Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:35 Muž georg [112] - AfrikaRe: finnnp
Netuším jakou velikost máš na mysli, ale v Ostravě na burze je mívají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:30 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Zkusil bych to tady. www.koblasa.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:27 finnnp – Čínský zázrak
Zdar.Nevíte někdo kde se dá sehnat tento filtr ve větší velikosti.
m.media-amazon.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 11:42 Radas Re: MichoCZ
Dnes instalován filtr jednoramenný(výpusť 1cm pod hladinou) poháněný Atmanem Ap 7500 na minimální výkon+připojen vzduchovací kamínek,který je přiškrcen hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 15:53 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: amrtin
Jo to je možné. Já to řídím škrtítkem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 01:11 amrtin Re: MichoCZ
Jasně že základ vzduch.motorku je u všech stejný,ale některé maj v sobě i řídící elektroniku,např.kvůli jemné regulaci... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 18:03 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Radas
Vzduchuje všechno. Je tu snad i článek porovnání jednotlivých kompresorů co do hlučnosti. Já mám doma dvě čínské potvory a fungujou. Když to otevřeš, tak zjistíš, že mechanicky na tom nic není. Prostě elektromagnet, který na síťové frekvenci kmitá membránou. A potom záleží na těch závěsech a použitém materiálu jak to bude hlučné. Nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 13:46 Radas Re: Radas
Dnes pri navsteve prodejny s akvarijnimi potrebami jsem se ptal na kompresor TetraTec APS 300,na muj dotaz mi bylo zdeleno,za tento kompresor je zbytecne drahy a ze mi bude nabidnut levnejsi se stejnym vykonam.Odesel jsem tedy a ptam se Vas jestli je opravdu levnejsi varianta ve stejne kvalite.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:54 Radas Re: MichoCZ
Mas pravdu,to mi staci i ten muj duetto dj 50 kdyz dam vypust nad hladinu,ale chci aby to melo nejaky efekt,hlavne pro me deti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:38 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Radas
No pokud trváš na bublání tak budiž, ale jinak bohatě stačí čeřit hladinu a mít funkční rostlinky. Kdybys viděl, jak mi frčeli rostlinky když jsem svítíl, hnojil a dával CO2. To bylo jak kdybych měl ve dně přes celou délku akva kamínek a bublal. Kompresor používám jen k potěrům a jikrám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:22 R Muž romant [27987] Re: Radas
Přiškrtíš, v tom problém nehledej. U toho Atmana je dobrý tu vodu jenž z něho vytéká nechat téct tak, by se čeřila tímto hladina, hejbala se a máš zajištěnou právě tu funkci provzdušnění a nemusíš používat ani tu přivzdušňovací hadičku, ale jestli Ti jde o ten bublinkový efekt ode dna, potom je volba bublifuku jasná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 18:17 Radas Re: romant
ten atman asi nebude pro me pac jenom fitruje a bubla,ale nedokazal by pres hadicku bublinkovat na dne,spise bych volil variantu kompresor Aps 150 ten rozdvojit pres rozbocku-jednu pouzit na molitanovy filtr elementkovy a druhou natahnout na dno pro bublinkovani,jen nevim jestli to utahne,Aps 300 by asi byla vyhra jen bude pro me akvo asi moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:16 R Muž romant [27987] Re: Radas
Tak buď variantu toho bublifuku, třeba s www.exo-eko.cz/… a nebo www.akva-exo.cz/… , www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:12 Radas Re: romant
Akvo má 60 L
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:08 R Muž romant [27987] Re: Radas
Jak velký to akvo je? Velmi často jsou sice výkonné, ale nefunkční filtříky(tzv. honiče vody) nahrazovány modernější variantou toho bulifuku a tím je čerpací hlava a kostka biomolitanu, ale proti nesmrtelnému bublifuku naprosto nic nemám, ba právě naopak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:54 Radas – Vzduchování s filtrací
Již delší dobu jsem se potýkal s problémem kdy jsem měl pozadí samou řasu a můj původní filtr Duetto dj 50 byl co dva dny zasycen řasami.Pozadí jsem demontoval,tím pádem nemám v akvu žádné řasy.Začínám tedy znovu a chtěl bych si pořídit filtraci www.akva-exo.cz/… a k tomu nějaký kompresor,který by utáhl jak tuto filtraci tak by zvládl i bublinkování ode dna třeba přes kámen,
u nikoho jsem to neviděl tak bych chtěl poradit abych nekoupil slabý kompresor a pak mi to neutáhne.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 15:14 amrtin Re: Kindr
Měl by být dole,aby byla výška sloupce bublin co největší.Někdy je lépe kamínek ostranit úplně(když se zanáší),případně hadičku ucpat a navrtat jen pár malých dírek pro vzduch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 10:54 Kindr Re: Zoidik
Ja sem totiž při zdimani molitanu potáhnul za hadičku,tak sem nevedel,kde ten kaminek uz byl.dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 10:42 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Kindr
Ja ho mam úplně dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 08:36 Kindr
Dobry den,..po sundani molitanu z klasického bublifuku-kde ma byt ten maly bily vzduchovaci kaminek v te trubicce??uplne dole ?nebo skoro nahore?aby mi houbička dostatecne brala necistoty.dekuju
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:17 Žena toni [68] Re: romant
ano ten :-)...vycistila jsem po 7 mesicich lehce tu houbu u atmana a vrtulku a ta prave jede -zatim- hodne hlasite,uz je to lepsi ale pri posledni vymene vody ten atman pak dokonce nejel!vypla jsem a zapla zas do elektriny a zas dobre-nevim-mam strach aby mi nekdy nevypl a nemela zajety filtr....proto ten bublifuk:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:12 R Muž romant [27987] Re: toni
To bych už viděl jako zbytečný. Vývod vody z filtru nastavíš tak, aby se čeřila, vlnila hladina a bude to jak má. ;-)
Edit: Tedy pokud se bude jednat o AT200 a k tomu kostku biomolitanu 10x10x20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:11 Žena toni [68] Re: romant
ah to jsem nenapsala stydim ...atman 200...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 13:00 R Muž romant [27987] Re: toni
Jakým atmanem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 12:56 Žena toni [68] – bublifuk
ahojky.....chci se zeptat,neni moc kdyz bych dala do sedesatky spolu s atmanem bublifuk?dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:47 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: sasula
Nebyl jsem línej dojít do rybárny udělat hokus pokus,a jsem docela zklamaný.Za stejných podmínek,ponor,atd,bez perlátoru,čili pouze hadička,za 10 vteřin 400ml,s perlátorem za stejných podmínek 450ml.Čekal jsem větší rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:23 Muž sasula [274] Re: tercovec5
kdyz nechas otevrenou hadicku tak je mensi protitlak proti motorku takze je schopen dodat vetsi mnozstvi vzduchu. tim mas vic litru vzduchu za jednotku casu. a vetsi bublina pred sebou tlaci vic vody a za sebou zase vic vody natahne... mam odzkouseno ze cista hadicka pripadne hadicka s velkyma dirama protahuje vic vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:14 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: Silent
Silent napsal: Výkon průtoku se tím nezvýší.
Také nesouhlasím,navíc si hodně protiřečíš.Čím menší bublinky půjdou filtrem,tím více vody.Velká bublina jen prská a vody projde mnohem méně.Proč tedy používáš skříplou hadičku s dirkama,což už je svým způsobem typ perlátoru?Žes to u někoho viděl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 12:12 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: sasula
sasula napsal: s cistou hadickou bude vzdy nejvetsi protok vzduchu, takze i mnozstvy vytahovane vody. kdazda prekazda snizuje prutok vzduchu,
Nesouhlasím.Velká bublina vzduchu-prskání a menší průtok vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 10:36 Muž sasula [274] Re: shotik
hadicka ci kaminek je zasunuta moc hluboko,tzn. konec s vyvodem vzduchu je uz v molitanu a ne jen v trubce, dalsi moznost je ze je trubka pricpana i treba jen vlastnim kaminkem, ale zase tam je podminka ze musi byt vystup vzduchu pod urovni trubky ci pruzezu ci dir v ni
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 10:35 Muž DrChila [243] Re: shotik
no je to jedno jestli to jde okolo tý trubičky co je v tom filtru molitanovim maximálně trošku se zmenšuje proud z toho filtru... dělá to buď špatně umístěnej kamínek nebo moc vyčochtaná díry v to molitanu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:52 Muž shotik [60] - Mořské ryby
jen se zeptam . cim muze byt ze mi jde vzduch ne vsechen jen trubickou vend o akvaria ale probublava i biomolitanem ven . Vypada to jak kdyby neco vadilo uvnitr trubicky coz nepredpokladam :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:48 Muž sasula [274] Re: Silent
s cistou hadickou bude vzdy nejvetsi protok vzduchu, takze i mnozstvy vytahovane vody. kdazda prekazda snizuje prutok vzduchu, takze kaminek bych tam nedaval stejne v ohybu trubky dojde k spojeni vetsiny bublinek. Samozrejmne otevrena hadicka zvysi hluk, ale i s tim se da pracovat staci napul ponorena vyust z trubky ktera je vhodne seriznuta a hluk je minimalni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:50 Muž DrChila [243] Re: Yirka
Stim musim trošku odporovat... když tam dá člověk vzduchovací kamínek tak se líp vsřebává kyslík například, zmenší se hluk, a pokud má člověk malý motůrek na vzduchování tak požene jenom jeden přes kamínek mám třeba já doma že sera 110l/h mi žene 4 vzduchovací kamínky. a když se zanese tak stačí ho hodit do sava.. nebo koupit novej za 5kč po půl roce když je zarostlí řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:47 R Muž Silent [5949] Re: tercovec5
Výkon průtoku se tím nezvýší. Množství vzduchu dodávané kompresorkem zůstává stejné jen budou jemnější bublinky a vypadá to na první pohled že to protéká více, ovšem není tomu tak. Navíc, jak správně podotkl Jiří kamínek či perlátor velmi brzo zaroste a bude třeba jeho častá údržba. Já to řešil tak, že jsem na konec hadičky nasadil kousek brčka na pití které jsem zaslepil horkými kleštěmi a jehlou udělal pár dírek. Takováto úprava mi v mnoha filtrech funguje léta s minimální nutností údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:40 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: marťas2
Přes hadičku zakončenou perlátorem.Zjemní bublinky,čímž zvýší výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:39 Muž Yirka [9126] Re: marťas2
Praktičtější je rozhodně foukat vzduch přímo, jen hadičkou, bez kamínku. Bublinky jsou sice o něco větší, ale nehrozí zanášení kamínku. Kamínek abys čistil každých pár týdnů, na hadičku to jede klidně půl roku, rok, než musíš vyčistit molitan. Jediné nebezpečí je, že do hadičky může vlézt šneček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:05 marťas2 – Bublifuk
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda se do bublifuuku má vhánět vzduch přes vzduchovací kamínek, nebo jestli je lepší do bublifuku vhánět vzduch normálně jen přes hadičku. Děkuji za odpověď. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 12:37 Muž DrChila [243] Re: vlk9
Tak sera je docela levná ačkoliv já mám hezčí ta starší je hezčí jenoduše a prostě něco kolem 250kč takže paráda... Eheim stojí jendou tolik:-D a 2 sery budou stát to co Eheim 100 takže technicky na tim by se dalo vidělat:-D protože budeš mít 220 a eheim má jen 100
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 11:41 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: DrChila
:-D jj já už ji mám, ty 54l dvě vedle sebe a dvě nad sebou a nad nima ty malý, jejichž počet se mění:-D Ta sera 110l/h není ani nijak drahá jestli jsem koukal včera v rychlost dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 22:15 Muž DrChila [243] Re: vlk9
Jo tak to potom chápu:-D já měl jedno aqua.. pak sem dostal malý potěr byli 2.. potěr vyrostl ale nebyl dost velkej tak přibylo další... takže na pidi potěr mám aqua na větší potěr aqua na mega ryby aqua a teď mi přibyla karanténa takže další aqua a teď se mi narodili ancistrusové takže další aqua ale kvůli stejný vodě a teplotě sou v největším aqua v pidi aqua a Nepočítám exoloty to nejsou ryby:) a sou na okrasu takže další aqua:-D takže celkem bublám v 6ti tou serou 110l/h :-D
Pokud se to bude takhle všechno množit asi budu muset udělat aqua stěnu:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:47 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: DrChila
tak víš co, jak postupně přibývaly akviška, tak přibývalo i ostatní, ted už se počet ustálil, tak je potřeba to trochu urovnat a zjednodušit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:37 Muž DrChila [243] Re: vlk9
No tak to je problém no:-D tak hold musíš koupit lepší materiál a kamínky nebo ty drahý od eheimu ale sou i napodobenini levnější ve zverákách ale to nejde už dát do molitanu
sera nebo eheim sou kvalitní věci
tady maj jen eheim a ty ostatní sra.ky
www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:33 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: DrChila
ok díkec, mám v plánu ujednotit si filtraci ve svejch akviškách na bublifuky, mám 4x54l plus dvě menší cirka 25l tak hledám co mi to utáhne. mám pár slabších a ty mi utáhnou stěží dva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 21:15 Muž DrChila [243] Re: vlk9
Asi tak mě to utáhne 110 ale že bych to tam přímo ten vzduch honil ani ne.. ale ta 200 to utáhne 100%. A já mám teorii čím menší bublinky tím líp se ta voda okyslíčí. Takže jsem si koupil ty kamínky od Eheimu a můžu ti říct paráda trošku tam to přiškrtíš na kamenu tim otočnim a pak trošku škrtítkem a jdou z toho krásný malý bublinky:) Ale taky přemejšlim o tom koupit tu 200 dá se tam regulovat přímo na motůrku obě větve jak velkej chceš výkon:) Jenže sera mi ještě slouží a není moc slyšet tak mám asi zatim smůlu
Kamínky regulujou objem vzduchu neprojde ho tolik a tak zbyde i na další aquaria honit to bez kamenu by bylo maximálně dobrý na filtraci že by to mělo větší sací vlastnosti a o to větší bordel by to dělalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 19:51 Muž vlk9 [296] - HalančíciRe: DrChila
Díky za reakci. Tak je mi jasný, že kvalita je o ceně:-) priority jsou ty aby to utáhlo těch cirka šest bublifuků, pak hlučnost a až pak cena. Takže abych se poohlížel po výkonech min 110l/h od těch "renomovanějších značek"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 17:08 Muž DrChila [243] Re: vlk9
No tka není kompresůrek jako kompresůrek.. Některej má velkej tlak a objem některý má sice objem ale žádný tlak. Od Eheimu máš spoustu motůrků 100l/h 200(2x100l/h) a nebo 400(2x200l/h). Já mám kompresůrek 100l/h od neznámí firmy utáhne na prázdno dost ale přes kamen maximálně jeden bublifuk. A pak mám od sery 110l/h a utáhne mi tady všechny akvárka co mám plus navíc jednu karanténu. 5 akvárek z toho 2 filtrace přes molitan kde to hodně bublá a pak mám všude vduchování přes kamen.
Takže záleží na kvalitě a na ceně jakou chceš obětovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 16:55 Muž vlk9 [296] - Halančíci
Brý odpo
Potřeboval bych poradit jak výkonný vzduchovací motůrek-kompresůrek, aby mi utáh cirka pět šest bublifuků?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 19:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: toni
Hlavně teď tak 2 týdny měň 3x týdně 1/3 vody. A nezmatkuj, to bude dobré. A stím vypráním se to prostě stalo... udělala jsi to omylem a teď už si budeš pamatovat, že takhle se to nesmí. Hlavně si pamatuj, že to chce klid, v akvaristice je důležitá trpělivost a pokud rybky neplavou bříškem nahoru tak nespěchat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 18:13 R Muž romant [27987] Re: toni
Tohle je dobrá špína, jsou to vlastně kolonie nitrifikačních bakterií. :-)
Edit: Té čerpací hlavy se netřeba bát, voda bude pěkně cirkulovat a zlepší se Ti distribuce živin k rostlinám. Až se pro tu výměnu rozhoupeš, tak to neměň kus za kus, ale nech oba dva filtry měsíc běhat společně a teprve potom bublifuk vyndej a funkci filtru převezme čerpací hlava.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=251