Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:11 Muž fido16 [631] Re: toni
Jj. Nech ji pěkně zasvinit a nešahej na ni klidně celý rok. Pokud čerpá je vše v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:11 Žena toni [68] Re: fido16
hmmm....no zas taaaak velke to nevypada....no "malyLibor" mi to radil uz driv ale ja chtela pockat..hmmm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:08 Žena toni [68] Re: romant
Takze jako vzdy-prehaneni s cistotou....:-(....diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:08 Muž fido16 [631] Re: toni
Máš stejně velké akva jak já, mrkni ke mě do prezentace akva 60L, jak to vypadá kostku mám předimenzovanou tobě bude stačit menší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:06 Muž Yirka [9126] Re: toni
Zanesená= z tvého pohledu "zašlá" znamená dobře zajetá, s bakteriemi. Čištění kostky se provádí řádově v měsících až roku. Dříve to většinou není potřeba. Dokud trochu buble, je to v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:05 R Muž romant [27987] Re: toni
Nech tu houbu týdnů 8 a uvidíš, že bude vypadat stejně. To častý píglování bych nečinil, ledaže by voda skoro netekla, což se neděje, jak zní prvotní dotaz. :-)
Edit: Vzhledem k tomu pořádnýmu proprání bych častěji měnil vodu, což bude vlastně 2v1. Ochráníš si rybky a uděláš něco málo protiřasovu prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:02 Žena toni [68] Re: fido16
No vypada po tech 4 tydnech hodne zanesena......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:00 Muž fido16 [631] Re: toni
A proč ji pereš tak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 17:55 Žena toni [68] Re: prasan
obavam se ze je to ona...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 17:55 Žena toni [68] Re: malyLibor
a jeeee...ja prala houbicku z bublifuku pred tremi dny...vzdy v akvarijni vode v kyblu a peru ju kazdy 3-4 tydny,nejdriv ji vymacknu v akvarku a pak v tom kyblu ale- Tentokrat(v sobotu)jsem ji vyprala poradne pod kohoutkem!!!aaaaahhhh!!!!!..... no nic,je to jen na te Hyrophila carimbosa....jen na paar listkach....hodne mi zakorenila a rozvetvila se..roste krasne a ted tohle!....
Edit: a anciky mam jeste..az za 14 dni si je odveze.....a jinak je to zhruba na 4 listech jeste....lehounce...ja mam strach ze ten atman podle rozmeru bude obrovskej na to male akvarko?....do ted to funguje jinak dobre az teda na to co jsem s tim bublifukem udelala ted no....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 17:18 - Re: toni
Na tej fotke toho nie je moc vidieť.Porovnaj
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 14:39 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Ano, jak psal Sid. Máš v akvárku ještě furt všechny anciky, nebo jsi už ty dva darovala? Ať tak nebo tak, je potřeba měnit častěji vodu. Klidně i 2x týdně 1/4 vody. Tu houbu na bublifuku je potřeba občas vyprat. Asi 1x měsíčně. Nesmí se prát ve vodovodní vodě. Já to dělám tak, že když měním vodu v akva, nechávám ji v kýblu a potom jí podle potřeby zalévám. V této vodě v tom kýblu vymáchej tu houbu z filtru. Opakuji, ne ve vodovodní, ale ve vodě odebrané z akvárka. Je to proto, že chlor ve vodovodní vodě by usmrtil důležité bakterie v té houbě, a ty vlastně akvarijní vodu čistí. To by mohlo pomoct. Ale přesto bys měla popřemýšlet nad tím biomolitanem a čerpadlem. Pokud ho u vás nemůžeš sehnat, ve Zvířecí říši u nás Atmany mívali za velmi dobré ceny, tak bych ti to zas poslal poštou jako rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 14:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: toni
Pravděpodobně začínající ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 14:01 Žena toni [68] Re: malyLibor
Fotka k příspěvku bohuzel mi to nejde moc vyfotit ale aspon tak....je to jen na okrajich velice malinke...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.10.2012 12:17 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Hlavně nepanikař. Mohla bys to vyfotit a poslat, ať se na to koukneme? Zatím neubírej vzduch, tím bys snížila i průtok vody filtrem a mohlo by to být naopak horší. Mohlo, neříkám, že bude. Vyfoť ty chomáčky, ať na ně můžeme kouknout a poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 11:34 Žena toni [68] – bublifuk
ahoj...udela to neco kdyz po nekolika tydnech uberu na bublifuku vzduch?...neja se mi na rostlince jedne zacinaji obevovat nacernale chomacky miniaturni na okrajich....melo by to byt z toho -moc provzdusnovani-.....?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2012 14:14 R Muž Silent [5949] Re: iva
Myslím, že se tím zbytečně trápíš. Molitan vydrží velmi dlouho a pokud není možnost provozovat po nějakou dobu starý a nový filtr tak jednoduše vyměníš kus za kus a budeš cca 14 dní častěji měnit část vody a hlídat NO2. Pouhé vložení molitanu do vody bez provozu nic neřeší, protože pak se bakterie namnoží jen na povrchu a v malém množství a nikoli ve hmotě kde je potřebujeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2012 14:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: iva
molitan jako takovy vodu mechanicky cisti, zaroven poskytuje prostor pro zivot komplexu organismu (plisne, houby, rasy, bakteri apod. tvorici urcity povlak), pro svuj zivot potrebuji proudici vodu, ktera mimo potravy prinasi i dostatek kysliku.... tento komplex organismu zajistuje biologicke cisteni... takze bez proudici vody nejni osidleni organismy a nejni biologicka filtrace (hlavne premenu NO2 na NO3)

taky to lze obejit, tim ze ten novy filtr dam zabehnout do jine vetsi fungujici nadrze... nebo pouzit zrychleny zabeh pomoci ockovacich kultur (bio filtr, nitrivec apod), ale stejne je to ryziko a je nutno casto menit vodu a sledovat hladinu NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 13:55 iva Re: Moucha
no tak to bude problem........a co kdyz tam dam tak 2tydny predtim molitam jen tak na stranu a necham ten starej soucasne bezet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 10:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: iva
kdyz ten molitan jednou za mesic parkrat promackas v odpusteny vode, nic se nestane.... kdyz bude sejrajtu moc tak zkratis interval, kdyz malo tak interval prodlouzis.... je to individualni pro kazdou nadrz

a kdyz se ti po zmacknuti prestava vrace do puvodni podoby tak bude chtit novej molitan a zkratit interval prani..... pri vymene molitanu chce aby nejaky cas( 2-4tejdny) bezely dva bublifuky (se starym molitanem a s novym molitanem, kterej se zabiha)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 10:14 iva Re: Silent
ok ale jak poznam ze ho musim vyprat-kdyz bude az moc olezly?neni u toho z pravydla nejake casove rozmezi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2012 10:09 R Muž Silent [5949] Re: iva
Doporučuji prát nejlépe ve vodě z akvárka nebo v odstáté. Výměnu molitanu bych dělal až když se molitan začne rozpadat a nepůjde vyprat. Dříve ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 10:09 Muž Ad@m [1051] Re: iva
Vyžmýchať vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 09:36 iva Re: Silent
no ted je sice trochu oblezly a pancernicky mi ho ozuzlavaji ale zcvrklej neni...?
a mnelo by se to vyprat jako v normalni vode?....nebo spis dat hned novy molitan tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.09.2012 09:25 R Muž Silent [5949] Re: iva
Já bych ho pral až když začne měnit tvar (scvrkávat se). Pak bude natolik zanesený že už nefiltruje. V některých nádržích se toto může dít týdně, v jiných jednou za rok a znám nádrže kde se takovýto filtr nečistil už řadu let ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 09:02 iva
ahoj...chtela bych se zeptat jak casto by se mnel prat molitan u bublifuku?....mam tam pancernicky,molly a tetry...60L....diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 06:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jsou nezničitelné...mám ve stodole také tuším ještě dvě funkční, tak je dávám do igeliťáku, když mám na jaře venku karasy do trhu... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 06:41 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Dodnes fungující, zrovna nedávno jsem toho veterána oprášil a fungoval, jako za mlada. Charakteristický bručení, no nostalgie jako prase. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 06:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Zlatý stroj! Zborka a rozborka se cvičila na čas u nás v kroužku smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 21:58 Muž Horác [3942] Re: romant
Já ne ... ale otěcko ... taky si s ní užil svý :-D ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 21:55 R Muž romant [27987] Re: Horác
A měl jsi někdy starou dobrou Východoněměckou Silentu? To byla taky chuťovka, to se muselo rozebrat skoro celý. ;-)
Edit: Ta Silenta asi nebyla od spolusoudruhů, to se jmenovalo jinak.
Edit2: Tak jsem to dohledal, vyráběla se v Liberci, takže skoro v tom Německu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 21:45 Muž Horác [3942] Re: Cosmogagy
Ono taky záleží na tom, jak má člověk šikovný/nešikovný pazoury smich ...
Já při každý výměně membrány klel jak dlaždič ... a to pravděpodobně křivdím dlaždičům smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2012 21:36 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Horác
já bych klidně sáhl i po levnějších motorcích :-) Osobně používám Atmany (mám otestované i "dražší značky), u nich jsem zůstal.. nejsou nijak hlučné, jsou spolehlivé (jeden je v provozu již cca 4 roky, bez výměny membrány), a kdyby přece jen, tak membrány jsou běžně sehnatelné a za pár korun.. Navíc ty motorky jako takové jsou celkem za pakatel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:41 R Muž Silent [5949] Re: Horác
Já jsem membránu ve svém kompresoru, konkrétně Tetra APS 150, ještě neměnil a mám ho cca tři roky. Membrány k sehnání jsou profizoo.cz/… Elite motorky jsou příšerné vibrátory. Měl jsem jich několik, ale už bych si nikdy Elite nekoupil. Když od Hagenu tak Marinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:35 Muž Horác [3942] Re: Silent
Hele a máš u tý Tetry nějaký zkušenosti ohledně toho, za jak dlouho se musí vyměnit membrána, případně jestli se dá vůbec sehnat nová? ... Já jsem měl (teda vlastně ještě pořád mám) pár motorků ELITE, a ty jsou teda na dvě věci ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:27 Muž fido16 [631] Re: seeter
Tak určitě je to podle litrů ale koupil bych silnější na škodu nebude a časem se ti bude hodit když budeš chtít pořešit nějaký vzduchový efekt :-). Jinak doporučuji www.akva-tera.cz/…

Je absolutně tichý sám jej používám a jsem spokojený :-). Stačí když už ti tam bude bublat ten bublák nemusí hrčet ještě motorek palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:26 R Muž Silent [5949] Re: seeter
Doporučil bych motorek s výkonem cca 100 l vzduchu za hodinu. Kvalitní a relativně tiché jsou třeba tyhle shop.miga.cz/… shop.miga.cz/… ještě bych doporučil koupit zpětný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 20:22 Muž seeter [3] – motorek
Ahoj, pořídil jsem molitan s hadičkou a ještě budu kupovat motorek k bublifuku do 20L akvária a chci se zeptat zkušenějších jaký motorek - jestli je to taky jako u filtrů, pro uřčité litry... díky moc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.08.2012 06:28 Muž j0hny [86] Re: majka0007
Na spodku tej trubky je vzduchovaci kamienok. Bublinky stupajuce nahor trubkou zo sebou beru vodu, cim vznika neustaly prud vody. Voda je tahana cez molitan takze toto cele zariadenie plni funkciu mechanickej a biologickej filtracie spolu s "ovzdusnovanim" vody. Neni to ciste okyslicovanie, to by musel byt do kamienka vhanany kyslik, ale ten by bol v takom mnozstve vo vode dost jedovaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.08.2012 17:25 R Muž Silent [5949] Re: majka0007
Bublifuk je vzduchovým kompresorem poháněný molitanový filtr. Takže kompresor-hadička-zatavená trubička s otvory nebo vzduchovací kamínek které jsou uvnitř filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2012 17:25 R Muž romant [27987] Re: majka0007
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2012 17:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka0007
Do trubky, na konci je houba, konstrukce různá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 17:20 Žena majka0007 [108] - Amerika
Prepáčte za absolútne trápnu otázku, ale ako vlastne vyzerá vzduchovanie cez bublifuk? Možno to poznám, len neviem si spojiť vizuálnu predstavu s pojmom bublifuk... je to vzduchovací motorček (kompresor) a hadička s kamienkom na konci, vzduchovanie cez filter alebo niečo úplne iné? ďakujem... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 11:26 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Moucha
U mě je to také mražená moina a hikari, dále mám velký úspěch co se týče humřích vajíček od Aqaurimexu (nebo jeho mutací) to berou i spadlé na zem či do měchu...což teda nic jiného se neobtěžují, dále Dennerle nanogran, ten berou raději než ty Hikari pidi granulky, mražený cyclop, živé sladké i slané artémie.

Co se týče komárů, tak si dám občas tu práci a vyberu menší / nasekám koretru...tu teda preferují i Macrobrachia ve stejné nádrži. Ryby mají pupky jak padesátiletý zdatný pivař, tak snad až poporostou bude proč sypat Protogen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
stav se u me dam ti vzorky krmiv..... mrazena moina (nechat roztat, naredit a po kapkach zkrmit), hikari tropical micro pellets, Inve NRD (profi bilkovine, ruzne hrubosti, basti vetsina rasborek), Gelovy krmivo (nastrouhany a zamrazeny, nechat roztat a propasirvat sitkem), sera vipagran baby, a v uplny nouzi prachovy Tropical Mikrovit Basic

my galaxky dokazou zhltnout i drouboucky patentky (v nuselsky je mivaji zive, pinzetou vybiram ty male a po troskach je davam do proudu)

ze zacatku jsem mel taky problem je rozkrmit, ale hikari zabralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:42 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Reklamace, jasně. To 8.8 tohoto roku, mě uniklo. Omlouvám se a děkuji ostatním za opravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:38 Žena Beastie [320] Re: Moucha
To by se asi taky mohlo někdy vyzkoušet. Mám s těma razborkama problém, pár už mi umřelo na očividnou "podvýživu" kdy byly vyhublé až na kost, ale v průběhu max dvou dnů, a bylo vidět že při krmení to vezmou do pusy a hned vyplivnou. Je s nima kříž, nevím jestli to nejsou paraziti, ale třeba by jim změna prospěla. Zato hengelky jsou ryby co nejí prakticky vůbec, nechápu z čeho žijou, protože se skoro nekrmí ale nehubnou a neumírají, jsou nějaké prazvláštní, třeba umí zen meditaci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
on se obcas hodi treba na kultivaci artemky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:31 Žena Beastie [320] Re: Moucha
S tím rezervním motorokem je to dobrý plán, přeci jen to není žádný výdaj který by mě položil a lepší než takhle neopatrně u těch miníček den dva nefiltrovat.
Dám ho tedy reklamovat a asi provedu údržbu akva, aby se nic moc nepokazilo.

Díky tedy za rady všem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Zoidik
1) reklamoval bych ho
2) poridil bych rezervni motorek....

prvni muj motorek odesel asi po pul roce... reklamace a musel jsem si zakoupit rezervni...
pak mi dvakrat odesli membrany- proste zpuchrely a popraskaly

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=301