Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

No Planaria

 

NápovědaFórum » Nemoci » Léčení a léčiva 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
No Planaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 17:52 Muž justinik [9] Re: Rovano
Ok, dik za info tak 5-tu davku zajtra uz nedam a budem sledovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 17:29 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: justinik
Je třeba dodržet uvedené dávkování...mně zmizely všechny také až po druhém cyklu. Samozřejmě, člověk je z toho nervózní, ale funguje to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 14:13 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: justinik
Dávkoval jsem nadvakrát. I poté jsem pozoroval ploštěnky jak si vesele lezou po skle, ale něco jim to asi udělalo, protože po čase zmizly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2022 13:51 Muž justinik [9] – Plostenka skusenosti
Pred vyse rokom som vymenil nadbytocne rastlinky za krevetky a s krevetkami som dostal aj plostenky rozzureny
Skusal som plostenky vyberat a dufal som, ze ich zlikvidujem..Dosla trpezlivost a dal som No planaria..
Dnes po 3 dnoch som objavil este zopar plosteniek,odkalil som 1/2 objemu a este som dal aj 4-tu 1/3 davku. hmm
Ak uvidim zajtra daku plostenku tak dam aj 5-tu davku rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2021 20:07 Žena Lusita [2] Re: Lusita
Udelala jsem beznou udrzbu akvaria a nasadila No planaria v plne davce znovu... plzi prezili, ale plostenky uz ne palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2021 22:37 Žena Lusita [2]
Zdravím, použila jsem No planaria kvůli plostenkam, dle navodu-2 přiložené odmerky na 100 l první den a pak následující 2 dny jen jednu odměrku a plostenky si to válí po skle v noci vesele dál... kde je problém? I šneci přežili. Aktivní uhlí ve filtru nemám. Nějaký nápad? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.10.2020 12:33 Muž Passenger77 [523] - RostlinyDnešní úlovek Plostěnek
Fotka k příspěvku Dnešní úlovek Plostěnek na kuřecí maso, týden jsem nekrmil...minule jich bylo několikrát více, tak uvidíme. Nevěřím ale, že se mi podaří je zničit pouze pastí :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2020 19:24 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ctibum
Hmm, tak možná záleží, jaká ta past je, kde má otvory a kam směřují...mně se nestává, že vylezou...posledně ráno to bylo narvané k prasknutí :-D
Jako návnadu dávám syrové kuřecí, někdy i vepřové maso.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2020 23:50 R Muž ctibum [6876] Re: Passenger77
To jsem zkoušel a ráno byla past bez návnady a bez ploštěnek... Takže jen krmítko smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2020 22:47 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ctibum
Já mám nejlepší výsledky, když past nechám přes celou noc. Nesmí se to ale ráno zapomenout vyndat, pak ta návnada strašně zasmrádne ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.09.2020 20:40 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
Tak paráda. Ony tam někde asi budou, ale když jsem je začal chytat, tak ráno po rozsvícení jich byly po dně a skle desítky. Teď vidím jednu dvě za pár dnů... A hlavně, kdyby se to zase náhodou vymklo, dáš past, za odpoledne máš vystaráno a nemusíš řešit co čím otráviš... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2020 20:09 Žena Icestar [595] Re:
Děkuji za dobré rady s pastičkou. Zafungovala luxusně, použitá jeden večer, 2x po dvou hodinách a dnes je to druhý den, co žádnou ploštěnku nevidět. Je mi jasný, že se zase vyloupnou - ale tohle je prima šetrná metoda, jak udržet akva nezačervené pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 17:06 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: ctibum
Asi to tak udělám, jak píšeš. Grindal výrazně omezím (možná i zruším, ikdyž pro rybky a krevety škoda), týden nechám vyhladovět a pak nastražím past každý den, dokud to trošku nezredukuji. Poslední pastička byla totálně narvaná a to jsem AQ nechal jen den bez krmení. Co se týká neživého, tak tam to láduji po miniaturních dávkách, to už se moc omezovat snad ani nedá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 13:58 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: lacewings
nevěřte tomu, samozřejmě to není pravidlem, ;-) Tak to je smutné, jestli firma, co se přípravou krmení živí (ne nějaký nadšený amatér, kde se to dá pochopit) neudrží svůj chov bez parazitů... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.09.2020 13:18 R Muž ctibum [6876] Re: Passenger77
Mám dvoulitrovku pro šneky, do které šla z jiného akvárka (kde ale ploštěnky nepozoruji, což nemusí nutně znamenat, že tam nejsou) jen malá bucka a kousek najasky. Štěrk i kořen byly nepoužitý. A stejně se tam ploštěnka objevila. Takže výměna dna a desinfekce všeho ok, ale podle mě, pokud budou mít podmínky, třeba překrmování, můžou se klidně vrátit a zase přemnožit.
Já to sice řešil jen jednou, ale postup jsem si naordinoval z načtených informací různě na webu a zabralo to, tak bych nejdřív zkusil na týden přestat krmit, ať to trochu vyhladoví, za dva dny bych několikrát pastí pochytal co nejvíc a sledoval, co se stane. Pokud to zabere, opakoval bych. Každopádně asi bude potřeba pořešit to krmení, jinak se z toho podle mě nevyhrabeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2020 12:41 R Muž afc1886 [14655] Re: Passenger77
Tak zkus krmit častěji a po menších dávkách a ještě zkus při krmení vypnout filtr, jestli se ti krmení rychle roznese po akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2020 12:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Passenger77
Passenger77 napsal: profi balení, tak snad to je parazitů čisté
- nevěřte tomu, samozřejmě to není pravidlem, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 12:26 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: afc1886 + lacewings
Souhlasím, ale je těžké odhalit ten hlavní důvod. Myslím si, že krmení Grindalem, který se z hladiny odplavuje po celém AQ a je pak zalezlé v substrátu, to minimálně zhoršuje. No a Plostěnka nemá přirozené nepřátele v mém AQ.
Kdybych měl třeba Čtverzubce trpasličího, bude možná rychle po problému, ale taky po krevetách a Okružácích :) Dříve jsem krmil i mraženým Cyclopem, no a i ta jedna "tabletka" byla na moje AQ moc, tak že stejný problém s nárazovým překrmením. A nevím, jestli jsem si to k sobě nezatáhl zrovna tímto způsobem (ikdyž je to profi balení, tak snad to je parazitů čisté).
Je to obecně dost problém, správně dávkovat krmivo pro malé AQ. Plostěnky ale žerou i neživé krmivo, jak tak koukám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2020 11:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: afc1886
- samozřejmě, že to vede k zamyšlení
- ploštenka pokud má příznivé prostředí pro svůj vývoj, tak to je horší než guppy, množí se expanzivně, pokud tam není již v počátku nějaká eliminace(přírodní složka/chovatel)
- nejhorší jsou právě malé nádrže s již rozvinutou populací ploštenek
- čím méně ploštenek uhyne, tím snížíme ovlivnění toxicity na prostředí akvária a jeho živočichů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2020 11:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Passenger77
Jestli máš tak moc ploštěnek, tak by se to chtělo zamyslet, proč se tak děje. Jestli totiž nezjistíš důvod tak velkého výskytu, klidně můžeš mít ploštěnky i v tom nově založeném akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2020 11:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Passenger77
- předělal bych to, pokud je tomu tak
- pozor kytky musí být v karanteně nejméně 18 - 23 dní a stejně bych tam dal Panacur/Planaria
- šneci se dají sehnat, ti stávající můžou posloužit jako krmivo
- kombinace pasti a mladých ryb rajovců je taky dobrá volba, bohužel ne všichni mají možnost umístit osádku do náhradního akvaria(případně rajovce přiřadit k stávající osádce) , vždy je potřeba vše přelečit Panacurem nebo Planaria , nejlépe v akva bez dna, že kterého se vždy dobře odstraní uhynulé ploštenky, před fází rozkladu, že kterých vzniká toxicita(u každého druhu je tomu jinak)
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 10:07 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: lacewings + ctibum
To tedy znamená, že bych musel dlouhodobě měnit vodu s odkalováním, kam se dostanu a třeba čekat ½roku, než by šlo vrátit šneky zpět?
To už je lepší asi rovnou výměna dna a založení znova. Rostliny do hypermanganu, šneky do karantény...
Což byla tedy var.č.2, protože současný layout mám již 4x roky a už by to nové dno i vizáž chtělo.
Co se týká krmení, tak se to rozjelo hodně po té, co jsem začal krmit Grindal. Ale Plostěnky jsou všude, klidně plavou na hladině a krmí se na plovoucím krmení pod světlem rozzureny
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2020 06:34 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
Docela mě bavilo pozorovat, jek vylézají odevšad :) Já to vydržel celý víkend, i když druhý den jich bylo vždycky jen pár.
Taky jsem během odchytu a celý další týden nekrmil a potom krmení omezil. Další víkend už do pasti vlezly tak dvě tři za celý den.
Ploštěnku od té doby občas zahlídnu, ale to už neřeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2020 00:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Passenger77
- filtrací, toxicitu neodstraníte, zůstává poměrná část ve dně
- vše je o počtu ploštenek a obsahu "l" vody
- po zásahu planaria v 30 l byla nutná komplet výměna dna, výměny vody nepomáhají, odkaleni pouze částečně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 23:53 Muž Passenger77 [523] - Rostliny – Likvidace Plostěnek
Ahoj, snažil jsem se o likvidaci Plostěnek pomocí pasti, ale nestíhám je likvidovat a začínám se mi to blížit kalamitě. Jelikož na Veterinu nechodím, tak je pro mě dostupné jedině objednat si No Planaria, pokud se rozhodnu pro chemickou cestu. Musel bych vyndat šneky (hlavně mi jde o Clithony, Okružáci se namnoží kdekoli), to vím. Zajímá mě, jak dlouho se dá očekávat po skončení opakované kůry NP, že se budou jedovaté složky uvolňovat do vody a bude to pro živočichy nebezpečné? Urychlilo by návrat do normálu výměna filtračního média nebo by došlo ke zpomalení odbourávání jedovatých látek?
Díky za rady pro moje další rozhodování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2020 22:46 Žena Icestar [595] Re: ctibum
Provedeno. Je to teda silně nechutný, ale nevěřila bych, co se za dvě hodiny nachytá. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 21:12 R Muž ctibum [6876] Re: Icestar
Tak to sleduj. Já ji tak po dvou třech hodinách, když už v ní bylo víc, vyndal, vyčistil a dal znovu. Když jsem jí nechal do rána, tak všechny zase vylezly ven, když sežraly návnadu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2020 20:49 Žena Icestar [595] Re: lacewings
Šneky? :o těch tam mám požehnaně, však je to taky primárně šnekárko... to bude mravenčí práce.
Každopádně pastička nalíčena a už se to v ní množí potlesk tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.09.2020 13:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Icestar
- a vyndej všechny šneky vedle do sklenice, z těch taky určitě něco vyleze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 13:14 Žena Icestar [595] Re: ctibum
Oběma třem :) dík, pastička objednaná, dokonce pro ni večer mohu sjet. pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2020 12:30 R Muž ctibum [6876] Re: jab63
S pastí to zase tak pomalé na výrazné zredukování populace ploštěnek není. Je sice potřeba se tomu trochu věnovat, nenechávat past moc dlouho, např. přes noc, na druhou stranu vzhledem ke zbytku akvária nic neriskuješ... Mám vyzkoušeno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2020 10:14 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: afc1886
Ploštěnky jsem zlikvidoval No Planirii rychle. Myslím ale, že je sázkou do loterie jak to ovlivní ostatní živočichy. Úplná tragedie při zachování dávkování to nebude. S pastí to bude na dlouho. Záleží jak na to spěcháš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2020 07:39 R Muž afc1886 [14655] Re: Icestar
Já bych napřed vytvořil past na ploštěnky a na No planarii bych se vybodnul. Mám s ní špatnou zkušenost. Návod jak vytvořit past najdeš na youtube. m.youtube.com/…
Edit: Ještě jsem ti našel jeden užitečný odkaz. www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2020 22:50 Žena Icestar [595]
Prosím o radu. Ve šnečí desítce se mi objevily ploštěnky a zdá se mi, že jejich počty narůstají. Stejně jako počty endlerek i krevetek. Mám už druhou či třetí generaci, vidím samice se sedly i nosící vajíčka. Otázka je - likvidovat ploštěnky, nebo nechat? Nepřijde mi, že by krevetám vadily. Přijde mi, že ubylo šneků - nevidím vajíčka, přijde mi to zvláštní, žrádla mají dost...
Trochu se bojím aplikovat chemii. Filtr nemám, akva je bez techniky. Co dělat, poradíte prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 11:02 R Muž afc1886 [14655] Re: longr
longr napsal: ti mrtví pidišnečci, kteří budou všude po akvárku a nejdou jen tak odstranit. Každopádně to dost rozhodí rovnováhu.
Přesně tady je největší problém při použití No Planarie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2020 10:57 Muž longr [0] – Vliv na osazenstvo
No Panaria může být pěkné zlo. Měli jsme v substrátu pijavky, tak jsem zkusil No Planaria. Šneky to vzalo dost, jak něco z malých, tak i Neritiny a heleny. Neritiny i heleny po přendání do jiného akva sice žijí, ale nelezou, jen tak povykouknou z ulity a když se do nich šťouchne, schovají se. Pancéřníčci skvrnití to taky těžce nesou. Po aplikaci začali dva vysedávat u hladiny. Jeden po pár dnech i po výměně většiny vody uhynul. Pandíci taky nejsou nadšení, ale nevadí jim to. Navíc se rybám (jedna neonka a někteří pancíci) začal objevovat rozpad ploutví, který se snad pomocí Esha 2000 + Esha Exit podařilo chytit. Buď to způsobila přímo No Planaria, která je oslabila, nebo možná ti mrtví pidišnečci, kteří budou všude po akvárku a nejdou jen tak odstranit. Každopádně to dost rozhodí rovnováhu.
Takže já už No Planaria raději nechci a pokud se něco objeví, radši použiju jen pastičky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.12.2018 23:25 - Re: Martincz
Člnka je znakom dobrej kvality vody,som rád ak ju v niektorom z mojich akvárií vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2018 21:23 Muž larix [1420] Re: Martincz
Ja by som ich naopak vo svojich nádržiach rád privítal. Sú neškodné a spestrujú život v akvárku. Estetika je samozrejme druhá (subjektívna) vec. Kedysi sa im u mňa darilo, no prišiel som o ne práve vďaka zavlečeným Planariám. Vtedy som sa odhodlal použiť No Planaria a nedopadlo to práve dobre. O život prišlo okrem Ferrissií niekoľko Borarasiek a viac ako polovica kreviet. A aby som odpovedal na tvoju otázku - No Planaria Ferrissie zničí a ešte niekoľko mesiacov sa v akvárku nebude dariť žiadnym slimákom. Je to skrátka iba čiastočne selektívna jedovatá substancia a tak by som s ňou aj zaobchádzal.

Poznámka: Platný názov druhu je Ferrissia fragilis (Tryon, 1863), v atlase by to mohol nejaký ochotný redaktor upraviť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.12.2018 20:30 Žena drvi [2894] Re: tramtra
Já bych ji tam nelila kvůli ničemu, za žádnejch okolností, je to pěkný svinstvo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 20:16 Muž Martincz [9] Re: tramtra
Ok díky za info, ale mě to štve jak to je na rostlinkách a i na skle. Pěknému vzhledu to na aq nepřidá, snažím se to likvidovat i ručně ale je to jak se zdá nekonečnej boj no rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.12.2018 19:27 Žena tramtra [3202] Re: Martincz
Kvůli Člunkám bych NoPlanarii do akvária určitě nelila. Nech je žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 16:24 Muž Martincz [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Dokáže přípravek NO PLANARIA vyhubit Člunici Jezerní nebo Člunku Pravohrotou, nevim co to mám v aq. cca 1mm malé potvory.Nemáte někdo zkušenost? :-( :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2018 21:49 Muž klm007 [114] Re: klm007
Doplním další informace: Uběhlo 7 měsíců a plži teprve přežívají. Myslím, že je to podstatná iformace, pro ty, kteří budou tento přípravek používat a v akváriu nemají filtr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.03.2018 19:43 Muž klm007 [114] – Odbourání No Planaria
Po aplikaci No Planaria a totálnímu zničení všech ploštěnek a plžů, jsem se vrátil k běžnému režimu. V miniakváriu 25 litrů, měním každý týden 5 litrů vody. Po třech měsících, ale žádný šnek není schopen přežít. Po dvou dnech umírá. Jak dlouho to bude ještě trvat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2017 08:23 Žena Jitka66 [8] Re: cezarmilan
Jasně. Vodu budu také měnit. Myslela jsem to uhlí kvůli šnekům, nechci je nechat v malém provizoriu příliš dlouho. Stejně se má léčba opakovat, nevím zda po 2 nebo 3 týdnech.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2017 20:28 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jitka66
Keďže je to prírodný produkt, nedával by som aktívne uhlie. Stačí výmena vody, pretože môžu ešte ostať vajíčka planárií a ten zbytok nech slúži ešte chvíľu ako prevencia. Ja som to takto aplikoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 06:06 Žena Jitka66 [8]
Zdravím. Mám také akva 70 l. Tak-že dávkovat ca. na 50 l vody? Měnil jste po přidávání no planaria 4. den vodu? Asi pak mohu dát do filtru pro rychlejší odbourání aktivní uhlí.....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2017 15:27 Muž TRULY [164] Re: sivon
TAK ho dáte do kuchyne. Myslím že proces 72 hodin liečenia a napr. + 48 hodin navyše nieje tak zdlhavý aby akvarko neprežilo bez stálej celodennej nutnej prítomnosti človeka trebars aj v komore :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2017 22:39 Žena sivon [1694] - PlžiRe: NHKG
V zatepleném paneláku si mohu troufnout mít na parapetu akorát velkou zavařovačku:-( .
Na akvárko jsou úzké a nestabilní (víc místa je z venku, ale to by asi přežily jen ty ploštěnky :-) ).
Asi to nebudu pokoušet a dojdu sehnat čerpací hlavu. Ona se třeba bude hodit i v budoucnu. Doufám, že bude fakt tichá, abych nemusela stěhovat mini do kuchyně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 23:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: sivon
Já mám na okenním parapetu 58l akvárium. To nemáš nikde v bytě ani na okně místo?
Ale podle mě malinké čerpadýlko/čerpací hlava bude stačit na čeření hladiny a dodávku kyslíku a neuslyší ho kromě netopýrů vůbec nikdo. Takže akvárium by mohlo zůstat v ložnici. Otázkou je, jestli máš kde takové čerpadlo sehnat/pučit.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 5434x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18252-no-planaria-vse-kolem