Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 09:01 Muž kortezhugo [983] Re: llang
...skrtitka fungovat musia...len sa horsie skrti ked je tam nensi odpor teda kamienky si nemal vyhadzovat...
...a nastavenie bude ovela rychlejsie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:19 Muž Yirka [9126] Re: llang
A zapoměl jsem na to nejzákladnější. Pochopitelně jako první zkontroluj zda je vpořádku membrána.
Jinak - o jaký typ motorku se jedná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:09 R Muž Silent [5949] Re: llang
Jak píše Yirka. Bez škrtítka to nepůjde. Vzduch jde vždy cestou nejmenšího odporu. Takže pokud se v jedné nádrži zvýší tlak( přidání vody, filtr ve větší hloubce) jde vzduch jen do jednoho ramene. Regulací pomocí škrtítka tomuto zabráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: llang
ano chce to mit opravdu dostatecne vykony vzdochovaci moturek, skrtitka fungujou, chce to jen mit trpelivost a dobry skrtitka (dobry jsou sroubovaci, maj dost jemny serizovani)
pripadne si porid vzduchovaci motor se dvema vyvody, ale ty bejvaj vykonejsi

ale uplne by mel stacit At-A1500, mel jsem na nem 10 a 30L akvarka s bublifukama s rozdilnejma hladinama a slo to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 08:05 Muž llang [5] Re: Yirka
Kamínky jsem vyhodil už při koupi filtrů. komresor je na 150L a akva mam 2X 60L. Podle mne by mělo vše fungovat, pokud vše funguje foukají oba filtry víc než dostatečně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 07:57 Muž Yirka [9126] Re: llang
Mám udělaný rozvod přesně tak jako ty a regulace škrtítkem MUSÍ fungovat. Základní otázka ovšem je mít dostatečně nadimenzovaný vzduchovací motorek, mít funkční kamínky. Jako první opatření oddělej kamínky, fungovat to bude též a poznáš v čem je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 07:54 Muž llang [5] – neuvěřitelný provlém s bublifukem
Fotka k příspěvku ahoj. mám jeden výstup z kompresoru a 2 akvária s bublifukem. Na hadičku jsem dal rozdvojku, která rozděluje vzduch do obou akvárií. Tady nastává problém! pokud je v jednom akva o trosku víc vody, nebo je filtr umístěn trošku níž než ten druhý, přestane jeden filtr foukat a druhý fouká na max. Nefungují žádné škrtítka. Při každé manipulaci v akváriu 10 minut vyrovnávám filtry a hladiny vody. Je to tak citlivá záležitost že jde o milimetry. Občas i příjdu k akváriím a jedno nefiltruje, což je velmi nebezpečné. Prosím poraďte.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2010 14:23 havex77 Re: ciza
Co pak kompresorek,mám Atmam AT-1500,ten neslyším vůbec.Dnes jsem koupil kamínek,ale asi o 0.5 cm tlustší tone ,znova už do akvaristiky v nejbližší době nepůjdu.Zkoušel jsem řady kolen,trubek,i rampu jsem zkoušel,pořád nejsem spokojený s výslednýmm hlukem.Přemýšlím,co dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:47 Muž ciza [8] – Ahojte pani akvariste
Mam dotaz, jaky vzduchovaci moturek byste poridily do 105 litroveho akva? Mam boimolitan s moturkem snad jeste po babicce dostal jsem ho od souseda ale zda se mi ze filtr nejede jak by mel kdyz trosku rozkalim dno filtr vubec nenasava...:( Jaky byste zvolily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 21:05 Muž ampik [2] - RostlinyRe: JuraH.
v akvaristice ma stojan s 12cti akvarii, a ve vsech ma bublifuky... pritom jsem se ho ptal, jestli to staci
v akva 50l ma bublifuk a v nem trubku od zvonu a z ni vychazi jedn bublina za sekundu...
rikal ze to takhle jede uz dlouho... a staci to. v akvariich ma kytky, a vypada to jako spolecenske prerybnene akva ( 100 neonek)
bublifuk dela borfdel, kdyz vb nem neni kaminek, nebo je vadnej. ja tam dal lipove drivko za 40kc a je to tiche... musel sem dat motorek za dvere, aby byl klid.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 20:39 Muž JuraH. [5] – Bublifuk
No já dříve míval bublifuk ale měl jsem děsně drnčící motorek tak jsem si koupil normální aquael fan mini plus ale o to nejde. Stačí když bude v tom bublifuku vzduchovací kamínek ne ? teda aspoň já ho tam míval a kupoval se asi za 4kč takový malinký váleček prostě tak akorát do té trubičky od bublifuku a pak ten filtr nebublal ale krásně šuměl :) no jak říkám mi víc vadil ten rámus než samotné bublinky. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:23 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: havex77
topitko je rozhodne potreba tak pul rok v roce, takze ho kup taky :-) v zadnem pripade nevypinej filtr, staci ho dat vic pod hladinu, kdyz se da na akva kryci sklo, tak to neni temer slyset. akva mam i v loznici a vubec mi to nevadi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 18:05 Žena bluedream [245] Re: havex77
Bublifuk i topítko (vzhledem k tomu, jakou máš doma teplotu) potřeba je. A věř, že časem si na bublání zvykneš a nebudeš ho vnímat ;-)
A dát na akva sklo pomůže - trošku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2010 18:02 Muž Yirka [9126] Re: havex77
Další otázku by sis měl dát sám sobě. Chci chovat (nebo dokonce odchovávat) rybky? Topítko a bublifuk prostě do odchovny patří, ať si ostatní říkají co chtějí. jinak se dočkáš podražených ryb. Vím že se ozvou ti kterým to jde i bez toho, ale......
Jinak bublifuk a vzduchování co se hluku týče vyjde nastejno. (Pomáhají špunty do uší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 17:55 havex77 Re: Farrael
No v domě je ve dne 20C a v noci 17C,a to topítko jsem myslel do odchovničky s potěrem.Opravdu nepotřebuji topítko? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 17:27 Muž Farrael [28] - ŽivorodkyRe: havex77
Ee není. Já ho nemám ani v jednom akváriu. A to ať je velké jak chce ;-) Ale záleží jakou teplotu má okolní prostředí. U nás je pomalu furt třicet, takže v akvárku je 28°C no problem bez topítka a spíš musim větrat spíš, aby to nelezlo už vejš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:35 havex77 Re: Moucha
Kdyz ho víc ponořím tak dělá ještě větší rámus,co tam strčit vzduch. kamínek?

V akva zatím nic není,ale časem tam bude cca. 30 21 dní starých kančíků.Je nutné,abych na noc vzduchoval?

Je nutné mít topítko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: havex77
zkus ho vic ci min ponorit... pripadne zadeklovat aqua
filtr rozhodne nevypinat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2010 16:22 havex77 – Bublifuk
Zdravím,před 4 dny jsem si založil chovničku z 9l akva.Bublifuk jako filtr se mi zdál jako nejlepší řešení.Problém je v tom,že nemůžu usnout,bubliny na hladině dělají neskutečný rámus.Vadí,když ho na noc vypnu?Vím,že nitrifikace nebude téměř žádná,ale akva udržuji čisté a plůdek by tam byl cca. měsíc.Bude to rybám dělat problémy?Za případné rady jak filtr ztišit budu vděčný...Jo a abych nezapoměl,tak samec kančík samičku honí po celém akva a ta je z toho chudák celá hotová,někde jsem zaslechl že je to normální.Díky za všechny rady. palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: NASREDDIN
bublifuk... motorek od 100kc
i kdyz na aukru i za 1kc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:03 Muž NASREDDIN [1383] Re: Moucha
Motorek za 25kč?
Sem s ním. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 19:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bart Simpson
nejlevnejsi od 25kc do 5-10L akva do 40L 45kc bude stacit i ten nejslabsi atman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 18:19 Bart Simpson Re: lammr
koupíš ho v každý akvaristice jak velký chceš ale k jehi provozu(filtraci) potřebuješ vzduch. motorek.. nejlevnější od 130 kč)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 18:15 lamrr – co to je bublifuk
prosil bych par odkazů.a kde ho koupit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2009 12:01 ampik Re: BART
ja sem dnes spal vedle AT-1500 motorku a pod nim mam kvuli poskakovani po nabytku koubu na nadobi a vyspal sem se dobre...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 17:09 Tommys Re: Honza
Ještě bych upozornil, aby nedošlo k mistifikaci, není příliš vhodný klasický molitan, mycí houba nebo něco podobného, ať už na čerpací hlavu, nebo na bulbifuk má příliš jemnou strukturu, jistě se dá krátkodobě použít, ale na trvalejší usídlení bakterií je v očkách molitanu malý prostor, používá se profi "molitan" přímo určení k filtrování akvírií, jmenuje se bioakvacit, v akvaristice se používá nejběžněji hrubost 20(určuje velikost oček). Bežně je tento molitan k sehnání v akvaristikách ať už v sadě jak na čerpadýlko, tak i s dírou na bublifuk. Optimální pro tvou nádrž bude co největší kostka molitanu versus vzhled v nádrži, je dobré využít plně výšku vodního sloupce a obsadit ji příslušnou délkou akvacitu + čerpací hlava. např. kostka 20x10x10 cm taková velikost ve tvé nádrži už zaručí správnou filtraci vody. Bioakvacit na míru se dá sehnat přes net, třeba zde www.tanganika.cz/…. Co se týče hluku osobně preferuji čerpadlo než bublifuk, ten přeci jenom díky tahání vody díky stoupání bublin+motorek vydavá ve ztichlé místnosti dost hluk, oproti čerpadlu, které může být ze začátku hlučnější, ale postupně hlučnost klesá jak vše porustá bakteriemi, až k tomu že je slyšet jenom šelest vody. Proudění vody se dá regulovat přímo na čerpací hlavě, ve skrze jde pouze o to že před vrtulku čerpadla je posouvána zákrytka která omezuje množství vody na vstupu čerpadýlka. U bublifuku je to škrtítkem, reguluje se průtok vzduchu(běžně k sehnání v akvaristice) Co se týče vzduchovacího kamínku, ony bublinky krásně bublavé efektně z jednoho místa nejsou podmínkou, k okysličení vody bohatě stačí pohyb hladiny a středně zarostlá nádrž. Ale pokud se ti to líbí nic proti gustu a šoupni to tam, ale zase bude o jeden hlučný prvek navíc. To je asi vše okolo filtru jeho zajetí, používání, vytvoření nádřže to je už věc jiná.

A pozor na poddimenzované filtříky co jsou také k dostání různé aqael mini za 200-300,- a pod. po většinou mají prach mizivou biologickou účinost, jenom točí vodu a filtrují nahrubo. Nenech se na takovém balení filtru zmást informací třeba do 70l, průtok xxxl/h, pro biologickou filtraci není důležitá rychlost průtoku filtrem, určující je objem filtrační hmoty, čím větší tím lepší, kontra do určité meze, kdy je to stravitelné očkama akvaristy. Ať se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:37 Muž BART [3] Re: Honza
bublifuk je označení pro filtry kde je proudění vody dosáhnuto vzduchovacím kaménkem. Tedy spojení vzduchovacího motorku a filtru. Vypadá asi takto:
shop.miga.cz/…
Filtr sám moc hluku nevydává ale vzduchovací motorek bezhlučný není (závisí na typu- ale vibrace membrány uslyšíš)= takže do ložnice bych si to určitě nedal pokud nebude někde schován ve skřínce a odhlučněn.
Biomotitan je de fakto molitan který má vhodnou strukturu aby se v něm usadili kolonie nitrifikačních bakterií a fungovala biologická filtrace. Je bud součástí filtru, ale prodává se i samostatně /ruzné tvary) Osobně bych volil spíš nějakou čerpací hlavu /např. Atman/ a na to nasadil kosku molitanu. Pokud chceš aby to mělo minimální hluk musí to být ponořené. Stačí mírný pohyb hladiny, pokud to nebude přerybněno, kyslíku bude dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:33 destak Re: Honza
V akva ti urcite dobre poradi ale napriklad www.akva-exo.cz/… molitanak klasickej bublifuk :) bublifuk je taky klasickej vzduchovaci kaminek uvadi se pro oba jak filtr tak kaminek nebo alespon v mojich koncinach. CO se samotneho kompresorku tyce nehlucnost na tka male AQ bude asi trosku vedlejsim prvkem staci ti neco opravdu malinkateho doporucuju znacku TetraTec s ni mam skvele zkusenosti tichy chod a kvalitni provedeni :) prez 3 roky a stale funguje ani o nem nevim :) ale mam trosku vetsi no 250 L obstarava :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2009 16:23 Muž Miras [111] Re: Honza
tady máš ten bublifuk: www.akvarista.cz/… a musí se ještě napojit na nějakej vzd.motorek. jinak tady ve foru je toho spusta ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2009 15:52 Honza – Co je to bublifuk, jak funguje biomolitan
Zdravím :-) . Co je to prosím vas co přesně znamená výraz bublifuk v akvaristice. a Na jakém principu funguje biomolitan. Chci si pořídit, biomolitanový filtr do 50 L akvaria - Jaký je podle vás nejvhodnější ? Akvarium mám v ložnici potřebuji neco málo hlučného s malým prouděním vody. Děkuju !!!
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 22:56 Nikola Re: Nikola
Tak to vypadá že problém je opravdu v 3D pozadí sad už se tam začalo dělat něco co vypadá jako kouř - no jsem zvědavý jak budu oddělávat celé to pozadí - to bude hrozná práce rozzureny na to kašlu a pořídím obyčejnou tapetu za akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:36 Nikola Re: Landvir
Napadlo mě taky jestli nedělá bordel to moje 3D pozadí natřené balakrylem - nechám to do zítřejšího večera prázdné jenom s pár litrama vody - akva jsem desinfikoval savem - uvidím co to udělá - nebudu tam ani dávat filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:35 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Landvir
Může být. :-) Ještě je tu otázka, kde se v akva vzala v takovém množství, že nebyla rozložena "přirozenou cestou", ale vysrážena.
Vysvětlení Ustavprochore mi sedí - nepropraný písek...
Ne, že bych si neuměl představit založení akva bez předchozího proprání písku; osobně to tak dělám - TOMI písek č.2 zásadně nepropírám, ale "servíruji" rovnou ze sáčku. :)
Umím si ale také představit pěnu, která vzniká při propírání písku - proto si umím představit i akva s pěnou na hladině...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:14 Muž Landvir [57] Re: Nikola
Přiklonil bych se k tomu názoru, že je to bílkovina jak už tady bylo zmiňováno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 19:07 Nikola Re: ustavprochore
Dnes jsem koupil písek v jiném zverimexu a ujišťoval jsem se že je bez vápence ale radši to ještě otestuju. Zajetý filtr bohužel nemám. A říkal jsem že jsem nepropíral filtr - ne štěrk - ten jsem propral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 16:51 Žena ustavprochore [567] Re: Nikola
To s tím neměněním vody a nekrmením jsem poradila, mimojiné, já. Týkalo se to nálevníků. Tak nějak mě nenapadlo, že jste ten nový písek ani nepropral, navíc o pěně nebyla na začátku řeč.
Nebude tedy jistější to ještě jednou a definitivně předělat, dát tam čistý!!! písek bez vápence, rostlinky,...? Jestli je ve vedlejším akva zaběhnutý filtr, tak ten tam vymáchat, případně se dá přidat i trochu "bordýlku" ze dna, ale oboje z akva bez nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 16:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Nikola
Ono je taky možný, že je to podobně jako v přírodě pod splavem vysrážená bílkovina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 12:23 Nikola Re: Sid
Bojuju - už 3 dny nekrmím a neměním vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:37 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Nikola
Zabojujte se zákalem - pěna při tom také nejspíš zmizí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 11:23 Nikola Re: Sid
Jéje nepral :-O
obyvatelstvo se tváří dobře - ale mám zákal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 10:36 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Nikola
A pral jste ho vůbec? Před instalací? :)
Asi máte v akva saponiny. :-D
Jak se tváří obyvatelstvo nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 09:04 Nikola Re: Yirka
to určitě ne - je nový :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2009 08:49 Muž Yirka [9126] Re: Nikola
Nepralas ho v Jaru? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2009 08:45 Nikola – Pěna z bublifuku
Mám problém s bublifukem. Během dvou dnů se mi téměř po celé hladině vytvořila asi 4cm vrstva pěny - dále tomu brání krycí sklo - je to normální nebo je něco špatně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 13:06 Muž Jurasek [137] Re: ronan707
Stačit by měl. A jako motorek třeba atman at1500 www.akva-exo.cz/… je levný, celkem tichý, jenom je dost lehký a občas má tendence pochodovat po stole. Mám ho doma, zatím jsem s ním neměl žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 13:00 ronan707 a bude?
A bude mi stačit tenhle? www.akva-exo.cz/…
do 27L akva a popř. který motorek k němu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:47 Muž Jurasek [137] Re: ronan707
Buď je ten elementkový v odkazu, nebo jednoramenný www.akva-exo.cz/… nebo dvouramenný www.akva-exo.cz/… u toho posledního je teleskopická trubka a molitany jsou otáčecí - buď jsou vodorovně jako na obrázku, nebo se dají svisle pro úsporu místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 07:19 Muž Leitlik [9] Re: ronan707
potlesk Ano, pochopil ! Máš to přímo v avízované diskusi a odkaz je tam kupodivu taky www.akva-exo.cz/… . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 03:07 ronan707 Re: Jurasek
Takze bublifuk je ta polyuretanová pěna(nebo jak se to píše) jakoby napichnuta na hadicku a ta je pripojena na vzduchovani?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 02:28 Muž Jurasek [137] Re: ronan707
Při hledání ve foru to jako první vyhodilo odkaz na tuhle diskusi: rybicky.net/forum/3741 (je to třetí příspěvek od konce) a tam je odkaz přímo na bublifuk:http://www.akva-exo.cz/detail/akvaristika/filtry-vnitrni/aqua-exotic/87/
Stačí hledat...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=451