Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2017 17:57 JoKa – Ničitel
Fotka k příspěvku Fotka, názorná ukázka, co dokáže ryba udělat s molitanem za dva měsíce!!

Mám svůj tip, kdo to dělá, i proč to dělá... Ale jistý si nejsem...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.11.2016 17:05 JoKa Re: Nikoolka
Jenom aby nedošlo k nějakému omylu. To, že je voda křišťálově čistá, neznamená, že filtr funguje... Ty dusíky právě vidět nejsou. Tak nepovažovat za bernou minci...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2016 16:50 Nikoolka Re: JoKa
Super tak děkuji moc :) uz jsem včera kontrolovala s tou Haileou a tím biomolitanem a myslím si ze to bohaté staci. Voda je krásné čistá ristlinkam se také daří ale to spise připisují k tomu ze tam přidáván co2 :) jinak moc díky za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 19:18 JoKa Re: Nikola
Dal bych tam dva takové, ty bublifuky, do každého rohu jeden a nasmeroval vývody tak, aby voda fungovala. A jak píše kolega, minimálně měsíc bych je tam nechal i s tou hailelolou, nebo co to je...
Pokud ti toto nevyhovuje, tak se řiď Romanovou řadou, má pravdu, je to málo, ale dva takové a k tomu vzduchovani a pravidelná údržba a nemáš problém... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 14:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nikola
-nech je nějakou dobu jet společně,
-častěji měn třetinu vody v akva
-odkal dno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 14:08 Žena Archa [14] - ŽivorodkyRe: Nikola
bude to ok, by sa clovek divil, co sa za týzden v tej filtracnej hmote nazbiera. Pre lepsie zabehnutie to ponor do akvárijnej vody, s trochou toho hnedého zo zabehnutého filtra. Ono je výhoda, ze ten molitan rýchlo prepláchnes, s kombináciou vonkajsieho filtra budes mat vodu kristálovú. Mám to odskúsané ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 12:46 Nikola
Ahoj chtěla bych se zeptat mám aq 80 litru a v něm jen živorodky neonky a dania pruhované a mám stále takovou zakalenou vodu nebo prostě není čirá.. Mám filtr Hailea RP 200 mám uz i vymenenou houbu a stále nic.. Tak jsem včera koupila bublifuk 15cm vysoký :) myslíte ze to bude dobre?:) mám to rozdvojene i do vzduchová ní tak to nedělá takový rámus. Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 19:43 R Muž romant [27982] Re: Lucie
Ano vhodný je a u mě bez pochybování, třeba nám ty svoje pochyby kolega ještě vysvětlí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 14:32 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Lucie
Primo vyborny. Lze ovsem pochybovat o vhodnosti 15l akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 14:14 Lucie – Filtr
Dobrý den chtěla jsem se zeptat je tento filtr vhodný do 15l akvária?
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 16:52 erdo Re: NHKG
To bude bez problému- výkon vůbec není závislý na délce vedení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 11:56 Muž Yirka [9118] Re: romant
Když jsme u toho stáří.... Minulý týden jsem dal opět do plného chodu motorek ZOOBEKO z r. 1985, tedy více než 30 let starý motorek s původní membránou, a tlačí mi to těch 5-6 metrů naprosto v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 11:31 R Muž romant [27982] Re: NHKG
Tahal jsem to kdysi z patra do patra přes chodbu a to bylo podle mě i více než těch tvejch 8m a stařičká silenta to zvládla bez problémů a provzdušnění bublifukem bude v pohodě, tedy u tebe nepředpokládám že by jsi nepoužil mozek a budeš mít ten správnej poměr spotřebitelů a producentů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 10:30 Muž TRULY [164] Re: NHKG
tak hlavne sa vyvaruj každemu ohnutiu hačiky. Akonáhale sa hačika niekde ohne alebo prelomí tak ten kompresor to na tu dialku nepretlačí ani náhodou. Takže čo najmenej uhlov a ak sa dá tak aj miesto kde hadička prechadza do akva ponad vrchnu hranu skla, tak aj tam to nejak podlož aby sa na hrane skla nestlačila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2016 10:22 Muž Yirka [9118] Re: NHKG
Sice to nemám 8 M, ale 5m bez problémů. A ano, provzdušnění je dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 08:35 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Stavím akvárium bez techniky a napadlo mě použít aspoň vzduch z jiného akvária.
Je problém, pokud bych vzduch z obyčejného motorku Sera táhnul cca 8metrů normální hadičkou?
A druh dotaz je, zda bublifuk provzdušní akvárium a nebo radši rozdělit hadičku a přidat i vzduchovací kamínek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 23:58 Muž Paul [2] - Asie
Ahoj, je nějaká doporučená intenzita bublání? Aby filtr byl dostatečně účinný? Mám 10l akva.. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.06.2016 17:19 Muž navik [908] - SumciRe: seic
Nic nemusíš dodělávat, filtr F20 má uvnitř více vybraný molitan kolem trubky (tzn. mimo horní a dolní části, kde molitan pevně sedí k průměru trubky je ostatní vnitřní průměr vybrání molitanu znatelně větší než průměr trubky) a molitanem tedy protéká voda v celém objemu molitanu směrem dovnitř a odtud je nasáván do trubky a jí vyváděn ven. Snad jsem to vysvětlil dostatečně srozumitelně bez potřeby názorného obrázku...
Filtr FV16 má molitan provrtaný po celé délce stejným průměrem, jako je průměr trubky a proto je nezbytné jej perforovat podélně, aby nasával celým objemem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 17:02 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – bublifuk F20
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdarec, poprve v zivote zkousim bublifuky, naslepo jsem nakoupil na petdiscont, vsechno co prislo je od fa Dolezal,
-FV13 v poradku, vzd. hadicka je vedena vnitrkem zhora, dole zaslepena a perforovana, trubice filtru je na 3 mistech proriznuta
-FV20, jina konstrukce, vzduch je veden spodem pres objimku a 5 malych direk (mohlo jich byt vice a mensich, bubliny by pak byly mensi ala vzd. kamen)
- potud OK, ale proc neni trubice filtru perforovana/proderavena po cele delce a je jen dole par der v jedne rade???!!! vzdyt pak mi je 20cm bioakvacit na nic, kdyz pres nej po cele jeho delce nebude proudit voda... viz. fotky
co myslite mam trubici filtru nepravidelne provrtat ala trubice k cerpadlum Atman?diky za jakoukoliv radu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:05 Muž TRULY [164]
Ahojte, viete mi prosím poradiť kde by som kupil tie prísavky na bublifukovu trubku?
Mám doma asi 4 trubky a nemam k nim prísavky tak mi je luto to nevyužiť a vyhodiť to, len nikde v akvaristike tieto trubky nemaju.
Nepoznáte nejaký shop kde ich viem dokupiť resp. kupiť nejaku kvalitnu nahradu napr. z ebay alebo aliexpress? dakujem
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 13:46 Muž Jifi [675] Re: Sss
Zpětný ventil není úplně nutný. Místo něho se dá uchytit hadička pro vzduch tak, aby byla v nejvyšším bodě několik cm nad hladinou. Pak se ti voda do kompresorku nedostane ani při výpadku proudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2016 13:44 jamajcan Re: koyack
Zapomněls na zpětný ventil, pokud je motorek umístěný pod úrovní hladiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 12:31 Muž koyack [87] Re: Sss
Vzduchovací motorek-hadička-bublifuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2016 10:55 Sss – Filtr
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jaky je postup zapojení bublifuku. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 19:52 JoKa Re: Romulinkaa
abc-zoo.cz/…

Toto je výrobek pro tebe... Nic menšího, co splní účel, už asi není a toto je vyzkoušené a funguje...!!
Jak ale bylo poznamenáno, je to vzduchem poháněné, budeš potřebovat kompresorek. Ten nejmenší jaký seženeš....

Vážně se ale zamysli nad větším akvem. 7l není akvo hodné bojovnice. I o krevetkách bych polemizoval, možná pro šneka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 15:42 sachlj Re: Romulinkaa
to bude chtít pidi filtr..něco se prodává pro nano akvária, připrav si ale pokladničku, prasátko...malý bublifuk by šel taky ale chtěl by to malá vzduchovací motorek a nebo ten nejmenší a přiškrtit. a nevím jak malé bublifuky prodávají zda ho nebude nutné vyrobit DYI..betyny nepotřebuji moc vzduchovat ale za čistou vodu se ti odmění krásnými barvami..vymyslet řešení jak by se jim kontinuálně vyměňovala voda by bylo skvělé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 15:40 Muž Tomason [37] Re: Romulinkaa
Mám pocit, že filtrem vyplníš celý objem akvária :-) že v takto malém akváriu ti tyto ryby moc dlouho nevydrží. Promiň jestli kazím radost z dárku, ale kup větší nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2015 15:26 Romulinkaa
Dobrý den,
Dostala jsem rybičky a čtu tady plno zajímavých věcí, mam v 6l akváriu bojovníci samečka a samce. Seženu někde nějaký malý filtr? A co nějaké rostlinky mám taky sehnat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:22 R Muž romant [27982] Re: Issa
Stojánkový je spíš do odchoven a ten tzv. klasický pro použití v běžných nádržích, ale nevylučuje to ani použití v odchovnách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:20 Issa Re: romant
Mě jen napadá, že u toho klasického mužů naštelovat to vyústění na hladinu. Kdežto u toho stojánkového ne. Nebo se pletu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:14 R Muž romant [27982] Re: Issa
Srovnatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:14 Issa Re: romant
Děkuju. A v porovnání s tímhle
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

Má nějaké plusové body? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:09 R Muž romant [27982] Re: Issa
Je to bublifuk s velmi účinným prostorem pro nitrifikační bakterie v podobě toho biomolitanu, takže velmi dobrá věc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2015 21:06 Issa
Prosím vás, jaké jsou výhody
(nevýhody) těchto filtrů oproti bubkifuku? Děkuju.
www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2015 10:51 R Muž Silent [5949] Re: seic
Já žádný propočty nedělám stydim . Většinou kupuju kompresorky s větším výkonem a hlavně s regulací a pak není problém dát větší motorek do menšího akvárka než doporučuje výrobce. Zatím se mi tenhle postup 100% osvědčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 08:22 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Silent
- diky, Sera vzd. motorky znam, uz mam 3ks v jinych AQ
- jeste jsem uvazoval nad Eheim, ktery ma tedy jen 2 vyvody, ale snad bych to mohl pomoci skrtitek a regulace nejak "ukocirovat" ;-)
- a co ten vykon? mas nejaky vypocet/tip jak to spocitat?
- nebo koupit nejsilnejsi a zregulovat to pomoci regulace/skrtitek, pripadne slepe vetve na odpusteni prebytecneho vzduchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2015 08:07 R Muž Silent [5949] Re: seic
Pokud chceš vzduch hnát do filtru a ještě do dalších třech vzduchovacích kamínků tak by bylo ideální aby nejlépe měla každá větev samostatný vývod, protože pak je to dobře regulovatelné a vzduch jde všude rovným dílem. Při jednom vývodu se stává, že vzduch jde cestou nejmenšího odporu, což bývá nejčastěji filtr a pak horko těžko utáhne kamínky. Buď lze použít kompresorek se dvěma vývody, ale já bych šel do asi jediného čtyřvývodového kompresorku co je na trhu a má regulaci sera air 550R www.akvamex.cz/… já osobně s ním mám velmi dobrou zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 07:00 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: NHKG
- jasne, cerpadla znam a pouzivam, zapomel jsem dodat,ze tim stejnym vzd. motorkem chci filtrovat dalsi 3 mensi AQ
- tam uz cerpadlo nemuzu pouzit.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2015 06:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: seic
Pokud chceš účinnou filtraci, tak si kup čerpací hlavu. Malé vzduchovací motorky, to je technika minulého století.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 06:45 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – kalkulace vykonu vzduch. motorku
- zdravim, poradi nekdo, pripadne da odkaz jak spocitat potrebny vykon vzduch. motorku pro akvarium 54litru?
- objem filtracni hmoty je jasny - 1-2% objemu AQ, podle toho koupim bublifuk
- tedy 0.5-1litr biokvacitu... kolik ale do neho musit hnat litru vzduchu za min/za hodinu pro ucinnou filtraci?!
diky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 23:17 Koště Re: cuba
Ono normální nepřerybněné akvárium ani dodatečný přísun vzduchu nepotřebuje. Stačí když se hýbe hladina :-)

Hlavní funkcí toho malého filtříku je že protahuje vodu skrz ten molitan a tím po zaběhnutí bude docházet k biologické filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 22:43 Muž cuba [1] Re: Koště
Dik a je to dostatecny zdroj vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 22:16 Koště Re: cuba
A poháníš jej čerpací hlavou nebo vzduchovacím motorkem.

Každopádně, pokud to technika umožňuje a v akváriu ti dělá efekt praní prádla, tak neváhej a stáhni výkon. Až se trochu hmota zaneřádí, výkon klesne sám a pak už to vyladíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2015 22:00 Muž cuba [1] – Dotaz
Mel bych dotaz. Koupil jsem do 20l akvaria biofiltr pk40. Takovy ten levny soudek s trubickou na vrchu (nejde my z tel. pridat foto). Muzu ho na moturku hodne priskrtit? Aby mi jenom zak pobulaval. Neztrati se ucinost? Jinak mi hodne toci vodu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.11.2014 22:43 Muž navik [908] - SumciRe: Čeníček
Za předpokladu, že je ten motorek funkční a bude v zásuvce tak ano :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2014 22:36 Muž Čeníček [-22] - cichlidky
Chtěl bych se zeptat jestli vážně na provoz stačí napojit vzduchovací motorek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 16:01 Muž totojenick [0] Re: Pepator
Dekuji, no ja tam planuju take krevetky, 8 zivorodek elegans a zatim tam ziji 4 pancici corydoras pygmaeus, tak doufam, ze by to stacilo. Nebo jsem myslel n stavajici filtr misto nadoby na molitan pripevnit vetsi molitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 14:31 Muž Pepator [9] Re: totojenick
Mám akva 25 l a stejný kompresor jako ty (poněkud hlučný) a bublifuk. Funguje od května bez problémů, ale bude taky záležet na tom co chceš v akváriu chovat. Já tam mám krevetky zatím cca 10 ks a taky asi 10 malejch endlerek, které až vyrostou půjdou pryč a ještě hafo šneků (okružáci, piskořky, plovatky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 13:35 Muž totojenick [0] – elite 799
Zdravím, bylo mně doporučeno vyměnit filtřík za bublifuk, myslíte, že by tento kompresor elite 799, Výkon 70l/h, příkon 2W, s mini molitanovou kostkou stačil na mé 30 l akva? Mám ho doma ze starších dob, kdy jsem měl ještě první akvárko.Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Pavel
Pouzil bych to do maximalne 50l akvaria (plus minus oboji).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16853x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=101