Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:43 Pavel Re: romant
OK, na kolik litrů stačí ta F15 a F20, vzhledem k objemu filtrační hmoty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:54 R Muž romant [27987] Re: Pavel
Nemusíš se bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:51 Pavel – biofiltr
Chci koupit biofiltry - bublifuky z akvacitu pod obchodním názvem F15 a F20, jsou vhodné ke krevetkám, jde mi o to, zda není biomolitan příliš hrubý, jestli nemá velká oka, aby mi filtr nenasál malé krevetky, nebo aby mi tam nevlezly.
www.akvamex.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 10:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: patamatix
Ty také. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 10:22 Muž patamatix [408] Re: Sid
Ale asi ne ty co potřebujeme v akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 10:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: patamatix
Bakterie jsou téměř všude, v tom filtru na poličce bez diskuse ano. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 20:45 Muž Amras [34] Re: Aforte
Při mojem štěstí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 20:45 Muž Amras [34] Re: patamatix
A co měl bych ho nechat běžet furt? A určitě lepší nějaké filtrace, než žádná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2014 20:36 Muž patamatix [408] Re: Aforte
No v poličce mu bude na nic,když se mu podělá hlava,tak v tom filtru na poličce asi bakterie nebudou ;-)
Ale vyhazovat určitě ne,nikdy nevíš co se bude hodit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.05.2014 20:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Amras
Ten starý bublifuk nevyhazuj!! Nech si ho. Co když ti odejde hlava a bude sobota. Budeš muset počkat do pondělí a máš po rybách. Určitě si ho nech v poličce. :-P palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Amras
1,5l za minutu je dost málo na 50ti litrové akva , je to jen 90L za hodinu , chce to silnější kompresor , mohu doporučit www.happyzoo.cz/… , ted jem kupoval 6603 i 6604 , za tu cenu bezkonkurenční , má to dva vývody , samostatně a hlavně elektronicky regulovatelné , tichoučký i na plný výkon . ty akvacity bych tam dal dva co tam máš , nebo přidal k tomu jednomu nějaký honič vody - např www.happyzoo.cz/… , vypadá to že je v něm dost velký akvacit uvnitř , a zajistí taky lepší cirkulaci vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:36 Muž Amras [34] Re: patamatix
Bohužel čerpací se hlava se mi zatrhla z důvodu rady prodavačky ,,to by ti tam dělalo hroznej proud"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:35 Muž patamatix [408] Re: Amras
Přesně jak říká kolega,měl jsem ve stejném akva bublifuk,vyměnil jsem za čerpací hlavu Atman 200 + kostka 10*10*16 - výhody až se ti kostka zanese,zvýšíš výkon na čerpadle a jedeš dál a druhá výhoda větší objem filtrační hmoty,tudíž více bakterií. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:33 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Souhlasím s Romantem. Ještě ale dodám, že takový bublifuk je pro toto osazenstvo docela málo. Je to jen z mého pohledu. Platy jsou docela velká prasátka. Tetry jsou čistotnější. Já bych na ty platy zapomněl a šel spíš do těch teter. Ono pro ty tetry těch 60cm délka taky není moc hmm ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:22 R Muž romant [27987] Re: Amras
Měl jsem za to, že jdeš do čerpací hlavy a pořádný kostky biomolitanu, což by bylo pro tvoje zamýšlený složení toho akvária rozhodně vhodnější způsob filtrace. Jinak naprosto nic proti bublifuku, ale ta hlava by pro tebe byla stabilnějším řešením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:15 Muž Amras [34] Re: prasan
Zatím mám v plánu 6 teter a něco kolem 10 plat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:13 - Re: Amras
Pri rozumnom kŕmení a neprehnanej osádke sa to v pohodke dá.Samozrejme za predpokladu pravidelnej výmeny vody a množstva rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 13:06 Muž Amras [34]
Fotka k příspěvku Myslíte, si že je dostačující bublifuk do 54l akva(hrubý objem)? Výkon motorku je 1,5l/min a molitan je velký 12x6x5 cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 20:30 Muž sasula [274] Re: pitris65
V pohodě... radím jen z vlastních zkušeností. Jelikož jsem dceři do pokojíčku dal taky 30L akva s bublifukem... a tak jsem tam přidal pro podpoření celkového proudu nakonec i ty vzduch.kameny a teď se to pořádně hýbe... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 19:23 Muž pitris65 [9] Re: sasula
Pohrál jsem si s vystrčením "výfuku" na hladinu a snížil sílu motorku no a už neprská.Chtělo to jen zkoušet,zkoušet...Hladina se pěkně čeří.
Všem díky za rady a tipy potlesk
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:45 Muž sasula [274] Re: JoKa
To škrtítko je samozřejmost... ale proč nevyužít objem vzduchu efektivněji než potlačováním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:42 JoKa Re: pitris65
A nebo si kup škrtítko... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 17:14 Muž sasula [274] Re: pitris65
V pohodě, pokud chceš snížít intenzitu prskání, tak připoj paralelně ještě vzduchovací kamínek a tím zmenšíš množství vzduchu na požadovanou úroveň, ale zároveň využiješ přebytečný vzduch v kamínku který zase pomůže k zvětšení proudění v akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 09:56 Muž pitris65 [9] Re: sasula
Díky všem za rady.
Mám ho půl napůl a snažím se regulací u Atman 7500 ho nějak seřídit.Ale i tak bublá dost.A taky dost prská voda kolem.Ta hladina se opravdu hýbe nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 09:41 Muž Priest [325] - CichlidyRe: sasula
Určitě,a pokud dobře seřídíš přívod vzduchu tak jej skoro neslyšíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.02.2014 09:24 Muž sasula [274] Re: pitris65
nejmenší bordel dělá když je půl na půl vývod s hladinou... a tak se i nejvíc hejbe hladina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 01:09 amrtin Re: pitris65
Určitě pod hladinou,jak hluboko je celkem jedno ale nejlíp těsně pod ní X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 01:02 Muž pitris65 [9] – Poloha bublifuku
Ahoj!Mám bublifuk v 27 l akvárku.Jak má být správně vývod vzduchu z molitanu:potopený pod vodou a nechat probublávat nebo těsně nad hladinou nebo zároveň s hladinou?U všeho se hladina hýbe,nestojí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 15:05 Muž kofejn [963] Re: MonterMonty
Dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: romant
Super , díky , a ještě jedna , v trubičce která je v molitanu zasunutá , jsou po délce zážezy aby tudy mohla voda proudit , ve které části má být kamínek umístěn , dole pod zářezy , uprostřed nebo nad nimi aby správně "nasával" vodu ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2014 14:33 R Muž romant [27987] Re: MonterMonty
Motorek třeba www.akva-exo.cz/… a molitan třeba www.tommiland.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 14:14 Muž MonterMonty [2431] - Amerika – velikost
Zdarec , jak velkej by měl asi být akvacit na bublifuku do 50l nádrže a jak silnej kompresor , ryb bude max 5-6 , co nejvíce zarostlé rychlerostoucíma kytkama, díky za názory ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 21:13 - Re: JackDaniel
Aby si ho tak v noci nepočul treba použiť spätný ventil.Dosť to pomáha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2014 19:29 Muž patamatix [408] Re: JackDaniel
Vypínat to nemá cenu,spíš ve stejné místnosti? Já ho ze začátku slyšel i v druhé místnosti a dnes nic,časem to přestaneš vnímat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:22 R Muž romant [27987] Re: JackDaniel
Máš v akváriu ještě jiný filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:21 Muž Priest [325] - CichlidyRe: JackDaniel
Filtr by jsi neměl vypínat vůbec,nech ho jet nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2014 19:18 JackDaniel
Ahoj.přemýšlím,že přidám molitan jako jemnou filtraci,ale chtěl bych se zeptat,jestli bude vadit,že by ten filtřík jel jen osm hodin denně,při zapnutém světle.nedokážu si představit,že bych chtěl poslouchat kompresorek v noci. :))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2014 00:24 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: zervan
Na bublifuk nedám dopustit ve vytíračkách a rozplavávačkách. Ve větších nádržích mám už buď externí nebo hlavu. Ale určitě bych bublifuk nezatracoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 21:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jířa
Niektorí dokonca úspešne prevádzkujú akvária bez akéhokoľvek filtra - kopa rastlín a nejaké tie čističe (ako napr. krevetky) sa vedia postarať. Jeden dôvod pre točenie vody mi však napadá - športové vyžitie rybiek pri plávaní proti prúdu :) My sme mali pár desaťročí len bublifuky a o iných som ani nevedel, ale keď som dal čerpaciu hlavu, páči sa mi ten jemný prúd a niektorým rybkám tiež.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 20:44 Muž Jířa [24] Re: Pítik
Vysvětli mi prosím jediný rozumný důvod proč točit obsah vody v akvárku 2x až 3x za hodinu přes filtr.Nemyslíš,že tak rychle se voda nakazí,nemění hodnoty ani složení.Mě jedou bublifuky ve 300 litrech tak,že to vypadá jako by ani nabyli a voda je OK.Mechanická nečistota jen tak hodinu po krmení,jinak křišťál.Chemii neřeším.Chování ryb je normální,rozmnožují se,žerou,žádná nemoc.Halda rostlinek,staré dno plné bakterií,nepřekrmování,to vše dělá kouzla,neni problém.Nikomu to necpu,je to jen má skušenost.Samozřejmě,když se dám na akary potoční,kance apod,tak pojedu kýblák na plný kule.
Přeju hodně zdaru!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:22 Muž Jířa [24] Re: cezarmilan
Fajn,ale i ta nejmenší hlava zbytečně točí vodu a to neni žádoucí,ve výtěrkách už vůbec ne.Mám opravdu malý závěsný filtr,proto ten problém s ucpáváním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 20:19 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jířa
Áno pomohlo, dozvedel som sa viacej vecí, ďakujem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2014 20:13 Muž Jířa [24] Re: zervan
Elektronické řízení kmitu je regulace výkonu motorku.Některé mají mechanickou regulaci,je to většinou šroubek který brání kmitu a tím reguluješ výkon.Tyto motorky většinou vrčí díky té mechanické regulaci.Nemusíš kupovat 2000-4,tobě by stačil ten nejmenší(2000-1)Jinak když nechci použít dva výfuky,tak na jeden dám kousek hadičky a vzduchovací kámen,volná hadička by nyla hlučná.Hlavně neucpávat!!!Tak snad jsem pomohl?Měj se. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:44 - Re: romant
Fotka k příspěvku Aby sa predchádzalo spomenutému,tak u týchto je vzduchovanie v bode viď.foto (tiež mám jeden taký)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:38 R Muž romant [27987] Re: Lenicka92
Tak ono, aby s předešlo dalším debatám o funkčnosti toho způsobu "na ležáka", je možno zvolit tuto variantu bublifuku. www.akva-exo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:02 - Re: amrtin
amrtin napsal: Jistě,vzduch jede cestou nejmenšího odporu a proto trubkou ven,místo aby se tlačil přes molitan X-)
Toto nie je vždy tak.Ak je filter vodorovne prípadne s molitanom mierne nad horizontál,tak sa ľahko stane,že bublinky ako písal zervan pôjdu čiastočne i molitanom.A hlavne ak človek používa silný kompresor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 14:00 - Re: Lenicka92
Lenicka u týchto bublátok sú prísavky kadejaké,zrejme od výroby.Niektoré držia v pohode iné dosť rýchlo tvrdnú a nedržia ani prd.Tiež som mal často problém s uchytením týchto filtrov.Vyrieši to len nová kvalitnejšia prísavka.Na krátko sa dá prísavka zmäkčiť v horúcej vode,to sa mi však neosvedčilo.Je potom po čase ešte tvrdšia ako pôvodne.
Ohľadne uloženia: Ideálne vertikálne či mierne naklonený,vodorovne to tiež funguje no už to nie je celkom ono ako písal zervan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 13:52 amrtin Re: romant
Jistě,vzduch jede cestou nejmenšího odporu a proto trubkou ven,místo aby se tlačil přes molitan X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:42 R Muž romant [27987] Re: zervan
Ne, nemýlíš se. Osobně jsem to provozoval všema možnejma způsobama a neměl jsem problém ani když to bylo na ležato, tak jsem si dovolil tu poznámku o tom, že to bude jedno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.01.2014 09:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Pretože keď stojí, bublinky idú kolmo hore cez trúbku a berú so sebou aj vodu. Ak je výpusť hoci aj kúsok nad hladinou, tečie z neho voda, teda celý molitán nasáva vodu. Keď je na ležato, tak:
* časť bubliniek môže vychádzať (prebublávať) rovno cez molitán, čo síce baktériám kyslík dá, ale ale určite nefiltruje mechanicky;
* pri vodorovnom umiestnení pôjdu vzduchové bublinky popri hornom okraji trúbky, nebudú toľko tlačiť pred sebou vodu (resp. ak by aj, zase sa časť môže spätnou slučkou vracať po spodnom okraji).
Záleží aj od veľkosti bublín - teda či je tam vzduchovací kameň alebo nie (ja nepoužívam, lebo mám tvrdú vodu a vždy po pár dňoch sa upchal vodným kameňom) ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že keď je filter (trúbka) vodorovne, bude o dosť nižšia efektivita. Aspoň takto som to vypozoroval, exaktne som nemeral. Alebo sa mýlim?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=151