Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2008 23:48 ronan707 – Co je to bublifuk
Chtl bych se optat co je vlastne ten bublifuk, myslim ze je to ten moliten napichnuty na vzduchovaci trubici, nebo ne? rád bych věděl, ve svém akva mám filtr Atman F300 a atmany jsou pry spatne, ale ja ho dostal k vanocum(i s akva) takze jsem nemohl vybirat

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2008 08:10 Muž deathfoe [58] Re: prisavnik
He he, no nad hladinu jsem ho dal jen asi tak 2 milimetry a pod výtok jsem dal 15 ml odměrku, měřil jsem stopkami asi 5-6x za sebou, než se naplnila a vychazely mi casy, ktere se lišili tak kolem 1/4 sekundy, to jsem zprůměroval a udělal výpočet: čas naplnění jsem převedl ze sekund na minuty, pak jsem zjistil kolikrát se tento čas vejde do 60 minut (hodiny) = kolikrát se přečerpá těch 15 ml a to jsem vynásobil těmi 15 ml a vydělil jsem to 1000 a získal jsem orientačně výkon v litrech za hodinu :). Myslím, že tím, že byl výtok nad hladinou jen 2 milimetry, tak že jsem výkon zásadně neovlivnil, ono to netahá až je to nad hladinou pár centimetrů. Jinak akvárium mám založeno od čtvrtku a výtok mám umístěn tak 3 milimetry pod hladinou, víc ani moc nemůžu, protože jsem omezen dnem a zatím to vypadá v pohodě, jsem s tím spokojen, hlavně že mám motorek umístěný ve skříni a nejde nic slyšet, protože ten zvuk motorku mi dost vadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2008 06:53 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: deathfoe
ako si ten prietok meral? to si ho vytiahol nad hladinu a dal si tam odmerku? potom mas chybne meranie cim vysie ho das nad hladinu tym musi vytlacit vecsi stlpec vody a tym znatelne slabsi,tak ked je pod hladinou tak by mal byt ovela silnejsi...ak si to tak vobec meral? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:55 Muž deathfoe [58] Re: ananka
Ahoj, jako čerstvý uživatel bublifuku ti poradit můžu :-D. Nejprve se podívej na tento odkaz, aby si měla představu jak to vypadá www.akva-exo.cz/… . No a prodává se v každé akvaristice a třeba v Hornbachu ho mají za 55,-. Co je důležité, tak k jeho pohonu potřebuješ vzduchovací motorek. Ve tvém případě postačí ten nejmenší, já třeba koupil Elite 798 (stál 137,-) a ten mi na 20 litrové akvárium postačuje. Ten bublifuk jen upevníš v akváriu a hadičku zapojíš do motorku a jedeš (akorát by ten bublifuk měl být celý ponořený a nebo by se měl dotýkat tou odtokovou rourou hladiny, ale sama si to můžeš dát jak se ti to bude zdát nejlepší), problém může být hlučnost motorku (jeho vibrace), takže ho každopádně něčím podlož a nebo ho dej do skříňky a vyvrtej si tam otvory kudy povedeš hadičku se vzduchem a případně napájení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 17:21 ananka
ahojky muzete mi pls poradit...co je to ten bublifuk?a da se to normalne koupit? :-O ...poradte pls ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 19:14 Muž deathfoe [58] Re: Nobody
Díky za dobrý tip, když jsem vyndal ten kamínek, tak hladina získala více na pohybu, takže to na mě působí, že už by to i snad mohlo mít lepší sací sílu, takže nákup nového motorku zatím odkládám. Uvidím jaké to pak bude v praxi po založení akvária, jestli ta filtrace bude dostatečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 12:25 Muž Jurasek [137] Re: Nobody
Nobody napsal: Na co potřebujete v tom filtru kamínky?Stačí pouze hadička.
Tak to bylo původně, zkusím to teda bez něj, co to udělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 11:23 mirielll Sid :)
A pak Ti, co mají vysoký a přerybněný akvárko a ryby se dusej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2008 11:13 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Nobody
Bublifuky(velké)dokáží i okolo 300l za hodinu-záleží na zdroji vzduchu.
O takovou filtraci tady ale nestojíme. :)
My, co vnímáme krásu akvaristiky přes kytky, máme jiné představy o tom, jak má fungovat filtrace bublifukem. ;-) :-)
(Proč asi píšu, že do bublifuku přivádím jen část vzduchu od vzduchovacího motorku?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 09:47 Štěpán Re: pavliina
Motorek z vodního sloupce bude hodně výkonný.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 06:47 Žena pavliina [50] Re: deathfoe
Taky si myslím, že výkonější motorek není třeba. Ve své 12 l nádrži, mám vzduchovací motorek dost slabý (odmontovaný z vodního sloupce :-D ) a ještě stažený na minimum. Z bublifuku mi voda jen odkapává a s tím, že by se hladina a ani voda nehýbala, problém nemám. Leckdy najdu na filtru přicuclé droblé lístky ;-) O tu cirkulaci se postarají ty bublinky, co jdou z bublifuku ;-) Pokud je teda vývod filtru těsně pod hladinou, jestli je hlouběji pod hladinou, pak by s pohybem vody mohl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 04:57 Muž deathfoe [58] Re: Sid
No taky by se voda mohla více hýbat kvůli topítku, aby se teplo rozložilo rovnoměrněji v nádrži. Asi fakt koupím výkonější motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 00:29 Nobody Re: Sid
Úkolem bublifuku není mechanická filtrace - na to je jeho výkon skutečně malý. (Ty vznášející se částečky se časem usadí.)
Jeho úkolem je pomoci vodu okysličit a následně ji "protáhnout" filtračním médiem, kde čekají bakterie na svoji dávku potravy = odpadní látky. A k tomu by jeho výkon stačit měl. :-)

Výkon je malý? Ano,v malém akváriu při použití slabého zdroje.
Bublifuky(velké)dokáží i okolo 300l za hodinu-záleží na zdroji vzduchu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2008 00:25 Nobody Re: Jurasek
Na co potřebujete v tom filtru kamínky?Stačí pouze hadička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2008 00:04 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: deathfoe
Nemyslím si, že by voda nutně musela bublifukem téct silným proudem. Momentálně provozuji dvě miniakviška s bublifuky a u obou mám zregulovaný průtok tak, aby voda proudila jen zlehounka. (Část vzduchu pouštím přes tzv. "téčko" a škrtítko mimo akva.) Možná má někdo jinou představu, jak moc má voda bublifukem proudit, já v akvišku průvan nepotřebuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 23:16 Muž deathfoe [58] Re: Sid
Myslíte si, že když mi to protáhne tím molitanem 13-15 litrů vody za hodinu ve 20 litrovém akváriu (40x20x25), že to bude stačit? Sice už by se mi utrácet nechtělo, ale mohl bych koupit motorek Elite 801, který by měl mít více než 2x větší výkon než ten typ 798, takže pak by snad sací síla taky stoupla ne? Měl jsem totiž takovou představu, že by z výtoku bublifuku měla voda téct proudem a ne jen trocha vody s bublinkama, no asi proto se tomu říká bublifuk že? :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 22:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: deathfoe
...ponořil jsem tam filtr typu bublifuk a napojil jsem to na ten pidi motorek (Elite 798) a zdá se mi, že to jen trochu bublá, a když dám vyůstění filtru nad hladinu, tak z toho stříkají bubliny a neteče žádný proud vody. Zdá se mi, že to vůbec netáhne. Asi si budu muset koupit silnější motorek...
Úkolem bublifuku není mechanická filtrace - na to je jeho výkon skutečně malý. (Ty vznášející se částečky se časem usadí.)
Jeho úkolem je pomoci vodu okysličit a následně ji "protáhnout" filtračním médiem, kde čekají bakterie na svoji dávku potravy = odpadní látky. A k tomu by jeho výkon stačit měl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 22:23 Muž Jurasek [137] Re: deathfoe
Zkoušel jsem motorek 120l/h rozdělený do dvou miniakvárek (elementkový filtry) Fungovalo to, ale po zanesení kamínků to nebylo nic moc. Takže na jeden filtr tak 90 l/h by mohlo být dostačující i s rezervou. Jinak Atman 1500 za pár korun (140) má těch 120l/h, celkem tichý, jenom je lehký a má tendence putovat po stole, když si nenajde stabilní polohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 21:47 Muž deathfoe [58] Re: Jurasek
Výkon na motorku uveden není, teď jsem to orientačně změřil a tou výpustí projde 15 ml za 3,5 - 4 sekundy zhruba, což dělá nějakých 13-15 litrů za hodinu, ale fakt se mi to zdá málo, sice jsem někde četl, že by se měl ideálně přečerpat celý objem akvária za hodinu, ale tady to čerpá o 25-30% méně a když jsem si akvárium prosvítil baterkou, tak jsem tam viděl plno malých částeček se vznášet a ty co byly blízko molitanu, tak ty to vůbec nenasávalo na ten molitan. Asi fakt budu muset koupit větší motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 21:32 Muž Jurasek [137] Re: deathfoe
Je tam někde napsaný výkon v litrech za minutu, nebo za hodinu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2008 21:20 Muž deathfoe [58] – Prosím o radu
Dneska jsem prazdné akvárium napustil vodou, abych vyzkoušel, jestli dobře těsní a koupil jsem si motorek Elite 798, který je podle obalu určený do 19 litrů objemu akvária, takže na moji 20ku akorát. No tak jsem to napustil vodou, ponořil jsem tam filtr typu bublifuk a napojil jsem to na ten pidi motorek a zdá se mi, že to jen trochu bublá, a když dám vyůstění filtru nad hladinu, tak z toho stříkají bubliny a neteče žádný proud vody. Zdá se mi, že to vůbec netáhne. Asi si budu muset koupit silnější motorek, jinak nevím :(.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2008 01:33 miro03 – Re: Polux
Staré dobre molitany-boiakvacity,nič lepšie pre akvárium ani nie je ked mat externý filter tak jedine vyrobený sám alebo niekým kto to vie,tie drahé externé filtre fluvaly-eihejmi su len obchodné tahy na ludí ako vytiahnut z ludí peniaze,profi na veliké nádrže sa hýbu cenovo 10tisíc až 14tisíc kč a tých 25 litrov objemu je v porovnaní s množstvom filtračných komvor vyrobených doma sa tomu nevyrovná a to ani nehovorím o nákladoch na výrobu takého 50 až 70litrového filtru doma.Skrit ho potrebujete takisto ako fluval atd...A malé su k ničomu nazývam ich len čeridlami vody.Nechcem sa týmto nikoho dotknut ale klasický bublifuk odvedie viac práce a osohu ako ktorýkolvek externý filter.To už radšej čerpadlo s molitanom alebo bioakvacitom. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 23:16 Muž Přéma [23] - Amerika – Re: Polux
Určitě by se to dalo schovat ještě lépe,ale tohle je taková technická nádrž k mé 650ce,tak na to tolik nekoukám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:55 Polux
Kdyz to je takle pekne schovane tak to pak jo potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2008 22:53 Muž Přéma [23] - Amerika
Fotka k příspěvku Mám ve ,,stovce,, - 80 l vody dva dvojité bublifuky schované za břidlicí.... viz. foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:30 Muž Jurasek [137]
Chystám se na sedmdesátku a přijde tam taky bublifuk. Jsou to snad nejlepší filtry, do malých akvárek, který jsou na trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:24 Dušan2
Určitě stačí, dcera ho má v šedesáti litrech taky, v zadním rohu aby nebyl moc vidět a je v pohodě. Jinak v akvaristice poraděj jak velký je to potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:21 Nobody Re: Polux
Asi jen ten vzhled akva.
Pěkná kostka bioakvacitu,hezky schovaná(asi nikdy úplně)jeden tichý motůrek...a je vystaráno u tak malého akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:20 Muž filipsi [1295] Re: Polux
Kdyz se zakryje rostlinami, ani o tom nevis, ze tam je. Do 60l bych asi externi taky necpal. Teda - myslim tim klasicky externi kyblik. O tech miniexternich bych ani neuvazoval, je to zpravidla to same jako miniinterni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:15 Polux Re: Nobody
Ja vim ale je to porad lesi nez molitan :-D Nevim asi sem zatizenej tim ze to rusi vzhled akvaria :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.04.2008 22:09 Nobody Re: Polux
Hlavně,když ten venkovní je bomba. :) Jen čeřič hladiny-filtrační náplň mizivá.
Tak jaké má výhody pro akva 60l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:07 Polux Re: Máslík
Nejlip venkovni Filtr od Fluvalu. ten nejmensi a kdyz vam to bude hodne cerit vodu tak priskrtit :-) molitan je na houno rozzureny a je kdyz se to neschova rusi to vzhled akvaria :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 22:03 Joecz Re: Máslík
nejsem si jistý, jestli je to správně, ale objem filtrační hmoty by měl být 1-2% velikosti nádrže
jinak bublifuk doporučuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2008 21:53 Máslik – bublifuk v 60 l akva
potřeboval bych poradit jestli stačí dát do 60 litrového akva bublifuk ,popřípadě jak velkou kostku molitanu
dík za odpověd .
PS.jakákoli odpověd potěší třeba i to že sem blb a uz sem nikdy nepišu.
díky všem :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 20:10 R Muž Mrakoplash [1776] Re: oldkiwina
staci ho trosku naklonit, vsechno jde kdyz se chce ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:55 oldkiwinka Re: Horác
ten 18cm filtřík by se mi nevešel ani do mých 14 litrů, kde mám výšku akva 16 cm a výšku vody 14 cm. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:52 Muž Horác [3942] Re: Ready
Akvárium 9 litrů? Z toho by se dal udělat miniaturní vnější filtr pro nějaké normální akvárium.

Jinak, abych byl trochu konstruktivní ... nejmenší bublifuk, jaký znám, je elementkový MINI BIO FILTR 1 (Made in China for JK Animals :o). Bioakvacitová kostka má rozměry 12x6x5cm, celková výška cca 18cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 19:39 Ready – 9 l
Ahoj, sháním bublifuk do 9 l akvária. Nevíte o nějakém?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [11]

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=501