Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Bublifuk - kompresorem poháněný molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:32 Lenicka92 Re: romant
Tak vám kluci děkuji za rady, zkusila jsem ho pořádně vymačkat tak uvidíme zda to bude stačit, ale je možný, že je špatná přísavka. Pokud zase vyplave zkusím další radu dát ho vodorovně či nahnutě :-D.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:14 R Muž romant [27987] Re: zervan
Proč by nemělo? Jde jen o to, aby se k bakteriím dostával kyslík a je jedno jestli bude ten molitan stát, nebo ležet. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: romant
Tak naše názory sa rozchádzajú, asi to bude treba len skúsiť :) Ak bude naozaj vodorovne a prúd vzduchu bude väčší, tak to začne bublať aj z nesprávneho konca cez molitán. Tak som za kompromis: aspoň mierne nahnutie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:09 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Lenicka92
Vodorovne to principiálne zrejme nebude fungovať, takže treba len zaťažiť. Ale možno je len vzduch v molitáne, treba ho poriadne vymačkať. Nezdá sa mi, že by to prísavka neudržala. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:08 R Muž romant [27987] Re: Lenicka92
Můžeš ho dát jak chceš, bude plnit účel i vodorovně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 09:04 Lenicka92
Ahojky, chtěla jsem vás poprosit o radu. Mám v mini akvárku molitanový filtr - bublifuk a mám problém s jeho velikostí. Bohužel menší nedělaj nebo o nich nikdo neví. Nakonec jsem tu velikost vyřešila zkrácením molitanu a odhrabáním části dna. Velikost teď sedí akorát, ale zase mám problém s vyplaváváním tone. Nevíte co s tím? Mám to nějak zatížit nebo ho mohu dát vodorovně (i když to bude vypadat otřesně :-O)? Jde o tento mmodel: www.akva-exo.cz/… Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MAR
Za tú cenu si už ale kúpiš vonkajší-externý filter ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 22:38 Muž MAR [7] Re: zervan
Jeden z nejtišších je Schego: akvarijni-kompresory.heureka.cz/…
Jeden vlastním a můžu jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 21:57 Muž sasula [274] Re: zervan
do 12L si opravdu dej budto ten zavesny a nebo externi... proste cokoliv bude mimo to pidi akvarium...

v jednom 120l mam jeden zavesny filtr a funguje v pohode... pokud chces zvetsit objem filtracnich hmot tak na nasavani dej pidi kosticku biomolitanu a do toho filtru dej co chces... ja tam nakonec narval hodne filtracni vaty na bakterie. A uz takhle funguje 1,5roku.

takze tam klidne dej zavesnej.
jen nedoporucuji do nej sipat keramiku pro externi filtry, pokud ano tak ty nejmensi frakce tak aby se dobre vyuzil pidi prostor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 20:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Jířa
Veď ale náplne si vymením, alebo tam dám keramické valčeky.Hovorím o zavesnom filtri
Myslím, že vzduchovacie motorčeky sú dobré do chovne, alebo ich mať v rezerve pre karanténné akvárium. Prečo nemať čerpaciu hlavu a molitán. Úspora a hlavne ticho
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2014 18:19 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: zervan
Ad krycí sklo - můžeš si nechat udělat výřez...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Jířa
Čo znamená to elektronické riadenie? A ako je to s dvoma výfukmi? Nikdy som dva nemal, vždy len jeden - cez rozdvojky (otec si ich kedysi vyrábal zo slamiek) namnožený a cez škrtítka regulovaný podľa potreby. Keď sú dva a potrebujem len jeden, tak ten druhý treba zapchať? Každopádne, ten UNISTAR AIR 2000-4 sa mi zdá pre 12 l mini-akvárium ako "ísť s kanónom na vrabce" :) Na druhej strane, podstatná je hlavne tichá pevádzka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 18:05 Muž Jířa [24] Re: zervan
Jestli ti do toho mohu kecat,tak závěsný filtr je opravdu na draka.Malá plocha a je věčně ucpaný.V případě bublifuku mohu doporučit,jede mi v 300 litrech a je to pohoda.Výkoný,tichý a levný vzduchovací motor je UNISTAR AIR 2000-4.Opravdu tichý dělník,má dva elektronicky řízené výfuky-prostě za ty prachy výborný.Táhne mi tři filtry+vzduchování.Tak ať je dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 14:28 Muž sasula [274] Re: zervan
Ty hlavy JK jsou prakticky prebrandovany atmany. Takze smele do nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 12:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: zervan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 00:02 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: DrChila
Ďakujem všetkým za tipy a postrehy! Závesný filter sa mi nejako nepozdáva - totiž asi bude brániť položeniu krycieho skla, ktoré sa pre krevetky vcelku odporúča mať bez väčších medzier. Pobehal som akvaristiky po Trenčíne a ... ani jeden z tých motorčekov, o ktorých som uvažoval, nemajú. Mali ten filter Aquael Fan 1, ale je naozaj pre moje potreby veľký. A potom mne neznáme filtre a motorčeky značky JK (alebo tak nejako) alebo len priveľké kompresory. No, tak to nešlo riešiť narýchlo a budem musieť zrejme objednať z niektorého e-shopu, keď si konečne vyberiem. A ja som si naivne predstavoval, že v predajni si vypočujem zvukový prejav mojich vytipovaných zariadení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 15:43 JoKa Re: savan
Přátelé, než nakoupíte Aquael Fan1 nebo micro, přečtete si můj příspěvek o pár řádků níž, co jsem psal Prasanovi...
Radím nebrat a koupit něco inteligentnějšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 13:19 Muž DrChila [243] Re: zervan
Víš co je závěsný filtr? Eheim má taky několik velikostí pokud nechceš mít nic v akvariu tak myslim že to je dokonalý řešení. Jinak sera 110 naprostá spokojenost musim se taky přidat je zavřen ve skříni a neni slyšet nic ani vibrace.
www.eheim.com/…
Dá se regulovat v akvarium je pouze ta trubička do vody. Pokud dáš dostatek vody nebude to ani pleskat o vodu ta tekoucí voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 12:08 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: zervan
Do 18cm Fan 1 vlezie z velkými problémami,Fan micro by tam mal vliezť.Ale na obidvoch je treba nahradiť pôvodný molitan niečím väčším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 11:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: savan
A akú majú výšku? Vojde len cca 18 cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 11:41 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: zervan
Najprv som tiež nebol nadšený,ale po odstránení krytu a výmene molitanu za väčší si nemôžem vynachváliť.Tie Fan sú dobré len ich problém je malý objem filtračnej hmoty.Čo sa týka hlučnosti a spotreby fakt sa nemám na čo sťažovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 11:41 Muž kofejn [963] Re: zervan
Já mám v podobném miničku Sera Air 110 a je tichý. Když to srovnám se Silentou, tak se to nedá srovnávat :).
Stejně bych radši nějakou mini čerpací hlavu, i když používám zpětný ventil, jsem trochu nesvůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 10:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: savan
Hm, žeby teda radšej takýto malý interný filter? Fan 1 sa mi zdá príliš veľký (nepodarilo sa mi nájsť jeho výšku), rozmery Fan Mini tiež neviem, ale niektorí ľudia ho nechvália: rybicky.net/vyrobky/686-fan-mini-plus

Ak ak by som sa držal pôvodného nápadu, teda existujúci bublifuk a k nemu vzduchovací motorček? Taký EHEIM Air Pump 100 / Tetratec APS 50 / Rena Air 50 (u nás asi len 100) / JBL ProSilent a50? Nemôžem nájsť žiadne porovnanie hlučnosti :( Rena uvádza do 30 dB, JBL 38 dB, ostatné som nenašiel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2014 09:24 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: zervan
Aquael Fan 1 alebo Mini
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2014 09:15 Muž zervan [1123] - Rostliny – tichý malý vzduchovací motorček
Pred časom ste mi tu pri hľadaní nového vzduchovacieho motorčeka pre starý väčší bublifuk poradili kombináciu čerpacej hlavy a filtračnej hmoty, čo je výborné nehlučné riešenie a som veľmi spokojný (kúpil som vtedy EHEIM Aquaball PowerHead 1212).

No teraz opäť hľadám - musel som totiž náhle a neplánovane zriadiť malé 12 l krevetkárium (ako záchranu krevetiek pred zožratím jednou neposlušnou pažravou rybou), rozmery 30×20×20 cm. Dal som tam starý menší bublifuk, dočasne mi kamarát nejako spojazdnil starý pokazený motorček (Elite 800), ale zdá sa mi príliš hlučný a zbytočne silný pre toto mini-akvárium. Do takéhoto mini nemôžem dávať veľkú čerpaciu hlavu :) Tak prosím o radu nejakého slabého a hlavne tichého motorčeku - alebo niečo úplne iné? Na cene mi nezáleží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2014 20:12 JoKa Re: prasan
Souhlasím, že už bych ho nikdy nekoupil. Nicméně, dva kousky už mi říkají pane...
Takže, proč vyhazovat funkční hlavu?
Dal jsem pod to kostku (v porovnání s tím co tam bylo, megakostku) a maličko poladil nasávání, respektive jsem dal pryč tu umělohmotnou kravinu, na které byla ta houbička na nádobí nasazená a která se permanentně zanášela, že hlava vodou netočila a místo toho obyčejná navrtaná trubka, která prochází 2/3 molitanu...
Výsledek? Funkční filtrace ve dvou 25l vytíračkách (zrovna dnes jsem molitan čistil po skoro třech měsících a udýchalo to i potěr ancáků, kteří mají rádi proud)...
Závěr: jako filtr nedoporučuji, je to směšné. Čerpací hlava může být, ale potřebuje úpravy. Když nákup, tak něco jiného, pokud už to máte doma, dá se s tím pracovat, ale chce to své...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:30 - Re: Pítik
Zopakujem sa,fan micro mám v 5L a je to slabé na väčší kus filtrénu(pôvodný akoby tam ani nebol) Časom sa filtrén zanáša a tak znižuje čerpaciu schopnosť,čo znižuje už i tak biedne fungujúci výkon tohto ,,čerpadielka,,.Z dlhodobejšieho hľadiska biologická filtrácia rovná sa nule,pretože toto čerpadielko nevládze a filtrén treba často čistiť aby to aspoň ako tak fungovalo.Našťastie v 5L mám len zopár slimákov Marisa.Popravde si toto čerpadielko neviem reálne predstaviť v nádrži s rybičkami.Je to len taký chytač kalu a mútič vody,pri ktorého používaní si ide človek zožrať nervy neustálym čistením.Pár krát som po zakŕmení slimákov musel ratovať akvárko,lebo prídavné vzduchovanie pri nevládajúcom čerpadielku proste zlyhalo.Neskôr som pridal do nádržky ešte samostatné vzduchovanie aby sa toto neopakovalo.
Fan micro by som už v živote nekúpil i keď mám aquael filtre celkom v obľube.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2014 17:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Pítik
Ten fan micro ani nieje filter, ale čerpadielko a je o ničom. Bublifuk už nerieš, to je núdzové riešenie, alebo vec do chovní.
Lepšiu radu ako ti dal DrChila už ti nedá nik ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 17:36 Pítik Re: prasan
...hlava je dobrá a filtrační hmotu sem tam připevnil kostku akvacitu... už ve starym 10L mi fungoval s puvodním mediem půl roku bez problémů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 15:22 - Re: Pítik
Aquael fan micro je úplne o ničom.Mám doma v 5L a viem o čom rozprávam.Síce funguje,ale .....
Ak od tejto značky tak doporučujem aquael circulator a kocka biofiltrénu.Prípadne cirkulátor inej značky napríklad ako ti dal odkaz DrChila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 11:56 Pítik Re: DrChila
něco takovýho už vlastně mam ted. aquael fan micro a na něm kostku akvacitu objem cca 0,27l(což je asi málo). A jestli mluvíme o polyuretanu jako o bioakvacitu, tak sem ještě nikde u nás v obchodech snad nenarazil na levnější než za 100,- Prostě se rozhoduju mezi čerpadlem a bublifukem a pořád se nemůžu rozhodnout, ale protože jakoby čerpadlo s kostkou mam ikdyž provizorní, tak mě ten bublifuk láká i proto, že je i míň energeticky náročný.
akvarijni-filtry.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.01.2014 03:36 Muž DrChila [243] Re: Pítik
tyto filtry se většinou požívají chovatelema. A technicky vzato průtok toho filtru bude cca co tam honí to čerpadlo vzduch. Ale osobně za sebe povím tohle dělá velký bordel. Bejt tebou půjdu do vnitřního filtru který bude mít čerpadlo jako pohon. Atman + koska biomolitanu co maj v kažým krámu výjde to za pár korun
www.jkbrand.cz/…
a k tomu biomolitan cca za 50kč.
Peněžně na tom budeš stejně. Hlukově na tom budeš lépe nebude tam hučet ani voda(bublinky) ani vibrující čerpadlo tam nebude hučet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 22:51 Pítik – litry vzduchu versus vody
Mám akva s 60 litry vody a rozhodoval sem se mezi čerpadlem s kostkou a bublifukem.
Mám políčeno na Tetra tec kompresor a easyfish biofiltr pk100
akvarijni-kompresory.heureka.cz/…
akvarijni-filtry.heureka.cz/…

mooje otázka je, jak už tady někdo psal že je rozdíl mezi vyhnanejma litrama vody a vzduchu za hodinu.
Jaký je poměr, nebo tak. Žiju v tom že tech 60 litrů musí projít 2x až 3x za hodinu přes filtraci. Nebo se mám řídit podle pokynů výrobce že na ten objem se hodí takový kompresor...?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:39 bettasvetcz Re: finnnp
tak ta cena by šla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 21:14 finnnp Re: honzales
Ataman-9500 je hroznej krám.Navíc,aby ti bublifuk pořádně jel.Tak ti utáhne tak dva.To jsi radši pořiď Haileu na 540L.Je dobrá tichá a velmi levná.Stojí asi 230Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:58 bettasvetcz Re: JoKa
jojo tech mam plne šufle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:21 JoKa Re: bettasvetcz
To bude fungovat, neboj... Fakt jsou spolehlivé...
A poznámka Honzalese nebyla od věci. Na všech hadičkách je třeba mít škrtítko, i kdyby naplno puštěné, nebo to neukočíruješ... (někde málo, někde hodně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 20:02 Muž honzales [8] - ŽivorodkyRe: bettasvetcz
ahoj ja mam tento atman at-A 7500 nam tam 5 bublifuku a utahne to jen je musis priskrtit jednotlive a nebo kdyby ti nestacil tak atman at-A 9500.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:46 bettasvetcz Re: JoKa
Jo nad tímto sem přemýšlel mam jej možnost ted z druhé ruky za 150 tak jej asi vemu a kdyby to bylo málo tak to nějak prokombinuji stím co mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: bettasvetcz
Záleží jestli ti jde o hluk nebo ne. Ale hledej něco s výkonem aspoň 200l. Odpovídající by byl třeba
www.akvarista.cz/…
www.akva-exo.cz/…
www.akva-exo.cz/…
Potom se tam dá zapasovat ještě eheim a další dražší varianty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:25 JoKa Re: bettasvetcz
Já používám tyto
www.zbozi.cz/…

Jsou dražší, ale stopro spolehlivé a nejsou slyšet, ale vůbec slyšet... Výkon si pořiď takový, aby utáhli litry v akva, ne počet bublifuků... Dělají je nejrůznější, od 50l do nějakých šíleností...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:21 bettasvetcz Re: JoKa
hmmmm to jste mě moc nepotěšili pánové myslel jsem že ušetřím. co by jste mi tak doporučili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 19:18 JoKa Re: bettasvetcz
Nemá nárok... Budeš muset přitlačit, jinak to udělá sem tam bublinku, ale efekt 0...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:54 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: bettasvetcz
Neutáhne. Mám jich sice instalovaných asi šest a nějaké vzduchovací kamínky a honím to nakonec na Sera 550. Sice by možná 275 stačila, ale do budoucna se to neztratí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 18:31 bettasvetcz – motorek 90L za hodinu
Zdravím přátelé co myslíte utáhne mi motorek 2.5W/90L za hodinu. 5 těchto filtříků? za každý názor budu rád.
www.akvamex.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 10:57 amrtin Re: Joka
Já ten Biochemical-Sponge-Filer mám ve 22l minikrevetárku.Připadá mě do tohohle objemu super,akorát dost bublá :-D (nastavit výtok jinam nepomůže,jedině rampa-ale jak jí k němu přidělat?...,takže je to nejhlučnější součást akvárek.Uvažuji,že časem pořídím venkovní kanystrový,ale teď je to na mě moc drahé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 10:42 JoKa Re: amrtin
Já vím, že tyhle filtry existují. Narazil jsem na ně právě, když jsem hledal bublifuky... Říkal jsem si ale, sakra, to je nějaký mrňavý mrzák s minimálním molitanem, tak jsem nakoupil klasiku... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 01:40 amrtin – zajímavý minifiltřík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:46 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Taky jsem spokojenej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:44 finnnp Re: romant
Tak tam si asi vyberu....Zkoušel jsem tento typ bublifuku a z klasickým bublifukem se to nedá srovnat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 11

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 16857x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14139-bublifuk-kompresorem-pohaneny-molitanovy-filtr?od=201