účinná látka Flubenolu je flubendazol a účinná látka přípravku Helmigal je fenbendazol.
Tyto dvě chemické látky nejsou totožné.

Použití Helmigalu bych neriskovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:13 Žena glumča [424] - Labyrintky – helmigal=flubenol?
Sháněla jsem flubenol,ale veterinář mi nabídl Helmigal,prý je to stejného složení,ale pod jiným názvem.Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Složení je :fengendazolum 2,5g ,calcii hydrogenophosphas dihydricus ad 100g
Je to to samé složení jako flubenol?díky moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:24 host Re: Fidorka
Bez obav. Na špičku nože "rozpustit" v náprstku vody a nalít do nádrže. Potěr bez problému Flubenol snáší, nezmar během dvou až tří dnů zmizí, ale s ploštěnkou je to na delší dobu. Ta je odolnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2012 12:13 Žena Fidorka [312] – Flubenol a potěr
Asi mě nemine "léčba" akvárka flubenolem, přemnožili se mi nezmaři a objevují se i ploštěnky, obojí je v krevetkárku fakt nepříjemný... Jenže tam mám zrovna cca 14 dní starý potěr gavúnků diamantových, takže fakt prckové... může jim to ublížit? Do společenskýho je přendat nemůžu, do nějakýho provizorního se bojím, protože by to bylo bez všeho, max se vzduchováním, ale té léčby se taky trochu bojím.... I když pohybují se zásadně těsně pod hladinou, tak třeba je to nepostihne... Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 16:10 Muž Vomáčka [0]
zdar lidi potreboval bych koupit male mnozstvi(50-100g) flubenolu. Kdyby mel nekdo navic a byl by ochotny prodat byl bych moc rad diky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2011 09:10 Muž davidus [41] - Cichlidy – Dávkování
Na nějakém vláknu jsem četl če flubenolem se nedá předávkovat, nějak s tím ale vnitřně nesouhlasím.Potřeboval bych přeléčit ancíky proti vnitřním parazitům, entizol ve společenském akva na ně nezabral. Zajímalo by mě jaká dávka by byla vhodná v 100l karanténním akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2011 06:35 ludo Re: sportsmen
Dávkování do krmiva z těchto stránek zpochybnil miro03, takže bych byl velmi opatrný.Myslím si, že nám miro03 v krátké době zdělí bližší informace o dávkování do krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 14:19 Muž sportsmen [62] Re: davidus
Buď u veterináře a nebo s někým tady z rybicek. Já jsem si ho kupoval také po domluvě s lidmi tady z netu. Nevím na kolik jsou tyhle stránky důvěryhodné, ale dávkování flubenolu tam uvedeno je. pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 14:11 Muž davidus [41] - CichlidyRe: sportsmen
právě zatím jsem viděl dávkování v stovkách mg. Ale možná že některý z veterinářů dokáže odsypat několik gramů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 14:08 Muž sportsmen [62] Re: davidus
Menší balení se nedělá. Nejmenší teď koupíte 600g(google). Když jsem ho kupoval asi před rokem a půl stálo 900Kč. Cena 10Kč je nereálná. Nejlepší je když se domluví více lidí a dávku si rozdělí. Vzhledem k tomu, že se dávkuje na špičku nože vydrží vám toto množství dlouho. Navíc myslím, že jeho doba použitelnosti se udává pouze 5 let. A jaká je po této době účinnost léčiva to nevím. Ohledně Flubenolu asi nejlépe poradí Miro03 a nebo nějaký veterinář akvarista.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 10:42 Muž davidus [41] - CichlidyRe: ludo
Chov terčovců 22.9.09 14:50 píše tam Výclav že má patlík flubenolu za 10 Kč tak nevím. 800Kč se mi zdá vcelku dost.Vzkledem k tomu že je to na odčervení prasat nějak mi to nesedí.
Na drubou stranu by to za 1/2 kila cenově odpovídalo.Je tu ale někdo kdo koupil nějaké menší dekové balení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 09:52 ludo Re: davidus
Mě stálo 0,5kg flubenolu asi 800kč, jestli se dělá menší balení nevím.Myslím si, že pokud
mají ryby vnitřní parazity tak budou i ve filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 09:15 Muž davidus [41] - Cichlidy
Nevíte kolik přibližně stojí flubenol?

Mohu se zeptat jak by se měl správně a v jakém množství přidávat flubenol do potravy?Jedná se mi o prevenci a četnost kolikrát mám za sebou a nebo v jakých intervalech krmit.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 11:53 Muž Chem [837] Re: ludo
Ono totiz zalezi do jakeho akvaria se fubenol pridava. Pokud ma clovek akvarium a mnozi v nem krevetky ci plze, tak musi aplikovat hodne malo ucinne latky. Pokud tam ma treba čolky, nebo tolerantnejsi ryby, tak muze aplikovat nekolikanasobne vice a chovanci to preziji. Hodne take zavisi na substratu a mnozstvi detritu v nadrzi. Myslim, ze hodne zabehla akadama, nebo fujizuna by dokazala po aplikaci flubenolu vstrebat hodne ucinne latky aniz by to melo nejaky vliv na obyvatele akvaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 09:39 ludo Re: miro03
Četl jsem(bohužel nemůžu majít kde) o aplikaci 1-1,2g flubenolu na 100l vody, oproti 200mg/100l vody se mi to zdá nepřiměřené.Zajímalo by mě co si o tom myslíš.Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 00:21 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: achyles73
achyles73 napsal: A pokud jde o ryby třeba v Asii jak se chovají, v jakých podmínkách nadopované vším možným a vyrostou do normální velikosti, tak podle mě nijak netrpí, akorát v normálních podmínkách nic nevydrží a o to mi celou dobu šlo.
Můj pocit je totiž takový, že k tomu směřujem. Nic víc, nic míň !

To je konečně téma pro diskuzi...Bylo by zajímavé opravdu vědět,jak to v té Asii vlastně chodí,zda jsou ryby opravdu,,nadopované",nebo je tomu jinak.
Ryby se léčí všude,chovatelé se snaží předcházet nemocím také všude,jen se mi nezdá,že zrovna v Asii,by ryby plavaly v antibiotikách.Co jsem viděl fotky a videa,na rozdíl od evropských a amerických chovatelů,nemají problémy třeba s teplotou,a dost možná ani s vodou.Ryby jsou chovány ve venkovních bazénech.
Myslím si,a zdůrazňuji,že je to jen můj názor,nebude životnost asijských terčovců spíše v tom,že nejsou zvyklí na naše nemoci,a naopak naši terčovci na ty asijské?Pokud to obrátím,ryby třeba z Malajsie dokáží vyhubit celou rybárnu(Miro by mohl vyprávět) a pozor!dá se to i vzduchem,takže nejspíš viry.I Pavel Picka o tom mluvil na přednášce v Plzni.
Pokud tuto situaci přirovnám k lidem,představte si,že pojedete právě třeba do amazonie,máte pro nás obyčejnou rýmu,setkáte se v džungli s původním kmenem,bereme-li to do důsledku,vaše rýma může vyhubit celý kmen,protože tuto nemoc neznají,a neumí se proti ní bránit.
Třeba se někdo připojí,kdo má osobní,či sprostředkované informace,něco se prosákne,třeba to,že Kitti Phanaitthi z Thajska,otec několika variet,v podstatě skončil,ale dnes je v kurzu Goh Eng Koh z Malajsie,který je otcem variety Ring Leopard.
Ono je to těžké,co je normální pro asijské terčovce,nemusí být pro naše...a naopak... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 15:50 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Romy
Vy si vážně myslíte že když má někdo pořád zapnutou uv lampu, že to rybám vadí ?
Já myslím, že ne. Zkuste ji ale potom vypnout.....
Jinak ta moje reakce byla spíš na Metala, protože mi to připadá, že má v lecčem kousek pravdy.
A pokud jde o ryby třeba v Asii jak se chovají, v jakých podmínkách nadopované vším možným a vyrostou do normální velikosti, tak podle mě nijak netrpí, akorát v normálních podmínkách nic nevydrží a o to mi celou dobu šlo.
Můj pocit je totiž takový, že k tomu směřujem. Nic víc, nic míň !
Jinak přeju všem jen zdravé rybičky i vám. Tímto považuji moji debatu k tomuto tématu za uzavřenou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 14:15 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: achyles73
S tím pasením husí,jestli je to na to tykání,pak se hluboce omlouvám,budu vykat.Na tomto webu je to zvyk,mě nevadí,když mi náctiletí tykají,netušil jsem,že jste na to choulostivý... :-P
Samozřejmě,vyslovil jste názor,a já na něj reagoval,to je smysl diskuse,ale mě ten váš připadá,jako celkem slušné nařčení,ostatně,přečtěte si to po sobě sám.I když je předneseno,,Mě to potom přijde...".
A nakonec,tohle mne docela dostalo,,Jinak taky bych mohl chovat rybičky ve sterilní vodě nadopované lečivy a myslíte ,že se u mě budou mít špatně " Tak tomu ani snad sám nevěříte...
Jinak tato diskuse už patří spíše do roviny osobních vzkazů,tak ať vám plavou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2011 06:30 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: Romy
Nemam chuť se hádat ,ale za 1, s nikým jsem husy nepas 2,akvaristice.. byste se divil, ale věnuji se celý život a za 3, sleduji to tady dostatečně dlouho a znam celkem dobře příspěvky aktivních lidí tady a tedy i vaších a mužu vam říct že přispěvky všech lidí tady mi docela dost pomohly a ja si jich vážím. Ale proboha snad můžu mít svůj názor, nikoho jsem neurazil ani slůvkem, akorát mi někdy příjde že ti nejzkušenější tady, mezi které patři i miro003, mají nějaká tajemství ktera prostě nechtějí sdělit všem. No a pokud to tak je, tak na to mají svaté právo, vždyť je to jejich know-how, no a nas ostatní to muže jen mrzet.
Jinak taky bych mohl chovat rybičky ve sterilní vodě nadopované lečivy a myslíte ,že se u mě budou mít špatně ? No nebudou, ale pak je nemužu nikomu dát, to je snad jasný !!!
A tím nechci říct že to tak děla miro 003.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 23:48 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: achyles73
achyles73 napsal: Tomu co píšete rozumím, ale pokud ryby v rámci chovu schoulostivíte kdejakými recepty, pak těžko můžete snest, že jiní když si je od vás koupí, tak jim chcipou ! Mě to potom přijde tak, že vlastně vám jde o to prodat a čekat jak to každému umře a potom tady psat, že se o terče neumíme starat. Takový přístup mě trochu mrzí
:-(

Tak tomuto vůbec nerozumím,nevím,jak dlouho se věnuješ akvaristice,ale zkus mi vysvětlit,jak vypadá choulostivá ryba...Možná snad,když jim nepovíš pohádku na dobrou noc,neusnou,naštvou se a padnou...to pak asi ano... :-D
Dát rybám to nejlepší,co mohou mít,je přece samozřejmá věc,odmění s ti barvami,množením,vitalitou,prostě ryby pak vypadají tak,jak mají.To přece není nic špatného.
Recepty na různé směsi jsou dneska běžná věc,jsou různě složené,včetně léčiv.Před čtyřmi roky jsem napsal článek na Akvarista.cz o krmení ryb,jak jim dodat vitamíny,minerály... www.akvarista.cz/…
Myslíš,že jsem také ryby schoulostivěl?
Beru to tak,že nevíš o čem píšeš,protože kdybys Mira znal osobně,četl jeho příspěvky tak dva,tři roky dozadu,nikdy bys tohle nenapsal.
Nehájím ho,on to nepotřebuje a dost možná mi i vynadá,že se do toho míchám,ale to,cos napsal,bylo dost tvrdé,a hlavně nepodložené.
Mimochodem,je spousta lidí,kteří mají jeho terčovce dodnes,a je to už pár let,čím to asi bude???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 21:33 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: achyles73
Odchovmi sa neživím.Bola doba kedy tomu tak bolo.Inak čím ich schúlostiviem?Kvalitným krmením?Ludia čo si u mna ryby zakúpili s malých jedincov majú dnes pekné dospelé ryby.Medzi nimi boli i začínajúci akvaristi a taktiež to zvládli.napr.

rybicky.net/nadrze/8658&kateg=6&typ=0

Majitel týchto rýb si ich kúpil v 4-5cm,musel sa za neho zaručit Romy lebo prvé terčovce napriek mojim radám krmil nitenkami takže onemocneli a ja som mu už odmietol predat dalšie,presvedčil som sa že všetky ryby dodnes žijú a napriek prvotným nezdarom,Ondra vypestoval z krpcov pekné terčovce.Za čo mu patrí moja poklona,ktorú som mu aj osobne povedal.Druhý prípad nemenovaný(hodne mediálne známi)p.exekutr,bral moje ryby ako prestíž,prišiel nakúpil dospelé terčovce cca 1500-2000kč kus a ked som zistil pri osobnej návšteve že terčovce majú vodu starú,zapáchajúcu,nemenenú cca 3mesiace(potvrdila mi to jeho manželka,ked p.exekutor išiel do komori pre test aby som mohol zmerat hodnoty)takže dalšie ryby som mu odmietol predat aj ked sa mu to nepáčilo,buhužial svoje ryby si vážim viac ako peniaze,človek obetuje dovolené,v noci behá po rybárne s baterkou atd...a niekto vašu snahu zabije,tak nech sa nečuduje že nepredám,ked viem že budú v špatných rukách.K nemocným rybám som jazdieval,mal u tel.operátora tarif,ktorý mi dovolil volat neobmedzene do všetkých sietí,čo znamenalo že ked mal niekto problém zavolal ja som kázal tel.položit a volal spet aby sme problém vyriešili rýchlejšie,prípadne ma ludia prezvánali.No a vdakou mi bolo že som od niektorých anonymov našiel napísané že som arogantný a nafúkaný.No beriem to tak že vždy búdú ludia ktorý sú spokojný a aj tý ktorý nie.Hold taký je život a iný nebude..No boli aj taký ktorý to nezvládli aj napriek mojim radám.Moje ryby tu na stránkach má dost ludí takže pokial to chcete brat s vašeho pohladu,tak si to špatne vysvetlujete.Keby to bolo tak,tak nikomu nič neporadím,nebavím sa tu s nikým a ani u mna pri osbnej návšteve pri kávičke nepoviem nič a to nemusia ludia u mna kúpit ani šupinu aj tak im to kafe urobím aj vyzvedačom,ktorých som medzi nimi odhalil.Keby ste ma poznal osbne a bližšie,vedel bi ste o mne to že klasická akvaristika ma už nebaví ale to čo je tažko zvládnutelné,neprebádané to je to pravé orechové pre mna.Pokial však budú všetci len pri klasickej akvaristike tak nikdy nič nebude napredovat,to mi verte.Tý čo chcú len peniaze s predaja terčovcov nebudú robit všeky tie veci ktoré robím ja.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:29 Muž achyles73 [12] - ŽivorodkyRe: miro03
Tomu co píšete rozumím, ale pokud ryby v rámci chovu schoulostivíte kdejakými recepty, pak těžko můžete snest, že jiní když si je od vás koupí, tak jim chcipou ! Mě to potom přijde tak, že vlastně vám jde o to prodat a čekat jak to každému umře a potom tady psat, že se o terče neumíme starat. Takový přístup mě trochu mrzí
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 17:12 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: metal
Pozeral som na ten odkaz a stránky.Ten pán všade uvádza zdroj informácií čo znamená že to napísal len po svojom a dohledal po intenete adt....U flubenolu tak nie je.Dávkovanie do vody je správne dá sa zohnat aj v jednom nemenovanom akvaristickom časopise kde je pod článkom podpísaný vietohodné meno)do zmesi pre orálne použitie bohužial dávka nie je adekvátna.Som presvedčený že to volil len od buka polovica z toho čo sa pridáva do vody.Tomu človeku budem písat mail,nech mi napíše ako Flubenol posobí v čreve rýb,atd...Pokial sa zaoberal osobne a robil pytvu tak to bude vediet.Dovolím si tvrdit však že na 99percent nie.Informácie o dávkovaní do zmesí nie sú nikde.Ja som na tom pracoval 18mesiacov a dávkovanie prezradím až v knihe.Chovatelia terčovcov nie sú tajnostkári len musíte vidiet tú drinu čo nechajú pri ich práci a peniaze ktoré taktiež do toho vložia.Sklúste si napísat nejakému výrobcovi či vám prezradí technologický postup ako vyrobit ich liečivo a uvidíte čo vám napíšu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 14:25 Muž metal [96] - CichlidyRe: ludo
mam prd vyskasane obcas na konci noza dam tercom flubenol na odcervenie neviem ci je to spravne.nech sa ozvu profesionali. je mi podozrive okolo tejto temi ze nik s profesionalov nechce nic povedat.myslim si ze na tuto temu si nik z odborniku tercu blizsie nedovoli nic povedat.je to nejake tajemstvi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 13:48 ludo Re: metal
Mám dávkování ze stejného zdroje jako Ty, ale zatím jsem to nezkoušel.Máš to odzkoušeno, konkrétně na kterých rybách?Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 08:40 Muž metal [96] - CichlidyRe: miro03
vycital som to na nete stranka pmdd.mrp/… .je to jedina stranka kde som nasiel davkovanie.ak stym nesuhlasis napis nam tvoje davkovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 08:08 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: metal
Možeš prezradit ako si prišiel na to,že dávka flubenolu je 100mg na 100g zmesi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2011 07:51 Muž metal [96] - CichlidyRe: Athos
flubenol 5.percentny je biely prasok ,sa pouziva na v nutorne parazity.davkovanie 200mg.na 100litrou vody.po 6 dnoch vymena 30 percent vody.pokial ryby prijimaju este potravu tak sa davkuje 100mg.flubenolu do 100g krmiva.krmi sa 5x kazdy druhy den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2011 22:36 Muž Athos [24] - Amerika
tak potřebuji info prozradí mi někdo co ten flubenol je? lze to použít na vnitřní parazity? v jaké je to formě /kapalina či pev.látka/ a jaké dávkování?díky moc třeba jen odkaz nemohu to nejit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 19:33 Muž Pavol [0] - Raci, krabi, krevetkyRe: navik
no tak dnes je 5. den a vcera som videl plostenku v dne...... uz vobec neviem co mam robit.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 4840x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13190