Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:13 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Beastie
Určitě reklamace. Jakmile do něj zasáhneš jak radí romant přijdeš o záruku. Osobně mám teda vzduchovací motorek už hodně let a jediné co odešlo, tak potenciometr na regulaci. Stačila domácí úprava a bublá dál, ale to bylo už po záruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:10 R Muž Silent [5949] Re: Beastie
Pokud z motorku nejde vzduch nebo jen velmi málo tak bych s ním nedělal žádné cavyky a šel by na reklamaci. Předpokládám, že tento typ je bez regulace výkonu takže tam problém nebude. Nejspíše bude poškozená membrána. Pokud je v záruce nevrtal bych se v něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:07 R Muž romant [27982] Re: Beastie
U vzduchovacích motorků nejčastěji odcházejí membrány. Takže bych se podíval dovnitř a skontroloval tu membránu, jestli není prasklá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2011 10:02 Žena Beastie [314]
Zdravím, asi se mi rozbil bublifuk :(
Dnes ráno koukám, nejdou z filtru bublinky ani žádný proud a vzduchovací motor má mírně jiný zvuk.Vyndala jsem i vzduchovací kamínek a ponořila jen trubičku s hadicí bez filtrační hmoty, abych si ověřila, že chyba není ve filtračním médiu, a na plný výkon bez škrcení sotva pár bublinek. Co mám zkontrolovat předtím, než půjdu reklamovat. Nějaký návrh? Pustit motůrek bez hadice jsem zkoušela, žádný proud ani podtlak, ale zvuk to vydává.

Díky

PS jedná se o typ Hailea ACO 6600 a mám ho od 8.8 tohoto roku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:46 Muž MrHu [300] Re: Moucha
Je to možné...:-) Já měl tu čest s podobným (vzhledově byl stejný, ale třeba se v tomhle může lišit), jaký se tu řeší, tak radím podle svých zkušeností...ale samozřejmě to může být jinak...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MrHu
u nekterych variant je ten kaminek prilepen ke stene trubky....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:22 Muž MrHu [300] Re: Beastie
potlesk
Cenu za estetičnost Vám nedám, ale klidně napíšu jedničku s hvězdičkou ano , jen si pro ní budete muset přijít :) .
Jen bych měl obavu o to, aby měl motůrek dostatečný přísun vzduchu...protože do hadičky fouká vzduch z jeho okolí...takže jestli je ta krabice fakt dobře utěsněná, tak by to mohlo dělat neplechu... ;-) Kamínek by to chtělo vyndat z molitanu a zkusit tam třeba nějaký jiný...:-)Jestli se nepletu, tak tenhle filtr je udělaný tak, že je zahnutá trubička, která má v sobě zezadu dirkou, kterou je prostrčená vzduchovací hadička...a zespodu je na tom nasazený molitan...takže je potřeba sundat ten molitan a spodem vytáhnout kamínek...klidně bych ten filtr zkusil úplně bez kamínku, nechat tam jen vzduchovací hadičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:18 R Muž romant [27982] Re: Beastie
Vyndej to vzduchování z akvárka a odpoj ten kamínek a nech jenom samotnou hadičku a pokud se ta hlučnost nesníží(toho motorku), tak je špatně odhlučněnej. Není jeho výkon nijak regulovanej? Jak je dlouho ten motorek v provozu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2011 20:10 Žena Beastie [314] Re: MrHu
Fotka k příspěvku jak prosim vás ten kamínek zkontroluju?
Už jsem utěsnila motůrek - měla bych dostat cenu za estetičnost, motůrek je v pěkné krabičce ladící se stěnou mého pokoje :)))
Ale ten samotný molitan pořád vydává zvuky, chci jen vědět, jestli to bude dělat pořád, nebo jestli je to kamínek

Přiložím fotku provedení motůrku, očekávám potlesk?:))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 23:16 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Beastie
...asi to bude ten motůrek, zkusím ho zavřít do nějaké vystlané krabičky, třeba mi to vžum zredukuje...
Výborně proti hluku vibrujícího vzduchovacího motorku funguje "odpružené" zavěšení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:56 Muž MrHu [300] Re: Beastie
No, samotný molitan to nedělá určitě...:-) jestli je to vžum jakoby přerušované (jsou v tom slyšet trošku taková rázy, tak je to od motůrku (ať už je hlučný, nebo rozvibrovává nábytek)...jestli to dělá vžum furt stejně...takzvané dlouhé vžum :) ...tak je to kamínek...nic jiného to podle mě být nemůže... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:51 Žena Beastie [314] Re: MrHu
Vyzkouším molitan na suchu, ale asi to bude ten motůrek, zkusím ho zavřít do nějaké vystlané krabičky, třeba mi to vžum zredukuje.

A běda, jestli to i nadále bude dělat vžum!!

Přišlo mi, jakože to dělá ten molitan, ale je možné že se to prostě jen špatně nese, však taky nejsem netopýr abych echolokovala odkud to přesně vychází.

Podívám se ještě po kamínku

Děkuji za večerní vžum rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:50 R Muž romant [27982] Re: Zoidik
Taky jsem měl starou dobrou Silentu přímo pod akvárkem zabalenou v molitanu a taky jsem o ní nevěděl, do tý doby než se začala opotřebovávat membrána a zvýšila se hlučnost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:47 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Mám stolek s železnou konstrukcí. Na vrchu mam akvárko a dole "techniku" a zepředu je zakryt závěsem a nevím o něm. Teď od sedím max 2metry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:36 R Muž romant [27982] Re: karelchess
Jasně, klidně do druhý místnosti, kde nám ten hluk již třeba tolik nevadí, už jsem ho viděl i na balkoně v plastový voděodolný krabici, ale to je extrém. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:35 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: romant
Já mám vzduchovací motorek na asi 7-8mm silném molitanu nebo poliuretanové podložce a ani o něm nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:33 Muž MrHu [300] Re: Beastie
Jako ten molitan, který je ponořený ve vodě?:-) Můj molitan teda vžum nedělá smich Ani si to nějak neumím představit, jak by mohl bzučet...proč... coze Chápal bych, kdyby to třeba šplouchalo...když ho pustíš na suchu, tak taky bzučí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:31 R Muž romant [27982] Re: Beastie
A není to spíš hlučnost toho vzduchovacího motorku? Pokud je položenej, třeba jenom na skříňce, tak to může být hlučnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:30 Muž karelchess [45] Re: Beastie
Obdivuju lidi, co umí odhlučnit ten 50 Hz brum :-D
Ale nemůže to bzučení způsobovat třeba vzduchovací kamínek v tom filtru? Já kamínky nepoužívám a dávám tam na jedné straně zatavené brčko propíchané horkým špendlíkem.
edit: no a to jsem právě myslel, že tahle frekvence proleze všude, není to jen tak... :-O

V tom případě se nabízí tu hadičku maximálně prodloužit, ona to po cestě trochu utlumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:27 Žena Beastie [314] Re: MrHu
Naživo bych to asi vtipně předvedla, ale takhle je to těžké.
Prostě přijde mi, že ta kostka akvacitu, ten bublifuk, vydává značně bzučivé zvuky, jakoby vibracemi rozezvučené nebo něco podobného. Těžko se popisují zvuky

VŽUM?:)

Edit: jako samozřejmě je to od vibrací toho motoru a té membrány, ale přijde mi jakoby to rozeznívalo celou tu metr dlouhou hadičku až do toho akva

jen jestli je to takhle normální
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:23 Muž MrHu [300] Re: Beastie
Můžu se zeptat, co znamená bzučící molitan?:-) Nerozumím co je tím myšleno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2011 22:21 Žena Beastie [314] Re: Moucha
Tak teda připojím názor :) Vzduchovací motůrek? pěkný, elegantní, tichý...ten molitan ovšem bzučí a je to asi tak 4x hlasitější než ten vnitřní filtr...vzhledem k tomu, že je to v ložnici, tak pokud nenajdu způsob jak to utlumit ( motůrek má vlastní nožičky odpružené a stojí na molitanu a v bublinkovém obalu, ten není hlučný), tak měnim zpátky na méně výkonný a méně vhodný ale tichý vnitřní filtr, nebo se z toho zblázním :)

Jsou třebas tišší typy molitanů? mám "mini bio filtr 1 12z6x5 made in china od JK animals :)
Někdo vlastní nebzučící molitan?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 20:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Beastie
cerpaci hlavy jsou v podstate odstrediva cerpadla, bohuzel nejsou bezne k dostani jejich pidiverze, majici dostatecne maly prutok.... nadmerny prutok dokaze strhavat biologicky povlak ve filtru a tim zhorsovat kvalitu filtrace.....

proto bublifuky stale prezivaji, pozor nezamenujte prutok vzduchu a prutok vody

vzduchovaci kompresor se da docela dobre odhlucnit, vim to dost dobre protoze jsem stravil cast mladi v pokojiku s pudnim filtrem, jenz byl stejne pohanen jako bublifuk (v te dobe byly pudni filtry v kurzu)

osobne mam momentalne na stole AT7500 zasazen do kostky tuzsiho molitanu, coz dostatecne tlumi vibrace
vibrace mohou byt rybkam neprijemne, pokud prerostou unosnou mez, ale na druhou stranu jako vetsina zivich tvoru si dokazou zviknout na vselicos... (treba se udava, ze klepani na sklo je neco jako kdyby jste je lechtali)

vice o filtraci zde www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:26 Muž MrHu [300] Re: karelchess
Jasně, od toho je na trhu taková nabídka, že si každý vybere:-). Já třeba bublání (respektivé zaprasený krycí sklo) neřeším, protože jsem bublal i přes klasický vnitřní filtr...:-) Navíc mám akvárium zakrytovaný, takže mě to moc netrápí...S tou hlučností je výhoda, že když jsou dost dlouhé hadičky, tak se dá motůrek někam "zašít"...já ho třeba mám pod gaučem, který je hned vedle akvária...přísun vzduchu tam je normální, stejně jako teplota (aspoň přibližně)...a i když se to nezdá, tak to hluk izoluje solidně...:-) Momentálně mám ve stejné místnosti jak bublifuk, tak čerpací hlavu...a bublifuk přes ní neni vůbec slyšet...Ale jasně, neznamená to, že to tak je pokaždý...třeba mám tu čerpací hlavu nějakou nekvalitní:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 16:19 Muž karelchess [45] Re: MrHu
Já mám zrovna jiný názor :)
Mě vadí hlučnost vzduchových kompresorků a pak taky že vývod z bublifuku prostě bublá a je od toho zaprasený krycí sklo. Cenově to vyjde nastejno, čerpací hlava AT-200 něco přes dvě stovky a k tomu pořádnou kostku biomolitanu. Čerpací hlava je trochu náročnější na výšku akvária(aby se to tam vešlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:58 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: MrHu
Vnitřní filtry mají většinou výrazně menší objem filtrační hmoty než je kostka biomolitanu, která se nasazuje na samostatnou čerpací hlavu, takže ta účinnost bude taky nižší. Dražší jsou hlavně kvůli designu.
U některých vnitřních filtrů se dá ale použít kvalitnější filtrační hmota než je biomolitan, takže se účinnost zvyšuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:39 Muž MrHu [300] Re: Beastie
Nevím, jestli je to tak u všech, ale čerpací hlavy, které jsem měl já, měly v sobě takovou vrtulku...:-) díky ní nasávaly do sebe vodu...dá se říct, že vnitřní filtr je v podstatě čerpací hlava + filtrační hmota...vnitřní filtr asi bude o něco účinější...ale zase aby to za něco stálo, tak bude dražší, než bublifuk s motorkem...moje vnitřní filtry s čerpací hlavou stály oba okolo 500kč (nepamatuju si přesnou cenu)...a vím jistě, že bych si to znovu nekoupil...po dost krátké době začaly oba dost hučet...bublifuk s motorkem mě dohromady vyšel na nějakých 350kč...motorem už mám přes rok a je stále tichý, jako když byl nový...Ale spousta lidí bude mít určitě jiný názor...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:39 R Muž romant [27982] Re: Beastie
Já používám čerpací hlavu v akváriích o objemu 50litrů a výše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:26 Žena Beastie [314] Re: MrHu
Takze čerpací hlava je vlastně součástí každého vnitřního filtru ( vždycky jsem měla pocit, že tam je jakýsi rotor) ? Zní to tak, že je to pouze jedna část, která se dá zakoupit samostatně.

kdy už je tedy vhodnější mít čerpací hlavu oproti vzduchovacímu motoru?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:13 Muž MrHu [300] Re: Beastie
Ve funkci je hlavní rozdíl v tom, že čerpací hlava v podstatě na jedné straně nasává vodu přes filtrační hmotu a na druhé straně vypouští vodu přefiltrovanou...zatím co vzduchovací motorem fouká hadičkou vzduch do trubičky, která je v bio molitanu...a tím, jak vzduch stoupá trubičkou k hladině, tam vzniká podtlak, díky kterému dojde k nasání vody přes bio molitan...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:07 R Muž romant [27982] Re: Beastie
Základní rozdíl mezi motůrkem a čerpací hlavou je ten, že motůrek je vždy umístěn mimo akvárium a do styku s vodou nesmí přijít, naproti tomu čerpací hlava je umístěna uvnitř akvária a pro její finkci je voda nezbytná, je to takový malý podvodní čerpadlo. Pro Tvůj účel bude nejvhodnější ten motorek s bublifukem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 14:58 Muž MrHu [300] Re: Beastie
Záleží hlavně na vzduchovacím motůrku a taky třeba na velikosti bio molitanu...:-) Prodávají se i bublifuky na nádrže větší než 250l www.akvarista.cz/… ...já používám ve svojí nádrži (84l) www.akvarista.cz/… se vzduchovacím motůrkem Atman AT-A7500, který má maximální výkon 360l/h. Má na sobě regulaci výkonu, takže se ani nemusí moc škrtit, když je potřeba nižší výkon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 14:53 Žena Beastie [314] Re: romant
ještě prosím rozdíl mezi vzduchovacím motůrkem a čerpací hlavou :)

Do jak velikého objemu je vhodný bublifuk? Tady koukám, že vzhledem k dostupnosti vzduchovacích motůrků, asi závisí pouze na schopnosti toho motůrku ale limit tak 150l nádrž to mít musí, ne?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 14:34 R Muž romant [27982] Re: Beastie
Tak chápeš to správně. Ten "bublifuk" je to co je umístěný v akváriu a pomocí vzduchu dodávanýho z toho motorku(čerpadla), který je umístěný mimo akvárium a nedotýká se akvária, se přes tu hadičku dodává vzduch který prochází tím systémem a vychází z té trubičky, která je umístěná někde u hladiny a tím se voda zároveň okysličuje. Tak snad je to ode mě napsáno srozumitelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 14:28 Žena Beastie [314] – bublifuk vs čerpadlo
Zdsravím, jsem pořád trochu ztracená
píšete že bublifuk je vzduchovací motorek, ale při poslání tohoto odkazu jako ukázky bublifuku - www.akvarista.cz/… - je tam pouzem olitanová kostka s hadičkou.
Taktéž na začátku se píše "ronan707 *
Takze bublifuk je ta polyuretanová pěna(nebo jak se to píše) jakoby napichnuta na hadicku a ta je pripojena na vzduchovani?"
takže kde je to vzduchování? to se dokupuje vedle, že? je to nějaký hnací mechanismus pohánějící tu vodu do toho molitanu? Jak píšou u druhého odkazu, tak vzduchovací motůrek je vlastně kompresor, který slouží k dokysličování vody v akváriu - o což nemusím nutně stát.

Tudíž když někdo řekne pořiď si do 20tky bublifuk, pořídím si nalepovací kostku na stěnu s trubičkou a k tomu si koupím kompresor, nejmenší možný nějakou 50tku od Tetry, kterou "zaškrtím" na menší výkon ( 50l/hod není pro ryby vyžadující mírné proudění to pravé). Bude nějaký problém s tím, že mám kryt? Nebo tu hadičku, kterou se napojuje ten kompresor, vpořádku prostrčím mezerou v krytu? Co kduž dojde k přelomení/poškození hadičky?

Může se například ten kompresor dotýkat akvária, nebo to zpusobuje vibrace a ruší to obyvatele?

Omlouvám se za neznalost, zatím mi vnitřní filtry přišly jednodušší, ale nejsou vhodné do mého akva, tak samozřejme chci to nejlepší pro své rybičky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 15:12 Muž Tomiino [43] Re: Moucha
tak jsem ho zakoupil spolecne s bio filtrem ale nejak mi to na sebe nepasuje tak to musim nejak vymyslet :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 11:03 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: karelchess
no to bych musel otestovat... ale prutok to ma slusnej i kdyz to mam na cca 50% (mam jen skrtitko a smerovou trysku)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 11:00 Muž karelchess [45] Re: Moucha
Já vím, akorát jsem nezkoušel když dám přisáváví za škrtítko a víc to přiškrtím, jestli to bude mít dostatečný tah pro to přisávání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 10:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: karelchess
jsou to nastavce, takze jdou zapojit za sebou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:59 Muž karelchess [45] Re: Tomiino
Čerpadlo je ok, má přiškrcovadlo i přivzdušňování, akorát nevím, jestli jde zapojit obojí najednou. U molitanu zde absolutně platí více=lépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:29 Muž Yirka [9118] Re: Tomiino
Nemám zdání, ale určitě existuje obchod kde to prodají jako komplet. Je to velmi běžné zboží k dostání skoro v každém krámu, tak jestli to máš někde blízko - můžeš si tam hned skočit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:29 Muž kortezhugo [983] Re: Tomiino
...zvlast
tie mas hned dole :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tomiino
a de to jeste priskrcovat (v baleni je skrtici nastavec), a kousek niz na ty strance mas i molitany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:22 Muž Tomiino [43] Re: Yirka
Ty blaho to je presne to co jsem hledal!! dekuji ti moc.Molitan se k tomu dokupuje asi zvlast vid?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:19 Muž Yirka [9118] Re: Tomiino
Šel bych určitě do čerpací hlavy - třeba zde: www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:17 Muž Tomiino [43] Re: Yirka
Jo takle,uz chapu.Kdyz mam presne 112 l mam tedy pouizit co?bude stacit filtrik s moturkem?nebo radeji koupit s tim cerpadylkem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 09:12 Muž Yirka [9118] Re: Tomiino
Bublifuk a čerpadlo jsou dva pojmy. Bublifuk je klasický vzduchovací motorek napojený přes hadičku na kostku molitanu nasazenou na trubičce, čerpadlo pak znamená že motorek je integrován přímo v čerpací hlavě na které je nasunuta kostka molitanu. Typ záleží na uvažované velikosti nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2011 08:48 Muž Tomiino [43]
Ahojky lidi,potreboval bych drobet poradit.Mam vytiraci nadrz a chci si do ni koupit bublifuk a cerpadlem ale nevim jak silne cerpadlo.Mam 1OO l,poradi mi prosim nekdo?? :-)

Edit: A jak velkou kostku mam dat do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2011 07:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
je tu jeste otazka do jak velkeho akvaria to chces? Aby ta F13ctka nebyla skoro mala.... pidi cerpaci hlavy se daj na burze sehnat kolem 100kc a to je i cena vzduchovaciho motorku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2011 22:59 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Matafous
vzduchovaní motorek
ale jestli chceš poradit tak si kup třeba tady akvaterahobby.cz/… čerpací hlavu a k ní dost velký biomolitan, bude to filtrovat mnohem líp a navíc vzduchovací moorek je dost hlučný, a cena o moc vyšší nebude

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16853x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=351